Çatlaklar Hamilelik catlaklari ve çinko oksit

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

perisss

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
55
4
Merhaba kizlar !
Uzun zamandir siteyi takip ediyorum ben de catlaklar konusunda bildiklerimi sizinle paylasayim dedim..
36 haftalik hamileyim, hamile kalmadan once 34 beden inceciktim belimde ve popomda hizli uzamaktan biraz catlagim vardi ama hep bronz gezdigim ve incecik oldugumicin hic gorunmuyorlardi ben de herhangi bir cozum aramadim. Hamilelik suresince cok kilo almadim,mustela,bio oil ve her banyoda bebek yagi kullandim oh hamilelik bitti ben de zerre catlak yok derken 34. Haftada catladim. Benim catlaklarim karnimin asagi kisimlarinda ve damar damar duruyor bi de belimin yanlarinda cok az var. Cok uzuldum cok agladim sitedeki butun yazilanlari okudum cozum bulan yok solugu doktorda aldim. Kiz kardesimin dermatologuna gittim , adam doc ve gidenler cok memnun . Hocam caresi yokmus ama yine de geldim dedim. Bana kizdi caresi yoksa dukkani kapatip gidelim o zaman niye olmasin dedi. Bana cinko oksit ve vazelin verdi. Simdi basla bebegini dogur sutten kesilene kadar bunu kullan derin kolajen uretsin dedi. Lazere fln sakin gitme bebegin sutten kesilince gel baska kremler vericem sana dedi.Ben ayrica Lierac serum aldim 2 haftadir sabah aksam serumu da kullaniyorum ama henuz bir duzelme yok. Tabi bu isler sabir ister. Ben surekli foto cekip gelismeleri takip ediyorum. Sizi de bilgilendirecegim ama çinko oksit zararsiz bir krem bence yeni catlaklariniz icin bir deneyin derim.
Sevgiler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Lütfen bilgilendirmeyi unutma bizi. Ben de yeni üyeyim ama epeydir takip ediyordum siteyi. Bu yıl kilo aldım eskilerinin üzerine yenileri eklendi. Bunca zaman hiç uğraşmadım bunlarla Ama artık Her gece yatmadan mutlaka yağ karışımı sürüyorum. 1 aydır falan. Benim umudum var geçeceğine zaten. Ama fazla sabırsızım maalesef ki :KK43: Doktorun yeni kremler verince onları da yazarsan çok mutlu olurum ben gerçekten :) Lazere gitmeyi ben hiç düşünmüyorum. Kremlerin yağların ne kadar uzun sürse de yeteceğine inanıyorum. Teşekkür ederim bu arada bu konuyu açtığın için :)

Lütfen bilgilendirmeyi unutma bizi. Ben de yeni üyeyim ama epeydir takip ediyordum siteyi. Bu yıl kilo aldım eskilerinin üzerine yenileri eklendi. Bunca zaman hiç uğraşmadım bunlarla Ama artık Her gece yatmadan mutlaka yağ karışımı sürüyorum. 1 aydır falan. Benim umudum var geçeceğine zaten. Ama fazla sabırsızım maalesef ki :KK43: Doktorun yeni kremler verince onları da yazarsan çok mutlu olurum ben gerçekten :) Lazere gitmeyi ben hiç düşünmüyorum. Kremlerin yağların ne kadar uzun sürse de yeteceğine inanıyorum. Teşekkür ederim bu arada bu konuyu açtığın için :)

Lazer icin gozumu karartmistim ama doktorum hic sicak bakmiyorum o ise kremlerle yeni catlaklari cok iyilestirebilirsin dedi istersen lierac serum da dene herkes cok memnun ben de insallah sonuc alirim zaten 8 hafta kullanmak gerek sonrasi gunde 3 defa cinko oksite devam etmeyi dusunuyorum..

İnşallah sonuş alırsınız. Bana biraz pahalı geldiği için şimdilik yağlarla devam edeceğim. Ve ucuz kremlerle :) Bu sene üniversite sınavına girdim. Seneye üniversiteliyim. Başka masraflar olacak o yüzden pahalı şeylere yanaşamıyorum :/ Yağlarla en azından 11 ay daha devam edeceğim. bir de geçen konu açmıştım. kimseden yanıt gelmeyince ben de mecitefendinin çatlak giderici yağını sipariş ettim. Kendi karıştırdığım yağlarla bunu deneyeceğim. :) Günde 3 defa sürebilsem harika olacak da sadece akşamları yatmadan kullanabiliyorum :/ olmadı ben de sizin gibi bir cildiyeciye gideceğim en son :)

Aslinda yurtdisi sitelerinde fln herkes madecassolden cok memnun uzun sureli kullanimda cok etkiliymis hem cok ucuz da bir yol fakat uretimden kalkmis 😕muadili bir urun var mi acaba ?? Eczacilar bilmiyor..

Lazer icin gozumu karartmistim ama doktorum hic sicak bakmiyorum o ise kremlerle yeni catlaklari cok iyilestirebilirsin dedi istersen lierac serum da dene herkes cok memnun ben de insallah sonuc alirim zaten 8 hafta kullanmak gerek sonrasi gunde 3 defa cinko oksite devam etmeyi dusunuyorum..

lazer yaptirma beni yaktilar

soyle bise .. 2 seans intracell yapildi bise degismedi, sonra 1 seans CO2 fraksiyonel lazer yapildi gene bise degismedi ic bacaklarda hafif kizarik leke oldu.. bise degismeyince bende doctor degistirdim,,, sikayetle biyerden ayrilip baska yere gecince yeni doktorda kendisini ispatliycak diye catlak olan yerleri lazerle resmen kazidi..catlaklar derindi simdi yuzeyel ve azaldi ama dehset iz var suan yakti resmen .. catlak problemim vardi simdi ustune bide birsuru leke sorunum cikti.. bence asla lazer yaptirmayin.. bi ise yaramiyo .. simdi doktorlarla AHA ve TCA peeling konusunu konusucam bana biraz zaman verin tum gelismeleri yazicam size .. bu isin illaki bi cozumu vardir.. ama inanin lazerle olmuyo

Bu arada 8 haftadir lierac serumu duzenli kullanmama ragmen hic bir fark yok.. Basladigimda catlaklarim 1 haftalikti ustelik...

yok ise yaramiyo o kremler.. soyle ise yariyo ama ilk deriye uygulaninca ise yaramiyo ..cunku sorun ilk deride degil alt tabaka ikinci deride .. o yuzden microneediling veya kimyasal peeling le beraberise yariyor... doktorla konustum .. ilk derdim su lazer tedavisinden kalan hiperpigmentasyonu bitirmek sonrasinda microneediling le beraber krem tedavisi onerdi ama yaptirmiycam bende hic ise yaramiyo.. lazerle akan doctor hazir yuzeye yapmisti ustune hiperpigmentasyon ici verdigi krem tekrar catlak artiran bi madde varmis o yuzdn tekar biraz derinlesti..
ben bi bilimsel yayin okudum catlaklari once zimparalamislar sonra TCA surmusler 2 ay da baya azalmis hemde ilk seans sonrasi azalma olmus.. bende bi cilginlik yaptim kendimde uguladim ama AHA asitle bi kismina ama cok fena yara oldu basta neyse simdi azaiyo . 4 gundur bepanten ustune vazalin surup oyle duruyorum surekli.. hatta ilk un bikac saat uyudum.. bakiyim insallah ise yarar... ama cok riskli ve saglik bilgisi olmayan asla yapmamali...enfeksiyon riski cok yuksek..
google scholar a "TCA peeling striae alba" yazinca yayinlara ulasabilirsiniz http://scholar.google.de/scholar?hl=en&as_sdt=0,5&q=TCA+peeling+striae+alba buda benim referans aldigim "Striae treated by a novel combination treatment – sand abrasion and a patent mixture containing 15% trichloracetic acid followed by 6–24 hrs of a patent cream under plastic occlusion" http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1473-2130.2004.00023.x/full ama cok cile bise yani.. sonucuda nasi olucak bilmiyorum .. suan kabuklu oldugu icin gectimi azaldimi bilmiyorum .. ise yararsa diger bolgelerede ufak ufak yapicam... yada TCA sparisi verdim %15 lik onunla azar azar deri soydurucam.. millet gibi uzun sure bekletip ek seferde bitirmeye calismiycam.. insallah ise yarar

yok ise yaramiyo o kremler.. soyle ise yariyo ama ilk deriye uygulaninca ise yaramiyo ..cunku sorun ilk deride degil alt tabaka ikinci deride .. o yuzden microneediling veya kimyasal peeling le beraberise yariyor... doktorla konustum .. ilk derdim su lazer tedavisinden kalan hiperpigmentasyonu bitirmek sonrasinda microneediling le beraber krem tedavisi onerdi ama yaptirmiycam bende hic ise yaramiyo.. lazerle akan doctor hazir yuzeye yapmisti ustune hiperpigmentasyon ici verdigi krem tekrar catlak artiran bi madde varmis o yuzdn tekar biraz derinlesti..
ben bi bilimsel yayin okudum catlaklari once zimparalamislar sonra TCA surmusler 2 ay da baya azalmis hemde ilk seans sonrasi azalma olmus.. bende bi cilginlik yaptim kendimde uguladim ama AHA asitle bi kismina ama cok fena yara oldu basta neyse simdi azaiyo . 4 gundur bepanten ustune vazalin surup oyle duruyorum surekli.. hatta ilk un bikac saat uyudum.. bakiyim insallah ise yarar... ama cok riskli ve saglik bilgisi olmayan asla yapmamali...enfeksiyon riski cok yuksek..
google scholar a "TCA peeling striae alba" yazinca yayinlara ulasabilirsiniz http://scholar.google.de/scholar?hl=en&as_sdt=0,5&q=TCA peeling striae alba buda benim referans aldigim "Striae treated by a novel combination treatment – sand abrasion and a patent mixture containing 15% trichloracetic acid followed by 6–24 hrs of a patent cream under plastic occlusion" http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1473-2130.2004.00023.x/full ama cok cile bise yani.. sonucuda nasi olucak bilmiyorum .. suan kabuklu oldugu icin gectimi azaldimi bilmiyorum .. ise yararsa diger bolgelerede ufak ufak yapicam... yada TCA sparisi verdim %15 lik onunla azar azar deri soydurucam.. millet gibi uzun sure bekletip ek seferde bitirmeye calismiycam.. insallah ise yarar
Sen de benim gibi catlaklarla kafayi bozmus durumdasin.. Ben suan yeni dogum yaptim bebegimi emzirdigim icin cok fazla alternatifim yok biodermogenesi suan aklima en cok yatan yontem oldu catlaklarim bronzlassin yeter. Bi de dogumdan sonra karnim inince catlaklarim cok kuculdu ama kiris kiris duruyor acaba bu goruntu kilo verdikce duzelir mi henuz 20 gun oldu..

bence yaptirma hemen onlarin sonucu yok ise yarasa bende yaptiricam hemen .. kafa takmadim takmadim artti durdu... onune gecmek gerek.. emzirirken ancak yag surebilirsin.. yag surup masaj yapip vakumlamada yapabilirsin.. aslinda zimpara kagidi al oralari iyice zimparala vitamin e ampulu ve bol bol yag sur bence en etkili yontem bu olur ama cok tahris etme ve iyice dezenfekte et eczaneden tum solusyonlari al emzirirken zararli olmiycak antiseptic kremleride kullanabilirsin...zayiflayinca catlaklar articak o yuzden bikmadan usanmadan bol bol yaglan.. emzirme bitince kimyasal peeling riskli ama en etkili yontem gibi .. yazarim ben burden sonuclari :) saf zeytin yagi bulabilirsen onu sur emziriyosun vucuduna surecegin sey yiyemeyecegin bise olmasin veya zarari dokunma ihtimali olabilecek en ufak biseyi bile surme hic bise cocuktan onemli deil sonucta.

arkadaşlar banada 30.haftadan sonra merhaba dedi çatlaklar.bu işin genetiğine falan inanmayın.benim ablamda annemde hatta 5 çocuk doğuran ananemde bile en ufak çatlak yok.ama bende oldu.kaç kuşak sonra geldi beni buldu :KK12::KK12: mustela kullanıyorum.henüz kırmızı olan çatlaklara da iyi geliceğini ısrarla almamı söyledi eczacı kız.ama sonuc sıfır.birde krem sera aldım.yine burada okuduğum tavsiyeler üzerine.ve hamileliğimin başından beri fındık ve kayısı yağı karışımını kullandım,yanında bir de bebe yağı ile. ama,amalar bitmiyo işte. daha napılır ne denenir bilmiyorum.:KK43: peeling olayına da cok sıcak bakamıyorum.ne bilim zaten hassaslaşan cildi dahada yorar gibi geliyo bana.heleki göğüs kısmına o_Oo_O cünki benim göğsümdede var.en can sıkan o zaten.ha birde mustela ve diğer benzeri kozmetik çatlak kremlerinde cildi sıkılaştırır yazıyor.e biz o okadar nemlendirmeye uğraşıyoruz oysaki.bu da bi çelişki değilmi.offf o kadar karışığımki.:KK43::KK43::KK43: bi yanda doğum telaşı,endişesi,hazırlıklar,bi yanda kilolar,ağrılar sızılar.bi yandada bu çatlaklar.ah biri çıksa kesin çözüm bulundu dese:KK42::KK42:

X