Selaynus

Selaynus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
79
0
Bugün 20 km yürüdüm 1500 kalori yaktım yemek az da olsa yiyorum. Sizce haftada kaç kilo gider...
Saat 7 de asiri acikmaya basliyorum tatli krizim tutuyo dayanilcak gibi değil içimden söyle geliyo tatlıya saldırsam sonra kussam ama o kadar 20 kilometre yürüdüm kusamassam diye korkuyorum önerisi olan ben şu an ne yapmalıyım krizim tuttu

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadasim. Yiyip kusma durumunun bir HASTALIK oldugunu hic mi gormedin daha once? Bu nasil bir cahillik ben anlamiyorum ya. Bir kusarsin, iki kusarsin, uc kusarsin sonra o refleks yerlesecek ve elinde olmadan, sen cabalamadan miden ne yersen atmaya baslayacak zaten. Kac yasindasin bilmiyorum, umarim 15ten fazla degildir zira daha yetiskin bir kadinin bu laflari edecegine inanmak istemem. Cok az yemek yiyip, (dengeli beslenmek zorundasin, kafana gore "az da olsa" yemek diye bir sey yok) 20 km yurume kosmayla kilo verirsin vermesine, olumune verirsin hem de. Gercekten "olumune".

tatlı yeme kesinlikle salatalık yiyebilirsin , yerim kusarımı aklından çıkar alışkanlık yapar bir çok hastalıga yakalanırsın reflü vs. bu aralar çok üredi yiyip kusuyorum diyenler çok saglıksız

Bugün 20 km yürüdüm 1500 kalori yaktım yemek az da olsa yiyorum. Sizce haftada kaç kilo gider...
Saat 7 de asiri acikmaya basliyorum tatli krizim tutuyo dayanilcak gibi değil içimden söyle geliyo tatlıya saldırsam sonra kussam ama o kadar 20 kilometre yürüdüm kusamassam diye korkuyorum önerisi olan ben şu an ne yapmalıyım krizim tuttu

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Her şeyi anladım da bile bile kusmak nedir ya ?

Anoreksiya nervoza ya da bulimiya nervoza mı olmak istiyorsunuz iç organlarınızı yeyip yeyip kusmaya alıştırarak ?

Kusacaksanız yemeyiniz.Ya da çok az yeyiniz.

Hem sağlığınıza zarar veriyorsunuz hem de Allah'ın verdiği nimeti bu denli hor görüyorsunuz . Sizin yeyip de bilerek kusmaya çalıştığınız yiyecekleri yiyemeden açlıktan ölen milyonlarca insan var Dünya'da.

Tarihte bir çok kavim neden helak oldu bir araştırın derim
:KK34:

Yuh kusmak mi diyet arti spor zaten sonuc vericek yaz ayi salatalik ye semiz otlu cacik yap buz gibi çeşit bol meyve bol kusmak falan hastalik

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Her şeyi anladım da bile bile kusmak nedir ya ?

Anoreksiya nervoza ya da bulimiya nervoza mı olmak istiyorsunuz iç organlarınızı yeyip yeyip kusmaya alıştırarak ?

Kusacaksanız yemeyiniz.Ya da çok az yeyiniz.

Hem sağlığınıza zarar veriyorsunuz hem de Allah'ın verdiği nimeti bu denli hor görüyorsunuz . Sizin yeyip de bilerek kusmaya çalıştığınız yiyecekleri yiyemeden açlıktan ölen milyonlarca insan var Dünya'da.

Tarihte bir çok kavim neden helak oldu bir araştırın derim
:KK34:

lut kavmiydi dimi helak olan :KK53: bizimde sonumuz böyle olacak bunların yüzünden yeteeeeeeer !!! yiyip yiyip kusmayın ,helak olacagız sizin yüzünüzden :KK53:

lut kavmiydi dimi helak olan :KK53: bizimde sonumuz böyle olacak bunların yüzünden yeteeeeeeer !!! yiyip yiyip kusmayın ,helak olacagız sizin yüzünüzden :KK53:

Evet Lut ve Pompei kavimleri.

Lut kavmi daha çok aile içi cinsel ilişkiye girme sapkınlıkları yüzünden helak olmuş.

Ama Pompei kavmi biraz daha farklı.Onların cinsel tercihleri farklıymış o yüzden.Bir de o kadar bolluk varmış ki Pompei halkındaki insanlar yeyip yeyip kusuyorlarmış daha çok yiyebilmek için (malum mide dolunca fazla yenmiyor).

Daha çok yemek için kusmakla daha az yemek ya da zayıflamak için kusmak arasında bir fark göremiyorum ben.

Artık ahir zamandayız,topluca helak olmasak bile böyle böyle helak oluyoruz işte .Allah'ın verdiği sağlıklı vücudu yine O'nun verdiği sonsuz şükretmemiz gereken nimetleri yeyip yeyip kusarak hastalıklara sürüklüyoruz maalesef...

Böyle de anlatınca "başımıza taş yağacak" der gibi geliyor kulağa ama gerçekler bunlar...
:KK30:

Evet Lut ve Pompei kavimleri.

Lut kavmi daha çok aile içi cinsel ilişkiye girme sapkınlıkları yüzünden helak olmuş.

Ama Pompei kavmi biraz daha farklı.Onların cinsel tercihleri farklıymış o yüzden.Bir de o kadar bolluk varmış ki Pompei halkındaki insanlar yeyip yeyip kusuyorlarmış daha çok yiyebilmek için (malum mide dolunca fazla yenmiyor).

Daha çok yemek için kusmakla daha az yemek ya da zayıflamak için kusmak arasında bir fark göremiyorum ben.

Artık ahir zamandayız,topluca helak olmasak bile böyle böyle helak oluyoruz işte .Allah'ın verdiği sağlıklı vücudu yine O'nun verdiği sonsuz şükretmemiz gereken nimetleri yeyip yeyip kusarak hastalıklara sürüklüyoruz maalesef...

Böyle de anlatınca "başımıza taş yağacak" der gibi geliyor kulağa ama gerçekler bunlar...
:KK30:

yani evet öyle, yemek yeyip kusmak büyük günah, nereye kusuyorlar yiyecekleri haliyle tuvalete , nimeti üstelik :KK53: burdan kusarak zayıflamaya çalışanlara sesleniyorum yapmayın etmeyin, az yeyip sporla saglıklı beslenmek varken o igrenç yolu denemeyin lütfen , :KK19:

Yiyip yiyip kusarak nasi kilo vermeyi dusunuyosunuz hayret ediyorum. Kilo vericem diye hasta olucaksiniz haberiniz yok. Tutuverin bogazinizida yemeyin tatli. Sebze meyve felan yiyin madem

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X