Hurma Diyeti

KadinlarKulubu

Portal Editör
İçerik Editörü
21 Ağustos 2011
5.186
594
Merhabalar sevgili takipçilerim. Ramazan ayındayız elhamdülillah. Hazır marketlerde bol bol hurma varken bu arada ben çok şanslıyım bu resimdeki hurmaları annem babam bizzat kendileri Medineden getirdi. Allaha şükür her yıl giderler ve bizi hediye yağmuruna tutarlar:) iyi ki varsınız.. Bayrama az vakit kalmışken Hurma diyeti yapmak ister misiniz? Diyet koşulları ağır gelebilir size çünki yemek yok meyve yok ama hurma ve yoğurt var. 1 haftalık bu diyetle 5 kilo verebilmeniz garanti hatta daha fazla. Hurmanın tok tutucu özelliği var ayrıca kan şekerini de dengeliyor. Buyrun diyet özellikleri size uygunsa deneyin derim..

Malzemeler:
Medine hurması (yeteri kadar)
Yoğurt (yeteri kadar)
Uygulanışı:
Günlük 21 hurma tüketme iznimiz olacak. Ve bunun yanında 3 kase yağı alınmış yoğurt ya da yarım yağlı yoğurt tüketeceğiz. 7 günlük bir kürden sonra ortama 1 haftada 5 kilo zayıflama hedefini tutturma ihtimali çok yüksek. 3 öğün sabah öğle ve akşam 1 kase yoğurt ve yanında 7 adet hurma tüketeceğiz. Başka bir şey tüketmeyeceğiz. Şimdi kimi arkadaşlar besleyicilik yönünden bu hurma diyeti nin tek yönlü olduğunu düşünebilirler. Ama yoğurtta bulunan kalsiyum, vitaminler ve proteinler ile hurmada bulunan A vitamini, D vitamini, B1 vitamini, B6 Vitamini, C vitamini ile Demir, potasyum, folat, magnezyum, çinko gibi mineraller, vücudunuzun dinç ve sağlıklı bir biçimde bu 7 günlük diyet süresini atlatmasını sağlayacaktır.
Ramazanda uygulanmasına gelince; sahurda 7 hurma + 1 kase yoğurt, iftarda 7 hurma + 1 kase yoğurt, İftarla sahur arasında saati kendinize göre ayarlayabilirsiniz 7 hurma + 1 kase yoğurt
Günde en az 2 lt su ve 2 bardak yeşil çay.
Kolay gelsin:)
(çiğdemce lezzetler)

$283635.jpg

Daha önce denemiştim canım ve işe yaramıştı 1 haftada 4 kilo kadar vermiştim , iyi ki hatırlattın yarın başlayacağım..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Daha önce denemiştim canım ve işe yaramıştı 1 haftada 4 kilo kadar vermiştim , iyi ki hatırlattın yarın başlayacağım..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

hmm cok guzel 1 haftada 4 kilo
bende ramazandan sonra baslicam Allah kismet ederse
buraya yazarim ins

bugün 3. günüm 3,7 kg vermişim. Harfiyen uyuyorum kötü de hissetmiyorum ama size önerim etli hurmalardan alın onlar tok tutuyor.

Ben de cuma günü başlıyorum var mı bana katılmak isteyen?
İnteraktif hurma diyeti olsun :)

(Sende İncel ile Kadınca Yorumlar)

MERHABA ASLINDA DUYDUM BU HURMA DIYETİNİ TAM ARASTIRAYIM DEDİM TESADÜF BIRI YAPMIS KIZZ BEN DEN KILOLUYMUS SIMDI CITIR OLMUSS BENDE 77 KILOYUM

X