Çok kötüyüm polikistik over sendromu

Bartug

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
28
6
Merhaba bayanlar 21 yaşında bekarım.bugün doktora gittim çenemdeki tüylenme yüzünden polikistik over tanısı koydu doktor ve küçük küçük bir sürü olduğınu söyledi ve zararsız dedi çok şükür. Hormon testi yaptıracakmışım adetimin 3.günü şikayetim için.ben 43 kiloydum ve birden kilo almaya başladım şuan 58 kiloyum bu kilo tedavi için normal midir?ben sizce bu kistleri tamamen nasıl yok edebilirm? Soğan kürünü söylemeyin asla içemiyorum çok denedim içmeyi fakat kusacak gibi oluyorum yutamıyorum başka bi çaresi yok mudur acaba bunun? Ve bununla ilgili yorumları okuyorum hamile kalamamaktan, bebek için baya uğraşmak gerektiği yazıyor çok moralim bozuluyo napmalıyım bana yardım edin lütfen.:KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben 19 yaşındayım doktorum 17 yaşındayken bu tanıyı koymuştu bana. diane 35 adında bi doğum kontrol hapı kullandım 2 yıl boyunca adetim düzensizdi, kilo ve sivilce artışı vardı, çok hafif tüylenme sorunum vardı. 2 yıl içinde bu sorunlarım tamamen kesildi cildim pürüzsüzleşti, adetim tamamen düzeldi vs. ben 2 yılın sonunda bıraktım ilacı. Daha sonra ilaca başlamadan önceki sıkıntılar tekrar başladı doktora gittim 2.5 yıl kullanmadığın için tam düzelmemiş dedi ve sıfırdan tekrar başladım bu ay. yani bir 2.5 yıl daha kullanacağım ama genelde bu durumlar için doğum kontrol haplarını veriyor doktorlar sen de bi doktora git istersen o da ilaç verecektir. Soğan kürünü de kafana takma ben de denedim hiçbir faydasını göremedim.

Doğum kontrol hapları içinde iyi şeyler söylemiyolar ya 😐😐

hiç iyi değil valla 1 yıldır kullanıorum etkisinden çok yan etkisi var dengemi bozdu resmen ama bırakıncada adet olmuorum adet düzenini gününü miktarını bile bozuo ben çocuktan geçtimde kel kalacam bu yaşta

Haklısın dikkatli olmak lazım:)

Mrb arkadaşlar,
Bende yeni katıldım. Polikistik Over Sendromluyum. Adetlerim düzensiz, kocam şehir dışında çalışıyor ve 2 haftada bir geliyor, düzenli ilişki yok.. Yumurtlama için tedavi görüyorum.. Duphaston, Glukojen, Klomen, Femara ilaçlarını sırasıyla kullandım.. 1 tane kimyasal gebelik geçirdim, düşük oldu.. Adetime geçen aya göre 1 hafta kala dayanamayıp bugün Beta HCG yaptırdım, sonuç 1.2
Çok fena kasık ağrım, göğüs ağrım var. Ara ara midem bulanıyor, kokulara karşı hassaslaştım, hamile olabilir miyim? Test ne zaman tekrarlanmalı?? Lütfen cevap verin..

Canım mesajı 2015 de yazmışsın ben uzun zaman oldu buraya bakmayalı bebişim oldu mu merak ettim , umarım olmuştur Ve buraya yazarsın
Mrb arkadaşlar,
Bende yeni katıldım. Polikistik Over Sendromluyum. Adetlerim düzensiz, kocam şehir dışında çalışıyor ve 2 haftada bir geliyor, düzenli ilişki yok.. Yumurtlama için tedavi görüyorum.. Duphaston, Glukojen, Klomen, Femara ilaçlarını sırasıyla kullandım.. 1 tane kimyasal gebelik geçirdim, düşük oldu.. Adetime geçen aya göre 1 hafta kala dayanamayıp bugün Beta HCG yaptırdım, sonuç 1.2
Çok fena kasık ağrım, göğüs ağrım var. Ara ara midem bulanıyor, kokulara karşı hassaslaştım, hamile olabilir miyim? Test ne zaman tekrarlanmalı?? Lütfen cevap verin..
anım a

X