Okulda kalmak ??

LastMimzy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Mart 2014
108
6
Kızlar veya ablalarım demeliyim sanırım 😊
Benim bir sorum olacak, erkek arkadaşım şu an tarih bölümünde okuyor ve 2.sınıf bitti. Not ortalaması çok çok iyi sayılmaz ancak okulda kalmaya karar verdi ve çabalayıp yükselteceğine söz verdi vs vs buralar pek önemli değil aslında 😊
Benim sormak istediğim nasıl bir yol izleyebiliriz? Neler yapmalıyız? Araştırmaya çalışıyorum ancak uzak olduğum bir konu olduğu için kafam daha çok karışıyor, yardımcı olursanız çoook sevinirim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yardımcı olabilecek kimse yok mu :KK43:

Bildiğim kadarıyla notlar ve hocalarla samimiyet dışında yabancı dil önemli. Zaten ALES sınavına çalışmaya başlaması lazım. Biiirsürü sınav onu bekliyor.

Bildiğim kadarıyla notlar ve hocalarla samimiyet dışında yabancı dil önemli. Zaten ALES sınavına çalışmaya başlaması lazım. Biiirsürü sınav onu bekliyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim :)
Siz de mi bu süreçten geçtiniz acaba

İki şekilde atanabilir; ÖYP ile ya da carî usûl ile.

Cari usûller yapılan atamalarda (yani üniversite kendisi ilan açıp mülakatla alıyor) hocalarla ilişkiler önemlidir ancak ÖYP'de merkezi atama olduğu için yüksek not ortalaması, yüksek ALES vs yabancı dil sınav sonuçları önemlidir.

İki şekilde atanabilir; ÖYP ile ya da carî usûl ile.

Cari usûller yapılan atamalarda (yani üniversite kendisi ilan açıp mülakatla alıyor) hocalarla ilişkiler önemlidir ancak ÖYP'de merkezi atama olduğu için yüksek not ortalaması, yüksek ALES vs yabancı dil sınav sonuçları önemlidir.

Öypde doktoradan sonra otomatik devam mı ediliyor yoksa yine kadro açılması mı bekleniyor peki :)

Not ortalamasini yukseltsin, en onemlisi bu. Not ortalamasi kotu veya ortalamaysa bu is olmaz.

Derslerde kendini gostersin, referans acisindan bu onemli. Ne bileyim, hocaya soru sormaya falan gitsin, hocalar yuzunu hatirlasin.

Bu okulda kalma konusunu bu aralar bende arastiriyorum.öyp sistemi bizden 3 sey istiyor.ales in yuzde 60 i.not ortalamasinin yuzde 25.yds nin yuzde 15 i.ama yds de sole bi olay var.eger 55 puanin altinda aldiysan o puani 65 uzerine cikarmak icin sana 1 sene veriyor.eger 55-65 arasindayda sana notunu yukseltmek icin 2 sene veriyo.ve ne olursa olsun seni 6 ay ingilizce kursu veriyo.ve devamsizlik hakkin cok az.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

öyp konusu aynen yengec18'in anlattığı gibi. öteki türlü okulda kalmak isterse lisanstan sonra yüksek lisansa başlıcak ve eğer hocaları onunla birlikte çalışmak istiyorlarsa ona kadro isteyeceklerdir zaten.

bir de öyp de hangi üniversiteye bağlıysan orada öğrenim gördüğün süre kadar hizmet vermek zorundasın. Yani eğer iki sene yüksek lisans 4 sene doktora eğitimi alıyosan toplamda altı sene o üniversitede çalışmak zorundasın. O yüzden iyi tercih yapmalı erkek arkadaşın. zira yüklü miktarda bir paraya imza atıp sözleşme yapıyolar.

X