Saç Rengi ve Saç Boyama Oryel İle Saç Açmak İstiyorum! Yardım...

Palettde Deluxe Yoğun Renk Açısı Önerir Misiniz?

• Ankete Katılan
    4
  • Anket Kapalı .
palette saçını açar zaten oriyale bulaşma saçların elinde kalmasın :KK34:

Oreal bence de çok kötü birşey, ünlü bir kuaförde orealden saçı yanmış birisi dipleri kabuklanmış birisi olarak yazıyorum asla kullanmayın, kullanan kuaföre de gitmeyin saçları mahvediyorlar resmen. Bu açıcılar en azından güvenli dozda oldukları denenmiş ürünler...

Son düzenleme:
GERÇEKTEN KUAFÖRLER SAÇI HEM MAHVEDİYORLAR HEM DE STENEN GÜZEL, DOĞAL RENGİ VEREMİYORLAR...Benim yıllar önce saçımı kökten yaktılar platin yapacaklardı sözüm ona ve saçlarım kanserli gibi avucuma geldi haftasında... Mahvettiler saçımı, o zaman saç diplerimi kavurdular tam davalık bir olaydı aslında ama ben saçımı düzelticem diye uğraşmaktan sokağa çıkamadım uzun süre...

Kuaförde değil yıllardır evde boyuyorum ve artık amonyaksız boyalar da çıktı çok şükür yani kanser riski biraz olsun azaldı...

Katılıyorum canım söylediklerine...:KK42:

Aynen öyle oluyor canım, teşekkür ederim :KK16:

Evet dediğin gibi olur yıkadıkça...Gelecek sefer senin önerdiğin tonları kullanacağım...Bir de sizin saçınız açık sarı mı yani platin bende yaşlı durabilir korkuyorum o yüzden, çok açık sarı daha güzel bir renk olabilir. Platin yapılırsa kökten olmalı bence ve ona göre makyaj şart. Ben çok uğraşamıyorum platine göre makyajla o yüzden tatlı bir açık sarı istiyorum, sanırım 10 numaralardan biriyle tutar ne dersiniz??

canım ben bundan bi 5 ay önce falan açmıştım açıcıyla ama çok açık renk sevmediğimden palette 9 no.yla geçtim üzerinden sonraları hep 10.2yle boyadım diplerimi normal saçlarım koyu kumral tabi boyadıkça üstler daha koyu altlarsa açık kalıyordu hatta kuaförüm bile saç rengin çok güzel der,neyse en son bi 2 ay boyamadım dipler çok uzadı üzerine tekrar 10.2 ve syoss 9.5 karıştırıp boyamıştım syossun içinden %12lik peroksit çıkıyor çünkü neyse dipler oldu turuncu altlar açık küllü sarı sevmedim ve açmaya karar verdim açınca haliyle epeyce açıldı üzerine 10.1 %6 lık peoksit kullanarak boya yaptım renk eşitlendi aşağısı ve yukarısı eşit oldu ama biraz açık oldu şimdi yaz olduğu için pek takmıyorum ama kışa biraz daha koyulaştırmayı düşünüyorum çünkü kışa çok açık renkler gitmiyor kusura bakma canım biraz uzun yazdım:KK34:

canım ben bundan bi 5 ay önce falan açmıştım açıcıyla ama çok açık renk sevmediğimden palette 9 no.yla geçtim üzerinden sonraları hep 10.2yle boyadım diplerimi normal saçlarım koyu kumral tabi boyadıkça üstler daha koyu altlarsa açık kalıyordu hatta kuaförüm bile saç rengin çok güzel der,neyse en son bi 2 ay boyamadım dipler çok uzadı üzerine tekrar 10.2 ve syoss 9.5 karıştırıp boyamıştım syossun içinden %12lik peroksit çıkıyor çünkü neyse dipler oldu turuncu altlar açık küllü sarı sevmedim ve açmaya karar verdim açınca haliyle epeyce açıldı üzerine 10.1 %6 lık peoksit kullanarak boya yaptım renk eşitlendi aşağısı ve yukarısı eşit oldu ama biraz açık oldu şimdi yaz olduğu için pek takmıyorum ama kışa biraz daha koyulaştırmayı düşünüyorum çünkü kışa çok açık renkler gitmiyor kusura bakma canım biraz uzun yazdım:KK34:

Olur mu hiç zevkle okuyorum böyle konulardaki yorumları ben :KK16: Memnun kaldığın renge dön o halde :KK16:

Bugün saçlarımı bir problem çıkmazsa palette ile açacağım :KK55:

Hadi hayırlısı canım... Eğer fotoğraftaki sarışın sensen güzel saçların, maşallah...Ben de palette açıcısıyla geçen hafta açmıştım iki kutu anca yetmişti saçım uzadı çünkü bu ısırgan kürleriyle falan... Neyse açtım ama bildiğiniz üzere hafif kızıllık vardı onu gidermek için Loreal 9.0 SARI sını kullandım biraz koyulaştırmıştı maalesef ama rengi daha kibar bir hale getirdiği ve çiğliğini aldığı da kesin. Fakat bir dahakine 10 numaralarla boyayacağım. 9 numaraları veya 8'i ise dip boyası yapmayı düşünüyorum çünkü bu kez eğer dibi de 10 la boyarsam dipler çok açık sarı oluyor işlem görmediğinden dipler açık uçlar koyu oluyor bendeki dezavantajlı durum bu. Saç diplerim de genetik olarak 20 yaşımdan beri hep beyaz boyamalıyım yani...beyazım olmasa dipleri öyle bırakabilirdim kumral çünkü saçlarım ama boyamak zorundayım o da 1-2 ton koyu olmak zorunda...Neyse benim boya planlarım da böyle, yine Palette le balyaj gibi de atabilirim aralara...

Saçın tutar inşallah canım...:KK9:

Hadi hayırlısı canım... Eğer fotoğraftaki sarışın sensen güzel saçların, maşallah...Ben de palette açıcısıyla geçen hafta açmıştım iki kutu anca yetmişti saçım uzadı çünkü bu ısırgan kürleriyle falan... Neyse açtım ama bildiğiniz üzere hafif kızıllık vardı onu gidermek için Loreal 9.0 SARI sını kullandım biraz koyulaştırmıştı maalesef ama rengi daha kibar bir hale getirdiği ve çiğliğini aldığı da kesin. Fakat bir dahakine 10 numaralarla boyayacağım. 9 numaraları veya 8'i ise dip boyası yapmayı düşünüyorum çünkü bu kez eğer dibi de 10 la boyarsam dipler çok açık sarı oluyor işlem görmediğinden dipler açık uçlar koyu oluyor bendeki dezavantajlı durum bu. Saç diplerim de genetik olarak 20 yaşımdan beri hep beyaz boyamalıyım yani...beyazım olmasa dipleri öyle bırakabilirdim kumral çünkü saçlarım ama boyamak zorundayım o da 1-2 ton koyu olmak zorunda...Neyse benim boya planlarım da böyle, yine Palette le balyaj gibi de atabilirim aralara...

Saçın tutar inşallah canım...:KK9:

Şu an diplerimi bekliyorum :KK31: inşallah canım dediğin gibi olur. Bu arada fotoğraf benim , teşekkür ederim :KK16:

Kızlar saçımın dip boyasını yaptım güzel oldu ancak çiğ bir sarı oluştu onu gidermek için palette deluxe açık küllü sarı mı uygulayayım ? kimi diyor yapma saçın yeşil olur kimi de başka şey söylüyor.. Beni aydınlatacak biri var mıdır bu konu hakkında?:18:

Kızlar saçımın dip boyasını yaptım güzel oldu ancak çiğ bir sarı oluştu onu gidermek için palette deluxe açık küllü sarı mı uygulayayım ? kimi diyor yapma saçın yeşil olur kimi de başka şey söylüyor.. Beni aydınlatacak biri var mıdır bu konu hakkında?:18:

Küllü boyama kardeşim.. Ben normal sarı renkle bile gölgelendi benim açtığım saç ve küllü sarılar sempatik durmuyor...Sadece açık sarı boya yazanlardan kullansan daha iyi...Küllü sadece küllü kumral bir renk var onda güzel duruyor benim düşüncem. Normal açık sarı da o çiğliği gideriyor bende öyle oldu ama bir ton açığını kullanmalıymışım ben de...

Küllü boyama kardeşim.. Ben normal sarı renkle bile gölgelendi benim açtığım saç ve küllü sarılar sempatik durmuyor...Sadece açık sarı boya yazanlardan kullansan daha iyi...Küllü sadece küllü kumral bir renk var onda güzel duruyor benim düşüncem. Normal açık sarı da o çiğliği gideriyor bende öyle oldu ama bir ton açığını kullanmalıymışım ben de...

Peki bu aklımda dursun o zaman.. Teşekkürler:KK16:

$saç diplerim.jpg İşte bugün palette deluxe yoğun renk açıcısı ile açtığım diplerim.. Birazcık çiğ sarı kaldı onları da bir şekilde açık küllü sarı ile filan gidermeye çalışacağım...

Teşekkür ederim canım.. Sence açık küllü sarı uygulayayım mı çiğliği alması için? Genelde çoğu insan bu şekilde yapıyor.. Ben beyaza bakan bir sarı istiyorumda..

aynen katılıyorum bencede açık küllü sarı uygula platin sarı istiyorsan şu boyaya bak istersen canım Eki Görüntüle 1201595
bu boya hem küllüde duruyor küllüye boyamana gerek kalmaz

Son düzenleme:
aynen katılıyorum bencede açık küllü sarı uygula platin sarı istiyorsan şu boyaya bak istersen canım Eki Görüntüle 1201595
bu boya hem küllüde duruyor küllüye boyamana gerek kalmaz

Bunu şimdiki saçımın üzerine uygularsam platin olur mu beyaza bakan renk? şu an baya çiğ bir sarı oldu ama çok güzel açtı gerçekten.. sadece sarı yerine biraz beyaza baksın istiyorum fildişi gibi bu boyadan alayım o halde küllü sarı alacağıma öyle diyorsan

Bunu şimdiki saçımın üzerine uygularsam platin olur mu beyaza bakan renk? şu an baya çiğ bir sarı oldu ama çok güzel açtı gerçekten.. sadece sarı yerine biraz beyaza baksın istiyorum fildişi gibi bu boyadan alayım o halde küllü sarı alacağıma öyle diyorsan

evet canım aynen eğer o tonlarda istiyorsan direk bu tarz boyalara bak derim genede sen böyle uygulayan kişiler vrsa onlarında fikrini edin fotoğrafını bekliyorum cidden baya güzel açılmış saçların:KK16:

evet canım aynen eğer o tonlarda istiyorsan direk bu tarz boyalara bak derim genede sen böyle uygulayan kişiler vrsa onlarında fikrini edin fotoğrafını bekliyorum cidden baya güzel açılmış saçların:KK16:

İnşallah canım saçlarım uzun biraz orta uzunlukta ne çok kısa ne çok uzun 2 kutu yeter herhalde tüm saçıma. Bayramdan sonra bu boyaya bakacağım:KK12: Genelde forumlarda videolar da direkt koleston veya palette yoğun renk açıcısı ile açıp sonra da küllü sarı uyguluyorlar açık..O sebepten ben de öyle taktım açık küllüye.. Ama senin dediğin boya daha iyi duracaksa saçımda direkt seçeneğim o olur.

İnşallah canım saçlarım uzun biraz orta uzunlukta ne çok kısa ne çok uzun 2 kutu yeter herhalde tüm saçıma. Bayramdan sonra bu boyaya bakacağım:KK12: Genelde forumlarda videolar da direkt koleston veya palette yoğun renk açıcısı ile açıp sonra da küllü sarı uyguluyorlar açık..O sebepten ben de öyle taktım açık küllüye.. Ama senin dediğin boya daha iyi duracaksa saçımda direkt seçeneğim o olur.

Bir de canım şimdi saçımı bu boya ile açtım diyelim diplerim geldi.. Diplerimi yoğun renk açıcısı ile mi yapmam lazım yoksa bu senin söylediğin boya ile açabilir miyim aynı tonda??

Saçlarımı palette deluxe yoğun renk açıcısı ile yaptım fakat çiğ bir sarılık oluştu bunun gitmesini istiyorum. Ben beyaza bakan sarı istiyorum fildişi rengi gibi. Saçlarımın üzerine palette 10.2 platin sarısı uygularsam istediğim sonucu alabilir miyim veya sizin bana önereceğiniz beyaz sarı yapma konusu hakkında fikirleriniz varsa seve seve uygularım. Aynı zamanda yaptım diyelim bu işlemi diplerim çıktı yine yoğun renk açısı ile yapıp üzerine 10.2 mi uygulayayım yoksa direkt sadece 10.2 platin sarısı ile mi diplerimi boyayım ? son olarak palette nin salon colors 10.2 numarası var yine aynı şekilde platin rengi bu nasıldır sizce?

Eki Görüntüle 1201591 İşte bugün palette deluxe yoğun renk açıcısı ile açtığım diplerim.. Birazcık çiğ sarı kaldı onları da bir şekilde açık küllü sarı ile filan gidermeye çalışacağım...

Aynı benim saçım.....:)) Ben hatta beğenmiştim bu açıcı rengini ama arada öyle çiğ kızılımsı şeyler kalınca sarı renkle boyamıştım...Loreal 9 numara düşük kalmıştı, yani bu açıklığı biraz gölgeledi..Sen açık sarı 10.2 küllü kullanmak istiyorsun ancak küllü renkler işte saçtaki bu gerçek sarılığı da lıp götürüyor...Bence yine 10'lu ama küllü olmayan bir sarıya boya daha neşeli ve genç bir renk kalır en azından küllüler çok yaşlı durabiliyor... Bir dahaki boyamaya ben de 10 boyayacağım...Şu anki saçım da güzel ve bayramda çok güzel bir giysi aldım onunla tamamlayacağım. Annem ise beni gebertecek hiç sevmiyor saçlarımı açtırmamı, o hep doğal kestane rebgi saçlı kızını istiyor :)) Ben sapsarı yapınca kızıymışım gibi gelmiyor kadıncağıza, ne o öyle beyazlatmış gibi diyor:)) Asla asla dememek lazım ama asıl beyazlatmış gibi duran platin sarıyı hiç düşünmüyorum bir de ben gölgeli balyajlı gibi yaptım saçımı ve benim düşüncem daha çekici oluyor sarının tonlarıyla geçiş yapmak...

Canım sana kolay gelsin güzel açılmış, güle güle kullan...

X