Hergün sorun hergün hakaret :(

dnznry

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2011
489
4
Mrb kızlar şimdi beni hikayem uzun ama kısa ozetliyim ben daha önce bir evlilik yaptım ve 5 yasında bir kızım var o babaannesiyle kalıyor sonra tekrar evlendim 3 yıllık evliyim 2 yasında bir kızım daha var bir senedir eşimle hergun kavga hergun sorun ben çalışıyorum ilk kavgalar sonra hakeret sonra vurmalar başladı ama bende tepki veriyorum ama oyle bir hakert ediyorki susmak imakansız zaten normal bir şey bile sorsan salak mal gerizekalı diye konuşuyor ufacık bırşey de ağzını açıyor aşalık kadınsın allah belanı versin allah cezanı versin piç sen zaten iyi bir kadın olsan eski kocan bırakmazdı seni devamlı onu karıştırıyor en cok gücüme gıden de o zaten bende sen ne şer-... bir adamsın karına eski eşini soyluyorsun dedim haketmedimi peki ilk soyledıgınde terbiyeli ol dedim birdaha söyledi terbiyesiz ne biçim konusuyorsn dedim sonra he olmuyor oyle dedim belki anlar ağzına sıçarım senin gebertirim seni ben buna tepki verdim mide saygısız sen bana bunları dedin diye hemen herşeyde annesini arar ben istemiyorum ayrılıcam cıkın gelin bitsin bu iş herşey annesini arıyor yok bana bunu dedi yok bana sunu dedi ama anlatmıyor ben bunu dedim de o bana bunu dedi tahrık ettim onlarda destek vermiyor ayrılık olmasın dıye yoksa onlardan bekliyor hanı ayrıl deseler hemen gıdıcek nefret ediyorum ben bır kere babamı aramadım bana vurdu bunu sunu dedi diye benim annem çocukken oldu bır babam var o kadar ondan beni sahipsiz goruyor ama ben ama benim işim iyi muhtaç değilim iki kere adliye kapısından dondum orda geri vites yaptı vazgeçtim bu aradada 40 bin tl kredi borcu var ustumde evde konuşmuyoruz gerekmedikçe ne tel ne msj hıcbırşey yok gezmeye gitmiyoruz dun yıne kavga ettik bu seferde kotuydu o kadar terbiyesiz ki kızlar bana orospu dedi kafasına tabağı vurdum gırdık bırbırımıze bide ben oyle bir şey demedim diyor arsız sonrada ben başka kufur edicektim o cıktı ağzımdan dıyor pişkinliğe bak yurumuyor böyle ama ne yapsam bılmıyorum kızım var vermem dıyor ben alırım dıyom ama tek basımayım nasıl yaparım dıyorum kımsem yok 2 yasında kızım bırazda yanlıklıktan korkuyorum ne yalan soylıyım ama böylede olmuyor sevgi saygı hıcbırsey yok bana akıl verin sizce ne yapmalıyım başarabilirmiyim kızımı alsam ya vermezse cvp bekliyorum ne olur kızlar

1- cocugunu baska adam için bırakan kadına ne saygısından bahsediyorsun
2- 2.cocugunu neden alıyorsun ilk cocugundan ne farkı var ? , 2.1- tek basına yapamazsan onuda babannesine bırakrısın..

kusura bakma ne ekersen onu biçersin hadi bakalım

Son düzenleme:
1- cocugunu baska adam için bırakan kadına ne saygısından bahsediyorsun
2- 2.cocugunu neden alıyorsun ilk cocugundan ne farkı var ? , 2.1- tek basına yapamazsan onuda babannesine bırakrısın..

kusura bakma ne ekersen onu biçersin hadi bakalım

sen bilip bilmeden ne konuşuyorsun nutuk atmak kolay birincisi ben çocuğumu başka adam için bırakmadım benim ilk eşim başka bir kadaınla gıdıp terketti beni ve gideicek hiçbir yerim ne işim ne param nede ailem var ve kızım sonra ayrıldık ve babanesi kızımı vermedi ki zaten bakacak gücümde yoktu ama her hafta sonu bende ve oyle devam etti işim olsu bir sene sonra kızımı istedim yıne vermedi babaannesi allah razı olsun çok iyi bakıyor kızıma

sen bilip bilmeden ne konuşuyorsun nutuk atmak kolay birincisi ben çocuğumu başka adam için bırakmadım benim ilk eşim başka bir kadaınla gıdıp terketti beni ve gideicek hiçbir yerim ne işim ne param nede ailem var ve kızım sonra ayrıldık ve babanesi kızımı vermedi ki zaten bakacak gücümde yoktu ama her hafta sonu bende ve oyle devam etti işim olsu bir sene sonra kızımı istedim yıne vermedi babaannesi allah razı olsun çok iyi bakıyor kızıma

şu yazdıklarını cocuklarını bırakan kadınların %85 yazıyor masallah herkez agac kavugundan cıkmıs kimsesizler ordusu
peki yeni kocanla nasıl tanıştın bu yoksullukta ? ne kadar zaman arayla evlendin ?
aradan gecen onca seneye ragmen bugun ayrılsan gene ılk cocugunu bıraktıgın konumdasın ne degıstı , diye sorar ınsan bı kendıne.

ha şunuda söyliyim yasal oalrak babannenin ve dedenin görüş günü bile yok, kaldıki kızını vermemek ne haddine

şu yazdıklarını cocuklarını bırakan kadınların %85 yazıyor masallah herkez agac kavugundan cıkmıs kimsesizler ordusu
peki yeni kocanla nasıl tanıştın bu yoksullukta ? ne kadar zaman arayla evlendin ?
aradan gecen onca seneye ragmen bugun ayrılsan gene ılk cocugunu bıraktıgın konumdasın ne degıstı , diye sorar ınsan bı kendıne.[/QU

insan gibi sorsaydın sana cvp verirdim va anlatırdım ama maalesef karşımdaki neyse sen kendi bildiğinle kal

aradan gecen onca seneye ragmen bugun ayrılsan gene ılk cocugunu bıraktıgın konumdasın ne degıstı , diye sorar ınsan bı kendıne.[/QU

insan gibi sorsaydın sana cvp verirdim va anlatırdım ama maalesef karşımdaki neyse sen kendi bildiğinle kal

sen bu agresiflikle kocanla birbirinizin kafasında çok tabak patlatırsınız , haberin olsun

senın bu yasadıkların Allahın adaletı

cocugunu bırakarak mutlu olacagını sanmıssın ama bak olmamıs.

Son düzenleme:
sen bu agresiflikle kocanla birbirinizin kafasında çok tabak patlatırsınız , haberin olsun

senın bu yasadıkların Allahın adaletı

cocugunu bırakarak mutlu olacagını sanmıssın ama bak olmamıs.

kzım sen sorunlumusun beynın basmıyormu anlamadım kı kım dedi çocuk bırakarak mulu olmayı denemeyı sen hala ne konuşuyorsun yaran mı var yaranamı bastık senin gıbı dengesizler yüzünden zaten ınsanlar burdan çıkıyor

kzım sen sorunlumusun beynın basmıyormu anlamadım kı kım dedi çocuk bırakarak mulu olmayı denemeyı sen hala ne konuşuyorsun yaran mı var yaranamı bastık senin gıbı dengesizler yüzünden zaten ınsanlar burdan çıkıyor

sordunya cevap vereyım , sorunum yok

ama memur kadının bebegını babanneye bırakmasına basamadı beynım oldumu ?

ne dengesizliğimi gördün şurada ; konunun basında gayet ezık bır kadın suanda sınırları ne kadar zorladıgını goruyoruz hep beraber
fakat ben farkındaysan bastata yazdıgım gıbı devam edıyorum

yalnız kalamamak ne demek bir anlatın bana? canınız mı sıkılır tek başınıza ne olur yani?
2 yaşındaki çocuk annesini babasının kafasında tabak kırarken,abbası ona or...derken görüyor..bunlar sorun değil de yalnız kalamamak mı sorun??
ilk çocuğunuz yanınızda değil o sorun değil de,dayak atan küfreden adam olmayan adamdan çocuk yapıp,ayrılamamak mı sorun...
tek acıdığım çocuklar inanın bana...yoksa sizin gibi kadınlara acımıyorum kusura bakmayın...

Yaşadıkların çok zor Allah yardımcın olsun. Yeniden evlenmeyi seçmiş olabilirsin bunu kimse sorgulayamaz. Ama şu an ortada giden bir evlilik yok. Kızlarını alıp birlikte yaşamalısınız. İyi bir işin varmış. Belki bir yardımcı tutarsın kendine. Kızlarınla ilgilenir. Sende böylelikte çalışmayı aksatnazsın bakarsın çocuklarına. Eşinle ilgili söyleyecek tek kelimem yok. Bulunduğu yere bırakılası bir adam.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mrb kızlar şimdi beni hikayem uzun ama kısa ozetliyim ben daha önce bir evlilik yaptım ve 5 yasında bir kızım var o babaannesiyle kalıyor sonra tekrar evlendim 3 yıllık evliyim 2 yasında bir kızım daha var bir senedir eşimle hergun kavga hergun sorun ben çalışıyorum ilk kavgalar sonra hakeret sonra vurmalar başladı ama bende tepki veriyorum ama oyle bir hakert ediyorki susmak imakansız zaten normal bir şey bile sorsan salak mal gerizekalı diye konuşuyor ufacık bırşey de ağzını açıyor aşalık kadınsın allah belanı versin allah cezanı versin piç sen zaten iyi bir kadın olsan eski kocan bırakmazdı seni devamlı onu karıştırıyor en cok gücüme gıden de o zaten bende sen ne şer-... bir adamsın karına eski eşini soyluyorsun dedim haketmedimi peki ilk soyledıgınde terbiyeli ol dedim birdaha söyledi terbiyesiz ne biçim konusuyorsn dedim sonra he olmuyor oyle dedim belki anlar ağzına sıçarım senin gebertirim seni ben buna tepki verdim mide saygısız sen bana bunları dedin diye hemen herşeyde annesini arar ben istemiyorum ayrılıcam cıkın gelin bitsin bu iş herşey annesini arıyor yok bana bunu dedi yok bana sunu dedi ama anlatmıyor ben bunu dedim de o bana bunu dedi tahrık ettim onlarda destek vermiyor ayrılık olmasın dıye yoksa onlardan bekliyor hanı ayrıl deseler hemen gıdıcek nefret ediyorum ben bır kere babamı aramadım bana vurdu bunu sunu dedi diye benim annem çocukken oldu bır babam var o kadar ondan beni sahipsiz goruyor ama ben ama benim işim iyi muhtaç değilim iki kere adliye kapısından dondum orda geri vites yaptı vazgeçtim bu aradada 40 bin tl kredi borcu var ustumde evde konuşmuyoruz gerekmedikçe ne tel ne msj hıcbırşey yok gezmeye gitmiyoruz dun yıne kavga ettik bu seferde kotuydu o kadar terbiyesiz ki kızlar bana orospu dedi kafasına tabağı vurdum gırdık bırbırımıze bide ben oyle bir şey demedim diyor arsız sonrada ben başka kufur edicektim o cıktı ağzımdan dıyor pişkinliğe bak yurumuyor böyle ama ne yapsam bılmıyorum kızım var vermem dıyor ben alırım dıyom ama tek basımayım nasıl yaparım dıyorum kımsem yok 2 yasında kızım bırazda yanlıklıktan korkuyorum ne yalan soylıyım ama böylede olmuyor sevgi saygı hıcbırsey yok bana akıl verin sizce ne yapmalıyım başarabilirmiyim kızımı alsam ya vermezse cvp bekliyorum ne olur kızlar

hop hop hoppp bı dur yaaaa !!! o nasıl bir agız oyle.bi de millete çatıyorsun..yorum yapınca da begenmıyosun! kendıne gel önce bi yavaaş...

sen her kocadan cocuk yapıp baba annelerıne bırakmaya devam edıceksın gıbı gorunuyor.zıra o agızla sen daha cok koca boşarsın !!1:KK14:

sordunya cevap vereyım , sorunum yok

ama memur kadının bebegını babanneye bırakmasına basamadı beynım oldumu ?

ne dengesizliğimi gördün şurada ; konunun basında gayet ezık bır kadın suanda sınırları ne kadar zorladıgını goruyoruz hep beraber
fakat ben farkındaysan bastata yazdıgım gıbı devam edıyorum

konu sahıbı: edepli ol :KK47:

ya şartlar ne olursa olsun ufacık yavruyu babanneye bırakıyorsunuzda o yeni doğurduğuuz çocuğa bakarken ilk çocuğunuz hiç aklınıza gelmiyormu? vicdanınız sızlamadı mı? onun size ihtiyacı olduğunuzu düşnmedinizmi? ben bunları düşünüp diğer sorunlarınıza daha gelemedim....

kusura bakmayın ama böyle bir kadına bir eşte saygı duymaz herhalde...

bu arada eşim olmadan yaşarım iyide yaşarım ama evladım olmadan (allah korusun) yaşayamam. ben buna yalnızlık derim erkeksizliğe değil. gerisi boş laf...

Bu saatten sonra yapacağın tek şey var. Tek başına bir hayat kurup kızlarını yanına almak... Eğer işin gücün yerindeyse yapabilirsin bence. Babanın yanına da gidebilirsin.
Ayrıca çocuğu bırakmam etmem falsn diyemez eşin, mahkemede belli olur o.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ilk cocugunu bi adam icin birakmissin
Adam da sana hak ettigin laflari soyluyor
Ne zoruna gidiyor ki
O cocuga yazik degilmi suçu ne ki
Babaanne elinde büyüyor
Bide dalga geçer gibi yazmissin sağolsun iyi bakiyor kizima diye
Bakacak durumun yoktu ama evlenecek durumun vardi
Neyse ya sıkma canini bundan da ayrilirsan baska birini bulursun bu kizini da verirsin biri bakar nasil olsa

ikinci kızınıda babanneye bırakır boşanırsın alışmışsın zaten ilk çocuğunu bırakmışsın evlendikten sonra geri alsaydın

kızlar ben sizi anlamıyorum ya cidden anlamıyorum.
benim babam ve annem gönüllü olarak sosyal yardımlarla ilgileniyor.
inanın burda kınadığınız şeyler "yok öbür çocuğu nasıl bıraktın, yok vicdanın sızlamıyor mu, yok bunu da bırakırsın" bu lafları nasıl edebiliyorsunuz?

konu sahibi burda yaşadığı şeylerin belki binde birini yazdı.
belki buraya yazamadıkları da var.

kimse bu kadının yaşadıklarına şahit olmadan ya da yaşamadan empati niye yapamıyor anlamıyorum.
rabbim şu mübarek günde bizlere acırda umarım kınadığımız şeyleri yaşatmaz.

ben birine ufacık "aaa çok yanlış" diyip şöyle bi bakiyim. onu bi şekilde yaşıyorum. sonra dediğim aklıma geliyor ve tövbe ediyorum.

yapmayın etmeyin. bence sakince güzelce konun içeriğini sormadan yargılamak ne kadar yanlış.
burda bir çoğumuz anne bir çocuğumuz vicdan sahibi.

hangimiz biliyoruz başımıza ya da kızımızın başına gelmeyeceğine emin miyiz?

günah.

konu sahibi belki yaşadıklarından dolayı böyle asabi olabilir.
kim ister bi kocayı bi çocuğu bırakıp tekrar evlenmek.

inanın babam ve annemin şahit olduğu benim de bildiğim öyle kadınlar var ki. kadın 3 koca değiştiriyor. hepsinden birer ikişer çocuk hiç bi adam çcouklarına bakmıyor istemiyor. kadın kimsesiz, çocuklarla dışarda yatıyor. belediyeye başvuruyor. çocuklar yetiştirme yurduna gidiyor. kadın kendine sığınacak yer arıyor. napıcaz şimdi? kadın öyle böyle düşmüş. belki zevkinden belki kaderinden? neden sen bu kadar çocuk yaptın niye evlendin allah belanı versin diyip açlığa sefilliğe sokaklara mı terkedicez? yoksa elinden tutup yol mu göstericez?

konu sahibi arkadaş için de öyle.
o zaten yaşadığını yaşamış. üç satır bişey yazmış.
ben bile o kadar konu açtım sayfalarca yazdım da yazdım ama anlatmadığımm yazamadığım o kadar şey var ki. bu yazdıklarımız devede tüy kalır çoğu konuda.

konu sahibi yalnızlıktan korktuğunu söylemiş. olabilir. bazısı böcekten korkar bazısı yalnızlıktan bazısı benim gibi (çok ilginç olacak) boncuklu tesbihlerden.
napalım? "nasıl yalnızlıktan korkarsın? nasıl insansın? nasıl kadınsın" diye ezecek miyiz?
yoksa neden yalnızlıktan korkuyorsun? başına bişey gelmesinden mi? ailen de mi yok diyip onu anlamaya mı çalışıcaz.

inanın rabbim kimseyi düşürmesin. çok zor. bazı insan akım derken kokum diyor. herkes sizler gibi bilgili okumuş kendini çok iyi ifade edebilen insanlar olmayabilir.

ama ben isterdim ki. önce anlamaya çalışalım sonra hatalarını söyleyelim.

her şeyden önce haşa biz tanrı değiliz. kınamak yargılamak bize düşmez. biz ancak bize emredildiği gibi merhametli ve hüsnü zan (kısaca söyliyeyim: bir insanın hareketleri ve davranışları sonucunda her zaman niyetinin kötü olduğunu düşünmemek) etmek lazım.

X