Dini Düğün Organizasyonu - Bursa ilahi Grubu ve Semazen Grubu Bursa

sadece semazen gosterisi oluyor zaten dini dugunlerde...ya hic hoslanmiyorum bu tarz dugunleri..o kadar bunaliyorki insan...boyle bir dugun yapilacagina bana kalirsa bi nikah temiz is..

ilahi türk musikîsinde bir türdür. makamlardan, usullerden ve tavırdan oluşur. önce yunus emre ile, sonra mevlana ile tanıştım. tasavvufun ne demek olduğunu öğrenmeye çalışırken ney çıktı karşıma. tasavvuf müziği ile tanıştım. tüm bunlardan sonra, kendimle yeniden tanışmam gerektiğini anladım.
Sizlerin albümlerini severek dinlediğiniz sanatçı saydığınız insanların ( demet akalın vs vs ) arkasında bulunan orkestra'dır bu video da ki orkestra.

Sezen aksunun bestelerini yapan insan eyüp hamiş'dir. kenan doğulu'ya ses mühendisliği yapan kişiler tasavvuf musikisi alt yapılarını popüler kültüre uyarlama yaparlar.
sizin gibi hayatında sadece pop müzik dinlemiş tasavvuf musikisi ile ezgi müziğini ( sedat uçan, abdurrahman önül ) karıştıranlar olduğu sürece düğünlerde sadece semazende başka bir şey yok denecek.
Ezgi müzik türü ile tasavvuf müziği arasında farklı bilmeyenler insan bunalır. video da görünen tasavvuf musikisi sanatçısı sinan topçu'dur.bursa ilahi grubu nun türkiye çapında ki solistidir. Sizlerin gittiğiniz düğünler de ise cıstık cıstık formatta üzerine ilahi sözleri giydirilmiş 2 4 ritimlerden oluşan bunaltıcı ve sıkıcı müzik yapılır.
Orkestra da bulunan insanlar devlet konservaturanın sanatçısı olduğunu bilmeden ucu açık eleştiri yapmanızda buna cabası.

Son düzenleme:
X