Bebek Şüphesini Öğrenince Eve Gelmiyorum Diyen Eş

Konu aça aça bi hal oldum bu sıra. Bütün gün evdeyim can sıkıntısından galiba:)

Öncelikle ben zaten çocuk düşünmeyen-istemeyen bir insanım. Eşim de aynı şekilde. 3-5 sene "asla" ondan sonra belki diyerek evlendik. Hem maddi durum hem ne olacağımızın belirsiz olması, şartlar vs zaten uygun değil uzun bir müddet. Evet korunuyoruz da ama malum hiç bir yöntem %100 değil. Henüz bir şüphem yok ama yine de eşime "eve gelirken test al" diye espri yaptım ama o ciddiye alıp "eve gelmiyorum" diye karşılık verdi. Daha önce de olursa ne yaparız diye konuşmuştuk ve tepkileri dünya başıma yıkılır, hayattan soğurum, ağlarsa ağzına çorap tıkarım modunda şeylerdi.

Tamam ben de istemiyorum ama diyelim ki oldu yaklaşımı bu mu olacak yani? Bu kadar katı olması da canımı sıkıyor. Ben bir de bununla mı uğraşırım diye düşünmeden de edemiyorum. Etrafımda çoğu kişi korunduğu halde ilk sene içinde hamile kaldı hem tedirginim olacak diye hem de olursa bir de bu adamı avutmayla uğraşırım diye. Bazen gerçekten gırtlaklayıveresim geliyor hayata karşı bu katı tavrından:KK51:

Gidip bağlatsam mı ne yapsam:KK53: off bu sıra düşünecek çok vaktim var:KK53:

ne biçim konuşmuş ya yapma buna çocuk mocuk laflara baaak:KK19:

Iki tarafta çocuk yapmama konusunda hemfikir sizin ona bu konuda baskı yapmadığınız halde mümkün olabilecek bir durum için (korunsanızda ihtimal dahilinde sonuçta) hamile kalırsan askere giderim dünya başıma yıkılır falan demesi çok itici evet çocuk büyük sorumluluk ve istememesini anlayabilirim ama bu durumu sizden uzaklaşma sebebi olarak görmeside bence çok tuhaf, olabilecek bir çocuk onunda çocuğu.. hadi diyelimki öyle birşey oldu eşini düşünen normal bir insan bu durumu içine sindiremesede eşinede destek olur sonuçta sizinde istemesiğiniz bir gebelik olurdu ama hamile kaldın madem git bir kenarda gözüme görünmeden doğur sonrasınıda sen düşün der gibi tutumlar çok iğrenç ve aradaki sevgi bağını sorgulatacak bir tutum bana göre

Hem vuruyor hem hakaret ediyor. "Kes sesini g.zrkalı" falan gibi. Çocuklara yaklaşımı hoş diil

Uf mumkunse hamile kalma zaten bu adamin babaligi beni korkuttu. Kardesinin bebesine boyle davranan kendi cocugunu duvardan duvara vurur herhalde. Boyle esim olsa %99.9 sogurdum. Eve gelmeyecekmis sakasi bile rezalet. Sorsaydin tek basina mi yapmissin ki boyle bi'olayda tepkisi bu oluyomus.

Cocugu olacagini duyunca fikirleri degisecektir. Eminim.
Hele birde kalp atislarini duysun, karnindayken tekmelerini duysun; sen bir de o zaman gor. O zaman da konu acarsin esim ustume cok dusuyor, sıkiliyorum diye :KK66: balla cevizle besleyecektir seni :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Evet tabi eminim olsa fikri değişir. Şuan ayrı yatıyoruz bütün gecemi mahvetti sağolsun

kadınlık böyle bir şey işte :) yani sanırım :KK1:
asla bebek düşünmüyorum diyorlar sonrada bebek fikri birden neden olmasın ki halini alıyor...
yani olsa fena mı olur, diyelim ki oldu diye birden ısını veriyor..
hele bir de hamile kalsanız sizi artık bebek topiklerin de patik örneği ararken bulabiliriz :emir_bebek: :KK1:

hepsi bir yana, Allah istediğiniz zamanda kucağınıza almayı nasip etsin..
yeter ki aratmasın,peşine düşürmesin ...

canınızı da sıkmayın derim.. :KK34:
Aynen...yani gerçekten istemiyorum çocuk ama olursa da anaç bir insanım aldıracak halim yok. Kaçsa da göçsw de büyütürüm de sanki bir çıbandan bahseder gibi bahsetmesi falan çok sinir bozucu...

Sanki tek basina cocuk yapiyosun :KK53: soke oldum. :KK53: Konularini takip ediyorum. Sempatik tatli bi kizsin. Esin niye boyle yaa???

Ay teşekkür ederim:)
Biraz padişahı sol tarafı sendromu var onda galba:)

Son açtığın konuları hep okudum...baya çekeceğin var senin
çok yıprtma kendini olurmu...hiç farkına varmazsın nasıl çöktüğünü...
:KK25:

Evet tabi eminim olsa fikri değişir. Şuan ayrı yatıyoruz bütün gecemi mahvetti sağolsun

Koalina , bana kızmazsan dertsiz başına dert mi arıyorsun güzel arkadaşım? siz daha çok yeni evlisiniz, olmayan birşeyi acaba ne der diye söyleyip sonra verdiği cevaba sinirlenip üzülmek ayrı takılmak! eleştiri anlamında demiyorum acaba canın mı sıkılıyor ?yani ne biliyim sizin hadi aşkım dondurma yiyelim , yastık savaşı vs geçireceğiniz bir dönem. ve ortada hiçbirşey yok kendiniz birşey söylüyorsunuz tepkisine kızıyorsunuz :) yapma arkadaşım olmayan şeylerden sorun çıkarmanın anlamı yok

Koalina , bana kızmazsan dertsiz başına dert mi arıyorsun güzel arkadaşım? siz daha çok yeni evlisiniz, olmayan birşeyi acaba ne der diye söyleyip sonra verdiği cevaba sinirlenip üzülmek ayrı takılmak! eleştiri anlamında demiyorum acaba canın mı sıkılıyor ?yani ne biliyim sizin hadi aşkım dondurma yiyelim , yastık savaşı vs geçireceğiniz bir dönem. ve ortada hiçbirşey yok kendiniz birşey söylüyorsunuz tepkisine kızıyorsunuz :) yapma arkadaşım olmayan şeylerden sorun çıkarmanın anlamı yok

Yahu buna kzıp trip atacak halim yok sadece sinir bozucu bir durum. İleride ne olacağının sinyallerini veriyor anlamında açtım. Buna gelene kadar bir çok falsosu var zaten gün içinde yeterince tartışıyoruz da insan gelecek içn de endişeleniyor işte. Hani gelecekte de bunu yapar zaten mantığı oluştu bende.
Ne dondurması yahu o kadar insan gibi konuştum ettim dizi izleriz diye çerez içecek hazırladım gelemedi bir türlü. Bilgisayara bakıyor bişeyler yapıyor onu bunu arıyor kuşlarla oynuyor. E ben de sabır taşı mıyım neyi bekliyorum kös kös...

Son düzenleme:
Yahu buna kzıp trip atacak halim yok sadece sinir bozucu bir durum. İleride ne olacağının sinyallerini veriyor anlamında açtım. Buna gelene kadar bir çok falsosu var zaten gün içinde yeterince tartışıyoruz da insan gelecek içn de endişeleniyor işte. Hani gelecekte de bunu yapar zaten mantığı oluştu bende

acaba evliliğe alışamamış olabilirmi henüz? bu konu için demiyorum ,mesela hep kalabalık ortam istiyor demiştin birkeresinde,birilerini davet ediyor ya da biz gidiyoruz falan , olabilir yani erkeklerde yadırgayabiliyor evliliği tekken iki kişi yaşamayı ondan ötürü depresif oluyor olabilir mi? eğer öyle ise zaman ver kendine ona zamanla aşarsınız şimdi sana bebek istemiyorum diyen adam karnını okşar günü gelince:KK23:

acaba evliliğe alışamamış olabilirmi henüz? bu konu için demiyorum ,mesela hep kalabalık ortam istiyor demiştin birkeresinde,birilerini davet ediyor ya da biz gidiyoruz falan , olabilir yani erkeklerde yadırgayabiliyor evliliği tekken iki kişi yaşamayı ondan ötürü depresif oluyor olabilir mi? eğer öyle ise zaman ver kendine ona zamanla aşarsınız şimdi sana bebek istemiyorum diyen adam karnını okşar günü gelince:KK23:

Nesine alışamayabilir ki onu düşünüyorum da? Zaten ailesi çoğu zaman yazlıkta evde tek kalıyordu. Arkadaşlarıyla bir yerlere öıkan sosyal biri de değil tam ev kuşu. Bir ben ekstradan yemeğini yapıp çamaşırlarını yıkıyorum. O işler ona düşmüyor o kadar.
Odası bile değişmedi eşya almadığımız için sadece yatağı büyüdü.

Bakıyorum bakıyorum alışamayacak bir şeyini göremiyorum. İnsan zaten 8de eve gelip 3-4 saat insan gibi nasıl zaman geçiremez? Ki bu zamanın bir kısmını da bnyodur, yemektir falan çıkarsak 2 saat bir zaman belki geçiriyoruz. Onu da geçirtmiyor.

Nesine alışamayabilir ki onu düşünüyorum da? Zaten ailesi çoğu zaman yazlıkta evde tek kalıyordu. Arkadaşlarıyla bir yerlere öıkan sosyal biri de değil tam ev kuşu. Bir ben ekstradan yemeğini yapıp çamaşırlarını yıkıyorum. O işler ona düşmüyor o kadar.
Odası bile değişmedi eşya almadığımız için sadece yatağı büyüdü.

Bakıyorum bakıyorum alışamayacak bir şeyini göremiyorum. İnsan zaten 8de eve gelip 3-4 saat insan gibi nasıl zaman geçiremez? Ki bu zamanın bir kısmını da bnyodur, yemektir falan çıkarsak 2 saat bir zaman belki geçiriyoruz. Onu da geçirtmiyor.

Peki ya farklılıklarınız? bak şimdi bir yerde okudum sana da yollayayım
Çifti en çok zorlayan davranışlar ve tutumlar öncelikle farklılıklarını nasıl yöneteceklerini düşünmek yerine karşı tarafı değiştirme çabası içine girilmesidir. Oysa herkes şartsız sevilmek ve kabullenilmek ister; varoluşumuzun özünde görülmek ve anlaşılmak vardır. Bunu hisseden kişi zaten uzlaşmaya açık olur. Oysa çiftler bunu yapmadan güç savaşı içinde amansız bir değiştirme çabasına girince gerginlik artıyor, çatışmalar çıkıyor, ümitsizlik, sevilmeme, anlaşılmama hissi artıyor ve ilişki çok zarar görüyor. Bunun yanında:

-Küsmek

-Kendini net ifade etmek yerine dolaylı imalar yapmak

-Birbirine yeterli ve kaliteli zaman ayırmamak

-İlişkiyi garantideymiş gibi düşünüp beslememek

-İlgi, sevgi ve özellikle takdiri yeteri kadar ifade etmemek

-Yeni oluşmuş aile bütünlüğünü göz ardı edip başka kişilerin çok fazla ilişkiye müdahale etmesine izin
vermek

-Birbirinin özel alanlarına saygı göstermemek

-Yeri geldiğinde iki tarafın da alttan almaması, inat yapmak

-Her tartışmada ayrılık lafları edilmesi de çiftleri çok zorlar ve uzun vadede boşanmaya varabilen krizler
yaratmaktadır..

buna göre önlemler alınabilinir belki yada aile terapistine mi gitseniz
:26:

Uf mumkunse hamile kalma zaten bu adamin babaligi beni korkuttu. Kardesinin bebesine boyle davranan kendi cocugunu duvardan duvara vurur herhalde. Boyle esim olsa %99.9 sogurdum. Eve gelmeyecekmis sakasi bile rezalet. Sorsaydin tek basina mi yapmissin ki boyle bi'olayda tepkisi bu oluyomus.

Ben de hiç istemiyorum gerçekten. Kuşlarımız var evcillerim çok değerli benim için. Bir tanesinin gagası sorunlu sakat gibi diyeyim. Daha bi özel ilgim sevgim var haliyle doğru düzgün yiyemez içemez çünkü. Bugün ona laf sayıyor çirkin mutant gibi şunun tipe bak Allahın sala.ı vb. Nası sinir oldum "o çirkinse sen nesin acaba" dedim. Öyle muhtaç bir canlıya bile hakaret edebiliyor yani biraz merhamet...kendi çocuğu olsa ona da ne derece merhameti olur bilemem elbette....

Yuh saka dimiii? Ya gercekten hamile olsaydin boyle mi yapacakti cidden:/
Bence esin bebegin sorumluluguna kıl oluyo ondan bi'tirsma halinde. Evlilige alisamamis bekar hayatini ozleyen bi'adam sanki..

Peki ya farklılıklarınız? bak şimdi bir yerde okudum sana da yollayayım
Çifti en çok zorlayan davranışlar ve tutumlar öncelikle farklılıklarını nasıl yöneteceklerini düşünmek yerine karşı tarafı değiştirme çabası içine girilmesidir. Oysa herkes şartsız sevilmek ve kabullenilmek ister; varoluşumuzun özünde görülmek ve anlaşılmak vardır. Bunu hisseden kişi zaten uzlaşmaya açık olur. Oysa çiftler bunu yapmadan güç savaşı içinde amansız bir değiştirme çabasına girince gerginlik artıyor, çatışmalar çıkıyor, ümitsizlik, sevilmeme, anlaşılmama hissi artıyor ve ilişki çok zarar görüyor. Bunun yanında:

-Küsmek

-Kendini net ifade etmek yerine dolaylı imalar yapmak

-Birbirine yeterli ve kaliteli zaman ayırmamak

-İlişkiyi garantideymiş gibi düşünüp beslememek

-İlgi, sevgi ve özellikle takdiri yeteri kadar ifade etmemek

-Yeni oluşmuş aile bütünlüğünü göz ardı edip başka kişilerin çok fazla ilişkiye müdahale etmesine izin
vermek

-Birbirinin özel alanlarına saygı göstermemek

-Yeri geldiğinde iki tarafın da alttan almaması, inat yapmak

-Her tartışmada ayrılık lafları edilmesi de çiftleri çok zorlar ve uzun vadede boşanmaya varabilen krizler
yaratmaktadır..

buna göre önlemler alınabilinir belki yada aile terapistine mi gitseniz
:26:

Bu maddelerin hepsi bizde var zaten :)
Konuşulmuyor ki onunla tepkileri çok aptalca parmaklarını sallayarak neredeyse ağzıma sokarak konuşuyor misal. Al o parmağı çatır çutur kır ve yedir yani. Çocukla mı konuşuyosun nedir?

Yuh saka dimiii? Ya gercekten hamile olsaydin boyle mi yapacakti cidden:/
Bence esin bebegin sorumluluguna kıl oluyo ondan bi'tirsma halinde. Evlilige alisamamis bekar hayatini ozleyen bi'adam sanki..

O meseleyi açmadım ya, bambaşka bir sebepten kavga çıktı. Baktım bi iteklemeler bağırmalar hemen kaçtım salona.
O çocuk meselesi sadece aklımı kurcalayan bir şeydi kendi içimde o kadar...

Ben de hiç istemiyorum gerçekten. Kuşlarımız var evcillerim çok değerli benim için. Bir tanesinin gagası sorunlu sakat gibi diyeyim. Daha bi özel ilgim sevgim var haliyle doğru düzgün yiyemez içemez çünkü. Bugün ona laf sayıyor çirkin mutant gibi şunun tipe bak Allahın sala.ı vb. Nası sinir oldum "o çirkinse sen nesin acaba" dedim. Öyle muhtaç bir canlıya bile hakaret edebiliyor yani biraz merhamet...kendi çocuğu olsa ona da ne derece merhameti olur bilemem elbette....

Hayvan sevmeyen insan sevemez derler.Cocuklari sevmeyisi sasiritici gelmedi su an bunu okuyana kadar.Cirkin,Allahin salagi vb ne demektir ya.Onu da Allah yaratmis seni de.Onu gagasini sorunlu yaratmis senin de beynini ! Cok sinirlendim kusura bakma :KK43:

Hayvan sevmeyen insan sevemez derler.Cocuklari sevmeyisi sasiritici gelmedi su an bunu okuyana kadar.Cirkin,Allahin salagi vb ne demektir ya.Onu da Allah yaratmis seni de.Onu gagasini sorunlu yaratmis senin de beynini ! Cok sinirlendim kusura bakma :KK43:

Garip olan aslında normalde çok sevmesi. Bayağı özenir, en kaliteli yemleri alır sever okşar. O kadar sevdiği şeye bile bir anda hakaret edebiliyor. Yahut atıyorum tvnin üzerine konsa üzerine bir şey fırlatabiliyor. Ötse alıp çeneni kopartrım diye bağırıyor üzerlerine su sıkıyor falan. Haliyle kavga ediyoruz. Hayvanın fıtratı bu ötecek tabi yani...
Hem seviyor hem kötü davranıyor anlamadım gitti...

Canim oncelikle varolmayan yada kesinlesmemis varsayimlara dayanarak erkeklere yanasma hicbiri bundan hoslanmazlar (erkekler biz kadinlara gore daha dayamazlar bu tur yaklasmlar cunku) gelelim cocuk mevzusuna cocuk istememek iki tarafliysa mesela yok ama gel gelelim dedigin gibi eger bir hamilelik soz konusu olmus olsa ortak kararla hareket edilmeli... Ya bide bu cocuk istememek bana cok anlamsiz geliyor kimse ailelerimiz cocuk istemeselerdi ne biz nede yeni insanlar olmazdi. Cocuk huzurdur, hayattir, evin nesesidir... Evliliginiz biraz zaman alsin siz zaten kendiniz cocuk eksiligini hissedip isteyeceksiniZ... Heleki erkekler cocuk konusunda daha da hevesli olurlar. Sna nacizanr tavsiyem boyle varsaymlarla esinle arana sogukluk sokma... Muhabbetiniz sevginizi arttiracak sekilde yaklas. Sonucta sen tum gun evdesin ama o disarida calisiyor yogun eve gelmeyi iple cekmesi icn hos davran surekli daha isteyken telde konusarak msjla kavga ederseniz arada ciddi sogukluk olur evlilikler boyle bitme noktasina geliyor yazik etmeyin kendinize yuvaniza sevgiyle canm uzun oldu hakkini helal et :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X