kaynanamla aynı evde yaşamayı kabul ettim

Kv istediğin kadar melek olsun
bak benimkine herkes çok imreniyor süper diye
ama inan yeri gelince karışmak için can atıyor ve inan sinirlerimi bozuyor
ben 2 hafta kaldım kv ile ve annemle bile telefonda rahatca konusmadım
eşimle dısarı cıkardık ne gerek var para harcamayın vs dedi
yani dicem o ki sende çalış oda çalşssın çıkın bir kiraya kafanız rahat olsun...
borç ödeniyor bir şekilde ama eğer psikoloji bi bozulursa bir daha geri dönüşü zor

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)

evet hata ettin
tecrübe etmiş bir insan olarak diyebilirim ki
(altlı üstlü oturduk)
tadı tuzu kalmıyor

hadi ya ciddi misin eşin ne diyo bu duruma :KK50:

onların da yapacağı bir şey yok aslında, alt kattaki kafe sorun çıkardı 1 senedir onunla uğraşıyorlar kendileriyle alakasız bir durum. planlamadığınız şeyler çıkabiliyor yani... herkes rahatsız bu durumdan ne kv diyebiliyor benim evim ne ben diyebiliyorum benim evim. eşime bakarsak ne yardan ne serden. ailesi yaşlı diye her gün konuşuyor ve gözlerinin önünde olsunlar istiyor ama uzun süre de beraber kalınamayacağını biliyor...

Sakin oturma. Bak sakin diyorum. Ev icinde ev olmaz. Rahat olamayacaksin bi kere. Herkesle ayni banyoyu kullanmak ayni tuvalet. Ya mesela banyoda uzun kalmak istersin ya da tuvalette. Camasirinla oturup tv izlemek istersin. Kumanda elinde olsun istersin. Ayrica ogluyla degil ds seninle gezmesi oglunu senden kiskaniyor olmasindandir ve bu buyuk bir sorun. Rahatlikla buzdolabinin kapisini bile acamazsin. Canin bi sey yapmak ister cekinirsin. Tek basiniza oturup sarmas dolas film izleyemezsiniz. Film izlerken bi opusemezsiniz en basitinden. Is yapmiyor olman zamanla kaynananin gozune de batacak. Bir bakmissin senin yatak odandan cikacak temizlik yapıyorum niyetiyle. Valla eger cok cok cok yoksa durumunuz bir ihtimal oturun ama sonucta ikinizde calisiyorsunuz. Biriktirdiginiz para huzurunuza deger mi? Evliligin ilk bir senesini kaybetmenize deger mi? Rahatca tartisamazsiniz bile.. ben hic tasvip etmiyorum. Kayinvalidemlere giderken tuvalete bile gidemiyorum ben. Dusunun o kadar rahatsız oluyorum. Ki benim kayinvalidem dunya iyisi melek gibi cok ama cok cok iyidir. Fakat ben onunla yasayamam. Bir yuvada sadece bir yuva olur.

Ayrica mutfak dolaplarini ben de iz olmasin diye havluyla açıyorum bunda bir sorun yok bence ;-) ;-) ama siz havluyla acmazsaniz ve iz olursa bunu cok sorun yapabilir..

değil tabiki ama eşimin evinin yeri bahçesi mahallesi çok güzel çocuk üyütmek için ideal bir yer hem bende çalışcam bakıcı bakmasın annem yakın olalım diye düşündük ve tabi kira da yok..

yoksa ben istemez miyim sadece eşimin çocuğumun olduğu bi ev.

gerçi ben çok yalnız büyüdüm o yüzden bi yandan da hoşuma gidiyo biraz kalabalık oluşları belki geçici hevestir bilemiyorum :KK43:

Yok ben oturun ya da oturmayın demiyorum. Eğer altlı üstlü oturmaya itirazınız yoksa bence bir süre aynı evde de olabilir neden olmasın.

şuan ben evi tadilat etmene gerek yok bu hali kabulum paramız olunca hayalinde ki evi yap desem nişanlım kabul eder belki kırılır biraz ama kabul eder anlar beni ben ama sorun olacağnı sanmıyorum yada sanmıyodum şimdi siz böyle diyince bayram da gitcem yanlarına bi konuşsam mı ki biz direk kendi evimize çıkalım ne dersin diye şuan çok karamsarlığa kapıldım :KK43:

Erkekler genelde gec olgunlastigindan evliligin ilk yillarinda evli olduklarini artik ailesinin esi oldugunu uzun sure anlayamiyorlar.buyuk cogunluk karisinin kocasi degil anasinin kuzusu olmaya devam ediyor.bu da evliliklerdeki en buyuk sorun benim gordugum..ayni evde yasamaniz bu sureci zorlastirmasin ?

Kalabalık konusuna gelince benim eşimin ailesi kadar kalabalığı yoktur herhalde. İlk başlarda benim de hoşuma gidiyordu ama sonradan işler değişiyor. Yok ben slmayayım kendi sakin yaşantıma devam edeyim diyorsunuz. Sanırım sizin eşiniz de benimki gibi. Hep iyi şeyler düşündürttü bana ailesi hakkında. Ama hiç te öyle olmadıklarını gördüm sonra. Umarım herşy iyi olur.

Benim bir yıl oturup ayrı eve çıkıcaz diyip de o bir yılın 5 yıl olduğu çok örneğim var. Siz hiç sadece bir yıl diyip sadece bir yıl oturan duydunuz mu?

aynen burda size katılıyorum bir yıl annemlerle oturalım para biriktirelim diye düşünüp 7 yıldır oturan gelinimiz var malesef ondan sonra görümcesi evlendi kaynı evlendi hala onlar beraberler :18: birde konu sahibi arkadaş için şunu söyleyebilirim davulun sesi sadece uzaktan hoş geliyor

O bir yil 5yil olmaz umarim :) bastan ne yaparsan iyle devam eder

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Erkeklerin "sadece uyuyacagiz" yalanina benziyor bu. "Seneye cikacagiz." :KK14:

Bir arkadasim su an annesinin evinde. Ayri ev icin verilen sozler tutulmamis. 1 yasindaki bebekle baba ocaginda...

ayyy inanmıyorum ya boşanmaya kadar gider mi bu durum ben böyle bi sebepten ayrılmam heralde gerçi ne kaynanalar var ay Allah korusun ya

Erkekler genelde gec olgunlastigindan evliligin ilk yillarinda evli olduklarini artik ailesinin esi oldugunu uzun sure anlayamiyorlar.buyuk cogunluk karisinin kocasi degil anasinin kuzusu olmaya devam ediyor.bu da evliliklerdeki en buyuk sorun benim gordugum..ayni evde yasamaniz bu sureci zorlastirmasin ?

bizim ki pek ana kuzusu değil çok seviyo ama beni de dinler..
çok kafam karıştı

ayyy inanmıyorum ya boşanmaya kadar gider mi bu durum ben böyle bi sebepten ayrılmam heralde gerçi ne kaynanalar var ay Allah korusun ya

Arkadasimin baska sebepleri de vardi. Ama hepsinin nedeni birlikte yasamalariydi. Iste yemegi ben yaptim temizligi sen yaptin gibi ufak tefek seyler...

biz 5 yıldır beraberiz üniversiteyi beraber okuduk zaman zaman aynı evde kaldığımız oldu illa ki evlilik gibi değildir ama tanıyoruz birbirimizi tabiki benim de hayallerim vardı ama şuan durumumuz buna müsait değil istersek eşya alır yaşarız o evde ama biz çatı katı yapmak ve bazı duvarları kırmak istiyoruz duvarı yenilemek balkonu değiştirmek bu yüzden bende kabul ettim ama şimdi tereddütlerim var tek alacağmız şey yatak odamız şuan.

siz sanırım o evi tadilat yapınca kayınvaliden de aşağı kata gececek :26:
eğer öyleyse ne diyim şimdiden alışmaya bakın hep beraber olacaksınız nasılsa :KK14:

bizim ki pek ana kuzusu değil çok seviyo ama beni de dinler..
çok kafam karıştı

benimki de ana kuzusu değildi, şimdi annesi çok kıymetli oldu:)
herkesin yaşadığı şeyler eminim...ben dinlemedim sen dinle.

Ne aceleniz var evlenmek için anlamıyorum ki?
Daha adamın ev kurmak için birikimi yok,seni ailesinin yanında oturtmayı planlıyor sen neyine güveniyorsun bu adamın?
Açıkçası yuvamızı kuramayacak adama,kayınvalideyle yaşama cesareti gösteremeyen kendime de asla güvenemezdim ben olsam...
1 sene,3 sene ne zaman hazırsanız o zaman evlenin.
Ailen de nasıl üzülüyordur kimbilir,yazık değil mi biricik kızları evleniyor ama evi yok,eşyası yok.

benimki de ana kuzusu değildi, şimdi annesi çok kıymetli oldu:)
herkesin yaşadığı şeyler eminim...ben dinlemedim sen dinle.

işte bu yüzden tecrübeli birilerine sormak istedim en iyisi bayram da bi konuşayım yoklayayım nişanlım tamam der de annem bozulur ilk başta tamm dedi şimdi ne oldu diye :26:

kızlar daha önceki konularımdan bilirsiniz nişanlıyım bir sene sonra evlencem.
üniversiteden yeni mezunuz bir sene içinde evleneceğimiz için çok para biriktiremeyiz kredi almıştık devletten onu ödeyeceğiz öncelikle.

şimdi sorun şu.

nişanlımın 2 katlı apartmanı var üst katında kaynanam var şuan alt katta da kiracı.
nişanlım bana dedi ki ilk bi sene annemlerle kalalım para biriktirelim sonra annemler alt kata taşınır bizde evi istediğimiz gibi döşeriz falan.
ilk başta evliliğimin ilk yılını cümbürcemaat geçirmek ister miyim acaba diye düşündüm sonra kabul ettim.
kaynanam nişanlımdan daha iyidir.
bir kere bana iş yaptırmadı bugüne kadar evlenince de siz zaten işe gideceksiniz temizlik yemek derdiniz olmasın diyo.
aynı zamanda apartmanın en alt katında market işletiyo biz zaten pek evde olmuyoruz istediğiniz an alt kata ineriz diyo.

nişanlım şuan da eşya alırız ama evi tadilat ettirmeden alırsak bir sene sonra zorluk çekeriz para biriktirip evi istediğimiz hale getirelim eşyaları sonra alırız diyo sizce bu durum ne kadar sağlıklı.

ben istesem de kendisi uzun süre ailesiyle yaşamak istemez rahat biridir.
bir sene sırf hayalinde ki evi yapabilmek için istediğini söylüyo.
o kadar konu okuyorum ki kv ile ilgili sonradan değişir mi diye çok korkuyorum.

aramızda ki tek sorun bugüne kadar şu oldu oraya gittiğimde bi kaç kez dışarı çıkacaktık hep geziyosunuz biraz bizimle oturun özlüyorum sizi dedi
bunu bi kaç kez yaptık markete baktığı için gelemiyodu bende o zaman nişanlım markete baksın seninle çıkalım dedim tamam dedi onunla dışarı çıktık bu da sorun değil tabi ama ben yinede korkmuştum acaba evlenince de çok geziyosunuz der mi diye.

bir sorunumuz da çok titiz mutfak dolaplarını havluyla açıyo el izi olmasın diye bende anne ben senin kadar temiz titiz değilim dedim alışırsın kızım sonra beni beğenmezsin dedi :KK1:

ne dersiniz beraber yaşamayı kabule etmekle hata mı ettim?
tecrübelerinizi konuşturun bakalım :)

Değişir canim değişir.. Bende birlikte duruyorum ve Esim hariç herkes değişik.. Simdi birikim yapiyoruz evinizi ayiricaz taksiye giriyoruz üstelik hamileyim. Canim bikere tamam dedinmi peşi gelir o yüzden riske girme kiracilar cinsin yerine siz gecin benim tavsiyem

X