Eşim bebeğimizi istemiyor

suessy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
31
3
Eşim bebeğimizi istemiyor korkuları başlamış onun korkuları yüzünden bende bebeğimden olmak asla istemiyorum daha haxır olmadığını söyleyip duruyor oysa kendimize ait evimizde arabamızda var yani bir bebek için gerekli altyapımız var.sürekli mutsuzum ne yapmam gerek yardım edin çıldırıcam

Onada dili varmıyor sanırım ama hazır olmadığını söyleyip inanılmaz moral bozuyor bu hazır olma meselesi değildir ki tamamen annelik babalık içgüdüsüdür ne yapacağımı bilmiyorum üstelik daha 6 haftalık

Onada dili varmıyor sanırım ama hazır olmadığını söyleyip inanılmaz moral bozuyor bu hazır olma meselesi değildir ki tamamen annelik babalık içgüdüsüdür ne yapacağımı bilmiyorum üstelik daha 6 haftalık

tatlım erkekler böyle ciddi konularda sorumluluk almayı pek sevmezler.. yani ilerde pişman olacağınız bir şey yapsan bütün suçu senin üstüne atıp rahatlıkla sıyrılcak işin içinden..

eğer bir bebeğin anne rahmine düşmesine sebep oluyorsa baba adayı kesinlikle hazır olmayı öğrenmek zorunda.. hazır olmak için gökten zembil inmiyor sonuçta.. hani maddi olarak hazır değilsiniz desen bir derece bebeğinin geleceğini düşünüyor derim ama öyle bir durum da yoksa rabbimin verdiği canı alıp bağrına basmaktan başka çaresi kalmayacak..

ayrıca erkeklerin gebeliği algılaması genelde karınlar büyüyüp hareketleri dışardan hissedilebilir olduğunda tamamlanıyor.. o zamana kadar bizim hissettiklerimizi ve yaşadıklarımızı anlayıp empati kurmalarının mümkünü yok ve bunu dünyanın en büyük şeyi gibi görmeleri çok normal..

genel olarak sorumluluktan ve var olan hayatlarının, düzenlerinin, rahatlarının kaçmasından korkuyorlar bu sebeple de hamile bir kadını negatif etkilemekten çekinmiyorlar..

ama ben ne arkadaşlarımı gördüm bebekleri olduktan sonra 180derece değiştiler bebeklerine çok düşkün oldular..

o nedenle tatlım sakın dillendiremediğiniz şeyi yapmaya kalkışma.. bu rabbimin çok büyük bir lütfu.. sen güçlü ol ve bebeğinin arkasında ol.. o da yoluna girecekter ben inanıyorum :KK76:

tatlım erkekler böyle ciddi konularda sorumluluk almayı pek sevmezler.. yani ilerde pişman olacağınız bir şey yapsan bütün suçu senin üstüne atıp rahatlıkla sıyrılcak işin içinden..

eğer bir bebeğin anne rahmine düşmesine sebep oluyorsa baba adayı kesinlikle hazır olmayı öğrenmek zorunda.. hazır olmak için gökten zembil inmiyor sonuçta.. hani maddi olarak hazır değilsiniz desen bir derece bebeğinin geleceğini düşünüyor derim ama öyle bir durum da yoksa rabbimin verdiği canı alıp bağrına basmaktan başka çaresi kalmayacak..

ayrıca erkeklerin gebeliği algılaması genelde karınlar büyüyüp hareketleri dışardan hissedilebilir olduğunda tamamlanıyor.. o zamana kadar bizim hissettiklerimizi ve yaşadıklarımızı anlayıp empati kurmalarının mümkünü yok ve bunu dünyanın en büyük şeyi gibi görmeleri çok normal..

genel olarak sorumluluktan ve var olan hayatlarının, düzenlerinin, rahatlarının kaçmasından korkuyorlar bu sebeple de hamile bir kadını negatif etkilemekten çekinmiyorlar..

ama ben ne arkadaşlarımı gördüm bebekleri olduktan sonra 180derece değiştiler bebeklerine çok düşkün oldular..

o nedenle tatlım sakın dillendiremediğiniz şeyi yapmaya kalkışma.. bu rabbimin çok büyük bir lütfu.. sen güçlü ol ve bebeğinin arkasında ol.. o da yoluna girecekter ben inanıyorum :KK76:

İçime su serptin inş. Söylediğin gibi olur

Sakın olumsuz bişey yapmayın eşiniz de zamanla alışacaktır Allahım sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin

Eşim bebeğimizi istemiyor korkuları başlamış onun korkuları yüzünden bende bebeğimden olmak asla istemiyorum daha haxır olmadığını söyleyip duruyor oysa kendimize ait evimizde arabamızda var yani bir bebek için gerekli altyapımız var.sürekli mutsuzum ne yapmam gerek yardım edin çıldırıcam
eşiniz zamanla alışacaktır yani alışmak zorunda gerçekten Allahın size lütfu o sizin meleğiniz inşallah en kısa zamanda düşüncelerini dğiştirir de seni bu zamanlarında yanlız bırakmaz.

Babalık annelik gibi ilk bebek olacağını öğrenir öğrenmez olmuyor maalesef.
Zamanla alışır inşallah.
Sakın kıymayın masum yavruya.
Eşinize deyin ki ya bir daha çocuğumuz olmazsa, ben kaldıramam sen kaldırabilir misin bu durumu?
İnşallah alışacaktır zamanla.

Arkadaşlar çok sağolun burda gerçekten herkes aile gibi ben yeni üyeyim... Umarım eşimde babalık duygusunu en kısa zamanda içinde hisseder...

Babalık annelik gibi ilk bebek olacağını öğrenir öğrenmez olmuyor maalesef.
Zamanla alışır inşallah.
Sakın kıymayın masum yavruya.
Eşinize deyin ki ya bir daha çocuğumuz olmazsa, ben kaldıramam sen kaldırabilir misin bu durumu?
İnşallah alışacaktır zamanla.

Hiç kıyabilirmiyim ben ona daha küçücük ama okadar yoğun ki allah kucağıma almayı nasip eder inş.

Siz eşinizle çocuk yapmaya karar vermeden mi hamile kaldınız? Önceden isiyordu da hamile kalınca mı fikri değişti?

Canim benim yapacak bireyin yok.. O bebek sagligina zarar vermediği surece hicbir şekilde aldiramazsin bende hamileyim ... Kocani dinleme sakin çok büyük bi hata yaparsin o kadar insan senelerce ugrasiyo çocuk için .. Emin ol esin benek doğunca onu çok sevicek emin ol. Rahat ol eşine kulak asma o senin kanin canim.

Siz eşinizle çocuk yapmaya karar vermeden mi hamile kaldınız? Önceden isiyordu da hamile kalınca mı fikri değişti?

Biz karar vermeden kaldik.. Karar vermeye alakasi yok aslında allah veriyo .. Ama duyunca daekesimde bende havalara uctuk allah eşine evlat sevgisi versin

Biz karar vermeden kaldik.. Karar vermeye alakasi yok aslında allah veriyo .. Ama duyunca daekesimde bende havalara uctuk allah eşine evlat sevgisi versin

kendisi korunmadığına göre buna hazırlıklı olması gerekirdi.
Hiç bu konuda tartışmaya girmeyin
benim eşimde kalp atışlarını duyana kadar pozitif değildi
ama kalp atışlarını duydu ultrasonda hareketlerini gördü
benden önce planlar yapmaya başladı
erkekler bizim gibi doğuştan babalık genleriyle doğmuyor malesef
onlar bizden daha katı
zamanla alışacaktır sabırlı ol dua et bol bol

biz istiyorduk. ya da ben öyle sanıyordum. yani korunmadan ilişkiye giren adam kadının hamile kalma olasılığı olduğunu bilir diye ben eşim de istiyor sanıyordum. hamile olduğumu söylediğimde salya sümük ağladı. aradan 2 hafta falan geçti. bir akşam otururken "çocuk için erken mi acaba" dedi. :eek: o an suratının ortasına patlatasım geldi. ne diyorsun sen yaa dedim. aldırmamı falan düşünmüyosun herhalde dimi dedim. ki eşim öğrendiği an iki tarafında tüm sülalesini arayıp kahkaha içinde vermişti haberi...
yok yani onu demiyorum da erken mi acaba dedi tekrar. bunu sormak için geç kaldın dedim ve çekip gittim yanından. sonra sonra karnım çıkıp bebek de hareketlenince 'aman da benim oğlum' gibisinden sevmeye başladı..
bence sizin eşiniz de bi şaşkınlıkla öyle demiştir. hele bir doğsun o melek...

💑💓

Tamam doğum olasıya hazırlanakoysun babası.:).Bir muayene sırasında da bebek babasına bir öpücük yollasın bakalım noluyor.Belki fikri değişir babanızın.
[video=youtube;rA-R3TwT40k]http://www.youtube.com/watch?v=rA-R3TwT40k[/video]

Allah veriyor diye birşey yok. Korunsaydınız kimse birşey vermezdi. Nasıl olsa evlendik korunmadan ilişkiye girelim, evliyiz ya çocuk olması normal mantığı yanlış. Eşinizle bu konuyu konuşmanız lazım. Ne zaman çocuk yapmak istiyor, kaç çocuk yapmak istiyor. Konuşmazsanız böyle sorunlar olur. O da korunmayı düşünmemiş, ve sizinle konuşmamış bu konuyu, onun da hatası var tabi. Her iki tarafta iletişim eksikliği var. Çocuk dünyaya getirmek sorumluluk gerektirir, getirmeden önce de iyi düşünmek lazım. Artık olan olmuş madem onun da bu fikre alışması lazım artık. O da sorumlu bundan çünkü. Zaten evlisiniz çocuk olacaktı birgün. O da şimdi olmuş olacak. Hazırlayın kendinizi.

Sizin anne olmanız kadar eşinizin de baba olmama hakkı var. Eğer ondan habersiz, o istemediği halde hamile kaldıysanız büyük hata yapmışsınız demektir. Anne ya da baba olmaya hazır olmak sadece maddiyatla ilgili değildir. Maddi açıdan rahat olabilirsiniz ama eşiniz kendini hazır hissetmiyormuş. Şu aşamadan sonra yapabileğiniz tek şey onu konuşarak hazır hale getirmek.

Allah veriyor diye birşey yok. Korunsaydınız kimse birşey vermezdi. Nasıl olsa evlendik korunmadan ilişkiye girelim, evliyiz ya çocuk olması normal mantığı yanlış. Eşinizle bu konuyu konuşmanız lazım. Ne zaman çocuk yapmak istiyor, kaç çocuk yapmak istiyor. Konuşmazsanız böyle sorunlar olur. O da korunmayı düşünmemiş, ve sizinle konuşmamış bu konuyu, onun da hatası var tabi. Her iki tarafta iletişim eksikliği var. Çocuk dünyaya getirmek sorumluluk gerektirir, getirmeden önce de iyi düşünmek lazım. Artık olan olmuş madem onun da bu fikre alışması lazım artık. O da sorumlu bundan çünkü. Zaten evlisiniz çocuk olacaktı birgün. O da şimdi olmuş olacak. Hazırlayın kendinizi.

Canim bunlari bana niye diyorsun.. Konu sahibine şöyle onun esi istemiyormus.. Ve allah vermeyince olmaz sen istediğin kadar korun allah nasip ettiyse oluyor.. Ne insanlar korundukları halde hamile kaliyo o sadece allah vergisi ve bileceği. İsterse öldürür istemezse vermez ben kendimi hazir hissetmiyorum lafina sonuna kadar karsiyim. O su demek oluyor ben hazir değilim hazir olduğum zaman ver.. Her zaman Rabbim hakkimda hayirlisini ver demek önemli..

Sen esine de ki bir cocuk icin kac sene doktor kapilarinda yatan insanlar var milyarlar doken insanlar var. Hergece cocuk icin aglayan insanlar var! Allah size aratmamis vermis bi melek hazir degilim ne demekmis ya. Evin araban var rahatsiniz belli aldirmak olmaz heleki sen isterken

nokta

X