sevgilim üniversiteye gidiyor

Öncelikle erkek arkadaşın üniversiteye gittiği için sevinmelisin. İleri dönük düşünüldüğünde kendi hayatını kurtaracak ve ayakları üzerinde durabilmesi için ilk adım. O yüzden öncelikle gidiyorsun diyerek başının etini yemeyin. Uzak ilişkiler kolay olmuyor kendimde uzak bir ilişki yaşıyorum. Zorlukları var. Her özlediğinde her görmek istediğinde göremiyorsun. Yeri geliyor iletişim kopuklukları oluyor. Çünkü yan yanayken derdini anlatmak başka telefondan çok başka oluyor. Ama yaşanılan özlem duyguların daha bir alevlenmesini aşkın daha da çoğalmasını sağlıyor en azından bizim için böyle. Birbirinizi gerçekten seviyor onun sevgisine inanıyorsan aldatma mevzu hiç gelmesin aklına. Beni aldatır mı diye hiç düşünüp yıpratma kendini. Aldatsa zaten ruhumuz duymaz ayrı şehirde olunca sadece ona ve söylediklerine güvenmek durumunda kalıyor insan. Ama kıskanç biriysende aman kimlerle geziyorsun vs vs diye çokta üzerine gidip sıkma onu onunda bir hayatı var ve üniversitede böyle kızlı erkekli arkadaş grupları oluyor ama gerçekten arkadaş grubunu kastediyorum. O yüzden sıkma canını ama bu uzaklık ilişki için çok zorlu bir engel oluyor bu engeli geçersen zaten ilişkinizi kuvvetlendirmiş olursunuz. Ama tabi imkanın varsa arada bir git yanına yatılı olmasa bile günübirlik gidip ortamını gör için rahat etsin

Bende gitmiştim ve gerçekten çok güzel yiritmüştük ben bazı aksiliklerden dolayı bıraktım geldim fakat onun gitmesinden biraz rahatsız oldum yoksa gerçekten sevindim haklısınız teşekkürler zaman ayırdınız

Ben memleketteydim o 18 saat uzaklikta. Ben 18 yasindaydim universiteye hazirlaniyordum. O 21 yasinda universite 2. Siniftaydi. Ben tercihlerde onun oldugu okulu da yazmistim ama yine memleketimdeki okula yerlesmistim. Okuldu işti askerlikti derken eşimle 6 yil uzaktan yuruttuk ilişkimizi. Yurumesinin tek sebebi de güvendi canim. O birbirimize güvenimiz olmasaydi eminim yurumezdi. Cunku ben gercekten cok kiskanctim o zaman. Kiskancligimi dizginleyen de ona olan guvenimdi. Hem unutma yapacak olan yanindayken de yapar. Ama sen sevgisine inanmiyorsan güvenemeyeceksin de. O zaman cok zor.

Peki bunu ona nasıl anlatabilirim nasıl açabilirim bu konuları

Gerçekçi olucam.bu ilişki biter.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşlar erkek arkadaşım üniversiteye gidiyor acaba uzaktan ilişki sürdürmek mümkün mü ne gibi fedakarlıklar gerekmekte lütfen yardımcı olur musunuz ? Ayrıca nasıl davranmak gerekir bilgilendirir :KK5::105:misiniz lütfen :KK43: :KK43: :105:

Benimde erkek arkadaşım ünv kazanıp gittiğinde bende aynı düşünceler içerisindeydim.ama son sınıfa geçti şükür.ilk sene zor oldu bana.biraz kıskançlık yaptım.okul gezileri arkadaşları falan baa bi bocaladım.ama bence sen aynı hataya düşme.kıskanç davranma.ilgili ol herzaman.unutmaki oda orda bir alışma süreci yaşıycak.anlayışlı olman lazım.bir süre sonra yanımdaymış gibi alışmıştım uzakta olma durumuna.artık görüntülü konuşma falanda var.özleyince görürsünüz birbirinizi:)

o işler planlamayla onla bunla belli olan işler değil. Akışına bırakcaksın, birazda anlayışla bkleyip göreceksin yürür mü, yürümez mi diye. :KK14:

Benimde erkek arkadaşım ünv kazanıp gittiğinde bende aynı düşünceler içerisindeydim.ama son sınıfa geçti şükür.ilk sene zor oldu bana.biraz kıskançlık yaptım.okul gezileri arkadaşları falan baa bi bocaladım.ama bence sen aynı hataya düşme.kıskanç davranma.ilgili ol herzaman.unutmaki oda orda bir alışma süreci yaşıycak.anlayışlı olman lazım.bir süre sonra yanımdaymış gibi alışmıştım uzakta olma durumuna.artık görüntülü konuşma falanda var.özleyince görürsünüz birbirinizi:)

Kıskanç davranmamak mümkünmü sence canm o kıskançlıkla ilgili nasıl davranabilirim. Henüz gitmeden başladım ben bocalamaya

arkadaşlar erkek arkadaşım üniversiteye gidiyor acaba uzaktan ilişki sürdürmek mümkün mü ne gibi fedakarlıklar gerekmekte lütfen yardımcı olur musunuz ? Ayrıca nasıl davranmak gerekir bilgilendirir :KK5::105:misiniz lütfen :KK43: :KK43: :105:

Cnm merhaba sana canli bir ornek soylim esimle bn sevgiliyken 1 sene ayri sehrlerde yasadik hatta esimin isleri o kdr yogunduki gunde 2 kere telefonla bile zor konusuyoduk ama su an evliyiz cok sukur bebek bekliyoruz isin sirri sadce birbirinize guvende bitiyo baska hicbirseyde degil kiskanclik sevginin bir parcasiddr ama dozunda oldugu surece once oturup karsilikli konusunun ve herseyi masaya yatirin bu uzakligin birbirinize yapicak etkileri vs sonrada borbirinize amlyisli olun inan zmn cabuk geciyor bi bkmissn o zmnda gcms

Bu iliskinize ve karakterlerinize bagli aslinda. Hic birinizden biri memleket disina ciktiniz mi? O zaman o mesafenin iliskinizi nasil etkiledigini düşünüp o gittikten sonra neler olacagini az cok tahmin edebilirsin. Tabi mesafe ve zaman daha uzun olacağından biraz daha fazla etkiler. Bir de guven bu durumlarda olmazsa olmazlardan. Sevgisinden emin olmaman da bir guven eksikligi. Yani zor gibi geldi.

kendi gözlemimi söyleyeyim uzaktan yürüyen ve yıllarca süren ilişkilerde hep erkek fedakar ve sevdiğine bağlı bir karakter oluyor,
çünkü kızlar kıskanır haber bekler illa ki olacak bunlar burda erkeğin tavrı önemli işte üniye gider gitmez macera aramazsa , seni aramaya sormaya devam ederse , sana olan ilgisi özlemi azalmazsa zaten bitmez.. Bunu bekleyip gör derim şimdiden bilemezsin .. üniye başladğı ilk aylarda tavırları değişirse bil ki o senin sevdiğin adam olmaktan yavaştan uzaklaşıyor..

kendi gözlemimi söyleyeyim uzaktan yürüyen ve yıllarca süren ilişkilerde hep erkek fedakar ve sevdiğine bağlı bir karakter oluyor,
çünkü kızlar kıskanır haber bekler illa ki olacak bunlar burda erkeğin tavrı önemli işte üniye gider gitmez macera aramazsa , seni aramaya sormaya devam ederse , sana olan ilgisi özlemi azalmazsa zaten bitmez.. Bunu bekleyip gör derim şimdiden bilemezsin .. üniye başladğı ilk aylarda tavırları değişirse bil ki o senin sevdiğin adam olmaktan yavaştan uzaklaşıyor..

Haklısınız teşekkürler

Bu iliskinize ve karakterlerinize bagli aslinda. Hic birinizden biri memleket disina ciktiniz mi? O zaman o mesafenin iliskinizi nasil etkiledigini düşünüp o gittikten sonra neler olacagini az cok tahmin edebilirsin. Tabi mesafe ve zaman daha uzun olacağından biraz daha fazla etkiler. Bir de guven bu durumlarda olmazsa olmazlardan. Sevgisinden emin olmaman da bir guven eksikligi. Yani zor gibi geldi.

Ben gitmiştim şehir dışına ve güzeldi herşey. Yalnız bu kişi erkek olunca tereddüte kalıyorum

Kıskanç davranmamak mümkünmü sence canm o kıskançlıkla ilgili nasıl davranabilirim. Henüz gitmeden başladım ben bocalamaya

yani ilgili ol.ama sürekli nerdeydin ne yaptın ?yada kızlar varmıydı falan gibi sorular sorma.yani kıskansanda abartmamaya çalış bence.sonradan ikinizde bu duruma alıştığınızda rahatlıkla kıskanırsın bişey olmaz:)

Ben ınanmiyorum araya mesafe girmiş ilişkilere. Çok çok büyük bi güven ve sevgi olması lazım arada. Üniversitenin ilk yılı kaynaşma senesidir, hele hazırlık okuyacaksa epey kaynaşır insanlarla:) uslubum sert olabilir, kizmayin, bu bana ait bi ozellik sizin durumunuz icin ozellikle boyle yazmiyorum. Umarım üzülmezsiniz, umarım daimi olur ilişkiniz, ama şunu da belirtmeden edemeyeceğim, ablalik yapıp hayat tecrübesi anlatacak yaşta değilim ama hayatta ilişki yaşadığımiz insanın dışında gerçekler(sınav gibi) ve cok daha güzel hisler de var(başarı gibi). En güzel hisleri yaşamanız dilegiyle

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım öncelikle hayırlı olsun bir an önce bitirir üniversiteyi inşallah.

Biz sevgilimle 4 yıldır uzaktan ilişki yürütenlerdeniz. Sevgili olduktan 15 gün sonra gitti hem de yurtdışına. Üniversite 2. sınıftaydı o zamanlar. 15 gündür sevgilim dediğim birisiyle uzaktan ilişki yürüttüm yani. Daha birbirimizi tam tanımamışken. YUrtdışı olduğu için sürekli konuşup görüşemiyorduk çoğu zaman internetten görüşürdük. Ayda bir de yüzyüze. Ama ben ona güveniyordum. Onun güvenmesi çok zor oldu çünkü insanlara güvenen bir insan değildi. İlk yıl çok fazla zorlandık sürekli ayrılığın eşiğine geldi ilişkimiz ama güvendikçe basit sebeplerden çıkan kavgalarımız da azalmaya başladı. Sonraki yıl ben de başka bir şehirde üniversiteyi kazandım. Aradaki mesafe daha da uzak oldu görüşme sıklığımız daha da azaldı. Mesajla anlaşmak yüzyüze birşeyler anlatmaktan kat be kat zor çünkü en ufak bir ifade bile çok yanlış anlaşılmalara dönüşebiliyor. Kıskançlık iki tarafta da çok fazla oluyordu. Ama tüm sorunları aşmanın tek yolu karşındakine güvenmen. Ve karşındaki insana güven verebilmen. Mesela benim sevgilim okuduğu zamanlarda yolda baktığı kızı bile anlatırdı bugün bir kız gördüm şöyleydi böyle giymişti gibisinden. Bunları söylediğinde mesela ben asla kızmazdım çünkü alıcı gözüyle bakmadığını biliyorum. Ona olan güvenim çok fazla. Okulu bitti askere gitti geldi yine uzaktan yürüttük. Şuanda da benim okulum sebebiyle uzaktan ilişki yürütmeye devam ediyoruz. Ne onun ne de benim eski kıskançlık huyumuzdan eser kalmadı.

Onun sana olan sevgisine ve geleceğiniz olacağına inandığın sürece bu ilişki yürür. Yoksa çok zorlanırsınız.

Son düzenleme:
Ben de zamanla olur diyenlerdenim. Uzaktan ilişkiler gerçekten çok zor oluyor. Ben de kıskanç biriydim, uzaktayken gerçekten de hem onu hem de ilişkimizi çok zor durumlara soktum. Bu daha çok sürüklüyor ilişkiyi ayrılığa. Zamana bırakmak, güvenmek lazım.

bizde de,
üniversiteyi sevgilim başka bir şehirde okudu, ben memleketimiz olan şehirde..

bu ayrı şehirlerde olduğumuz senelerde
hayatımın en güzel günleri de saklı, en kötü günleri de...

ilk başlar çok yorucu oluyor... sürekli dibinde olan, her fırsatta gördüğün sevgilin artık yanında değil.
hiç bilmediğin şehirde, bilmediğin insanlarla...

benim çok zor geçmişti fakat erkek arkadaşımın okulundan kaynaklıydı birazda bizim sıkıntımız...
hep hatta keşke normal bir üniversite okusaydı bu kadar derdim olmazdı derdim.

çok büyütmeyin gerçekten sevginiz varsa üstesinden gelinmeyecek şey yok..
ne kadar uzaklıkta bir şehir bilemiyorum ama sık sık gelir, siz gidersiniz..

teknoloji zaten çok gelişmiş durumda..

olumsuz eleştirilere kulak kapatırsınız, birbirinize güvenirsiniz, karşılıklı anlayışlı olursunuz...
sonrası geçip gider...
ama dediğim gibi sevgi ve karakter meselesi...
bunlara inanıyorsanız gerisini çok düşünmeyin :KK34:

ailenle yaşıyorsan sıkıntı var
ama sende başka şehirde okuyorsan güllük gülistanlık olabilir
fırsat yarattıkça buluşur,hatta tatiller yaparsınız,özel günlerde-süpriz yapmak istediğinde bir otobüs biletine bakar
yaz okulu bahanesiyle bütün bir yazı beraber geçirebilirsiniz...
ama sen ailenle yaşıyorsan kötü
ailen seni biraz sıkıyorsa daha da kötü
ayda yılda bir dünyanınn masrafını yapıp yanına gelir-senin saat 10da evde olman gerekir...
sen şehr dışına gidemediğin için hep onun gelmesi can sıkıcı olabilir,yaşadığı yeri-arkadaşlarını göremezsin,bilmezsin...
kötü yani

X