Çocuğumun alt temizliği

yirmibesagustos

Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2014
57
7
Kzm iki aylık nasıl söylesem altını değişrken şeyini de siliyorum pamukla ama arasındaki o beyaz seyleri temzliyemiyorum.sizler nasıl temzliyosunuz.bişi olur dye korkuyorumda.bi kez temzledm zorla ama yne aynı oldu ne yapablrm.

Canim korkmana gerek yok ben kizimin altini alirken ilik su dolu bi kasenin icine 3 4 tane islak mendil atiyorum beziyle poposunun arasina pecete koyup direk yikiyorum parmaginla actirip mendille cok rahat temizleyebilirsin ve hatta gece uykusunda kaka yapiyo bazen bende uyuyo oldugum icin bikacsaat sonra bi bakiyorumki hafif pisik olmus hemen anlattigim gibi sabunla yikiyorum ilk once kremleri temizliyorum sonra islak mendili bolca islatip sabunun ustunde kopurtup alrini oldugu gibi kopukluyorum ve ardindan islak mendillerle yikiyorum 2 saate hicbisey kalmiyo aklinda bulunsun her altini actiginda yikarsan cok daha iyiolur

Kzm iki aylık nasıl söylesem altını değişrken şeyini de siliyorum pamukla ama arasındaki o beyaz seyleri temzliyemiyorum.sizler nasıl temzliyosunuz.bişi olur dye korkuyorumda.bi kez temzledm zorla ama yne aynı oldu ne yapablrm.

Bebek nasıl bakılır bilmiyorum ama bu iş için özel yapılmış mendiller gördüm. Onlarla temizleyebilirsin. Yetişkin kadınlarda bile sabun kullanımı cinsel organlarda çok zararlı ki sen küçücük bir bebekten bahsediyorsun.

Haklısın princes bende öyle düşündüm.tesekkür ederm.ben ıslak mendl bşe kullanmıyorum pamuk ıslatp temzlyorum hiçbi gün pişik olmadı çok şükür sadece o aradaki beyaz şeyleri temizlemek zor oluyo işte siliyorum siliyorum gtmiyo çok uğraşmam lazm orasıda çok hassas bi kez zotla temzledm daha da temzleyemedm

Saf sabun kullandigin surece birsey olacagini sanmiyorum biz nasil buyuduk allah askina ozamanki tarihlerde ne bebe sampuani vardi ne islak mendilde ne baska bi ozel urun anneleriniz sizleri neyle yikiyolardi merak ettim dogrusu :))

Bebek gelisim uzmanlari ve doktorlarda sabunla yikayiniz diyor tabii saf sabunla notrl sabunla zeytinyagli sabunla olabilir internetten bi arastirirsaniz bana hak vericeksiniz sevgiler...

Bebegin neyle ykanacagi degl ki konu.o olsa haklısınız ama bebegmn organının arasında beyaz kirler oluşuyo orasıda hassas bir bölge oldugu için zor oluyo sadece o ksma ıslak mendl ve sabun gbi seyler zararlı.pamuktan başka hbsi kullanmadm altni temzlerken

Ben sizin ne anlatmak istediginiz anladim fakat siz beni anlamadiniz sanirim bende farkli bisey anlatmaya calismadim zaten canim cocuk kaka yapinca yada sizin soylediginize gore beyaz kir diyosunuz demekkki uzun zamandir bebegin o bolgesi hic temizlenmemis sadecr suyla nekadar temizlenebilirki poposu yada kirli oldugu bolgeler ??anlatmak istedigim butun banyo yaptirdiginiz zamanda sabun yada herhangi bi bebek sampuani gelmiyormu oraya?yani sizin dusuncenize gore bebeklerimizi sabunla yada sampuanla sadece belden yukarisini yikamamiz gerek ki zararli olmasin ilginc bi vucut bakimi olur bu da.... nekadar korursaniz koruyun sabun gelicektir zaten her banyo yaptirdiginizda bolca durulandigi takdirde ben bi sakinca gormuyorum bu da benim arastirmalarim ve fikrim tabii

Canim ben kulak pamuguyla temzliyrm o surekli tekrarliyr

X