İllümünati!!!!

illüminati mi canınızı sıktı. ya ne zaman bu kelimeyi görsem gülüyorum. çok komiğime gidiyor, çok abartılmış bir konu çünkü, komplo teorileri falan var, saçmalık hepsi. gülünç.

İlluminati, (çoğul bir sözcük olup tekili Latince: illuminatus, Türkçe: aydınlanmışlar) tarihteki adıyla Bavyeralı İlluminati, batıl inanca, ön yargıya, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötüye kullanımına karşı Aydınlanma Çağı döneminde 1 Mayıs 1776'da kurulmuş gizli bir topluluk.

Modern İlluminati; zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirerek Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen; ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanmadır. [1] Bazı komplo teorisyenleri, İlluminati üyelerini ışığın insanları ya da aydınlanmışlar olarak addetmektedirler.

googleden baktım da
şahsileştirilcek bir sıkıntı olarak
göremedim
:26::26::26::26::26::26:

Ben komplo teorisi olduğunu düşünmüyorum bu konuda çok arastirma da yapmıştım vaktinde. Bence her şeye en ufak bi araştırma dahi yapmadan komplo teorisi demek asıl komik nokta.

yarın olsa da beklenen gün olmaz

Son düzenleme:
Cumhurbaskanligi secimi yakalsiyor, bence kafa yormaya komplo teorisyenlerinin teorilerinden daha cok degecek bir konu. Buna kafa yormaya ne dersiniz? En azindan gercek hayatla ilgili bir olgu, hepimizin gelecegini yakindan ilgilendiriyor. Bunu begenmezseniz mesela, Turkiye'nin ekonomisi nasil bu konuma geldi, neden herkes 3 kurusa calisiyor, calisma sartlari neden kotu........Illuminati ye gelinceye kadar konu bitmez, eger kafa yoracak konu ariyorsaniz.

Cumhurbaskanligi secimi yakalsiyor, bence kafa yormaya komplo teorisyenlerinin teorilerinden daha cok degecek bir konu. Buna kafa yormaya ne dersiniz? En azindan gercek hayatla ilgili bir olgu, hepimizin gelecegini yakindan ilgilendiriyor. Bunu begenmezseniz mesela, Turkiye'nin ekonomisi nasil bu konuma geldi, neden herkes 3 kurusa calisiyor, calisma sartlari neden kotu........Illuminati ye gelinceye kadar konu bitmez, eger kafa yoracak konu ariyorsaniz.

En Büyük TÜRKİYE yabancıların ülkelerinde bu kadar siyasi olay, karmaşa olmadığından adamlar sıkıntıdan ilüminati diye birşey çıkarmış ortaya, komplo teorilerini konuşup duruyorlar. bence de biz kendi ülkemizdeki olaylara baksak, kafa yorsak çok daha faydalı birşey yapmış oluruz.

off valla ben de bu yuzden uyku uyuyamiyorum ya, ne yapicaz boyle :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X