eşim ve ben

Rudd

Hrşey bitti.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2013
59
5
Merhaba kızlar 2 yıllık evliyim ve bir çocuğum var.
Eşimi seviyorum ama benim ve kızım için huzurlu bir ortam sağlıya miyor.
Eve geç gelmeler , hakaret küfür artık normal bir günümüz geçmiyor.
Artık çok sıkıldım ve mutsuz mutsuz yaşamaya çalışıyorum.
Ailem boşanma konusunda hem fikir çünkü eşim tarafından hep aşağılanıyorum .
Artık onların da zorunda gidiyor.
Bense hem ayrılmak istiyorum hem onsuz olamayacağını düşünüyorum.
Ortada küçük bir bebek var.
Düşüncelerinizi almak istiyorum.

Size hakaret eden birini ne kadar sevebilirsiniz ki? Ortadaki küçük bebek böyle bir ortamda büyümeyi hak ediyor mu sizce? Bu tip ortamlarda yetişen erkek çocukları şiddet eğilimli olur. Kız çocukları ise şiddeti ve hakareti olağanlaştırır. Yani büyüdüğünde oğlunuz varsa babası gibi olur. Kızınız varsa babası gibi bir kocayı normal karşılar.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba kızlar 2 yıllık evliyim ve bir çocuğum var.
Eşimi seviyorum ama benim ve kızım için huzurlu bir ortam sağlıya miyor.
Eve geç gelmeler , hakaret küfür artık normal bir günümüz geçmiyor.
Artık çok sıkıldım ve mutsuz mutsuz yaşamaya çalışıyorum.
Ailem boşanma konusunda hem fikir çünkü eşim tarafından hep aşağılanıyorum .
Artık onların da zorunda gidiyor.
Bense hem ayrılmak istiyorum hem onsuz olamayacağını düşünüyorum.
Ortada küçük bir bebek var.
Düşüncelerinizi almak istiyorum.

çalışıyor musunuz peki ekonomik özgürlüğünüz elinizde mi .eşiniz size neden hakaret ediyor

Son düzenleme:
Size hakaret eden birini ne kadar sevebilirsiniz ki? Ortadaki küçük bebek böyle bir ortamda büyümeyi hak ediyor mu sizce? Bu tip ortamlarda yetişen erkek çocukları şiddet eğilimli olur. Kız çocukları ise şiddeti ve hakareti olağanlaştırır. Yani büyüdüğünde oğlunuz varsa babası gibi olur. Kızınız varsa babası gibi bir kocayı normal karşılar.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Haklısın canım çok haklısın bende senin ve ailem gibi düşünüyorum.
Ama sevdiğim için özlüyorum da eşimi.
Kızım içinde endişeli geleceği için.
Bende babasız büyüdüm biliyorum bir kız çocuğunda ki baba eksikliğini.
Ama artık bir yandan da dayanamıyorum hakaret ve küfüre.
Daha önce kısa süren bir evliligim oldu eşim biliyor.
Hiç açmadı eskileri bana ama artık kaldıramayacagim imalar da bulunuyor.
Bense 26 yaşında iki evliliği sonlandırma bir kadın olarak anılmaktadır istemiyorum. Çevreden de çekiniyorum.
Çok kararsizim.

çalışıyor musunuz peki ekonomik özgürlüğünüz elinizde mi .eşiniz size neden hakaret ediyor

Çalışmıyorum fakat ailem benim ve kızımın masrafı ustelenexegini söylüyor.
Zaten evli olduğum süre boyunca hep ailem şahsi ihtiyaçlarını giderdi eşimin kazancı yerinde çok iyi bir işi var ama bana karşı cimri ailesi ve çevresine kendisine harcamaya bayılıyor.
Eşimin babası ve ailesinde Alzheimer Hastalığı var eşim sağlıklı biri olmasına rağmen durduk yere dağa taşa küfür eden biri. Haliyle bana da ediyor.

Zaten evli olduğum süre boyunca hep ailem şahsi ihtiyaçlarını giderdi eşimin kazancı yerinde çok iyi bir işi var ama bana karşı cimri ailesi ve çevresine kendisine harcamaya bayılıyor.
Eşimin babası ve ailesinde Alzheimer Hastalığı var eşim sağlıklı biri olmasına rağmen durduk yere dağa taşa küfür eden biri. Haliyle bana da ediyor.

siz eşinizi seviyorsunuz ve size uyguladığı psikolojik şiddetten rahatsızsınız doğal olarak.bunu eşinize söyleseniz bir aile terapistine gitseniz birlikte .eşinizin biraz bencillikten uzaklaşmayı denemesi lazım.baktınız olmuyor böyle sağlıksız ortamda hem siz hem de kızınız psikolojik olarak etkilenirsiniz bu durumda en çok yavrunuzun iyiliğinizi düşünmeniz lazım.baba figürü olarak sürekli annesini ezen ve hakaret eden birini örnek alması onun geleceğini ve seçimlerinide etkileyecektir

Son düzenleme:

Ailenin desteği arkandaysa o kocaya ihtiyacın yok canım.Çocuğun büyüyünce onun yanında ettiği hakaretleri kaldırabilecek misin?

Ailenin desteği arkandaysa o kocaya ihtiyacın yok canım.Çocuğun büyüyünce onun yanında ettiği hakaretleri kaldırabilecek misin?
Kaldıramam.
Babasının sürekli annesine hakarette bulunması kızımı da etkileyecek bunun da farkındayım.
Ne yapmalıyım bilmiyorum.

X