Çok Zormuş Çooookkkkkkkk :(

14 yasindaydim. Lise kazandim anadolu ogretmrn lisesi.. annemin ve babamim beni yurda bıraktıktan sonraki gidislerini hiç unutmam araba yok olana kadr ardından baktım ama sonra dedim ki "BU HAYAT BENIM VE BEN YASITLARIMDAN BIR ADİM ÖNDE BAŞLAYACAĞİM. HER IŞIMI KENDIM GÖRÜP kENDI DUZENIMI KURACAĞİM.. " ve öyle de oldu gerçekten kimseye ihtiyaç duymadan bir çok derdimi kendim cozuyorum her türlü sorunumn ustesnden geliyorum ablam ve abimin yirmi beş yirmi altı yaşında goguslediklerini ben 19 20 yaşında gogusluyorum.. ve edinndigim dostliklara bakınca da iyi ki diyorum.. şimdi unideyim ikinci sinfta ve çok rahatım ailemden koptum biraz ama bu illa Olur çünkü kendi duzenim var.. emin ol çok şey kazanacaksn ..evden ciktgmda 14 tüm lise uni derken bide evlendm şimdi dugunum var yani hepten el kizi oldum ilk sene zorlanirsn sonra gecerrr üzülme canimmm
Ben öyle olsam kriz geçirirdim heralde okul okumam der otururdum:KK53:
Maşallah,umarım bende sizin gibi güçlü durabilirim:KK43:
Bende cok aglamistim hemde 1.5 saat uzakliktaydi okulum. Ama simdi bilerek okulmu uzattim 2 sene daha burdayim. Donesi gelmiyor insanin o tada alisinca. Bolum ne canim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

1,5 saat olsaydı keşke:KK43: 2 günde bir gelirdim:KK43:
Benim uzatma gibi bir durumum asla söz konusu değil:KK53:
İnşallah benimde dönesim gelmez:KK52:
Pm atıyorum :)

Ben de çok ağlamıştım. Hoş 2 sene bitti ben hala ağlayarak gidiyorum. Ama sen istanbulda olucakmışsın çok daha güzel. 1-2 ay sonra hiç eve gitmek istemiceksin :) bölüm ne peki hangi okul? Okulun ve bölümün iyidir inşallah bir an önce alışırsın :)

Oncelikle hayirli olsun İstanbulda ogrencilik cok guzel bir duygu.Zor mu tabi ki zor.Ben de 2 saat mesafeden istanbula geldim ailemden ayri bir gunum gecmezken.Tek avantajim istedigim zaman gidebilmek.Ayrilik ayni ayrilik yani.Basina gelecek muhtemel seyler.İlk once buyuk bi ozlem sonra yapamam edemem geri doneyimler.Surekli 'sizin orda okul yok muydu' diye akil verenler,evinden gelip yurtta kalanlara akil verenler,onlar anlattikca ozenme ahh evimde olsam duygusu.İlk yil alisma derken geciyor acemi arkadasliklar ama bi alis surekli gero donmek istiyorsan gezmekten dusunmeye vaktin kalmiyor her seye ragmen cok guzel yillar geciriyorsun.3.yilim benim de.Memurluk uzerine bi bolum degilsen sinifin buyuk cogunlugu istanbullu oluyor.Disardan gelen az olur bunu da sorun yapma.Cok guzel yillarin olsuuun :)
okul bolum ne bu arada

Son düzenleme:
Ay kıyamam ya:KK43:
Bende anne kahve içemicez diye kahveyi elime alır almaz ağlıyorum :KK43::KK43:
İnşallah öyle olur ya:KK43:
Özelden yazıyorum okulu:KK1:

Var mı benim gibi aşırı bağlılar:KK43:
Bende yaparım umarım yoksa zehir gibi geçecek yıllarım:KK43:

Ya hemde nasıl bağlıydı anlatamam . Bağlılıktan da ziyade böyle tek başına bir şey yapamazdı hep ablaları annesi etrafındaydı .
Onlar varken kimseye ihtiyaç duymazdı çevresi bile yoktu düşün.
Bu halde ağlaya ağlaya gitti ama orda güzel arkadaşlıklar edindi ve alıştı zamanla . Sen de alışırsın :)

Oncelikle hayirli olsun İstanbulda ogrencilik cok guzel bir duygu.Zor mu tabi ki zor.Ben de 2 saat mesafeden istanbula geldim ailemden ayri bir gunum gecmezken.Tek avantajim istedigim zaman gidebilmek.Ayrilik ayni ayrilik yani.Basina gelecek muhtemel seyler.İlk once buyuk bi ozlem sonra yapamam edemem geri doneyimler.Surekli 'sizin orda okul yok muydu' diye akil verenler,evinden gelip yurtta kalanlara akil verenler,onlar anlattikca ozenme ahh evimde olsam duygusu.İlk yil alisma derken geciyor acemi arkadasliklar ama bi alis surekli gero donmek istiyorsan gezmekten dusunmeye vaktin kalmiyor her seye ragmen cok guzel yillar geciriyorsun.3.yilim benim de.Memurluk uzerine bi bolum degilsen sinifin buyuk cogunlugu istanbullu oluyor.Disardan gelen az olur bunu da sorun yapma.Cok guzel yillarin olsuuun :)
okul bolum ne bu arada
Alışıcam değil mi:KK43: Sanki hep zırlıcakmışım gibi hissediyorum korkuyorum:KK43:
Aslında memur olcaz sonunda ama:KK53: yine istanbullular hep:44:
Ben de çok ağlamıştım. Hoş 2 sene bitti ben hala ağlayarak gidiyorum. Ama sen istanbulda olucakmışsın çok daha güzel. 1-2 ay sonra hiç eve gitmek istemiceksin :) bölüm ne peki hangi okul? Okulun ve bölümün iyidir inşallah bir an önce alışırsın :)

İnsanlar İstanbul mu:KK53:
Kötü falan gibisinden konuşunca öcü gibi bakmaya çalıştım bende:KK43:
Annem yalnız kalacak burada,canım benim:KK43: Onunda dostu sırdaşı bi bendim:KK43::KK43:

Ya hemde nasıl bağlıydı anlatamam . Bağlılıktan da ziyade böyle tek başına bir şey yapamazdı hep ablaları annesi etrafındaydı .
Onlar varken kimseye ihtiyaç duymazdı çevresi bile yoktu düşün.
Bu halde ağlaya ağlaya gitti ama orda güzel arkadaşlıklar edindi ve alıştı zamanla . Sen de alışırsın :)

Umut verdi birazcık:KK43:
Teşekkür ederim inşallah :KK43:

Alisacaksin tabi.Gunumuze kadar bu sorunu yasayan milyonlarca gencten birisin.Herkes alisiyorsa sen neden alismayasin.Annen de yalniz kalmaz alisir.Senin gelecegin sozkonusu.Bir alis gezmeye basla zaman cabuk geciyor istanbulun hizina yetismeye calisirken :) her seye ragmen cok guzel yillarin olacak.Yerinde olmaya calisan insanlari dusun ve mutlu ol.

Hahaah çatlak
sonra da ailenle yaşamak zor gelecek
bayramda seyranda sıkılacaksın :KK53:
ben şu an evceğizime dönmek istiyorum mesela of off :KK52:

Ben de ilk kazandığımda gitmeye 1 hafta kala sürekli ağlıyordum. Hele gideceğim gün boğazım düğümlenmişti gerçekten çok zordu.
Şimdi de nasıl etsem de evden çıksam diye düşünüyorum :KK53: Alışacaksın, bundan daha zor şeyler görünce gittiğin yerde bu derdi arayacaksın :KK34:

:KK43::KK43::KK43::KK43:
Ağlaya ağlaya yazıyorum çok kötüyüm:KK43::KK43:

Ben bu yıl üniversiteyi kazandım:KK5::KK43: Evime 24 saat uzaklıkta.İstanbulu kazandım yani,oraya gideceğim:KK43::KK43::KK43:
Bu zamana kadar ailemden hiç hiç ayrı kalmadım.Annem biriciğim dostum arkadaşım sırdaşım herşeyimdir:KK43::KK43:
Ailesine aşırı düşkün,annesinin dibinden ayrılmayan bir kız olarak büyüdüm aynı zamanda babamında:KK43::KK43:

Bugün rüya gördüm gidiyodum vedalaşıyoduk uyurken hıçkırıyomuşum annem geldi noldu kızım dedi gözümü açtım vedalaşıyoduk dedim:KK43::KK43::KK43::KK43:

Kardeşim oradan annemde mutfakta ağlıyodu dedi:KK43: Ay gözlerim bulanık görüyor artık yazamıyorum :KK43:
Geçecek değil mi çok korkuyorum ben annemsiz nefes alamam.
18 yaşındayım birde soran falan olursa:KK43:
Canım annem benim herşeyim:KK43::KK14:
bunun için ağlanır mı şaşkın:KK9:
gerçi ilk sene antalyay kazanıp süklüm püklüm geri dönmüş biriyim ama aile özlemi filan değil direk yaptığım bi aptallıktı neyse:KK8:
ilk sene dışardan gelen arkadaşlarım resmen istanbulun tozunu attırdılar
benim gitmediğim yerlere gitmişlerdii tabi bende takıldım peşlerine:KK9:
son senemiz artık napsakda geri dönmesek diye ugraşıyolar
bi kaçı harıl harıl iş bile arıyo:KK9:
sen bi gel bi daha dönmek istemiyceksin onca yıl nasıl nerde geçti anlamıycaksın
inşallah doğru dürüst insanlar çıkar karşına:KK16:
bu arada okulu ve bölümü çok merak ettim:KK9:

Ben bu yıl üniversiteyi kazandım:KK5::KK43: Evime 24 saat uzaklıkta.İstanbulu kazandım yani,oraya gideceğim:KK43::KK43::KK43:
Bu zamana kadar ailemden hiç hiç ayrı kalmadım.Annem biriciğim dostum arkadaşım sırdaşım herşeyimdir:KK43::KK43:
Ailesine aşırı düşkün,annesinin dibinden ayrılmayan bir kız olarak büyüdüm aynı zamanda babamında:KK43::KK43:

Bugün rüya gördüm gidiyodum vedalaşıyoduk uyurken hıçkırıyomuşum annem geldi noldu kızım dedi gözümü açtım vedalaşıyoduk dedim:KK43::KK43::KK43::KK43:

Kardeşim oradan annemde mutfakta ağlıyodu dedi:KK43: Ay gözlerim bulanık görüyor artık yazamıyorum :KK43:
Sakın sakın aglama..benim kadar anne dizi dibinde buyumus bir kiz 10 saatlik uzakta uni.okudu..ilk yilimda uzuntuden 16 kilo verdim ☺ ve inan hep agladim bayramlari tatilleti iple cektim.. 2. Yilim daha iyi gecti.3 ve 4 yilimda bi bayramda eve gitmedim 😈 şuanda isee keşke yine ögrenci olsam diyorummm

Baska sehir kazananlar niye bu kadar uzuluyor anlamiyorum
Oncelikle tebrik ederim :116:
Elbet ailenden ayrilacaksin bu sekilde guzel bir vesile icin olsun
Univ dedigin baska bir sehirde okunur bence
İyi yapmissin ama cok uzak bir yer yazmissin :KK9:
Neyse hayatta ayakta durmayi daha iyi ogreneceksin artik
Aglamayin :)

Bölümün oo süper' bir bölüm değilse hiç gitme. Daha geçenlerde bir kız sırf istanbul olsun diye su ürünleri fakültesi için istanbula geldiğini söyledi şok oldum. Yazık günah aileye masraf.

Ayni durum bendede var :/ senden yasca buyuyum ama buzamana kadar hic okadar ayri kalmadik annem o konuyla ilgili birsey duyunca sessizce oflamaya baslio birsey diyemiyor bende cok uzuluyorum ama hayallerim var :/ yapmazsam ben pisman olucam

:)
Ben 18 yaşında anne oldum biliyor musun? :)
İlk evlendiğimde ben de sudan çıkmış balığa dönmüştüm.
İtiraf etmiyordum, evet!
Ama ailemi özlüyordum.
İhtiyaç duyuyordum.
Çocuktum daha...
Ama sonra..
yani büyüdükçe.. olgunlaştıkça insan herşeye daha soğukkanlı yaklaşabiliyor.
Güçlü olabiliyor.
Sevinmen gerek!
Şu an senin kutlama yapman gerek!
Üniversiteyi kazanmışsın!!!
Bundan güzeli var mı yahu?
Ailenle sonsuza dek ayrılmıyorsun ki?
Keyfi de ayrılmıyorsun.
Geleceğin için..
Hem bak yeni hayatın da hoşuna gidecek..
Özgür, bağımsız bir 'birey' olacaksın..
Ben ce daha fazla kasma kendini..
Aileni de üzme
Herşey gönlünce olsun.

canım öncelikle İstanbul çok güzel bir şehir.:KK16: İstanbullu biri olarak bile hala özellikle boğazı her gördüğümde ne güzel bir şehirsin sen İstanbul derim.:KK1:

ama aynı zamanda büyük ve ürkütücü tabi. akraban tanıdığın arkadaşın falan yoksa korkman çekinmen normal.

ailenden ayrılacağın için de üzülmen normal. ama şunu hatırla ki bu süreçleri her yıl birçok öğrenci yaşıyor.

ben ailemin yanında okudum o yüzden tam o durumu, zorlukları bilmiyorum ama herkes alışıyor kolayca hatta İstanbul'dan ayrılmak istemiyorlar.

çoğu İstanbullu olacak demişsin bir yorumunda canım ama İstanbul'a şehir dışından gelen çok oluyor.

ucuz uçak biletlerini takip edersin canım önceden alırsın ailenin yanına sık sık gidersin özlersen.

zaten 4-5 yıl okuyacaksın yaklaşık bir bakmışsın bitmiş. hatta bitmesini istemiyorsun. iş stresi zaten ayrı bir olay.:KK50:

Şuan üniversiteye geri dön deseler uçmayı bırak ışınlanırım :KK53: Tecrübelere kulak ver, geri dönmek bile istemeyeceksin

X