Gebelik mi, gecikme mi?

vivianne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2012
933
434
Kızlar selam.

Düğünden dört ay önce dr kontrolüyle doğum kontrol hapı kullanmaya başladım... 28 haziranda, göğsümde bir kitle hissedip dr a gittim, tümör dediler. ailemde meme kanseri görüldüğü için risk grubunda olduğumu söyleyip hemen aldılar operasyonla ve doğum kontrol hapının bazı bünyelerde tümöre neden olduğunu, bir daha asla kullanmamam gerektiğini söylediler.

Zaten bebek istiyorduk, sadece eylül ayı olsun diye kafamıza koymuştuk, o ay başlayalım.. bu tümör beni o kadar sarstı ki, hapı bırakınca korunmak istemedim başka türlü ve bebeğime kavuşmaya hazır olduğumu düşündüm. (o tümörün iyi huylu olduğu anlaşılana kadar kafamda ne olumsuz senaryolar yazmıştım!)

Hapı bırakınca (yarısında bırakmıştım) hemen bir kanama oldu. öbür adetimi 14 gün geçmişti halbuki. Şimdi ise 28 gün olmasına rağmen adet göremedim. kendimde tuhaf şeyler fark ediyorum. ruh halim değişik, daha iyiyim.. canım hep spesifik, sumaklı soğan istiyor ve her gün onu yiyorum üşenmeden hazırlayıp. Acayip idrara çıkıyorum. Karnım davul gibi şişiyor. göğüslerim de şişkin. karnımda bıcak batması oluyor, yan dönüyorum bu sefer o ağrı belime vuruyor. migren krizim üç haftadır hiç tutmuyor. ne bileyim bir sürü farklı şey yaşıyorum... ayın 23ünde test yaptım, erken denmişti ama yine de yaptım, negatif çıktı.

O nedenle burada deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum. 1 ağustosa kadar kanama olmazsa tekrar test yapacağım. ama onun dışında ekleyebileceğiniz bir şey var mı?

Kızlar selam.

Düğünden dört ay önce dr kontrolüyle doğum kontrol hapı kullanmaya başladım... 28 haziranda, göğsümde bir kitle hissedip dr a gittim, tümör dediler. ailemde meme kanseri görüldüğü için risk grubunda olduğumu söyleyip hemen aldılar operasyonla ve doğum kontrol hapının bazı bünyelerde tümöre neden olduğunu, bir daha asla kullanmamam gerektiğini söylediler.

Zaten bebek istiyorduk, sadece eylül ayı olsun diye kafamıza koymuştuk, o ay başlayalım.. bu tümör beni o kadar sarstı ki, hapı bırakınca korunmak istemedim başka türlü ve bebeğime kavuşmaya hazır olduğumu düşündüm. (o tümörün iyi huylu olduğu anlaşılana kadar kafamda ne olumsuz senaryolar yazmıştım!)

Hapı bırakınca (yarısında bırakmıştım) hemen bir kanama oldu. öbür adetimi 14 gün geçmişti halbuki. Şimdi ise 28 gün olmasına rağmen adet göremedim. kendimde tuhaf şeyler fark ediyorum. ruh halim değişik, daha iyiyim.. canım hep spesifik, sumaklı soğan istiyor ve her gün onu yiyorum üşenmeden hazırlayıp. Acayip idrara çıkıyorum. Karnım davul gibi şişiyor. göğüslerim de şişkin. karnımda bıcak batması oluyor, yan dönüyorum bu sefer o ağrı belime vuruyor. migren krizim üç haftadır hiç tutmuyor. ne bileyim bir sürü farklı şey yaşıyorum... ayın 23ünde test yaptım, erken denmişti ama yine de yaptım, negatif çıktı.

O nedenle burada deneyimli arkadaşlara sormak istiyorum. 1 ağustosa kadar kanama olmazsa tekrar test yapacağım. ama onun dışında ekleyebileceğiniz bir şey var mı?

Merhaba,

Bende de aynı meraklı bekleyiş var ve aynı belirtiler ve göğüslerim de aşırı hassasiyet,sancı ayrıca...Ben de senin gibi bekleyemedim ve erkenden test yaptım bende de negatif...Oysa en azından adet günümü beklemeliydim..Adetime daha 10 gün var....10 günü de geçmek gerekliymiş...Bilemiyorum yaaa...gerçekten fena bir durum bu iki arada bir derede kalma durumu..Üzülüyorum,umutlanıyorum herşey karıştı...Duygusala bağladım, durduk yerde olmadık şeye ağlıyorum hormonlarım mı değişiyor nedir...diyorum...

Neyse aynı durumdayız evet tecrübeli arkadaşlardan ben de deneyim aktarmalarını beklerim...:KK42:

Canım benim. Aynı şeyleri yasiyormusuz...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba,

Bende de aynı meraklı bekleyiş var ve aynı belirtiler ve göğüslerim de aşırı hassasiyet,sancı ayrıca...Ben de senin gibi bekleyemedim ve erkenden test yaptım bende de negatif...Oysa en azından adet günümü beklemeliydim..Adetime daha 10 gün var....10 günü de geçmek gerekliymiş...Bilemiyorum yaaa...gerçekten fena bir durum bu iki arada bir derede kalma durumu..Üzülüyorum,umutlanıyorum herşey karıştı...Duygusala bağladım, durduk yerde olmadık şeye ağlıyorum hormonlarım mı değişiyor nedir...diyorum...

Neyse aynı durumdayız evet tecrübeli arkadaşlardan ben de deneyim aktarmalarını beklerim...:KK42:

kızlaaarr bendede aynıları var ama bende baş ağrısı çoğaldı bu ara sağ kasığımda eğilip kalktıkca giren sancı var bugun gecikmemin 3. günü dün test yaptım negatf çıktı ama ne bi adet belirtisi nede başka bişey var. Aynen bide bende çok ağlıyorum duygularım karıştı :)) eşimede söylemedm heveslenmesn diye güzel haberi vericeğim günü hayal ediyorum inşallah bakalımmm :)) hepimiz hayırlı haberler veririz.

Arkdaşlar hormonlar hemen öle ruh halini azıcık yükselince değiştirmiyor biraz da psikolojik yaşadıklarınız sabredin vücudunuzu çok fazla dinlemeyn şükredin hayrlısını isteyip bekleyin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkdaşlar hormonlar hemen öle ruh halini azıcık yükselince değiştirmiyor biraz da psikolojik yaşadıklarınız sabredin vücudunuzu çok fazla dinlemeyn şükredin hayrlısını isteyip bekleyin

Yorum için teşekkürler...Ancak ben öyle her zaman herşeye ağlayan bir insan değilim, yani televizyondaki bir reklama, o ses çocuklardaki bir çocuğun şarkı söylemesine, çizgi filme falan :)) Ben sadece psikolojik olduğunu düşünmediğim ve hiç böyle hissetmediğim için soruyorum zaten BÖYLE HİSSEDEN VAR MI DİYE... Hormonlar azıcık yükselince demişsiniz debir hormonun azıcık yükselmesi çocuğu düşürüyor, hamile kalmamızı engelliyor bunları sürekli test yaptırıp araştırdığım için biliyorum, azıcık yükselmeyle sinirli,agresif veya aşırı duygusal olabiliyorsunuz yani oradaki tespitiniz yanlış bence, katılmıyorum size...Benim göğüs uçlarım yanıyor adeta ve ağrıdan sızıdan yürütmüyor, baş dönmesi, ağlamalar, bunların muhakkak hormonlarla ilgisi vardır, kasık ve bel ağrıları adete daha çok varken ağır sancılar falan...

Vücudumuzu dinlememek de yanlış çünkü vücut aşırı uyarılar veriyor bunların benzerini yaşayanlara soruyoruz ki benzerlik olabilir mi bizdeki normal bir regl öncesi sendromu mu yoksa hamilelik ilk belirtilerinden mi diye...Bende şimdi biraz baş dönmesi de çıktı örneğin yani bunu psikolojik olarak uydurmuyorum, tansiyon deseniz ölçüyorum tuz da kullanmam ama ödemim var baş dönmem var .... Şükrediyoruz zaten de işte anne olma isteği çok başka bir duygu bunu da yaşamak lazım...Ama hamile kalabilmiş kardeşlere benzer belirtileri soruyoruz...Sadece otur bekle sadece psikolojiktir demekle oturulmuyor yani kardeş....Neyse sağolasın rahatlatmak için yazmışsın da o kadar basit değil bu konu yani....Ben kendini bilen bir insanım sonuçta, duygularını, hislerini vücudundaki değişimleri gözlemleyebilen birisiyim bu kadar farklılık biraradaysa mutlaka hormonal bir değişiklik vardır elbet bu bir gerçek, ama hamileliktir ama başka sebeptir...Biz hamilelik bekliyoruz o nedenle hamilelik düşüncelerini bekliyoruz yaşayanlardan, deneyimleriyle...

Kusura bakmayın ben kendimden ve çevremdem deneyimlerimi aktardım size de faydası dokunur belki diye adet zamanımda öğrendim hamile olduğumu ve bir belirti yaşamadım çünkü betahcg daha yeni yeni yükseliyor. Sadece göbek hizasında oluşan çizgiyi eşim farketti ki bu çizgi çoğu kişi de 3 . Aydan sonra oluyrmuş benim ilk ayda daha oluştu esmer tenli olduğum için sanırım onun dışında bişi yaşamadım kasık ağrısı bel ağrısı olduğunda zaten beta hcg de yükselmiş oluyor bebek artk rahme yerleşmiştr ve beta hcg yüksrlmiştr bebeğin rahme yerlermesi 10 günü buluyr döllenmeden sonra yerleşiyor yavaş yavaş yükseliyor ve artık belirti sinyalleri veriliyor. Yani döllenme sürecinde yani bebek ya da embriyo diyim rahme yerleşmeden kasık ağrısı ya da bel ağrısı gibi belirtiler olmuyo o süreçte bişi anlaşılmazki. Hakkınızda hayırlısı olsun sizleri anladığım için kendinizi dinlemeyin dedim psikolojik olarak insan mutsuz ve huzursuz oluyr çünkü akıl sürekli orda ve bu da gercekten motivasyonu düşürüyor. Rabbim en kısa zamanda nasip etsin sizlere ve isteyen herkese. İyi bayramlar

Bir değişim var mı?

Hala hastalık yok, sanırım gelmeye niyeti de yok.. annem hemşiredir, konuştuk biraz daha bekleyip doktora gitme taraftarı..

İçim içimi yiyor.. *.*

Kusura bakmayın ben kendimden ve çevremdem deneyimlerimi aktardım size de faydası dokunur belki diye adet zamanımda öğrendim hamile olduğumu ve bir belirti yaşamadım çünkü betahcg daha yeni yeni yükseliyor. Sadece göbek hizasında oluşan çizgiyi eşim farketti ki bu çizgi çoğu kişi de 3 . Aydan sonra oluyrmuş benim ilk ayda daha oluştu esmer tenli olduğum için sanırım onun dışında bişi yaşamadım kasık ağrısı bel ağrısı olduğunda zaten beta hcg de yükselmiş oluyor bebek artk rahme yerleşmiştr ve beta hcg yüksrlmiştr bebeğin rahme yerlermesi 10 günü buluyr döllenmeden sonra yerleşiyor yavaş yavaş yükseliyor ve artık belirti sinyalleri veriliyor. Yani döllenme sürecinde yani bebek ya da embriyo diyim rahme yerleşmeden kasık ağrısı ya da bel ağrısı gibi belirtiler olmuyo o süreçte bişi anlaşılmazki. Hakkınızda hayırlısı olsun sizleri anladığım için kendinizi dinlemeyin dedim psikolojik olarak insan mutsuz ve huzursuz oluyr çünkü akıl sürekli orda ve bu da gercekten motivasyonu düşürüyor. Rabbim en kısa zamanda nasip etsin sizlere ve isteyen herkese. İyi bayramlar

Kendiniz de teyid etmişsiniz....Döllenme olunca hormonlar yükseliyor diye...Döllenme olalı 10 günü geçmiş olabilir biz takvimlerle çalışıyoruz, iki günlük adet gecikmesi değil olay...Yavaş yavaş da olabilir hızlı da olabilir bu kişiye göre değişiyor benim bildiğim, yani hiç midesi bulanmadan hamile değilmiş gibi hamilelik geçirenlerden tutun hastaneden çıkamayan hamilelere kadar bir sürü vaka var...Sizin genellemeniz yanlış bu bağlamda, illa yerleşme olunca yavaaaaş yavaaaaş yükseliyor mantığı yani...Bir de madem bunları yaşadınız yaşadıklarınızı baştan yazsaydınız keşke....

Ben de herkesten bilgi topluyorum. Ablama, anneme bilimum hemşirelere..

acayip koku hassasiyetim vardı, eşimin parfümü bile dokundu..

dün gece mide bulantısı kötüydü, istifra edecektim, edemedim. uyuyunca gecti.

sabah kalktım, gene mide bulantısı..

annem psikolojik de olabilir dedi.

Kittykat 10 gün önce test yaptm dedin ona nazaran yazdm hemen belli olmaz diye ayrıca bu kadar agresif olcak bi durum yok ki

Size şöyle anlatayım 26 sında test yaptm 359 beta hcg 30 unda yaptım 2000 bende belirti yok sadece 30 unda yani tam bir ay olduğunda adet olacakmış gibi ara ara giren ağrı ve bel ağrısı ben bunu 30 unda yaşadım takvimle çalıyorum demişsin 1 i son adet tarihim yumurtlama zamanım 10 u. Duygu durum bozukluğu 6. Haftada mide bulantısı 5. Haftada basladı sayısal verilerle daha da iyi anlatabilmişimdr kendimi umarım. Ben kötü biri deilim yalnız siz agresif yaklaştınız bu tutumunuz beni çok fazla üzdü açıkçası. Ben sizin için dua ettim bu güzel duyguları inşallah en kısa sürede yaşarsınız bizimle de paylaşırsınız.

Son düzenleme:
Kızlar bugün acayip sol kasığında ağrı vardı, akşama doğru kahve garip bir akıntı geldi. Bu adet midir yerleşme kanaması mi nasil anlarim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar benımde günümü sekiz gun geçiyor ve teste sılık çizgı var inş netlesır bır kaç gun önce kahve rangı ve pembe leke geldı inş kesınlesır

X