Düğün yapmayanlar pişman oldunuz mu?

yaşadığım yer küçük olduğu için bir tek kınadan yırtabildim ben
düğün yaptım
istemediğim halde
ama şimdi iyiki yapmışım diyorum:KK1:

Hanımlar ben oynamayı sevmem toplulukta özellikle:) e ben düğünümde nasıl oynayacağım. Yakınlarda da evlilik planımız var. Düğün yapmasam pişman olur muyum? Ayrıca nişan kına falan da sade olsun taraftarıyım karşı taraf kabul ederse tabi bir de nikah yeter de artar bile. Ama keşke demek de istemiyorum. Var mı aranızda düğün yapmadım iyi de oldu diyen? :)

valla ben yaptığıma pişmanım, bence çok gereksiz bir etkinlik ben istememiştim zaten eşim, ya ilerde pişman olursan dedi öyle oldu yani, dk ları saydımdı bitsin bu işkence diye:KK53::KK53:

Merak ettim niye ki iğrenç oldu:KK43:Mutluluklar:KK16:
canım kayınvalidem yüzünü astı oturdu yüzüme baktı nikahtan vazgeçeyim diye ablamda düğün arabasına oturma mevzusu oldu laf atma oldu aralarında sonra kayınvalidem uzattı bu durumu düğünde kimseyle görüşmedi herkese rezil olduk valla dans ederken ağladım resmen sonra bir sürü laf isttim cehennemin dibinden kız almaya gelmiş böyle olurmuş cehennemin dibine gelirse oğlunun parasini yemeden evlenmiş oğlu nüfusunuza alın oğlumu diye evde kavga oldu. Kayınvalidem gidince gelinliğimi Yirtarak üstünden çıkardım eşim çıkarmadi o tadı alamadım içimde o kaldı bi tek film izlerken dizi izlerken görürüm gözümden yaş gelir hala

Çok kalabalık düğünleri ben de sevmiyorum curcurna oluyor hep kimse ne eğleceden ne yemekten bir şey anlamıyor. Bizim nişanımız 100 kişilikti çok seçkin oldu mesela herkes çok eğlendi eşimle biz de eğlendik. Kına da 50-60 kişilik bir gruptuk kadınlar vardı sadece yine çok eğlenceli oldu düğün günü de önce nikah yaptık konu komşu uzak akrabalar oraya geldi 400-500 kişi filandı ondan sonra 180 kişilik yemekli bir düğün yaptık onda da gayet eğlendik en yakınlarımız ve arkdaşlarımızla hiç de sıkıcı geçmedi herkes çok memnun ayrıldı . Ben de hayatta oynamayan biriydim hatta son 5 senedir hiç bir düğüne gitmemiştim ama kendi nişanımda kınamda ve düğünümde acayip oynadım kimse inanmadı oynamayı sevmiyorum diyince. :KK1:

Simdiki aklim olsa asla ama asla Dügün yapmazdim , yaptirtmazdim...
Tam bir eziyet... Hazirlik alisveris , dügün günü hazirlanmak vs. Sana yemin ediyorum kendi dugunumden hic birsey hatirlamiyorum yorgunluk ve stressten baska.. berbat birgundu ve giden parada cabasi zaten.
O parayla neler neler yapilirdi.. gercekte n tavsiyem yapmamaniz.. hic birsey anlamiyosun zaten.

canım kayınvalidem yüzünü astı oturdu yüzüme baktı nikahtan vazgeçeyim diye ablamda düğün arabasına oturma mevzusu oldu laf atma oldu aralarında sonra kayınvalidem uzattı bu durumu düğünde kimseyle görüşmedi herkese rezil olduk valla dans ederken ağladım resmen sonra bir sürü laf isttim cehennemin dibinden kız almaya gelmiş böyle olurmuş cehennemin dibine gelirse oğlunun parasini yemeden evlenmiş oğlu nüfusunuza alın oğlumu diye evde kavga oldu. Kayınvalidem gidince gelinliğimi Yirtarak üstünden çıkardım eşim çıkarmadi o tadı alamadım içimde o kaldı bi tek film izlerken dizi izlerken görürüm gözümden yaş gelir hala

Gerçekten üzücü olmuş:KK14:Çok okuyorum burada benzer şeyler,bu kaynanaların sıkıntısı ne acaba hayır ne oldu sizi mutsuz etti de? ömür boyunca aklınıza geldikçe kendisine kızgınlık duyacaksınız,halbuki bu anlar unutulmaz şu yaptıklarının tersini yapsaydıda sizde onu hep iyi ansaydınız nadir kaynanalardan olabilseydi ne iyi olurdu

Gerçekten üzücü olmuş:KK14:Çok okuyorum burada benzer şeyler,bu kaynanaların sıkıntısı ne acaba hayır ne oldu sizi mutsuz etti de? ömür boyunca aklınıza geldikçe kendisine kızgınlık duyacaksınız,halbuki bu anlar unutulmaz şu yaptıklarının tersini yapsaydıda sizde onu hep iyi ansaydınız nadir kaynanalardan olabilseydi ne iyi olurdu
Tatlım inan sadece bu olay olsa öpüp alınma koyacağım[emoji2] kaynanam istemedi beni çok belli etti elinden gelen herşeyi yaptı bozmak için ama olmadı.evet keşke bu olaylar olmasaydı bende onu sayıp severdim ama içimde herşeyi bitirdi sadece eşimin annesi o kadar benim için yabancı tanımadığım bir insan sıradan biri

Ben evli değilim ama biliyorum yapmazsam içimde kalır:21:

Pekii iki düğün yapıpta pişman olan veya olmayan varmı:KK1:

Ömürde 1 kere olan bi şey sonradan pişman olursunuz bence
çok oynamak zorunda değilsiniz, geleneği yerine getirirsiniz dans eder 2 oyun havasında oynarsınız sonra oturursunuz olur biter :KK53:

Bende dugunumu dugun salonunda yaptim diye pismanim:KK53:keske ordu evi yada otelde gibi bir yerde yapsaydim diyorum(buralarda dugune gittim cok guzel ve sakindi sadeceyakin kisilerle cok olmustu)
Allah sizede esinizle saglik mutluluk versin insallah:nazar::nazar:

bence içinden ne geçiyorsa onu yap. içinde bir burukluk olacaksa zaten oluyor. ben de düğün istemiyordum. eşim istedi. ben maddi sebeplerden istemiyordum. durumumuz iyi olsa neden olmasın..
bana kalsa açık havada düğün yapmak isterdim. insanları küçük bir yere toplayıp perişan edeceğime hiç yapmam daha iyi derdim..

tabi istememezlik yoktu içimde. tanıdık bir yerdi cuzri bir rakam. en azından insanları bir araya toplandı vs..

ama dediğim gibi istediğim oldu mu hayır.. pişman mıyım hayır.. çünkü daha çok para harcamaya gerek yok..daha doğrusu imkan da yoktu..

ama şu oldu başka tanıdıkların düğünene gittiğimde açık havada yapan vardı. daha geniş rahat ortamda düğün yapan vardı benim ki böyle olmadı diye içimden de geçirmedim değil..

ama pişmanlık olarak değil..

hani derler ya bir kez evleniyoruz.. o yüzden kıyafetler alırlar süslenilir püslenir.. özel bir gündür.. başrolde sizsinizdir.. aileleri bir araya toplayarak yenir içilir imkanlar doğrultsunda aileler tanışır.. düşünsene eşimin teyzelerini halalarını sadece düğünde görmüşlüğüm vardır.bazılarını hiç görmedim. aynı şekilde eşimde benim akrabalarımı.. yani iyi kötü bu benim eşim diye akrabalarımıza tanıştırıyoruz.. .

o açıdan iyi oluyor.

Son düzenleme:
7.yili bitirdim evliligimde, cok guzel bir nikah oldu, nikah sonrasi da birkac arkadasimizla yemege gittik. Oynamayi, eğlenceyi cok seven biri olmama rağmen dugunleri sevmiyorum ve hic pisman olmadim dugun yapmadigima. Bir arkadasin da yazdigi gibi nikah cok daha elit oluyor bence de.

Evet ya ben de 2 düğün düşünüyorum acaba bu konuda tecrübesi olan var mı ??

Evet ben de iki düğünle evlendim. Yorucu oluyor baya tabi ama ilk düğnde çok stresliydim heyecanlıydım birşey anlamamıştım. Bir de saçım istediğim gibi olmamıştı. Ama ikincisinde çok rahattım tadını çıkardım saçım da çok güzel olmuştu. İyi ki ikinci bi düğün olmuş dedim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet ben de iki düğünle evlendim. Yorucu oluyor baya tabi ama ilk düğnde çok stresliydim heyecanlıydım birşey anlamamıştım. Bir de saçım istediğim gibi olmamıştı. Ama ikincisinde çok rahattım tadını çıkardım saçım da çok güzel olmuştu. İyi ki ikinci bi düğün olmuş dedim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Oh süper biri varmış :) öncelikle sorum düğünler nerelerde oldu? İkisi de gelinlikli normal düğün müydü yoksa adetlere göre farklı mı giyinildi ? İki taraf da düğüne geldi mi ya da gelmesi gerekir mi ? Yani kısaca 2 düğün nasıl oluyor :)

Oh süper biri varmış :) öncelikle sorum düğünler nerelerde oldu? İkisi de gelinlikli normal düğün müydü yoksa adetlere göre farklı mı giyinildi ? İki taraf da düğüne geldi mi ya da gelmesi gerekir mi ? Yani kısaca 2 düğün nasıl oluyor :)

ben de bekliyorum cevabı :)

Düğünsüz evlenenleri anlamıorum
Hayatta Bikere olan bişeyden nasıl vazgeçiyorlar yok balayı için yok gereksiz vs die
Balatınıda git düğünüde yap
Kendi düğünümde hep halay başıydım bidakka oturmadım kimsede oturmadı çokta güzeldi
1 sene oldu evleneli bidaha düğün yapalım diorum:KK1:

Hanımlar ben oynamayı sevmem toplulukta özellikle:) e ben düğünümde nasıl oynayacağım. Yakınlarda da evlilik planımız var. Düğün yapmasam pişman olur muyum? Ayrıca nişan kına falan da sade olsun taraftarıyım karşı taraf kabul ederse tabi bir de nikah yeter de artar bile. Ama keşke demek de istemiyorum. Var mı aranızda düğün yapmadım iyi de oldu diyen? :)

güzel bir nikah ve kokteyl yaparsan pişman olmazsın.
ben bu ikisini de yapamadığım için biraz pişmanım :KK43:
düğün için ise asla pişman değilim.
müzikli ortamları, oynamayı, gözlerin üstümde olmasını hiç sevmem.
mutluluklar şimdiden :KK16:

Düğünlerin ilki İzmir de ikincisi İstanbul da oldu. İzmirdeki düğün gibi başladı gelinlikle çıktım. Öncesinde kız alma töreni oldu evden aldılar beni. Düğün başladıktan bir saat sonra falan kına gecesi kıyafetimi giyip geldim kına gecesi gibi devam etti yani. Erkek tarafından 1 masa insan vardı sadece 15 kişi falandılar. Geri kalan bizim tanıdıklardı. İstanbulda da bildiğiniz düğün oldu. Bizim istanbulda da akrabamız falan çok olduğundan bizim gelen çok oldu istanbula. İşte böyle :).

X