doktor olmak istiyorum yardim !

yös diye bir sınav var ona girersin o sınavı da iki kaşı olan herkes geçebiliyor malesef. sen de geçersin Türkiye de de akredite almış tıp fakültelerinden birini seçersen doktorluğunu avrupada da yapabilirsin.

benim yasim 18 ve ekonomi okuyorum suan ve benim size sorum su ben avrupa da yasiyorum lise 3 e baslayacam bu sene de ben doktor olmak istedigimin farkina vardim okadar guzel derslerim yok ne yalan söyleyim matematigi gecemedim matematigi duzeltmem lazim ekonomi ye gittigim icin kimya fizik ve bilogoi dersimiz yok bu sene son senem ve tek bildiigim avrupa da cok buyuk puanlar gerektiriyor universiteye girebilmem icin ve kesin giremeyecem biliyorum ben bunu ama burda söyle bir sistem de var baska bir ulke de okuyabilirsin ve ben zaten turk olduugm icin belki turkiye de okuyabilirim demistim ama önce derslerimi duzletmem lazim onu nasil yaparim avrupadan gelenler icin yardim felan veriliyor mu derlser konusunda derslerimi nasil duzeltebilirim daha yuksek bir puan yapabailirim ne kadar okudugum önemli degil yasim kucuk zaten.. babam sabahtan aksama kadar calisiyor ve ben birsey yapamiyorum en azindan 10 sene okusam da babama guzel bir hediye vermek istiyorum ve ben kendim de doktor olmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirm

Türkiyede sınava yabancı olarak girebilirsin türk vatandaşlarından biraz daha hafif olur sınavın. Yabancılar için düzenlenen ayrı bir sınav var var Ankarada.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bulgaristanda sınava bile girmeden gidip istediğin bölüme kayıt yaptırabiliyorsun. ama bulgarca öğrenmen lazım.
az gelişmiş ülkelerin üniversitelerinde böyle imkanlar var.

bunu nerden duydunuz çok merak ettim böyle bir uygulama yok sınav var yabancılar için çok ayrıcaklı ve hafiftir o ayrı tabi. Bulgarca bilmesinede gerek yok ingilizcesi varsa hangi dilde eğitim alacağını seçebiliyor.

söyle bir imkanin var bizim burda lise 3 den sonra okul bitince komvux diye bir yer var dersleri toparlamak icin ama onun da söyle bir kötu seyi var mesela lise den direk basvuran kisileri öncelik olarak aliyorlar ve komvux den basvursan kisileri 2 inci listeye aliyorlar ve ben 2-3 sene orda okuyup derslerimi duzletip hadi bir de giremezsem istedigim yere .s

hangi ülkedesin canım? Yurtdışında okumayı düşünürsen önce denklik prosedürünü bir araştır derim, bu işler çok karmaşık tıp olunca daha da zordur. Mesela Türkiye yurtdışından alınan tıp diplomalarına direkt denklik vermez önce sınava girilir eğer geçersen denklik alırsın. Avrupadaysan eğer Türkiyede okumak yerine bir AB ülkesi olan Bulgaristanı seçmen daha mantıklı olur. Denklik konusunda daha az sıkıntı çekersin, dersler ve sınavlar Türkiyeye göre daha hafiftir, daha da ucuz tabikide .

tatlım seni umutsuzluğa düşürmek istemem ama doktor olmak için yani tıp kazanmk için türkiyede matematiği fulle yakın yapman lazım. ve oyle sadece toplama cıkarma problemler oran orantı falan değil baba konuları da yapman lazım turev integral polinom fonksiyon trigonometri bunlar agır konulardır ve matematikte zorlanan bunları yapabilmesi cok zor ama çalısanın elinden hiç bişey kurtulmaz Allah hayırlısıyla nasip ettiği sürece

valla ben de son sene doğru düzgün bile çalışmadan kazanmıştım ama seneler oldu ben öss'ye gireli :))
ama türkiye'de doktorluk yapacaksan hiç kasma
boşver burda yapılmaz bu meslek

Yös e girebilmen için yabancı uyruklu olman gerekiyor diye biliyorum ama girebiliyorsan çok kolay sınav rahat girersin bölüme ama fenle aran olmadan nasıl bitirirsin muallak. En iyii sahip olduğunu sona erdirmek.

Yurtdisindan gelenler TR de cok rahat univ.e yerlesiyor hatta belese diyebilirim yani
Siz en iyisimi TRden bir dersane hocasina sorun bunlari
Bizim univ.de var bol bol almanci az bi netle yerlesiyor hepsi

Şartları taşıyorsanız yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavları var onlarla Türkiye'deki okullara girebilirsiniz nispeten daha kolaydır

Güzel günler göreceğiz...

Canim sen avrupada nerde yasiyorsun? Ben hollandada yasiyorum. Burda istedigin bolumu kendin seciyorsun! Puanlamana bakmiyorlar. Sadece bir sinavdan geciyorsun o sinavi kesin alman lazim.. Tabi benim bildigim bu hollanda vatandasi icin gecerli. Disardan gelene nasil onu bilmiyorum ama bir arastir derim..

X