Çerkes-Türk evliliği yapanlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
pat diye evlenmediniz ama dimi az çok biliyodun adamı

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

öncesinde bu kadar baskın olmaya çalışmıyordu üstümde sonrasında bir sahiplik başladı huyumdur ben de özgür yapılı bir insanım birinin het höt şöyle yapıcaksın demesine gelemem :26:

Gürcü benim öncelikle sapına kadar Türküm tabiki bu kadar takmamak lazım adet madet diye

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

Yakin arkadaslarimdan biri cerkezdi , oyle idi diyorum cunku inadiyla beni biktirdi aylarca kus kalip hep benden adim bekledi ben bir dedim iki dedim artik ucuncu de bitti bu is dedim, bu arkadasimin tum erkek arkadaslari onla inadi ve kusluk olayi yuzunden ayrildilar , inadindan her gun aglar ama karsiya bi gram bisi belli etmezdi, bu yapi turk erkeklerine gelmiyor , cerkez inadi lafini yine baska bi cerkez arkadasimdan duydugumda inanamamistim ama birebir arkadasken bile dayanamadim ki , evlilikte turk veya baska uyruklu bi erkegin boylesine inada dayanabilecegini dusunmuyorum.
Eger sizde de boyle bir inat varsa bizim erkekler evlilikte zaten naz niyaz cekecek kisiler degil , inada hic gelemezler. O yuZden kendileri cogu zaman haksiz olsa da inat yuzunden olan kadina olur gene.
Eger boyle inadim yok diyorsaniz cidden anlasamiyorsunuzdur , olaylari bilmek lazim

Yakin arkadaslarimdan biri cerkezdi , oyle idi diyorum cunku inadiyla beni biktirdi aylarca kus kalip hep benden adim bekledi ben bir dedim iki dedim artik ucuncu de bitti bu is dedim, bu arkadasimin tum erkek arkadaslari onla inadi ve kusluk olayi yuzunden ayrildilar , inadindan her gun aglar ama karsiya bi gram bisi belli etmezdi, bu yapi turk erkeklerine gelmiyor , cerkez inadi lafini yine baska bi cerkez arkadasimdan duydugumda inanamamistim ama birebir arkadasken bile dayanamadim ki , evlilikte turk veya baska uyruklu bi erkegin boylesine inada dayanabilecegini dusunmuyorum.
Eger sizde de boyle bir inat varsa bizim erkekler evlilikte zaten naz niyaz cekecek kisiler degil , inada hic gelemezler. O yuZden kendileri cogu zaman haksiz olsa da inat yuzunden olan kadina olur gene.
Eger boyle inadim yok diyorsaniz cidden anlasamiyorsunuzdur , olaylari bilmek lazim

eşim arnavut göçmeni onlarda ataerkillik baskınmış
inattan ziyade problem bu :KK19:
hakkaten kadından her şeyi bekliyorlar ya hizmeti edicek naz yapmıcak halbu ki o beni el üstünde tutsa ben kırmızı halılar sererim hizmette de kusur etmem ama işte tek yapıcağı gönlü hoş tutmak erkeğin

kırıcı konuşuyorsunuz. aynı şeyleri türkiyede bulunan farklı kökenden insanlar için söylediğinzi düşünün, kavga çıkar burada...

üç tane çerkes tanıyıp da genel anlamda tutucu, yabani, kibirli olduklarını söylemeniz hiç hoş değil.

siz bir gürcü olsaydınız mesela ve ben gürcüler çok yabaniler, görsen bilmem ne sülalesi sanki deseydim hoşunuza gider miydi?

Bu şekilde anlaşıldıysam özür dilerim gerçekten.

Amacım asla genelleme yapmak değil ama halamın eşi ve ailesi gerçekten böyle insanlardı, sizi tanımıyorum ama eminim bu vatandaşları tanımış olsaydınız sizde onlar hakkında benzer şeyler düşünürdünüz.

Bu arada yazdığım yorumların başında genelleme yapmadığımı belirtmeye çalıştım. Demek ki yeterince açık olmamış. Selamlar...

bi inat edersem görürsün :KK53::KK53:

cerkes milletinin güzellikleriyle ünlü dişileri. göz gönül açar, yürek yakarlar. kısıtlı sayıda da olsa ülkemizde yaşadıkları bilinir.

Ekşi'de öve öve bitirememişler :KK52:

nesilleri tükeniyor Just'a sahip çıkalım :KK53: kıymetini bilmeyenler utansın :KK14: :KK53::KK53:

cerkes milletinin güzellikleriyle ünlü dişileri. göz gönül açar, yürek yakarlar. kısıtlı sayıda da olsa ülkemizde yaşadıkları bilinir.

Ekşi'de öve öve bitirememişler :KK52:

nesilleri tükeniyor Just'a sahip çıkalım :KK53: kıymetini bilmeyenler utansın :KK14: :KK53::KK53:

bence kadınların kıymetini bilmeyen tüm erkekler utansın :KK4:

benim duyduğum bildiğim çerkez kadınları baskın karakter değildir.erkeklerine hizmet etmeyi görev edinmiş insanlardır:44:

hatta bizde derler,çerkezle evlenip hizmet,saygı nasıl olur göreceksin:KK31:

Bu şekilde anlaşıldıysam özür dilerim gerçekten.

Amacım asla genelleme yapmak değil ama halamın eşi ve ailesi gerçekten böyle insanlardı, sizi tanımıyorum ama eminim bu vatandaşları tanımış olsaydınız sizde onlar hakkında benzer şeyler düşünürdünüz.

Bu arada yazdığım yorumların başında genelleme yapmadığımı belirtmeye çalıştım. Demek ki yeterince açık olmamış. Selamlar...

estağfurullah, şimdi böyle anlayışlı bir cevap verdiğinizden, belki de ben tam anlamıyla algılayamadım yazdıklarınızı...

benden de selamlar...

benim duyduğum bildiğim çerkez kadınları baskın karakter değildir.erkeklerine hizmet etmeyi görev edinmiş insanlardır:44:

hatta bizde derler,çerkezle evlenip hizmet,saygı nasıl olur göreceksin:KK31:

tabii ki de saygısızlık etmek doğru olmaz diyorum ya eşim biraz daha bu ben erkeğim tavırlarını bıraksın ben ayaklarının altına kırmızı halılar bile sererim hiç gocunmam yapmaktan ama erkeğin de bu saygıyı hizmeti görebilmesi için yapması gereken şeyler var bunlar baskı altına almak, kısıtlamak olmamalı :KK31:

Ayni ulkenin farkli sehrinde bile iki aile arasinda kultur farki olabiliyorken, farkli kokenden illa ki olur. Ben kultur farkinin bariz ve fazla oldugu evliliklerin pek yurumeyecegine inanirim, sorunlar cok olabiliyor. Bunu cok gozlemledim, bu forumdaki konulardan da, kendi cevremden de. Madem Turk erkeklerinin coguna ters bir kulturunuz var, kendi kulturunden biriyle beraberlik yapman daha hayirli bence. Ki ben kendim icin dahi boyle dusunurum, cok farkli kulturden bir insanla birliktelige sicak bakmam.

Siz yürütebiliyor musunuz acaba sorun oluyor mu yoksa
ben çerkesim çoğu zaman eşimle bu yüzden yürütemediğimiz hissine kapılıyorum
çünkü bizde daha anaerkil bir yaklaşım söz konusu ve erkekler bundan gocunmuyorlar
yanlış anlaşılmasın amacım ayrımcılık yapmak değil merak ettim sadece böyle evlilik yapanlar varsa yazabilirler mi :KK31:

edit: bundan sonraki hayatımda bir çerkesle olsam daha mı iyi olur diye düşünmekteyim.
Cerkesim esim Türk bile degil Kürt :)
Onu seviyorum seviyorum seviyorum. .....
Baska hicbirsey onemli degil......

Canım gelin alacaksan cerkes gelin alın ama kız vereceksen cerkese kız vermeyin dediklerini duymadın mı sen hic :KK9:

Son düzenleme:
evlenmişsiniz artık, evliliğinizi devam ettirmek istiyorsanız örf ve adetleri boşverin. Sonuçta Türkiyede yaşıyorsunuz ve eşinizde arnavutmuş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X