Çerkes-Türk evliliği yapanlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok isterim ama rüyada belki 50 çift ayakkabı attım o kadar yok hani :KK53::KK53: dur sana bir şey daha anlatayım :KK37:

Hani şu el süpürgeleri varya manuel olan, hani balkon falan yıkadığımız. Ev de kimse yoktu o gün. Kaldırıp, itemeyeceğim bir mobilyanın arkasından bir şey çekecektim onla deniyordum.

Eşim de cüzdanı ev de unutmuş eve gelmiş ama duymadım.Bu arkadan yaklaşıpta cüzdan nerde diye sorana kadar ben sıçrayıp, panikle süpürgeyle vurmaya başladım. Anın şoku ile eşimin olduğunu 15 sn. sonra farkettim ama fırsat bu fırsat deyip üç beşte öylesine vurdum. :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:Tabi normalde vurmaya kalksam karşılık verirde korkuttuğunu anladı. Ama iyi oldu oooh :KK9::KK9::KK9:

oh ellerin dert görmedin bi ara benimkini de dövmeye gel :KK9::KK9: bütün hıncını al benden sana izin :KK9:

Merhaba ben gurcuyum bizim geleneklerimiz cerkeslerle cok benzerdir ayni ailenin farkli kollariyiz sadece.. eskiden Turklerle evlenilmezdi bizde geleneklerelimize uyamazlar diye.. ama artik o kadar kati degiller bu konuda.. biraz anaerkil olmakla beraber bizim adetlerimiz saygi ve ilgi ustune genelde :) gurcu kizlarinin kocasi kiymetli olur derler bizde :)) o yuzden hic endiselenmeyin bence :)) simdiden mutluluklar size :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

gelenekten ziyade dediğim gibi o baskılama mevzusu problem oluyor yoksa gelenek adet bunlar aşılır uzlaşılır şeyler problem değil :KK31:bir ipte iki cambaz yürümez misali onun tamam hanım diyeceği yerde diklenmesi beni çıldırtıyor napayım öyle alışmamışım :KK53: ben öyle erkeğe tamam canımsın bebişimsin diyemem valla saçlarım diken diken olur yolarım :KK9:

Cerkez hatunlar yer cekimine karşı koyuyorlar o halde.
Buyyuk basari aslinda :KK53: :KK53: :KK53:

yok canım onlar dışarıda efedir bizim ailedeki erkeklerde hiç görmedim hepsi süt kuzusu hanımlarına söz dinlerler :KK53:
ben de istiyorum böyle söz dinleyen erkek :KK9:

oh ellerin dert görmedin bi ara benimkini de dövmeye gel :KK9::KK9: bütün hıncını al benden sana izin :KK9:

gelenekten ziyade dediğim gibi o baskılama mevzusu problem oluyor yoksa gelenek adet bunlar aşılır uzlaşılır şeyler problem değil :KK31:bir ipte iki cambaz yürümez misali onun tamam hanım diyeceği yerde diklenmesi beni çıldırtıyor napayım öyle alışmamışım :KK53: ben öyle erkeğe tamam canımsın bebişimsin diyemem valla saçlarım diken diken olur yolarım :KK9:

yok canım onlar dışarıda efedir bizim ailedeki erkeklerde hiç görmedim hepsi süt kuzusu hanımlarına söz dinlerler :KK53:
ben de istiyorum böyle söz dinleyen erkek :KK9:

Bir daha evlenirsem cerkez birini bulmaliyim. Tezini sevdim :-)

Cerkez - Turk degil ama biz de farkli memleketlerdeniz. Ben Makedonya Turk' uyum, nisanlim Kibris Turk' u. Ikimizin de anne-babasi haric Turkiye' de akrabasi yok, tum akrabalarimiz memleketlerimizde. Dolayisiyla hala kendi kulturlerimizi yasiyoruz.
2009' dan beri beraberiz bir sorun yasamadik hep derim nisanlim benim bu hayattaki en buyuk sansim ama insallah evlendikten sonra da yasamayiz. Boyle konulari okuyunca acaba diye aklimdan geciyor zaman zaman.

Ama nisanlimin dedigine gore onlarda da anaerkillik hakimmis. Gercekten Rabbim uzun omurler versin babaannesi de dedesi de sag ama babaanne cok baskin, ayni sekilde annesi de.

Hiç çerkes görmedim kız just, ne yer ne içersiniz nasıl yaşarsınkz :p türklerden çok değişik bişeyiniz var mı ki ben hiç çerkesleri türklerden ayrı düşünmemiştim. Bide eşinle sorun olabilecek kadar değişik neyiniz var bunu cidden merak ettim

Hiç çerkes görmedim kız just, ne yer ne içersiniz nasıl yaşarsınkz :p türklerden çok değişik bişeyiniz var mı ki ben hiç çerkesleri türklerden ayrı düşünmemiştim. Bide eşinle sorun olabilecek kadar değişik neyiniz var bunu cidden merak ettim

canım her şeyden önce tc vatandaşıyız tabii ki de :KK16:zaten saf türk var mı ki yok hepimiz karışığız
sorun olabilecek en büyük ayrım bu kadının-erkeğin baskın olması. gerçekten öyle ailemdeki kadınlarda kimi gördüysem erkeğine dişini geçiren tipler erkekler de bundan rahatsız olmuyorlar :KK53:
beni hep erkeğe boyun eğme, boyunduruğu altına girme, dişini göster diye yetiştirdiler onun mantığına göre de kadın kadın gibi olacakmış. bak şimdi kadına kadınlık atfından kastı da şu yumuşak, nazik, alttan alan vs. çok sinir bozucu tamam ben de nazik davranırım yumuşak davranırım ama bir haksızlık varsa neden naz yapıp alttan alayım ki ben dişimi geçiririm yolarım parçalarım :KK9:bana hiç kadın gibi kavga etmiyosun derdi bu yüzden :KK33:

Cerkez - Turk degil ama biz de farkli memleketlerdeniz. Ben Makedonya Turk' uyum, nisanlim Kibris Turk' u. Ikimizin de anne-babasi haric Turkiye' de akrabasi yok, tum akrabalarimiz memleketlerimizde. Dolayisiyla hala kendi kulturlerimizi yasiyoruz.
2009' dan beri beraberiz bir sorun yasamadik hep derim nisanlim benim bu hayattaki en buyuk sansim ama insallah evlendikten sonra da yasamayiz. Boyle konulari okuyunca acaba diye aklimdan geciyor zaman zaman.

Ama nisanlimin dedigine gore onlarda da anaerkillik hakimmis. Gercekten Rabbim uzun omurler versin babaannesi de dedesi de sag ama babaanne cok baskin, ayni sekilde annesi de.

baskınlık sende olacak şanslısın valla :KK53:

Siz yürütebiliyor musunuz acaba sorun oluyor mu yoksa
ben çerkesim çoğu zaman eşimle bu yüzden yürütemediğimiz hissine kapılıyorum
çünkü bizde daha anaerkil bir yaklaşım söz konusu ve erkekler bundan gocunmuyorlar
yanlış anlaşılmasın amacım ayrımcılık yapmak değil merak ettim sadece böyle evlilik yapanlar varsa yazabilirler mi :KK31:

edit: bundan sonraki hayatımda bir çerkesle olsam daha mı iyi olur diye düşünmekteyim.

Ya ben de cerkes erkekle evlenseymisim, guzel guzel anlasir misim off kafam of.
Bir de hindu muhabbeti gecmis ya, en hindu olan benim:)

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Kadınlar Kulübü

Ya ben de cerkes erkekle evlenseymisim, guzel guzel anlasir misim off kafam of.
Bir de hindu muhabbeti gecmis ya, en hindu olan benim:)

kadına saygıda kusur yok :KK51:
şiddeti dövmeyi bırak sesini yükseltemez huleyn öf be :KK53:
o mertebe benim sen benim tahtımı mı sallamak istiyorsun? :KK1:

çünkü bizde daha anaerkil bir yaklaşım söz konusu ve erkekler bundan gocunmuyorlar
yanlış anlaşılmasın amacım ayrımcılık yapmak değil merak ettim sadece böyle evlilik yapanlar varsa yazabilirler mi :KK31:

edit: bundan sonraki hayatımda bir çerkesle olsam daha mı iyi olur diye düşünmekteyim.

Ben de cerkesim. Az sonra soyleyecegim sozleri lutfen yanlis anlsmayin. Cerkes kadinlari cocuklugundanberi el bebek gul bebek buyutulur. Kadinlar gercektenc cok degerlidir bizde. Kocasinin karisini dovdugunu aldattigini neredeyse hic duymadim sulalemde. Kadinlarimiz; "sen cerkes kizisin, narinsin, gururlusun" seklinde buyutulur. Cerkes gururu da vardir inadin yaninda. Cunku o kadar acilar cekmisler ki surgun zamaninda. Kimsenin karsisinda egilmezler. Ainkar edemeyiz biz cerkesiz ama Turkiye ugruna canimizi veririz!

kadına saygıda kusur yok :KK51:
şiddeti dövmeyi bırak sesini yükseltemez huleyn öf be :KK53:
o mertebe benim sen benim tahtımı mı sallamak istiyorsun? :KK1:

Ya ben oyle dovme, ses yukseltme falan yasamadim evlilikte ama benim bu kadin alttan alacak vs gibi seylere tahammulum yok. Yani sakinligi de ogrenmistim de, yine de baskin karakter bulundum. Bundan muzdaribim.
Guzelim en en en hindu benim lutfen:)

Ben de cerkesim. Az sonra soyleyecegim sozleri lutfen yanlis anlsmayin. Cerkes kadinlari cocuklugundanberi el bebek gul bebek buyutulur. Kadinlar gercektenc cok degerlidir bizde. Kocasinin karisini dovdugunu aldattigini neredeyse hic duymadim sulalemde. Kadinlarimiz; "sen cerkes kizisin, narinsin, gururlusun" seklinde buyutulur. Cerkes gururu da vardir inadin yaninda. Cunku o kadar acilar cekmisler ki surgun zamaninda. Kimsenin karsisinda egilmezler. Ainkar edemeyiz biz cerkesiz ama Turkiye ugruna canimizi veririz!

ben de bunu kastediyorum canım bu ülkeye canım feda ama dediğin gibi hep öyle büyüttüler senin kocandır yapar sözünü dinle vs hiç bunları söylemediler ki annemde anneannemde de gördüğüm öyleydi valla dedemi bir azarlayışı var adam gıkını çıkarmadı :KK9: ama çok tatlı tartışıyorlar kötü bir azarlama değil :KK31: bence evlenirsen çerkesle evlen derim canım bir laf var "alırım çerkes kızını çekerim her nazını" diye :KK76:

ben de bunu kastediyorum canım bu ülkeye canım feda ama dediğin gibi hep öyle büyüttüler senin kocandır yapar sözünü dinle vs hiç bunları söylemediler ki annemde anneannemde de gördüğüm öyleydi valla dedemi bir azarlayışı var adam gıkını çıkarmadı :KK9: ama çok tatlı tartışıyorlar kötü bir azarlama değil :KK31: bence evlenirsen çerkesle evlen derim canım bir laf var "alırım çerkes kızını çekerim her nazını" diye :KK76:

Bizi anca cerkes erkekleri ceker valla :KK70: erkek arkadaslarimla da hep sorun olmustur nazim inadim :KK70:

Bu durum biraz kişilikle alakalı bence.
Bende baba tarafından çerkesim. Annemse karadenizli. İki farklı yöre. Babamın sülalesinde ki tek farklı memleketten gelin annem. Anneminkinde ise damat olarak babam. Başta biraz zor olmuş alışma süreci sonuçta. Babam akrabalarıyla çerkesce/çeçence konuştuğu zaman annem anlamadığı için biraz bozulsa da hiç bilmem bu farklılık yüzünden kavga ettiklerini. Birbirlerine karşı son derece saygılıdırlar. Annem de alıştı zamanla. Hatta çerkes yemeklerini çerkes bayandan daha güzel yapar. :KK9: :KK9:

Bence kulturle hic alakasi yok. Insan insan olduktan sonra, ha cerkez ha turk ha arap, ha gocmen. Insan insan olursa, iki tarafta anlayisli olursa neden sorun ciksinki? Siz bilerek evlendiniz oda oyle. Ikinizde uyum saglamak zorundasiniz.

Şu dilimden dusurmedigim eski sevgilim de Çerkesdi.
Adetleri biraz degisik ama evlilik yoluna girseydim gocunmazdim sanirim .
Çünkü kadinlara verdikleri deger ,ahlaki acidan dusundukleri , deger yargilarini dusununce degisik adetlerine katlanirlirdi diye dusunuyorum .
Bana nasip olmadi size olur insallah...

Şu dilimden dusurmedigim eski sevgilim de Çerkesdi.
Adetleri biraz degisik ama evlilik yoluna girseydim gocunmazdim sanirim .
Çünkü kadinlara verdikleri deger ,ahlaki acidan dusundukleri , deger yargilarini dusununce degisik adetlerine katlanirlirdi diye dusunuyorum .
Bana nasip olmadi
sizinki sorunsuz olur insallah...

eşim arnavut göçmeni onlarda ataerkillik baskınmış
inattan ziyade problem bu :KK19:
hakkaten kadından her şeyi bekliyorlar ya hizmeti edicek naz yapmıcak halbu ki o beni el üstünde tutsa ben kırmızı halılar sererim hizmette de kusur etmem ama işte tek yapıcağı gönlü hoş tutmak erkeğin

Benim esimde arnavut kokenli inattir, damarini bulup oradan islemek lazim , sert olmadan alttan alta bizim 10 ayin 8 ayi kus gecti ben sert o sert, baktim benim dunyanin en kotu insani olan kayinvalide hep isliyor ogluna, zaten beni de istemiyor , kendime salak misin pirlanta belli sure sakin davran sonra da sende yavastan isle dedim, sanirim sizde politik davranan bi bayan degilsiniz iciniz neyse disinizda o, valla oyle bi model hicbir uyruk erkege gelmiyor politik olmak sart

Benim arkadaşım çerkesle evli, tamamen ataerkil yapıları var, eşinin dedesinin yanında çocuklarını bile sevemezlerdi, eşi tam bir maçoydu, zamanla evlilikleri oturdu, Türklerden pek farklı yanları yoktu benim gördüğüm, akrabalık ilişkileri çok kuvvetliydi...

Arkadaşım göçmen, babasının büyüklerin yanında sigara içerlerdi, ama k.pederinin yanında bırak sigarayı bacak bacak üstüne bile atmak saygısızlık kabul edilirdi.

Son düzenleme:
Benim de çerkez bir arkadaşım vardı nee akar ne kokar, kibirli, bencil, en çok da cimri. Insan kayirirdi hep. Iyi tek bir huyunu görmedim.

Hepsi aynı değildir muhakkak ama herkes o kiz hakkında aynısını derdi.

Amaaan türk çerkez özünde insan iyi olsun yeter.

Ayrı dinden insanlar bile uyum sağlarken sizler bizler niye sağlamayalim

Son düzenleme:
Biz Trabzonluyuz. Halamın eşi Çerkez.

Sizi bilemem ama ben onlar kadar yabani, kibirli insanlar görmedim. Halamı başkalarına Türk gelin diye tanıtır, anlamadığını bildikleri halde yanında kendi dillerini konuşurlardı.

Büyük sözüme tövbe bir kızım olursa Çerkez lere vermek istemem.

Konyada bir dönem çerkeslere yakın oturdum.Evet, bunu yapıyorlar.Tatarlarda yapıyor

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X