Nişan Eltilere bohça vermeli miyim? vermemeli miyim?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

nesscaffee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
476
37
34
nişanda değilde düğünde bohça verilmesine karar verildi arkadaşlar düğünüm ağustos da olacak inşallah yalnız benim 5 tane eltim var bunlardan bi tanesi başka şehirde yaşıyor onu hiç görmedim.Eltilerimden 2 tanesi birisi ramazanda iftara davet etti havlu,yazma,patik,lif,iç çamaşırı hazırlayıp verdi Diğeride bi akşam çaya davet etti o da havlu,yazma,iç çamaşırı hazırlamış verdi ama diğer kalan 2 eltim evlerine hiç davet etmediler bişeyde vermediler düğüne 20 gün var ben açıkcası o 2 eltiye hazırladığımız bohçayı vermek istemiyorum Çünkü ; onlardan hiç bşy görmedim annemde ver kendileri utansınlar diyor bende ne bileyim emek verildi masraf yapıldı diye vermek istemiyorum ben asi,açık sözlü birisiyim bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum

Siz olsanız ne yapardınız??

Canim benim de 5 eltim var bizde dugunde hepsine bohca cikartacaz hatta hazirladik bile. Benim nisanlim icin hepsi ayri ayri bohca hazirlamislardi. Bende oyle bi sorun yok hepsiyle gorusuyoruz aramiz iyi bence de annenin dedigi gibi sen yap onlar utansin.

yöre adetlerine göre değişiyor sanırım bizde yoktur bohça yapmak. nişanlımın ailesinden de gelmedi öyle bir talep. masraflı olmalı :)

valla canım benim eltimle ben evlendikten 6 ay sonra tanıştım düğünümde bile yoktu sonradan da ne eşimi ne de beni arayıp hayırlı olsun ile demedi... ama ben yaptım bohçasını kayınvalidemle yolladım evi yerleştirdiğimiz zaman onun için bile teşekkür etmedi arayıp da... o utansın annenin dediği gibi yap bohçasını ver boşver ama samimi olmazsın arayıp sormazsın olur biter

canim bence duruma gore davran baktin dugunden sonra sizi eve davet etti o zaman bir bohca hazirlar giderken goturur verirsin eline bohcasini. Baktin hic orali olmuyor o zaman sende salla. Zorla bohca vericek degilsin.

Bohca olayi maddi durum iyiyse cok zorlamaz ama bazi yerlerde nevresim takimi falan konuyor bir de elinizden dantel falan gelmiyorsa parayla yaptiriyorsaniz biraz keseyi zorlar. Konan ürünlerin kalitesi de etkiler tabi. Ben 10 tane bohca cikartacam 10 bohcanin maliyeti yaklasik olarak 1000 tl civarı tuttu.

X