Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

Normal değil ama siz laf söylerseniz anormal olur.
Hiç bir şeylerine karışmayın.
Görümcenin kaynananın söylediği laflar batıyor insana.
Ayrıca kim küçükse ona düşer aramak , kız erkek evi ayrımı olmaz .

Yok ben asla ne karisirim ne bisey söylerim....
Zaten gelin kizi yildan yila görürüm o Kadar....
En iyisi herseyin disinda kalmak...

Boyle bir sacmalik olur mu buyukler kucuklerin bayramini kutlayacak daha neler.
Evlensinler kesin arayacaktir.
Bende kv ve kp bayilmiyorum ama ariyorum :)

Kizin ailesini demek istemistim :KK1::KK1::KK1::KK1:
Tabi o sayede gelinleriyle de bayramlasmis olurlar...

annenin babanın sorun etmediği seyleri sen agzına bile alma. onlar sorun etse de önemseme. iyi görumce olmak istiyosan herseyi uzaktan izle. bişeye karısmaya baslayınca emin ol ucunu getiremezsin ve gelinden nefret ederin kinlenirsin. zaten hep böyle baslıyo sorunlar. bırak ya sana ne rahat ol sen. sen mi evleniyon bırak onlar mutluysa sen niye kendini üzüyosun karısıyosun ediyosun düşünüyosun:KK37:

o küçük ve ailenize girmek üzere..,onun anne ve babanızı araması lazımdı,eşinin ailesine saygı bunu gerektirir.sizi aramasa bile kardeşiniz konuşurken en azından 'ablanlarıın bayramlarını kutladıgımı ilet ' gibisinden konuşabilirdi.
bence gelin hanım baştan size mesafeyi koyuyor,dikkatli olun.

Son düzenleme:
annenin babanın sorun etmediği seyleri sen agzına bile alma. onlar sorun etse de önemseme. iyi görumce olmak istiyosan herseyi uzaktan izle. bişeye karısmaya baslayınca emin ol ucunu getiremezsin ve gelinden nefret ederin kinlenirsin. zaten hep böyle baslıyo sorunlar. bırak ya sana ne rahat ol sen. sen mi evleniyon bırak onlar mutluysa sen niye kendini üzüyosun karısıyosun ediyosun düşünüyosun:KK37:

Anne babam olunca üzülüyorum bende elimde degil birde gurbette olunca...
Ne bileyim yedi kat eller arar insani sonucta 10 yildir birlikte oldugun kisinin anne ve babasi...
Aslinda cok haklisiniz bi gözden diger göze bile medet yok...
Ben kalkmis neyi düsünüyorum...:KK14::KK14::KK14::KK14:

o küçük ve ailenize girmek üzere..,onun anne ve babanızı araması lazımdı,eşinin ailesine saygı bunu gerektirir.sizi aramasa bile kardeşiniz konuşurken en azından 'ablanlarıın bayramlarını kutladıgımı ilet ' gibisinden konuşabilirdi.
bence gelin hanım baştan size mesafeyi koyuyor,dikkatli olun.

Evet en azindan dediklerinizi yapabilirdi hee yapmak istememis ona da saygi duyarim...
Benim de ögrenmek istedigim sizlerin görüsleri belki ben genis düsünemiyo olabilirim...
Mesafe koyuyor ise cani sagolsun zorla güzellik olmaz...

valla ilk gün araması gerekirdi 3. gün arasam ben utanırım şahsen :) hatta kayınpederm kurban bayramnda öğlen kutladm diye bozulmuştu. bence mesafe koymaya çalışıyo şimdiden.siz karışmayın ama şuan ne yapsanız görümce olur adınız:)

Evet en azindan dediklerinizi yapabilirdi hee yapmak istememis ona da saygi duyarim...
Benim de ögrenmek istedigim sizlerin görüsleri belki ben genis düsünemiyo olabilirim...
Mesafe koyuyor ise cani sagolsun zorla güzellik olmaz...

Benim gorumceyle kiyaslaninca iyi birine benziyorsunuz ( hafif suphelerim var ama ).
Bir gorumce icin ince dusunmek, saygi duymak, cani sagolsun demek yeni duydugum seyler.

valla ilk gün araması gerekirdi 3. gün arasam ben utanırım şahsen :) hatta kayınpederm kurban bayramnda öğlen kutladm diye bozulmuştu. bence mesafe koymaya çalışıyo şimdiden.siz karışmayın ama şuan ne yapsanız görümce olur adınız:)

Biz neden sabahtan evlerine gitmemisizde oglen gitmisiz diye olay cikarmislardi.
Gorumcelerin isi kolay hic bir sey batmiyor ama konu gelin olunca her sey batiyor.

Biz neden sabahtan evlerine gitmemisizde oglen gitmisiz diye olay cikarmislardi.
Gorumcelerin isi kolay hic bir sey batmiyor ama konu gelin olunca her sey batiyor.

:) ben uzakta olunca çok skıntı yaşamıyorum :) ama dediğiniz gbi bide genelinde bi patavatsızlık var sanırım sözm konu sahbnden dışarı:KK70:

Ben ailemden de gelin kizimizdan da uzaktayim....
Annemlerle sürekli görüsürüm ama gelin kizla görüsmüyorum...
Bir iki kez tebrik msji gönderdim..
Sadece tskler sagolun sizede gibi cvplar verdigi icin bir daha ne yazdim ne aradim...
Yildan yila denk gelirse tatillerimiz 1-2 kez görüsüyoruz ve ben yine hic konusmuyorum...
Agzimdan bir harf cikarda ona bile alinir diye inanin ki korkuyorum...

Ben ailemden de gelin kizimizdan da uzaktayim....
Annemlerle sürekli görüsürüm ama gelin kizla görüsmüyorum...
Bir iki kez tebrik msji gönderdim..
Sadece tskler sagolun sizede gibi cvplar verdigi icin bir daha ne yazdim ne aradim...
Yildan yila denk gelirse tatillerimiz 1-2 kez görüsüyoruz ve ben yine hic konusmuyorum...
Agzimdan bir harf cikarda ona bile alinir diye inanin ki korkuyorum...

kardeşiniz için katlanacaksınız artk tabi o kısa süreyi herkes güzel geçrmek ister ama:KK43: belki bu on yıllık süre içinde yaptığınız bişey gözne batmıştır daha öncedende konuşuyosanız yoksa iki konunuzdada gösterdği tutum çok saçma.

Ben sevgilimin annesini, ablasını aradım, sevgilim olmasına rağmen. Hatta annesini bugün aradım biraz bozuk attı. Bence yaptığı çok ayıp daha nişanlıyken aramıyorsa evlenince evine bile sokmaz bu gelin. Sanırım sizi tamamen yok saymak istiyo ben olsam öyle düşünürdüm. Görümce değilim ama kardeşimi arayıp ablacım x niye annemleri aramadı bayramda diye sorardım. Zaten gözünde kötüsünüz belli bari laf söyleyinde ondan kötü olun. Sizin geline ben burdan çok uyuz oldum Allahta size sabır versin.

Benim gorumceyle kiyaslaninca iyi birine benziyorsunuz ( hafif suphelerim var ama ).
Bir gorumce icin ince dusunmek, saygi duymak, cani sagolsun demek yeni duydugum seyler.

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün...
Peki ne yapabilirim simdi arayip anne babami niye aramiyorsun terbiyesiz nasil biseysin mi diyeyim??
Ararsa da kendine yapar aramazsa da kalkip kimse bizden ona bisey demez imkan yok zaten birbirimize müdahale ederiz tatsizlik olmasin diye...

Ama herkes bir olacak diye birsey yok...
Sizinkiler olay cikartmistir bense kenara gecer kocamla kahvemi yudumlarim sesimi cikarmam....
Babam annem verir notunu ki onlarda o Kadar pozitif insanlar herseyin olumlu tarafini düsünürler...
Sadece benim iliskilerde veya evliliklerde kizdigim olay hep bana olmasi herkesin bir ailesi var...
Ciftlerden biri nasil davraniyorsa digeride ayni saygi ve özveriyi göstermeli diye düsünüyorum...

Bence aramalıydı. 10 yıldan beri birliktelikleri varmış bu süre içinde konuşuyorlardı demişsiniz bu insanlar bir bayram kutlamasını hak etmiyor mu araya mesafe koyacağım derken abartmış. Düğün tarihi belirlenmiş daha nasıl bir resmiyet olsun ayrıca. Ben yerinizde olsam uzaktan izlerim olayları karışmam. Bir kişinin üstüne ne kadar gidersen o kadar havalanıyor çünkü bir şey oldum sanıyor.

kardeşiniz için katlanacaksınız artk tabi o kısa süreyi herkes güzel geçrmek ister ama:KK43: belki bu on yıllık süre içinde yaptığınız bişey gözne batmıştır daha öncedende konuşuyosanız yoksa iki konunuzdada gösterdği tutum çok saçma.

Belki de konusmadigim cazgir bi görümce olmadigim icin bu tarz seylerle karsi karsiya kaliyor olabilirim...
Artik nerden nasil düsünecegimi bilemiyorum acikcasi...:KK1::KK1::KK1::KK1:

Ben sevgilimin annesini, ablasını aradım, sevgilim olmasına rağmen. Hatta annesini bugün aradım biraz bozuk attı. Bence yaptığı çok ayıp daha nişanlıyken aramıyorsa evlenince evine bile sokmaz bu gelin. Sanırım sizi tamamen yok saymak istiyo ben olsam öyle düşünürdüm. Görümce değilim ama kardeşimi arayıp ablacım x niye annemleri aramadı bayramda diye sorardım. Zaten gözünde kötüsünüz belli bari laf söyleyinde ondan kötü olun. Sizin geline ben burdan çok uyuz oldum Allahta size sabır versin.

Her kisinin yapisi farkli demek ki...
Ben o yüzden önyargili olmak istemedim...
Kimi gelin vardir (sözlü,nisanli,evli) aramayi Uygun görür kimisi vardir mesafeyi bastan cizmek ister...
O yüzden sizlerin görüslerini almak istedim...
Yok saysin ne yapabilirim biz dügünlerinde kardesime ablalik enistelik görevimizi yapalim ondan sonra görüsmek istemezlerse görüsmeyiz...

Her kisinin yapisi farkli demek ki...
Ben o yüzden önyargili olmak istemedim...
Kimi gelin vardir (sözlü,nisanli,evli) aramayi Uygun görür kimisi vardir mesafeyi bastan cizmek ister...
O yüzden sizlerin görüslerini almak istedim...
Yok saysin ne yapabilirim biz dügünlerinde kardesime ablalik enistelik görevimizi yapalim ondan sonra görüsmek istemezlerse görüsmeyiz...

Ben ailemden böyle gördüm bayramda kandilde büyükler aranır kim olduğuna bakmadan. Siz sakin yapılısınız belli o zaman bu durumu koruyun en iyisi ayıbı kalsın kendine bir gün aklı başına gelir ne de olsa.

X