Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

Bence aramalıydı. 10 yıldan beri birliktelikleri varmış bu süre içinde konuşuyorlardı demişsiniz bu insanlar bir bayram kutlamasını hak etmiyor mu araya mesafe koyacağım derken abartmış. Düğün tarihi belirlenmiş daha nasıl bir resmiyet olsun ayrıca. Ben yerinizde olsam uzaktan izlerim olayları karışmam. Bir kişinin üstüne ne kadar gidersen o kadar havalanıyor çünkü bir şey oldum sanıyor.

En azindan bir msj atabilirdi hadi farkli ülkedeler...
Telefon faturasi fazla yazabilir bütcesini asar vs...
Ama msj dedigimiz en fazla 50 Kurus tutsun...
Dediginiz cok Dogru en iyisi uzaktan seyredip herkesi kendi halinde birakmak...

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün...
Peki ne yapabilirim simdi arayip anne babami niye aramiyorsun terbiyesiz nasil biseysin mi diyeyim??
Ararsa da kendine yapar aramazsa da kalkip kimse bizden ona bisey demez imkan yok zaten birbirimize müdahale ederiz tatsizlik olmasin diye...

Sikintinizdan uzak guldurduysem ne mutlu bana.
Evlensinler kesin arar dert etmeyin.

Kardesiniz kv kp aradi mi?

Bu arada sizin aramaniza hiiiic luzum yok. Ustelik ablasiniz. Once ailenizi sonra da sizi onun aramasi gerekirdi.

Sonra da aile bireyleri dunurler birbirini arar.

Babaniz beklentisinden oturu sormus...onlar her seyin farkinda. Sorun cikarmiyorlarsa birakin kendileri karar versin, siz karismayin.

Ama daha once de okumustum konunuzu.... bu dugun umarim olmaz diyesim geliyor, seneye kalirsa kizin tum edepsizlikleri meydana cikip kardesiniz iyice sogur... o da bunun farkinda.

Her kisinin yapisi farkli demek ki...
Ben o yüzden önyargili olmak istemedim...
Kimi gelin vardir (sözlü,nisanli,evli) aramayi Uygun görür kimisi vardir mesafeyi bastan cizmek ister...
O yüzden sizlerin görüslerini almak istedim...
Yok saysin ne yapabilirim biz dügünlerinde kardesime ablalik enistelik görevimizi yapalim ondan sonra görüsmek istemezlerse görüsmeyiz...

Ben fazlasiyla mesafeden yana biriyimdir... fakat (insanlarin deger verdigi gunlerde en azindan geleneksel olarak aile buyuklerini aramak el opmek vs ) saygi gostergesi olarak fazla kakarakikiri yapmadan gorusur ustume duseni yaparim.

Sizin gelin kendi anne babasini da aramayan biriyse bir nebze tamam derim. Sizin ailenin usullerini bilmiyordur idare edin ogrenir derdim... fakat kendi ailesine saygida kusur etmiyorsa sizi/ailenizi sevmese bile saygi duymali, hem de olay cikmamis bi hakaret isitmemis.... mustakbel esinin hatrina arar insan yahu!

Ben ailemden de gelin kizimizdan da uzaktayim....
Annemlerle sürekli görüsürüm ama gelin kizla görüsmüyorum...
Bir iki kez tebrik msji gönderdim..
Sadece tskler sagolun sizede gibi cvplar verdigi icin bir daha ne yazdim ne aradim...
Yildan yila denk gelirse tatillerimiz 1-2 kez görüsüyoruz ve ben yine hic konusmuyorum...
Agzimdan bir harf cikarda ona bile alinir diye inanin ki korkuyorum...

Belki de konusmadigim cazgir bi görümce olmadigim icin bu tarz seylerle karsi karsiya kaliyor olabilirim...
Artik nerden nasil düsünecegimi bilemiyorum acikcasi...:KK1::KK1::KK1::KK1:

Her kisinin yapisi farkli demek ki...
Ben o yüzden önyargili olmak istemedim...
Kimi gelin vardir (sözlü,nisanli,evli) aramayi Uygun görür kimisi vardir mesafeyi bastan cizmek ister...
O yüzden sizlerin görüslerini almak istedim...
Yok saysin ne yapabilirim biz dügünlerinde kardesime ablalik enistelik görevimizi yapalim ondan sonra görüsmek istemezlerse görüsmeyiz...

Ben onceki konunuza da yapmistim yorum, birda yazdiklarinizla da dogruladiniz dusuncemi. Gelininiz ya sizin bilmediginiz biseyden dolayi ya da etrafin doldurusundan dolayi aramiyor olabilir. Haksiz bence de. Ama siz bence daha iyi iliskilerim olsun istiyorsunuz, ama cekiniyorsunuz. Siz cekinince o da anliyordur, bunu kirip ona yaklasabilirsiniz. Hem sizin kafaniz rahat eder, hem de ona yordamini ogretirsiniz. Boyle gorumceler de var yani, yok degil.
Benim gordugum ikiniz de iletisim problemi yasiyorsunuz, belki buraya yazdiginiz gibi onunla konusursaniz hic bi probleminiz kalmayacak, neden denemiyorsunuz ki. Sizin cekinecek birseyiniz yok, konusun, sicak davranin, ailenize kabul edildigini hissetsin. Baktiniz olmadi ne halin varsa gor dersiniz. Ama once bir deneyin. Arada olan kardesiniz sonucta, onun uzulmesini eminim istemezsiniz.

Ben onceki konunuza da yapmistim yorum, birda yazdiklarinizla da dogruladiniz dusuncemi. Gelininiz ya sizin bilmediginiz biseyden dolayi ya da etrafin doldurusundan dolayi aramiyor olabilir. Haksiz bence de. Ama siz bence daha iyi iliskilerim olsun istiyorsunuz, ama cekiniyorsunuz. Siz cekinince o da anliyordur, bunu kirip ona yaklasabilirsiniz. Hem sizin kafaniz rahat eder, hem de ona yordamini ogretirsiniz. Boyle gorumceler de var yani, yok degil.
Benim gordugum ikiniz de iletisim problemi yasiyorsunuz, belki buraya yazdiginiz gibi onunla konusursaniz hic bi probleminiz kalmayacak, neden denemiyorsunuz ki. Sizin cekinecek birseyiniz yok, konusun, sicak davranin, ailenize kabul edildigini hissetsin. Baktiniz olmadi ne halin varsa gor dersiniz. Ama once bir deneyin. Arada olan kardesiniz sonucta, onun uzulmesini eminim istemezsiniz.

Ya hala sizin gelininiz soyledir boyledir diye yorum yapanlar var.
Daha sozluler nisan bile olmamis.
Seneye dugun yapacaklar "2015" yilinda.
Bu kadar abartilmasina gercekten anlam veremiyorum.
Gorumce adayi iyi gibi gorunuyor ama kusura bamasin daha sozlu olan birindende bu beklentiler olmamali.
Sozum soz evlensinler sizinle ayni gorusteyim.

Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

Sen burdakilere hic bakma bacım :) hic de normal degil. Sozlenmis dugun tarihi belli gelin olmus artık. Ozel günlerde bayramlarda bırak aramayı ziyarete gelecek. Yapmıyorsa kızda kardeşinde normal değildir. Ayrıca benim ailem ve esimin ailesi de inanılmaz ılımlıdir ama boyle bi terbiyesizlik yapsam Yada ılerde gelin yapsa içten ice kırılırlar. Haklılar da

Bence nisanlilikta anne baba aranmali. Aramamasi normal degil. Ama isin ilginc tarafi kiz bunu dusunemese de kardesiniz organize etmeli. Bence siz karismayin. Birakin herkesi kendi haline. Bir de sirf siz olun diye dugun bir yil ertelenmis. Ben o gelinin yerinde olsam gorumceme gicik olurdum. Boyle bir sebepten dugun ertelenince nefret duymus bile olabilir. Daha dugun bile olmadan isler cok karismaya baslamis,Allah kolaylik versin....

Dugunun ertelenmesine bozulmus olabilir mi? Babanizin restinden sonra bir daha konustu mu gelininiz ailenizle? Belki kendince trip atiyor ama farkinda degilsiniz. Sonucta bu sene evlenmeyi planlarken birden seneye ertelenmis bir dugun var ortada.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

Gelin hanım kırılmış haklı olarak
İstediği tarihte değil siZin izninize göre evleniyor bide Bayram tebriği bekliyorsunuz :)

Kardesiniz kv kp aradi mi?

Bu arada sizin aramaniza hiiiic luzum yok. Ustelik ablasiniz. Once ailenizi sonra da sizi onun aramasi gerekirdi.

Sonra da aile bireyleri dunurler birbirini arar.

Babaniz beklentisinden oturu sormus...onlar her seyin farkinda. Sorun cikarmiyorlarsa birakin kendileri karar versin, siz karismayin.

Ama daha once de okumustum konunuzu.... bu dugun umarim olmaz diyesim geliyor, seneye kalirsa kizin tum edepsizlikleri meydana cikip kardesiniz iyice sogur... o da bunun farkinda.

Bizde de genelde buyukler aranir...
Bilmiyorum boyle ogretildi belki de yanlistir...
Aslinda kimse cok buyuk beklenti icerisinde degil...
En fazla 1 dakikasini alir anne babama iyi bayramlar demesi...

Ben fazlasiyla mesafeden yana biriyimdir... fakat (insanlarin deger verdigi gunlerde en azindan geleneksel olarak aile buyuklerini aramak el opmek vs ) saygi gostergesi olarak fazla kakarakikiri yapmadan gorusur ustume duseni yaparim.

Sizin gelin kendi anne babasini da aramayan biriyse bir nebze tamam derim. Sizin ailenin usullerini bilmiyordur idare edin ogrenir derdim... fakat kendi ailesine saygida kusur etmiyorsa sizi/ailenizi sevmese bile saygi duymali, hem de olay cikmamis bi hakaret isitmemis.... mustakbel esinin hatrina arar insan yahu!

Tabi ki bende cok fazla samimi yok olmak istemem yoksa tadi tuzu kalmaz...
O konuda zaten birsey diyemem...
Kendi ailesiyle birlikte yasiyor zaten...
Gecen sene gorustugumuzde toplasak 3-4saat bir arada kalmisizdir o sure zarfinda en az 2-3 kez anne ablasiyla gorustu...

Ben her zaman onlarin cok cok iyi olmasini istedim Isterim de....
Ben bir kac kez konusmayi denedim...
Surekli kisa kisa cevaplar verdi...
Bende dedimm hmm tamam demek ki ya konusmaktan ya da benimle konusmaktan hoslanmiyor...
Ki kendi aile ve akrabalariyla gayet sicak ve konuskan...
Benimle bir sorunu var sanirim ama ne oldugunu cozemedim...
Ayrica kardesim boyle seyleri hic dert etmez biz konusuyormuyuz konusmuyormuyuz umru degil...

Bence nisanlilikta anne baba aranmali. Aramamasi normal degil. Ama isin ilginc tarafi kiz bunu dusunemese de kardesiniz organize etmeli. Bence siz karismayin. Birakin herkesi kendi haline. Bir de sirf siz olun diye dugun bir yil ertelenmis. Ben o gelinin yerinde olsam gorumceme gicik olurdum. Boyle bir sebepten dugun ertelenince nefret duymus bile olabilir. Daha dugun bile olmadan isler cok karismaya baslamis,Allah kolaylik versin....

Biz ona illa bizim gelecegimiz tarihte dugun yapin demedik kii...
Eger sizede uyarsa bu tarihler arasinda olabilirmi demis babam...
Daha sonra ki konusmada babam kasimda dugun yerini tutacaklarini soyleyince o tarih bize uymuyor demis...
Sonra kardesimle ne konustular ne ettiler bilmiyorum hazirana karar vermisler...
Hatta kardesim kendi agziyla ohhh be bir sene daha ertelendi uzerimden bir yuk kalkti dedi...
Benimle alakali ertelendigini asla dusunmuyorum...

Dugunun ertelenmesine bozulmus olabilir mi? Babanizin restinden sonra bir daha konustu mu gelininiz ailenizle? Belki kendince trip atiyor ama farkinda degilsiniz. Sonucta bu sene evlenmeyi planlarken birden seneye ertelenmis bir dugun var ortada.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Ben zaten dedigim gibi gorusmuyorum...
Anne babamda konusmamis...
Evet kendince trip atiyor olabilir haberimiz yok...

ama sen resmen geline kitlendin bacım bi rahat bıraksan..tamam ilk konunda sana hak verdim ama seneye düğün olana kadar gelinde gelin diye konu açacaksın..bırak aramasın sende arama görüştüğün zamanlar yüzün gülsün sıcak davran yeter..

Gelin hanım kırılmış haklı olarak
İstediği tarihte değil siZin izninize göre evleniyor bide Bayram tebriği bekliyorsunuz :)

Sanirim ben anlatamiyorum...
Biz kimseye diretmedik...
Babamlarla onlar ne konustular ne ettiler kendi aralarinda...
Ben zaten bayram tebrigi beklemiyorum...
Onun tebrigiyle ne fazlalasirim ne eksilirim...
Benim merak ettigim anne babamu aramayip bayramlarini kutlamamasi normal mi ?

X