İlk gece, Dogum kontrol ve Adet geciktirme!?

fusyadelisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
12
0
Kizlar biraz dertleselim sorunlarimiza cozum bulalim insallah nolur :KK43:

ilk geceye dair inanilmaz korkularim var :/ Nasil atilacak bu korkular?

Dogum kontrol hapi kullanilmali mi? Nasil korunmak daha iyi?

Ve tam dugunumde adetim baslicak. Adet geciktirici kullanmali miyim?

Dogum kontrol hapini 2 ay omceden baslamak gerekiyomus ve de yasmini oneriyor herkes. Normalde yasmini 21 gun kullaniyosun ama adeti geciktirmek istersen hic birakmadan devam ediyorsun canm.

öncelikle hayırlı olsun canım.ilk geceden korkma strese girdikçe daha çok kasılırsın.korunma olarak ilk etapta eşin korunsun.hemen hapa başlama sonra bizim gibi çocuk hasretiyle yanarsın. 2yıldır bekliyoruzda :KK43:..adet geciktirici kullanmana gerek yok eşin bekleyebilir biraz mutlaka ilişki yaşıcaksın diye bişey zorunlu değil.hormonlarını bozma 3-5 gün için.

öncelikle hayırlı olsun canım.ilk geceden korkma strese girdikçe daha çok kasılırsın.korunma olarak ilk etapta eşin korunsun.hemen hapa başlama sonra bizim gibi çocuk hasretiyle yanarsın. 2yıldır bekliyoruzda :KK43:..adet geciktirici kullanmana gerek yok eşin bekleyebilir biraz mutlaka ilişki yaşıcaksın diye bişey zorunlu değil.hormonlarını bozma 3-5 gün için.

Canim Rabbim hayirli, saglikli evlatlar versin. Sabredin insallah. Yakin bi arkadasim da ayni dertten muzdaripti, dogum kontrol hapina baglamisti o da. Ama simdi bebeklerini buyutmekle mesguller :KK66: Yakinda bebeginin oldugunu yazacaksin insallah buraya :)
Ayrica cevaplariniz icin de cok tesekkur ederim kizlar

Son düzenleme:

Acaba adet geciktirici kullansam mi ki ya? İlk zamanlar yapamazsam sonra hic yapamazmisim gibi geliyor

canım öncelikle adet geciktirmeye gerek yok tabi eşin sorun etmezse.. ilişki içinse hap kullanman ilk gece için daha mantıklı..korkmanada gerek yok eğer sıkıntı edersen genede özelden yaz konuşalım..

Son düzenleme:
Canim Rabbim hayirli, saglikli evlatlar versin. Sabredin insallah. Yakin bi arkadasim da ayni dertten muzdaripti, dogum kontrol hapina baglamisti o da. Ama simdi bebeklerini buyutmekle mesguller :KK66: Yakinda bebeginin oldugunu yazacaksin insallah buraya :)
Ayrica cevaplariniz icin de cok tesekkur ederim kizlar

amin inşallah canım.geciktirici fln kullanma yaparsın.ilk günlerde senn bşey yapmana gerek yok kasma yeterli.zamanla kendiliğinden gelişiyo herşey.

Doğum kontrol hapına başlarsan adet geciktirici kullanamazmışsın canım doktor öyle demişti benim ablama.
kan pıhtılaşmasına sebep oluyormuş.
benimde ilk gece korkularım var ama aklıma şunu getirerek kendimi yüreklendiriyorum.
sen sevdiğin insanla evleniyorsun. istemediği kişiyle evlendirilen , tecavüze uğrayan , kötü şeyler yaşayan insanları düşün. Sen sevdiğin kişiyle birlikte olacaksın ve herşey güzel olacak diyorum kendime :KK70: kendimi kasmayacağım rahat olacağım diyorum komik gelebilir ama ancak böyle avutuyorum kendimi ve zor olan ilk gece olacak sonra alışacaksın diyorum :)
Allah kolaylık versin hepimize :KK1:

Dogum kontrol hapini 2 ay omceden baslamak gerekiyomus ve de yasmini oneriyor herkes. Normalde yasmini 21 gun kullaniyosun ama adeti geciktirmek istersen hic birakmadan devam ediyorsun canm.

hiç bırakmadan devam etsen bir hafta daha zarar veriyormu acaba canım. birde adetten hemen sonra başlamak gerekiyormuş galiba, benim önümüzdeki ay düğün, ben daha başlamadım içmeye :KK43:

hiç bırakmadan devam etsen bir hafta daha zarar veriyormu acaba canım. birde adetten hemen sonra başlamak gerekiyormuş galiba, benim önümüzdeki ay düğün, ben daha başlamadım içmeye :KK43:

Bir zarari olmuyormus. Aytica adetten hemen sonra degil adetin 1. Gunu baliyos7n canm.

Bir zarari olmuyormus. Aytica adetten hemen sonra degil adetin 1. Gunu baliyos7n canm.

haydaaa :) benim adet bitti .
Bu ay 22-23 gibi adet olurum o zaman başlasam geç kalmış olacağım 3 hafta sonrası düğün olacak offfffffff ya bu işler ne kadar zormuş ya içmesem bu sefer ilk geceden hamile kalanlardan olursam :KK43:
erkeğin korunması ilk gece beni korkutuyor zaten korkuyorum birde yabancı cisimler içimde hayırrrrrrrrrr:KK53:

haydaaa :) benim adet bitti .
Bu ay 22-23 gibi adet olurum o zaman başlasam geç kalmış olacağım 3 hafta sonrası düğün olacak offfffffff ya bu işler ne kadar zormuş ya içmesem bu sefer ilk geceden hamile kalanlardan olursam :KK43:
erkeğin korunması ilk gece beni korkutuyor zaten korkuyorum birde yabancı cisimler içimde hayırrrrrrrrrr:KK53:

canim ya sende ayni kendimi gordum :-D kendini sakinlestirme yolunu da ayrica begendim ben de oyleyim :-D bendeee stres oldum ya bu konuda. Biri aciklayabilir mi rica etsem dogum kontrol hapini kullaninca adet olmaz miyim o ay?

canim ya sende ayni kendimi gordum :-D kendini sakinlestirme yolunu da ayrica begendim ben de oyleyim :-D bendeee stres oldum ya bu konuda. Biri aciklayabilir mi rica etsem dogum kontrol hapini kullaninca adet olmaz miyim o ay?

:KK45: Bu gidişle o gece bu simgeyi kullanıcam
hayır hayır dur bekle :)

bişey dicem geciktirmene gerek yok bence eşin sorun etmicekse tabi :KK1: ne sen ne de eşin korunmadan sadece eşin biraz dikkat ederek ilk ve diğer geceleri atlatabilirseniz tabi eşin bu konuda kendine güveniyorsa geri çekilme yöntemini kullanabilirsiniz biz eşimle bu yöntemi kullanıyoruz ilk geceden beri gelsin peçeteler :KK1:

ilaçlar haplar hepsi zarar vücuda hepsinin sıkıntısı ilerde çıkıyor yasmin kullanıp hamile kalanda kullanıp kalmayanda ama inanki çok zararlı vücuda hiç tavsiye etmiyorum:KK14: ablam uzun bir süre kullanmıştı ve şuan hamile kalamıyor yumurtaları tembelleşmiş çünkü 2 yıldır tedaviler ilaçlar zor yani

Canım ben de qlairista kullanmaaya başlamıştım. 18. günde hap kullanmayı unuttum. unutunca yeni kutuya başlamak gerekiyormuş. 11 gün var düğüne ve ben korunmuyorum. adet oldum gibi birşey hem de 8 gün önceden. hap içmeye başladığın günden itibaren koruyormuş ama öyle diyorlar.

Benim de dugunume az kaldi ilk gece stresim yok ama ben ne zaman bi düğün bayram falan olsa adet oluyorum kesin düğüne de denk gelecek. Kadin doguma gittim yasmini onerdi ve adetin 1. Gunu basla dedi ama ilişkiden bir ay veya iki ay once demedi dugunden onceki ilk adetinde basla dedi bakalim sayili zamanimiz kaldi.

Çokça açılan bir konu,

Öncelikle kesinlikle evlenmeden önce bir kadın doğumcu ile görüşün. Herhangi bir rahatsızlığınız var mı yok mu öğrenin, doktorunuzun yapacağı muayene ve tahlil sonuçlarına göre onun önereceği doğum kontrol hapını kullanın. Bunları yapmaz, kafanıza göre onun bunun önerisine göre hap alırsanız, sonra hamile kalmamanın suçunu hapa atarsınız.

Ben doğum kontrol hapı kullandım, bıraktığım ay hamile kaldım. Çünkü düğün öncesi doktora gitmiştim, muayenemi olmuştum, doktorumun tavsiyesine göre ilaç kullanmıştım.

İlk gece, korkulacak birşey yok, benim hayatımın en özel ve güzel gecesiydi.
:KK34:

Çokça açılan bir konu,

Öncelikle kesinlikle evlenmeden önce bir kadın doğumcu ile görüşün. Herhangi bir rahatsızlığınız var mı yok mu öğrenin, doktorunuzun yapacağı muayene ve tahlil sonuçlarına göre onun önereceği doğum kontrol hapını kullanın. Bunları yapmaz, kafanıza göre onun bunun önerisine göre hap alırsanız, sonra hamile kalmamanın suçunu hapa atarsınız.

Ben doğum kontrol hapı kullandım, bıraktığım ay hamile kaldım. Çünkü düğün öncesi doktora gitmiştim, muayenemi olmuştum, doktorumun tavsiyesine göre ilaç kullanmıştım.

İlk gece, korkulacak birşey yok, benim hayatımın en özel ve güzel gecesiydi.
:KK34:

Doktor nasil muayene ediyor? yani sadece tahlil ve ultrason mu yoksa (nasil yazacagimi bilmiyorum) bakiyormu? :KK17::KK17:
Nisanlinizlami gittiniz yoksa yalnizmi?

Canım benim de adetim tam düğün günüme geliyordu adet geciktirici kullandım..
Bir problem yaşamadım.
Korunma içinde ben değil eşim korundu sıkıntı olmadı.
Doğumkontrol hapını bırakmadıkça adet olmuyosun bilgine😎

Doktor nasil muayene ediyor? yani sadece tahlil ve ultrason mu yoksa (nasil yazacagimi bilmiyorum) bakiyormu? :KK17::KK17:
Nisanlinizlami gittiniz yoksa yalnizmi?

Doktor sen nasıl talep edersen öyle muayene eder. Zorla orana burana bakacak değil. Hiç muayene olmadın mı şimdiye kadar?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X