Universite değiştirme!! cok pismanim!

Bölüm tam istediğim bolum ama okulu hic istemiyorum bi aptallik edip yazdim tercihlerime ve çikti, ancak 1.sinifin sonunda gecilebiliniyormus benim hazirligimda var ediyo 2 sene, 2 sene sonra gecsem nolur gecmesem nolur mecbur burada kalicam cok uzuluyorum hic cikis yok insallah okul beni sasirtirda mutlu olurum😢

Okulu okul yapAn arkADAşlArDır hAyATıM sen bırAkMAk isTeMeyeceksın gör bak

Kizlar benim sonucumda pek istemedigim bi unv geldi emin olmadan yazmistim ama cok pismanim keske yazmasaydim nasil degistirebilirim ben ya agliyorum kac gundur?!!

İnanır mısın aynı durumdayız! Şuan bir konuyla uğraşıyoruz bu pişman olanlar olarak umarım YOK bize bu hakkı tanır ve istediğimiz yere geçebiliriz.
Kısaca anlatayım ; Geçen yıl bu şekilde tercih hatası yapanlar, tercihlerinden pişman olanlar "Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş" hakkıyla puanının yettiği üniversitelere tercih yaparak geçiş yapmışlar. Bu yıl bu haktan maalesef biz yararlanamıyoruz çünkü son başvuru tarihi 30 Ağustos ve öğrenci belgesi olmadan başvuru yapamıyoruz. Birçok eğitimci bu konuda bize destekler. Bizlerde elimizden geldiğince mail, telefon, faks, dilekçe yoluyla hakkımızı arıyoruz. İstersen sende bize katılabilirsin.

Hazirliktada geçebilir miyim acaba?

Hazirlikta gecis yapilabiliyormu inan hicbir bilgim yok ama benim universite arkadaslarimdan biri birinci sinifin ilk haftalarinda surekli agliyordu burda kalmak isyemiyorum falan filan diye sonra arastirip sorusturmustu ve bilgi edinmisti kendi sinav sonucunun tuttugu herhangi bi universiteye ilk ay basvurabilirmis...

Kizlar benim sonucumda pek istemedigim bi unv geldi emin olmadan yazmistim ama cok pismanim keske yazmasaydim nasil degistirebilirim ben ya agliyorum kac gundur?!!

İnternette bir öğrencinin notlarını yüksek tutarak 2.dönem yatay geçişle başka üniversiteye geçtiğini okumuştum

İnanır mısın aynı durumdayız! Şuan bir konuyla uğraşıyoruz bu pişman olanlar olarak umarım YOK bize bu hakkı tanır ve istediğimiz yere geçebiliriz.
Kısaca anlatayım ; Geçen yıl bu şekilde tercih hatası yapanlar, tercihlerinden pişman olanlar "Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş" hakkıyla puanının yettiği üniversitelere tercih yaparak geçiş yapmışlar. Bu yıl bu haktan maalesef biz yararlanamıyoruz çünkü son başvuru tarihi 30 Ağustos ve öğrenci belgesi olmadan başvuru yapamıyoruz. Birçok eğitimci bu konuda bize destekler. Bizlerde elimizden geldiğince mail, telefon, faks, dilekçe yoluyla hakkımızı arıyoruz. İstersen sende bize katılabilirsin.

Canım ben de mail dılekce ugrasıyorum yanı ben de varım o magdur toplulugun ıcınde ıletısıme gecelim mutlaka

Merkezi yerleştirmeyle okulunu değiştirebilirsin. Tercih puanının tuttuğu başka bir okula geçiş yapabilirsin.

Gercekten mi , bende katilmak isterim ne yapilacak ? Ve acaba sonuc alma ihtimalimiz nekadar 😯

Hazirlikta gecis yapilabiliyormu inan hicbir bilgim yok ama benim universite arkadaslarimdan biri birinci sinifin ilk haftalarinda surekli agliyordu burda kalmak isyemiyorum falan filan diye sonra arastirip sorusturmustu ve bilgi edinmisti kendi sinav sonucunun tuttugu herhangi bi universiteye ilk ay basvurabilirmis...

Ben de iyice bi arastiricam, ama kotu yani ben hazirlikta olucam bu sene yani 1 sene en az beklemem lazim

Canım ben de mail dılekce ugrasıyorum yanı ben de varım o magdur toplulugun ıcınde ıletısıme gecelim mutlaka

Kizlar okullar baslamadan halletsek su isi ya

Malesef şuan sen kazandığın okula kayıt yaptırmadın doğal olarak. 1-5 eylül arası diye biliyorum kayıtları. Kayıt zamanı kaydını yaptır önce. Bu işlem ondan sonra yapılıyor.

Tatlım çok pardon yanlış bilgi verdim 30 ağustosa kadar bununla ilgili başvuru yapıyormuşsun. Yani kaydı beklemene gerek yok.

Malesef şuan sen kazandığın okula kayıt yaptırmadın doğal olarak. 1-5 eylül arası diye biliyorum kayıtları. Kayıt zamanı kaydını yaptır önce. Bu işlem ondan sonra yapılıyor.

Evet oyleymis ve hazirligimi da okumam lazimmis sanirim

Arkadaşlarıma soruyorum her kafadan ayrı ses çıkıyor. Ben bu durumlarla pek uğraşmadım o yüzden bilgim yok. Ama böyle bir hakkın var geçiş yapabilirsin bu sene. Şimdi ösym nin bilgilendirme numarası var orayı ara en sağlıklı bilgiyi onlar verirler.

Kizlar okullar baslamadan halletsek su isi ya
Arkadaşın bahsettiği uyguLamayı şimdi yapamaZsın,netten merkezi yerleştirme ile yatay geçiş yazınca zaten yeterli açıklama çıkıyor,ilk yıl genel not ortalaması yetmeyenler bir defaya mahsus ösys de aldığı puanla geçiş hakkını kullanabilirler,okula kayıt olmanız gerek yani,ve 2. Tercih hakkınız şuan bulunmuyor.

Son düzenleme:
canım belki de bu okulda gideceğin okuldan daha mutlu olacaksın
iki üniversite arasında kariyerini etkileyecek kadar bir fark yoksa bir dönem git alışmaya çalış bence
bölümü istemiyorum desen hiç durma tekrar hazırlan derdim ama okul çok da fark yaratmaz gibi :26:

X