Başbakan Erdoğan: Yazıklar olsun senin profluğuna

menzil5453

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2014
322
49
abu4ame5.jpg

Başbakan Erdoğan, Van'da yaptığı konuşmasında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun İstiklal Marşı'nı Çanakkale Şehitleri şiiriyle karıştırmasını eleştirdi..

"YAZIKLAR OLSUN SENİN PROFLUĞUNA"

Erdoğan, şu sözleri söyledi;

"Edirnekapı Şehitliği'nde yaptığı ziyarette ortaya çok komik bir manzara çıktı. Akif'in kabirinde yazılı olan dörtlüğü okuyor. Sonra ne diyor biliyormusunuz.. ey Türkiye Ey CHP, ey MHP HDP'ye zaten seslenmeye gerek duymuyorum çünkü onların bu işle bir alakası yok. Bu dörtlük Çanakkale Şehitleri şiirinden heralde diyor. Yazıklar olsun, senin profluğuna, tarihçiliğine de yazıklar olsun. İstiklal Marşı'yla Çanakkale Şehitleri şiirini bile birbirinden ayıramıyor. Çıkarttıklar bunu aday yaptılar. O sipariş ya.. Ne diyorlaras onu yapıyor. "

İSTİKLAL MARŞI'NA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ŞİİRİ HERALDE DEMİŞTİ

Bir çok partinin Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu,.bayram arefesinde Edirnekapı Şehitliğini ziyaret etmişti..Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un mezarı başında.okuduğu İstiklal Marşı dizeleri için."Çanakkale şehitleri şiirinden heralde".demişti..

Kaynak :

http://m.ensonhaber.com/haber.php?id=314905

Son düzenleme:
şimdi istiklal marşını bilmeyen adama kalkıp cumhurbaşkanlığı için nasıl oy vereceğinm ben.
benim cumhurbaşkanım istiklal marşının sözlerini bilmezse bu resmen traji komik olmaz mı.
yok arkadaş gelde kullanma oy diyor şeytan:KK14:

Son düzenleme:
Eğer meydanlarda şiir karıştırma durumu eleştirilecekse, Erdoğan'ın da Faruk Nafiz Çamlıbel'e ait Sanat adlı şiirin Fazıl Hüsnü Dağlarca'ya ait olduğunu söylediğini de unutmaması lazım.

http://www.gazeteturka.com/news_print.php?id=27321

Halledilmesi gereken onlarca sorun varken, bu sorunların meydanlarda nasıl çözüleceğiin konuşulması gerekirken yok şiirleri karıştırmış vs. Üf!

Son düzenleme:
İstiklal Marşını bilmeyen bir cumhurbaşkanı adayı? Bu durumdan sonra fikrim baya baya değişti. Türkiyenin durumu yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal olmuş. Allah sonumuzu hayır etsin.

Eğer meydanlarda şiir karıştırma durumu eleştirilecekse, Erdoğan'ın da Faruk Nafiz Çamlıbel'e ait Sanat adlı şiirin Fazıl Hüsnü Dağlarca'ya ait olduğunu söylediğini de unutmaması lazım.

http://www.gazeteturka.com/news_print.php?id=27321

Halledilmesi gereken onlarca sorun varken, bu sorunların meydanlarda nasıl çözüleceğiin konuşulması gerekirken yok şiirleri karıştırmış vs. Üf!

Ama bu herhangi bir şiir değil, İstiklal Marşı. Sizce arada fark yok mu?

ya adam istiklal marşını çanakkale şehitlerine adandığından bahsetmiş diye anladım ben :S bilmemesi imkansız bence koskoca adam hemde kültürlü bence öyle ise bile şaşırmıştır.

adam şaşırmış olamaz mı ? zaten akıcı bir konuşması yok .. üzüldüm

Son düzenleme:
Ama bu herhangi bir şiir değil, İstiklal Marşı. Sizce arada fark yok mu?

Elbette arada bir fark var. Yani İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası toplumun geneli tarafından bilinir ama ben anlık bir dikkatsizlik olduğunu düşünüyorum. Ama benim dikkatini çekmek istediğim şey, şiirleri karıştırmaları değil sadece toplum için kayda değer sorunları konuşmak yerine, meydanlarda çocukça bir laf dalaşı içine girilmesi.

Son düzenleme:
Bizim okulda muzik ogretmeni yok.Pazartesi cuma gunleri bir ogretmen cikar su el isaretlerini yaparak okutur istiklal marsini.Bir defasinda ben yapayim dedim.Heyecandan karistirdim nasil heyecan ama.Okulda art niyetli biri olsa beni sikayet etse albasina belayi.Bilmiyo mu bu istiklal marsini diye..Oyle yani..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Elbette arada bir fark var. Yani İstiklal Marşı'nın ilk iki kıtası toplumun geneli tarafından bilinir ama ben anlık bir dikkatsizlik olduğunu düşünüyorum. Ama benim dikkatini çekmek istediğim şey, şiirleri karıştırmaları değil sadece toplum için kayda değer sorunları konuşmak yerine, meydanlarda çocukça bir laf dalaşı içine girilmesi.

Tabiki o konuda haklısınız çok daha önemli sorunlar var. Ama İstiklal Marşını bilmeyen, Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı düşünemiyorum ben, keşke olmasaydı.

Ya daha neler. "Çanakkale şehitleri herhalde, şiirinden." diyor Yani kastedilen Çanakkaledeki şehitler herhalde bu şiirinden demek istemiş ben de diyorum günlerdir olay olan nedir.
Evirip çevirip de ne güzel adama yanlış konumları giydiriyorlar.

Son düzenleme:
bende aynısını yazdım b..k atmak için çaba budur yani :KK9:

şaka mı yapmışlar nedir adam çok yakından tanıyorum, babamla yakınmışlar diyor

ki bahsedilen dörtlük şu

"Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda, fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda."

burada ilkokulda ya da lisede okumuş ve istiklal marşını incelemiş herkes bilir ki toprağı sıksan şehit fışkırır vatanımdan der mehmet akif.
Bazen konuşurken kısaltarak konuşuruz hmm çanakkale şehitleri herhalde, şiirinden.

arada "herhalde" olmasa idi haklı olabilirlerdir. ama adam bariz hmm "çanakkale şehitleri demek istiyor herhalde şiirinden o kısım" demiş, alıp çevir çevir ne hale getirmişler :KK14:

Son düzenleme:
şaka mı yapmışlar nedir adam çok yakından tanıyorum, babamla yakınmışlar diyor

ki bahsedilen dörtlük şu

"Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şüheda, fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!
Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda."

burada ilkokulda ya da lisede okumuş ve istiklal marşını incelemiş herkes bilir ki toprağı sıksan şehit fışkırır vatanımdan der mehmet akif.
Bazen konuşurken kısaltarak konuşuruz hmm çanakkale şehitleri herhalde, şiirinden.

arada "herhalde" olmasa idi haklı olabilirlerdir. ama adam bariz hmm "çanakkale şehitleri demek istiyor herhalde şiirinden o kısım" demiş, alıp çevir çevir ne hale getirmişler :KK14:

o kıtada bahsedilen o diyor açıkca kesinlikle katılıyorum tv de gördüğümde de böyle anladım..haberi görünce şaştım..

tayyip erdogan cocuklarina haram yedirmekle ugrassin.
Ihsanoglunun acigini yakalamak icin sasirmislar iyice.

Tamam Erdoğan birşey buldu ya tepinir üzerinde ya adamın İstiklal marşını bilmemek gibi bir durumu olabilir mi o dizeleri Çanakkale şehitleri için yazılmış herhalde demek istiyor devrik cümle olduğu için de herkes anlamak istediği gibi anlıyor İhsanoğlu'nu savunmak için demiyorum gerçekten bilmeyip demiş olsa tepkimi veririm ama tutup andımızı kaldıran 10.yıl marşı için gereksi diyen daha bir kere meydanlarda İstiklal marşı dizelerini ağzına almayan hatta söylenilen yerlerde milletvekilleri ayağa kalkmayan biri şimdi bunu laf yapıyor hayret tabii başka birşey bulamıyor ki yok karalayacağı hiçbirşey.

X