Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

ewet eftelyacım bn hast yattığımda hemoglobin 3 tü doktorlar bile nasıl ayakta durmuş bu kadın bunca zamandır diye şaşırdılar . dalak büyümüş kalp te ciğerlerde sorun vardı şimdi şükürler olsun bir yıldan fasladır coraspin 100 den(kanım pıhtılaşıyor)başka ilaç almadığım halde bütün tahliller normal çıktı .bence moralin yüksek olması ve kafaya takmamak çok önemli.bu arada herkesin BAYRAMI KUTLU YÜREĞİ MUTLU NEŞESİ BOL OLSUN kafanıza tokadan başka bişey takmayın kızlaaaar

hoşgeldin peruse sana ve hepimize geçmiş olsun sadece aspirinle gerçekten bağışıklık sistemin eski haline döndümü döndüyse bu gerçekten mucize olsa gerek bide çocuğun varmı kaç yaşındasın
bu arada herkese iyi bayramlar sağlıklı ve huzurlu herkese sevgilerimle ...

ewet eftelyacım bn hast yattığımda hemoglobin 3 tü doktorlar bile nasıl ayakta durmuş bu kadın bunca zamandır diye şaşırdılar . dalak büyümüş kalp te ciğerlerde sorun vardı şimdi şükürler olsun bir yıldan fasladır coraspin 100 den(kanım pıhtılaşıyor)başka ilaç almadığım halde bütün tahliller normal çıktı .bence moralin yüksek olması ve kafaya takmamak çok önemli.bu arada herkesin BAYRAMI KUTLU YÜREĞİ MUTLU NEŞESİ BOL OLSUN kafanıza tokadan başka bişey takmayın kızlaaaar

sevgili perusa sana katılıyorum moralle bu hastalık geriliyor hayatımızda mucizeler beklemiyoruz ama hayat kalitemizi yükseltmeye çalışıyoruz bizler bardağın dolu tarafına bakmak zorundayız

hayattaki herşey için geçerli değilmi zaten pozitif olursan mutlu olursun polyannacılık oynuyacaksın yoksa mutsuzluğa mahkumsun ama insanız yapımızı değiştirmekte çok zor ama elimizden geleni yapmak zorundayız depresyon zaten bu hastalığın çıkmasının başlıca sebepleri arasında ama şuda varki herşeye rağmen hayat yaşamak şu hayyattan bi nefes daha almak çok güzel bu yüzden moralimizi yüksek tutmaktan başka çaremiz yok ...

kızlar bu arada benim sağ bacak bileğime yakın yerde hafif bi morluk var siz de bahsetmişsiniz ya o geçiyo mu acep:uhm:

çisilcim o morluklarının üzerine parmağını gezdirdiğinde eline beze geliyormu bendeki morluklarda bezeler vardı kısa süre sonra bezeler geçiyor ama morluklar kalıyor bende öyle oldu.

hoşgeldin peruse sana ve hepimize geçmiş olsun sadece aspirinle gerçekten bağışıklık sistemin eski haline döndümü döndüyse bu gerçekten mucize olsa gerek bide çocuğun varmı kaç yaşındasın
bu arada herkese iyi bayramlar sağlıklı ve huzurlu herkese sevgilerimle ...

a.s hayır canım sadece aspirinle değil 46 yaşındayım 2 oğlum var biri şuan asker bu ayki kontrolümde herşey normal çıktı 3 aysonra bakalım nasıl olur bilemem :uhm: ve bu güne kadar hiç yemem gerekenlerin olduğunu bilmiyordum hiç diyet yapmadım sadece herşeye hoşgörüyle bakmaya çalışırım hayatla barışığım senin anlıyacağın

zeynep ayça merhaba,
öncelikle geçmiş olsun. ama geçmesi birazda senin elinde. hastalığı ne kadar takar, ne kadar önemsersen o derece geç iyileşir, o ölçüde senin hayatını etkiler. tedavi önce beyinde başlar. bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek. sen iyi olacağını düşünmezsen iyi olamazsın.
diyeceksin ki söylemesi kolay. evet kolay ama inanınca yapmasıda kolay. bana teşhis ilk konulduğunda 60 mg prednolle tedaviye başlanmıştı ve ilaç verildiğinde tuzlu yememem konusunda hiç bir uyarıda bulunulmamıştı. ve aksilik hastaneden çıkınca ne kadar tuzlu yiyecek varsa yemiştim ve bir haftada yüzüm davul gibi şişmişti. ben o halimle okula gittim, normal hayatıma devam ettim. ara sıra insanların bakışını hissediyordum (44 kiloluk bir vucutta kocaman bir surat, düşünsene :) ) ama hiç de umrumda olmuyordu. ve benim rahatsızlığım, yani ağrı dolu günler, uykusuz geceler, teşhis konulduktan çok kısa bir süre sonra geçti. çünkü benim moralim çok yüksekdi. çünkü ben hasta olduğumu hiç düşünmüyordum. bu kötü bir psikoloji, ve bence insanlar bu duyguya girmemeli. arkadaşlar arasında hastalığım mevzu olduğunda, "ya benim antikorlar çok titiz ha bire vucüdumun içinde temizlik yapıp duruyorlar" diye dalga geçiyorum.
şu an şişlik ya da ağrım yok, sadece ağız ve göz kuruluğu şikayetim var. evet bunlarda yaşam kalitemi etkiliyor ama beni mutsuz edemiyor. sende lütfen kafana takıp, güçlendirme hastalığını. sen güçlü ol ki, bağışıklık sisteminde seni dinlesin :)
yüzünden gülümseme eksik olmasın. görüşmek üzere :)
cananla

ewet cananla sana katılıyorum hastaneden çıktıktan sonra tuzlu yediğim için şiştim burun küçücük kalmıştı sırf yanak olmuştum tam bir tiwiti ama bu benim yaşama sevincimi söndürememişti çünkü yaşam çok güzel

hayata tutunmak lazım herşeye rağmen hasta olsakta yapacak başka bir yolu yol doktora güvenicez ve moralimizi yüksek tutucaz başka bir çaresi olduğuna inanmıyorum moral moral moral...

moraliniz bol olsun arkadaşlar hepimizin morali bol olsun sağlıklı ve huzurlu yıllar dilerim herkese

selam bayanlar ben 22 yıldır SLE hastasıyım sitede okuduğum kadarıyla benim geçirdiğim tüm dönemleri sizlerde geçirmisiniz 7-8 yılda bir başka bir bölgede çıkıyor şu an böbreklerimde ama 6 yıldır tedavideyim ilaçlarımı kullanıyorum kortizon gibi doktora göre en iyi hasta benim alevlenme yok şuan hepinizin yeni yılını kutlar acil şifalar dilerim

bu hastalıktan sonramı oldu çocuğun bizlerin en büyük korkularından biri çocuk sahibi olamamak o bakımdan soruyorum

ben 15 yaşında bu hastalığa yakalandım çoçuğum olduktan 2 yıl sonra tekrar hastalığım arttı çocuğumda lupus yok olma ihtimalide yokmuş. 8 yılda bir vücudumun değişik yerlerinde beliriyor hala kontral altındayım bu hastalıkla yaşamaya alıştım kendimi hasta gibi görmüyorum. iletişim kurabilirsek memnun olurum

tabiki bunu bende çok isterim ben bu hastalığımı henüz 11 ayda öğrendim yani hastalıkta çok yeniyim korkularım ümitsizliklerim olmuyo değil ama sanki bnu yenebilirim diye hissediyorum hoş tıpta yeneni yok ama belki işte bende bitek ana pozitif diğerleri negatif onun bi etkisi olabilir diyorum bilmiyorum artık ama seninle görüşmeyi gerçekten çok isterim

tabiki bunu bende çok isterim ben bu hastalığımı henüz 11 ayda öğrendim yani hastalıkta çok yeniyim korkularım ümitsizliklerim olmuyo değil ama sanki bnu yenebilirim diye hissediyorum hoş tıpta yeneni yok ama belki işte bende bitek ana pozitif diğerleri negatif onun bi etkisi olabilir diyorum bilmiyorum artık ama seninle görüşmeyi gerçekten çok isterim

yenebileceğini düşünmekten çok sle yi kabul et ve onunla çok çok ii arkadaş olmaya bak o zaman ümitsizliklerin,korkularının azaldığını daha iyi olduğunu göreceksin moralini bozma ve sürekli kafanda ben hastayım ii değilim ...gibi yorumlar yapma bu hastalıkta moral çok önemlidir..unutma ki bizlerden çok daha kötü durumda olan hastalar ve hastalıklar var ...a.s.

royalin dediği gibi kabul et ve ben hasta değilim diyerek kendine moral ver ben hep düşünseydim kafayı yerdim herhalde. evlendim ve oğlum var kendimi hasta olarak değil sağlıklı biri olarak görüyorum herşeyi çok kafama takarak ve çok düşündüğüm için lupus beni buldu ama şimdi ben ona tersini yapıyorum. hiç korkma bugünlerde geçecek seninle görüşmeyi bende isterim

evet bende bu hastalığa çok düşündüğüm için kapıldım bunu biliyorum zaten ama baya alıştım aslına bakarsanız hastalığa ama zaman zaman bunalıma girmiyo değilim ama bilmiyorum ya bide hep hastalıklara taktım karşımada hep hasta insanlar çıkıyo üzülüyorum.Allah yardımcımız olsun bizi daha kötü hastalıklardan korusun ...

X