Sayfa: 265/274 İlkİlk ... 215255263264265266267 ... SonSon
Toplam 2731 adet sonuctan sayfa basi 2,641 ile 2,650 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SLE(Lupus hastalığı)Paylaşım alanı

1. Konu Sahibi : royall #2641
    [QUOTE=nikitasu;32591026]Çok teşekkür ederim açelyaakaslan çok merak ediyordum nasıl olduğunu bu işlemin. Sana da çok geçmiş olsun sende primer ss var öyle mi ikisi arasındaki, fark nedircanım?[/QUOT

rica ederım canım evet bende primer sjögren var primer sjogrende sjogren hastalıgı tek başına oluyo sekonderde ıse dıger romatızmal hastalıklarla beraber göruluyor romotoit artrit,lupus gibi canım...merak ettiğin bısey olursa bıldıgım kadarıyla cevaplarım canım sorabılırsın..

2. Konu Sahibi : royall #2642
    [QUOTE=açelyaakaslan;32596562]
    Alıntı nikitasu kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Çok teşekkür ederim açelyaakaslan çok merak ediyordum nasıl olduğunu bu işlemin. Sana da çok geçmiş olsun sende primer ss var öyle mi ikisi arasındaki, fark nedircanım?[/QUOT

rica ederım canım evet bende primer sjögren var primer sjogrende sjogren hastalıgı tek başına oluyo sekonderde ıse dıger romatızmal hastalıklarla beraber göruluyor romotoit artrit,lupus gibi canım...merak ettiğin bısey olursa bıldıgım kadarıyla cevaplarım canım sorabılırsın..
    Tamam o zaman soruyorum canım Bu hastalık ne derece önemli? Senin şikayetlerin neydi? İlaç olarak neler kullanıyorsun? Faydası oldu mu? Nelere dikkat etmek gerek?

3. Konu Sahibi : royall #2643
    [QUOTE=nikitasu;32597324]
    Alıntı açelyaakaslan kullanıcısından alıntı Mesajı Göster

Tamam o zaman soruyorum canım Bu hastalık ne derece önemli? Senin şikayetlerin neydi? İlaç olarak neler kullanıyorsun? Faydası oldu mu? Nelere dikkat etmek gerek?
    bu hastalık ne derece önemlı bılmıyorum ınankı sadece tedavımı oluyorum benım en buyuk sıkıntım göz kurulugu onun ıcın tedavı göruyorum ben goz ıcın sureklı sunı gözyası kullanıyorum sabah aksam restasıs dıye bır damla var göz yası kalıtesını artırıcı bıde onu kullanıyorum goze o normal sunı göz yaslarından ayrı göz yasının mıktarını arırıyo deltacortıl 2.5 mg ve plaguanıl kullanıyorum fakat bana deltacortıl ve plaguanıl yeterlı gelmedı 6 ayda bır mabthera dıye damardan alınan bır ılaç var onu alıyorum ara ara kas agrılarım oluyo bıde cok sukur baska sıkayetım yok senın ne gıbı sıkayetlerın var pekı?

4. Konu Sahibi : royall #2644
    [QUOTE=açelyaakaslan;32605456]

bu hastalık ne derece önemlı bılmıyorum ınankı sadece tedavımı oluyorum benım en buyuk sıkıntım göz kurulugu onun ıcın tedavı göruyorum ben goz ıcın sureklı sunı gözyası kullanıyorum sabah aksam restasıs dıye bır damla var göz yası kalıtesını artırıcı bıde onu kullanıyorum goze o normal sunı göz yaslarından ayrı göz yasının mıktarını arırıyo deltacortıl 2.5 mg ve plaguanıl kullanıyorum fakat bana deltacortıl ve plaguanıl yeterlı gelmedı 6 ayda bır mabthera dıye damardan alınan bır ılaç var onu alıyorum ara ara kas agrılarım oluyo bıde cok sukur baska sıkayetım yok senın ne gıbı sıkayetlerın var pekı?
    Tekrar geçmiş olsun canım... Benim de el ayak bilek dirsek ağrılarım var, kas ağrıları da oluyor...halsizlik yorg-unluk....vs. göz kuruluğu ara sıra oluyor çok şükür sürekli değil....ben daha çok Romataid artridin sıkıntılarını yaşıyorum, sjogren nde ise kas ağrıları etkiliyor olabilir...plaquenil ilacını kullanıyorum bir de melox...metoject iğne ve folbiole ise biyopsiden sonra başlamayı düşünüyorum...

5. Konu Sahibi : royall #2645
    ne ıcın alacaklar canım benımde almıslardı kucuk bı parça sjögren hastalıgının kesın teşhısı ıcın alıyorlar bu parcayı sjogren gozlerde ve agızda kuruluk yapıyor agızda tukruk bezlerınde azalma varmı dıye alıyolar bbu parçayı
    canım bugün hastaneye gittim KBB alacakmış biyopsiyi "tükürük biyopsisi" dedi. Adı bu mu canım? Bir de ameliyathanede yapıyorlarmış senin de ölemi oldu?

6. Konu Sahibi : royall #2646
    Bir de merak ettiğim konu, lupuslu hastalarda illa bu ciltte yararlar olur mu? Cildinde hiç problem olmayıp da lupuslu olan var mı? Benim cildimde yara leke yok, o yüzden merak ettim.
    Kesinlikle kelebek şeklinde yüzde leke kızarıklık vs olacak diye bir şey yoktur

Bilgilerinize,

7. Konu Sahibi : royall #2647
    canım bugün hastaneye gittim kbb alacakmış biyopsiyi "tükürük biyopsisi" dedi. Adı bu mu canım? Bir de ameliyathanede yapıyorlarmış senin de ölemi oldu?
    sen hangı sehırde yasıyosun bılmıyorum ama ben istanbulda cerrahpaşa tıp fakultesınde yaptırdım valla oturdugum yerde sandalyede aldı doktor önce uyuşturdu iğne yaptı sonra ufak parca aldı dudaktan korkma basıt bı ıslem sonrasında bıraz agrı oluyor sadece...haberlerını beklıyorum cnm

8. Konu Sahibi : royall #2648
    canım bugün hastaneye gittim kbb alacakmış biyopsiyi "tükürük biyopsisi" dedi. Adı bu mu canım? Bir de ameliyathanede yapıyorlarmış senin de ölemi oldu?
    bu arada amelıyathanede yapılmadı canım evet tükrük bıyopsısı dıye gecıyor

9. Konu Sahibi : royall #2649
    sen hangı sehırde yasıyosun bılmıyorum ama ben istanbulda cerrahpaşa tıp fakultesınde yaptırdım valla oturdugum yerde sandalyede aldı doktor önce uyuşturdu iğne yaptı sonra ufak parca aldı dudaktan korkma basıt bı ıslem sonrasında bıraz agrı oluyor sadece...haberlerını beklıyorum cnm
    Kocaelide tıp fakültesinde bugün yapıldı biyopsim. Ama resmen ameliyata girdim, gece 12den sonra bişey yeme içmeyi kes dediler sabah 9.30 da ameliyat giysisini ve galoşları giydirip lokal ameliyathaneye aldılar. Serum ve kalp atışlarımı dinleyen cihaz da takılıydı. Maalesef benimki zor geçti canım, bir de tansiyonum düştü tam dikiş sırasında fenalaştım ve kustum :( işlem bitince de beni gözleme aldılar tekrar serum takıldı ve tansiyonum düzelene kadar orda kaldım :( sanırım biraz şansızdım :(

10. Konu Sahibi : royall #2650
    bu arada amelıyathanede yapılmadı canım evet tükrük bıyopsısı dıye gecıyor
    Sonucum çıkmış bile...Sjögren sendromu tanısını desteklemektedir. diyor. Seninkinde de böyle mi diyordu?

Sayfa: 265/274 İlkİlk ... 215255263264265266267 ... SonSon