Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Cevapladıgınız için çok teşekkürler. Kan sılandırıcı kullandınız mı ve romatizma için kullandıgınız ilaçlara hamilelik boyunca devam ettiniz mi acaba
Evet kullandım en düşük doz karından yapılan iğnelerden. Kan değerlerime göre sürekli değişen dozlarda plaquenil ve deltacortil kullandım.

Lupus olup Covit aşısı olan var mı bir sorun yaşadınız mı acaba, değerlerinize bir etkisi oldu mu ,böbrek tutulumu yaşıyorum henüz asi olmadım endişe içindeyim

Merhaba lupus olup Cavit aşısı olan var mı acaba yan etki yasadiniz mıveya değerlerinizde bir degisikli oldu mu

Lupus olup Covit aşısı olan var mı bir sorun yaşadınız mı acaba, değerlerinize bir etkisi oldu mu ,böbrek tutulumu yaşıyorum henüz asi olmadım endişe içindeyim
Bu konuda en sağlıklı kararı doktorunuzla konuşarak verirsiniz aslında. Ben 2doz biontech aşımı oldum elhamdulillah hiçbir yan etki yaşamadım, aşıdan önce de doktorla görüştüğümde sıram gelince aşı olmam gerektiğini söylemişti. Benim sistemik bağ dokusu tutulumum var sadece. Sizin tutulumlarınızı, hastalığınızın durumunu bilen doktorunuz en doğru şekilde yönlendirecektir

merhaba murat turgay profesör ankara ibni hastanesinde immüniloji ve romatoloji dalı, sle konusunda uzman çook iyi bir hoca bütün hastalarıyla ilgili süper bir hoca tavsiye ederim.tunalıda muayenehanesi var 03124288283 tetkiklerihastanede yapıyor annem yaklaşık 4 yıldır hastası çok geçmiş olsun
Hala gidiyor musunuz

Lupus hastaları olarak neye dikkat ediyorsunuz... Gece gece ağrılarım çok arttı, ağrıdan uyuyamıyorum. Bugün niye böyle oldu anlamadım. Biraz kötü bir gün geçirdim moralim bozuktu özellikle akşamüstü ve şimdi iki kolumda omuzdan parmaklara kadar sızı var. 😔 Sigara kullanan var mı? O mu bu kadar artırıyor diyeceğim ama normalde de kullanıyorum bugüne has bir şey değil.. bugün kemik ağrım geçsin diye kalsiyum da içtim ama geçmedi geçmiyor... Yeniden bir alevlenme dönemine girmek istemiyorum 😔

Lupus hastaları olarak neye dikkat ediyorsunuz... Gece gece ağrılarım çok arttı, ağrıdan uyuyamıyorum. Bugün niye böyle oldu anlamadım. Biraz kötü bir gün geçirdim moralim bozuktu özellikle akşamüstü ve şimdi iki kolumda omuzdan parmaklara kadar sızı var. 😔 Sigara kullanan var mı? O mu bu kadar artırıyor diyeceğim ama normalde de kullanıyorum bugüne has bir şey değil.. bugün kemik ağrım geçsin diye kalsiyum da içtim ama geçmedi geçmiyor... Yeniden bir alevlenme dönemine girmek istemiyorum 😔
Sigara pıhtılaşmayı arttırıyor, ondan kaynaklanıyor olabilir. Doğum kontrol hapı bile kullanamadım ben, onun da pıhtılaşmayı arttırma riski olduğu için. Tek bacağımda çok şiddetli ağrı ve şişme oldu, pıhtı şüphesiyle acile gittim, hemen kestik ilacı vs

Sigara pıhtılaşmayı arttırıyor, ondan kaynaklanıyor olabilir. Doğum kontrol hapı bile kullanamadım ben, onun da pıhtılaşmayı arttırma riski olduğu için. Tek bacağımda çok şiddetli ağrı ve şişme oldu, pıhtı şüphesiyle acile gittim, hemen kestik ilacı vs
Teşekkürler, ben de uzun süredir doğum kontrol hapı kullanmıyorum, hamile kalamıyorum zaten. Bugün normalden daha az sigara içtim umarım azaltarak bırakabilirim. Sabah çok kötüydüm aşırı halsizdim, ağrı yerini uyuşmaya bıraktı. Sonra akşama doğru az sigara ictiğimden olsa gerek kendi kendine geçti ekstra bir ağrı kesici bile almadım. Gerçekten sigara çok etkiliyor. 😔

X