Sistite iyi gelen bitkisel tedavi nedir?

Sistitten çektiğimi bir allah bir de ben bilirim.acillik olmuştum bir keresinde.antibiyotik vs kullandım ama geçici bir çözümdü.en sonunda ibrahim saraçoğlunun kitabına bakayım dedim ve iyi ki de bakmışım.kitapta uzun uzadıya anlatmış ama kısacası;antibiyotikler geçici çözüm olurmuş ve hastalık kronikleşirmiş. ayrıca bünyeye verdikleri hasar da hepimizce malum.saraçoğluna o kürü yaptığımdan beri dua ediyorum,bir kere uyguladım ve çok şükür tekrarını yaşamadım.bu kür zaten kronik idrar yolları enfeksiyonu için.kür şöyle;750 ml klorsuz suya 250-300 gr karnabaharı kaynayınca ilave ediyoruz,ağzı kapalı olarak 5-6 dak.kaynatıp ılımaya bırakıyoruz.bu suyun yarısını sabah,yarısını akşam içiyoruz.7gün uygulayıp 3 gün ara vererek 21 güne tamamlıyoruz.ben çok iyi sonuç aldım üstnden 2 seneden fazla geçmesine rağmen tekrarlama dı çok şükür.inşallah size de şifa olur.geçmiş olsun..

Sistitten çektiğimi bir allah bir de ben bilirim.acillik olmuştum bir keresinde.antibiyotik vs kullandım ama geçici bir çözümdü.en sonunda ibrahim saraçoğlunun kitabına bakayım dedim ve iyi ki de bakmışım.kitapta uzun uzadıya anlatmış ama kısacası;antibiyotikler geçici çözüm olurmuş ve hastalık kronikleşirmiş. ayrıca bünyeye verdikleri hasar da hepimizce malum.saraçoğluna o kürü yaptığımdan beri dua ediyorum,bir kere uyguladım ve çok şükür tekrarını yaşamadım.bu kür zaten kronik idrar yolları enfeksiyonu için.kür şöyle;750 ml klorsuz suya 250-300 gr karnabaharı kaynayınca ilave ediyoruz,ağzı kapalı olarak 5-6 dak.kaynatıp ılımaya bırakıyoruz.bu suyun yarısını sabah,yarısını akşam içiyoruz.7gün uygulayıp 3 gün ara vererek 21 güne tamamlıyoruz.ben çok iyi sonuç aldım üstnden 2 seneden fazla geçmesine rağmen tekrarlama dı çok şükür.inşallah size de şifa olur.geçmiş olsun..

mrb elnurcum:13:
öncelikle bu dertten kurtulmuş olmana çok sevindiğimi belirtmek isterim..çünkü 2 gündür bende ağrı yaşıyorum ve bunu sık sık yaşamak çok zor olsa gerek..paylaşımın için çok sağol cnm acaba bu mevsimde karnıbaharı bulabilir miyim..konserve felan varmıdır..
benim şikayetlerim 2 gündür var..doktora gitmem gerekiyor biliyorum ama antibiyotik tedavisi vereceğini söylediler..başka rahatsızlıklarım için antibiyotik kullandım tekrar kullanmak istemiyorum doğrusu..

bende başka bir sitede soğan kürünü okudum saraçoğlunun onu denesem diyorum..eğer geçmez ise doktora gitmem daha mı uygun olur..tecrübeli biri olarak senin önerini almak istedim..eger cvp verirsen çok mutlu olurum..sağlıkla kal:KK15:

Aslında dün sana cevap yazmıştım ama çok ilginçtir ki yazdıklarım yok.her neyse...canım;bu mevsimde karnabahar bulamazsın,ne yazıkki konservesi de bu kür için uygun değil.hatta saraçoğlu kışın bile karnabaharların taze olmasına dikkat edin diyor özellikle.en iyisi ilaçlarını kullan,mevsimi gelince de karnabaharı kürünü uygularsın.soğan kürüne gelince canım;ben de saraçoğlunun kitapları mevcut,hepsini de okudum ve okumaktayım hala.soğan kürü vajinal iltihaplanmalara karşı kullanılıyor,onun dışında sistitle alakası yok canım.hangi siteye baktın bilmiyorum ama saraçoğlunun kendi sitesine gir,orada her türlü bilgi var,zaten kendisi de belirtmiş;kendi web sitem dışında bir siteyle alakam yok diye.umarım yardımcı olabilmişimdir canım,bak göreceksin,bu kürle bu derdi bir daha yaşamayacaksın,tabii allahın izniyle..:109:tekrra çok geçmiş olsun:80:

Arkadaşlar eşime söyledim pazadan karnıbahar buldu ve ben o kürü yapcam. Umarım faydalı olur çünkü ben hamileyim ve herşeyi ve her ilacı maalesef kullanamıyorum. Benim idrar yollar iltihabı yok ama mesane iltihabı (sistit) var. Umarım bu karnıbahar kürü mesaneyede etki eder. Hamileyken bu kürü uygulayanlar cevap verebilir mi?

ben de sürekli idrar yolu iltihabıyla uğraşıyorum. bir yerde gördüm limon en iyi gelen şeymiş. maydonozdan daha iyi gelirmiş. ama nasıl kullanılıyor?

İdrar yolu iltihabı için, 1 adet limon sıkılır, içerisine 1 şişe maden suyu ilave edilir. 15 gün sabahları aç karna içildiğinde fayda sağlar.

sadece bunu buldum. kullanan var mı?

Nioli yağı.
Bir süredir aromaterapi merakım oluştu. Sabit ve uçucu yağları deniyorum.
Sistit, mantar için doğal ve en etkili çözüm nioli yağı. Başta saf olarak kullanmak gibi bir hataya düşmüştüm. Saf kullanılmıyor.
Zeytinyağı gibi bir yağa bir kaç damla damlatıp vajinaya tampon aracılığıyla yerleştiriliyor..
Çok etkili.
Öneririm.. alacağınız yağ saf olsun.
Bir kaç marka denedim. 10 ml fiyatı yaklaşık 70tl. Ucuzu kesinlikle saf değil.

Nioli yağı.
Bir süredir aromaterapi merakım oluştu. Sabit ve uçucu yağları deniyorum.
Sistit, mantar için doğal ve en etkili çözüm nioli yağı. Başta saf olarak kullanmak gibi bir hataya düşmüştüm. Saf kullanılmıyor.
Zeytinyağı gibi bir yağa bir kaç damla damlatıp vajinaya tampon aracılığıyla yerleştiriliyor..
Çok etkili.
Öneririm.. alacağınız yağ saf olsun.
Bir kaç marka denedim. 10 ml fiyatı yaklaşık 70tl. Ucuzu kesinlikle saf değil.
Merhabalar bu yağ vajinal mantardan kurtarır .j üc yıldır hayatımı mahvetti bu mantar

X