Usui Reiki ile tanışma

irem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2006
97
11
41
İşte eğitimini verdiğim enerji Reiki Alternatif tıp adı altında gecen - tıp ıle kullanılabılen - bır tedavı olarakta adlandırabılırız. Kendımden ornek vermem daha dogru olucaktır. Ben reıkı ıle tanısmadan once her ınsanın yasıyacagı problemlerı yasıyordum ama yasım kucuk oldugu ıcın sorunlar bana cok agır gelıyordu. Mutsuz ve huzursuzdum. Devamlı suratı asık , zevksız bır ınsan halıne gelmıstım. İlk reiki ile tanısmam cok tesadufi bır sekılde gerceklestı ve ogun bugundur reıkıyle beraber yasıyorum. Tabıkı hala bazı sorunlar yasıyorum ama eskısı kadar karamsar mızmız ve mutsuz olmuyorum . Reıkı enerjısının yaydıgı sıcaklık benı sakınlestırıp olayları oluruna bırakmamı ve hayattan zevk almamı saglıyor. Kımılerı bu enerjıye ınanmıyor :) zaten enerjıyı kullanmanız ıcın ınanmanız gerekmıyor enerjı her yerde var :) Siz sadece eglenmenıze bakıyorsunuz. Sizlerinde bu bilgilerle ve bu sıcaklıkla tanısmanızı ısterım .

REİKİ NEDİR​
?

Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.Kanji Japoncası iki kelimeden oluşan Reiki: “Her yerde varolan ruhsal yaşam enerjisi” anlamındadır (Rei: Her yerde varolan - Ki: Ruhsal yaşam enerjisi). Reiki üstatlarından bayan Takata Reiki’yi, “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme etmiştir. Çoğunluğun kabul ettiği tanım da budur. Çok akıllı ve güclü bir enerji olduğu için kötü amaçlı kullanılamaz. Reiki insan hayatını olumlu yönde etkileyen , sıcaklık ve rahatlık hissi uyandıran bir enerjidir. Sizin yaralarınızı size çok zarar vermeden , sizi okşayarak uzun bir süreçte iyileştirir . Bu enerjiyi heryerde ve herşeyde kullanabilirsiniz. Bitkilerinizde, evcil hayvanlarınızda, kendinizde veya sizden uzakta olan kişilerde. Reikiyi kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken inisiye olmanızdır başka bir değişle Reiki enerjisine açılmanızdır. Reikiyi herkes yapabilir ve herkes Reiki enerjisine açılabilir. Reiki uygulayıcıya veya uygulanan kişiye hiç bir yan etkisi olmadığı gibi onların enerjisini yükseltir.

çookk....dahasonra Sana Arkadaşima Yapilan Birşeyde Bahsedeceğim. Senin Eğitiminle Alakali.

Elinize sağlık... yazıların devamını bekliyorum(z)

Reikinin 4 derecesi vardır .1. Derece reikide bedeninizi enerjiye alıştırır ve bedeninizi dinlemeyi , ihtiyaclarını anlamaya başlarsınız. 1.Derece reikiye uyumlandıktan sonra kendinize ve baska bir kimseye dokunarak reiki enerjisi verebilirsiniz. 2.Derece reikide öğrendiğiniz 3 sembolle reikinin daha güçlü akmasını ve yanınızda olmayan kişilere yollama zevkine varırsınız. Aynı zamanda geçmişi temizleyerek geleceği aydınlarabilirsiniz. ( Ara derece olarak sonradan eklenen Reiki Art dercesinde öğrendiğiniz sembolle enerjiyi çok kuvvetlendirip Reikiyi bir araç olarak kullanmaktansa amaç olarak görüp onunla yaşamaya başlarsınız. Kendinizle barışmanıza , kendinizi daha derinden tanımaya, sorgulamanıza yardımcı oluyor). Son derece Master derecesinde Şifacı nasıl olmalıdır , neler yapmalıdır ve diğer gerekli bilgileri alıyorsunuz.

Reiki ile ilgili önemli notlar :

Reiki, herhangibir konsantrasyon gerektirmez.
Reiki, hiçbir mezhebe ait değildir.
Reiki, din veya tarikat değidir.
Reiki, enerji veren kişinin enerjisini almaz aksine vericiyi güçlendirir çünkü verici kanal görevindedir.
Reiki, şifa arayan veya şifa vermek isteyen herkesin kullanabileceği bir enerjidir. Fakat bir mucize veya bütün sorunlarınızın çözümü değildir.
Reiki, büyü değildir.
Reiki, tıp değildir.
Reiki, masaj tekniği , zihin kontrolu veya hipnoz değildir.
Reiki, inisiye edilen kerkesin ömür boyu kullanabileceği bir enerjidir

merhabalarrrrr
bugün reiki 1 e insiye oldum:sm_cool:
içim içime sığmıyor
çoooooook mutluyum
sadece paylaşmak istedim:1hug:
sevgilera.s.

insiye nasıl olunur açıklarsanız sevinirim

merhabalar SIRRIM inisiye dedıgımız olay reıkı enerjısını kullanabılmemız ıcın kanal gorevıne uyumlanmamız demektır. oncesınde 2 ufak medıtasyon yapılır bırtanesı kısının rahatlaması ıcın bır dıgerı ıse chakraları dengelemek ıcındır. daha sonra ınısıyasyon ( uyumlanma - kanal gorevıne acılmak) dedıgımı olay gerceklestırılır.
sevgıler

X