Oje 'nin Rengi Neye Göre Secilmeli???

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
bu konuda kafam çok karışık arkadaşlar...
çeşitli kaynaklardan okuduğuma göre kimileri oje rengi dudağındaki rujla aynı olmalı diyor...
kimileri de giydiğin kıyafetle aynı olmalı diyor...hangisi doğru ?
yoksa 2 si de mi aynı anda doğru

mesela diyelim pembe bluz giydik, kıyafete göre oje durumuna uyarsak ojeyi de pembe sürmek lazım..bu da tamam....
ama dudak rengine göre oje rengi de dendiğine göre dudaklara da pembe ruj sürersek çok fazla tek bir renge boğulmazmıyız..

her kıyafete göre bu 3 lüye uymak çok zor.. mesela siyah kıyafet giydiğinde siyah oje sürersin ama dudağına asla siyah ruj süremezsin...
kıyafet ile ojeyi aynı tutsan ruj aynı tutamazsın...siyah gibi mavi gibi yeşil gibi renklerde falan..bu renk rujlar yok malum

hem kıyafet , hem dudak makyajı hem de kıyafet 3 ü de aynı renk olmak zorunda mı...hele bir de takıların rengi olayı var...takılar da işin içine girdimi iş iyice karışıyor zaten.. gerçi gümüş rengi takılar her renge gittiği için durumu kurtarıyor ama...her zaman da sadece gümüş rengi olan takı bulmak zor..illa ki içinde renkli taşlar da oluyor
bu işin içinden çıkamadım...

Son düzenleme:
aman kızlar yapın fransız manikürünü her renk kıyafete her makyaja gider :)))

bende acayip uyum takıntısı saçıma taktığım tokam takılarım kıyafetim makyajım ojem aykkabım çantam hepsi takım olucak bazen zorlanıyorum uyum sağlamak için ama sonun da başarıyorum hepsini aynı renk yapmıyorum tabiki ama yakın tonlar uyumlu renkler ayarlıyorum mesala kıyafet yeşil ise yeşşl fra kırmız ruj kırmızı oje sürüyorum mavi ise mavi far pembe ruj pembe oje sürüüyorum eğer pembe giyersem hepsini ğembe yapıyorum ama tek ton değil penbenin belli tonları önemli olan kendini nasıl güzel hissetiğindir. bide siyah demişşiniz ben siyah giydiğimde kırmıjı oje kırmızı ruj kırmızı toprak far sürüyorum.

bende acayip uyum takıntısı saçıma taktığım tokam takılarım kıyafetim makyajım ojem aykkabım çantam hepsi takım olucak bazen zorlanıyorum uyum sağlamak için ama sonun da başarıyorum hepsini aynı renk yapmıyorum tabiki ama yakın tonlar uyumlu renkler ayarlıyorum mesala kıyafet yeşil ise yeşşl fra kırmız ruj kırmızı oje sürüyorum mavi ise mavi far pembe ruj pembe oje sürüüyorum eğer pembe giyersem hepsini ğembe yapıyorum ama tek ton değil penbenin belli tonları önemli olan kendini nasıl güzel hissetiğindir. bide siyah demişşiniz ben siyah giydiğimde kırmıjı oje kırmızı ruj kırmızı toprak far sürüyorum.

dikkat ettiğim kadarıyla..ruj ile oje rengini aynı renkten seçiyorsun :)
yani oje rengini kıyafete değil ruja göre uyduruyorsun

yani genlde öle oluyo ama kıyafet te uyan bi oje rengi ona görebi ruj ayarlıyorum mesala bana göre yeşile pembendense kırmızı oje gider rujda aynı şekilde tabi yani üçü uymalı aynı olmasa bile birbirini tamamlamalı inanın uyum için bi servet yatırıyorum desem yeridir.

uzmanlara göre oje ruja göre yapılmalı yani hangi tonda rujsa o tonda oje olmalı.Bu kesin

bu konuda kafam çok karışık arkadaşlar...
çeşitli kaynaklardan okuduğuma göre kimileri oje rengi dudağındaki rujla aynı olmalı diyor...
kimileri de giydiğin kıyafetle aynı olmalı diyor...hangisi doğru ?
yoksa 2 si de mi aynı anda doğru

mesela diyelim pembe bluz giydik, kıyafete göre oje durumuna uyarsak ojeyi de pembe sürmek lazım..bu da tamam....
ama dudak rengine göre oje rengi de dendiğine göre dudaklara da pembe ruj sürersek çok fazla tek bir renge boğulmazmıyız..

her kıyafete göre bu 3 lüye uymak çok zor.. mesela siyah kıyafet giydiğinde siyah oje sürersin ama dudağına asla siyah ruj süremezsin...
kıyafet ile ojeyi aynı tutsan ruj aynı tutamazsın...siyah gibi mavi gibi yeşil gibi renklerde falan..bu renk rujlar yok malum

hem kıyafet , hem dudak makyajı hem de kıyafet 3 ü de aynı renk olmak zorunda mı...hele bir de takıların rengi olayı var...takılar da işin içine girdimi iş iyice karışıyor zaten.. gerçi gümüş rengi takılar her renge gittiği için durumu kurtarıyor ama...her zaman da sadece gümüş rengi olan takı bulmak zor..illa ki içinde renkli taşlar da oluyor
bu işin içinden çıkamadım...

CANIM BEN SANA YARDIMCI OLAYIM EĞER SPOR GİYİNDİYSEN FRENÇ KULANABİLİRSİN ZATEN SPOR KIYAFETE RUJ ÇOK KOYU OLMAZ EN FAZLA PARLATICI OLUR RUJLA AYNI OLACAK DİYE BİRŞEY YOK EĞER KIYAFETİN BEYAZ VEYA AÇIK RENKSE 319 VEYA FRENÇ YAPABİLİRSİN FRENÇ KURTARICIDIR BU ANLAMDA

EĞER GECE DIŞARI ÇIKACAKSAN VE KOYU RENK BİR RUJ SÜRDÜYSEN RUJUNA YAKIN BİR RENK OLABİLİR ONUN DIŞINDA MESELA KIYAFETİNİN ANA RENGİNDEN BİR OJE KULLANABİLİRSİN

AYAKKABIN ÇANTAN VE TAKILARIN DORE DİYELİM DORE BİR OJEYLE BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLARSIN

GÜNLÜK DIŞARI ÇIKARKEN VEYA İŞE GİDERKEN PEMBE BİR KIYAFET GİYDİN PEMBE OJE KULLAN EĞER RENGİ MAVİ BİR KIYAFET GİYDİN MAVİ OJEDEN HERKES HOŞLANMAZ MAVİ KIYAFETE MAVİLİ PEMBELİ MAKYAJ ÇOK YAKIŞIR OJEYİDE PEMBEYLE KURTARABİLİRSİN

GİYDİĞİNİZ KIYAFETE VEYA RUJA VEYA AKSESUARLARA GÖRE OJE BULAMADINIZ İŞTE BU DURUMDA FRENÇ OJE SİZİ KURTARACAKTIR

SİYAH KIYAFETLERE BORDO VE KIRMIZI LAR ÇOK YAKIŞIR

KOYU RENK OJELER ELLERİ BEYAZ VEYA BRONZ OLAN KİŞİLERE ÇOK YAKIŞIR

ELLER KIRMIZIMSI BİR RENKTEYSE AÇIK RENKLERİ TERCİH EDİN

UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR

Genelde kırmızı sürerim Bi ara kırmızı oje hiç eksik olmazdı şimdi canımın istediği her rengi sürüyorum..
Kıyafetimle uyumlu uyumsuzz her renk:)

ben de kıyafetime uyumlu sürmeye çalışırım.
siyah kıyafetime inci beyazı pembe kırmızı ve tonları oje
kahve kıyafetime bej tonlarında bordo oje
mavi yeşil sarı gibi renki giyindiğimde inci beyazı
lilaya ise mor tonları kullanıyorum.
kırmızı, gri giyince kırmızı ve inci beyazı
kıyafet tonlarına uygun sürmeye çalışırım. rujuma göre sürmem pek.
ama en sevdiğim tarzım kahve giyinice simli bejli far uyumlu makyajım ve simli bej tonlarında ojem harika duruyor.
frech zaten tam bir kurtarıcı.
beyaza da her renk oje gidiyor.

genelde fransiz manikuru kullaniyorum ama onun disinda kiyafetime gore seciyorum yerimseniben

bende kıyafetime göre seçerim ojeyi çünkü ruj silinip gidiyor ya da herzaman ruj kullanmayabiliyoruz, kıyafetimle de aynı renk yapmamda daha ziyade uyumlu olacak renkler sürerim

ben istediğim ojeyi sürüyorummm genelde pastel renkler sürdüğüm için kıyafetlerimle uyum sorunu yaşamıyorum

yeri gelir kıyafete göre

french hep idealdir

Bence kıyafet makyaj oje.. kontrast renkler olmalı.. mesela ojenle kemerinde uymalı rujunda.. yada takıların..

üçünü de denk getirmek için ne giyeceğimizi hangi takıyı hangi çantayı hangi ayakkabıyı fln önceden ayarlamak lazım sanırım. gerçi artık kırmızı oje herşeyle gidiyor. ama yok felan derseniz en mantıklısı yine french :)

X