Çocuk Hastalıkları Bebeğim Kabiz Oldu Yardim Edinn Arkadaşlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

HXIXLALLXIX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2007
18
0
38
ARKADAŞLAR 7 AYLIK BİR OĞLUM VAR KABIZ OLDU ACABA NE YAPABİLİRİM BU DURUMA ÇOK ÜZÜLÜYORUM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUMMMM:1no2::1no2::1no2:

canım aynı sorunu bende kızımda yaşamıştım.kaysı suyu içirebilirsin.ama hazıra meyva suyundan ziyade kendin sıkar veya püre yaparsan daha iyi olur.yada doktor bize elma püresi tavsiye etmişti bunu da deneyebilirsin.bebegin henüz katı gıdalara başladımı bilmiyorum ama eğer başladıysa muzdan şeftaliden patetes ten uzak durman gerekiyo tabi bunları yediriyorsan

BENİM OĞLUMDA DA KABIZLIK SORUNU VARDI KAYISI, ARMUT VE KAVUN RAHATLATIYOR. HATTA KAVUN DİREK İSHAL YAPIYOR BENCE KAYISI SUYU VE KAVUN SUYUNU KARIŞTIRIP Bİ İÇİR yerimseniben

Canim ben üzüm suyunu biraz su ile karistirip iciriyorum ve her zaman faydasini gördü bebisim.cok sIk oluyorsa eczaneye sor bildigim kadari ile bir surup var kabizlik icin...

ARKADAŞLAR ÖNERİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BEBEĞİM CANIM ARDAM DÜZELDİ FAZLA SÜRMEDİ NEYSEKİ KABIZLIĞI ŞU AN ÇOK RAHAT BEBİŞİMMMM:teytey::nazar:

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Katılma sebebimde bebeği kabız olan anneye yardım etmek çünkü biz epey uzun zamandır yaşıyoruz bu sıkıntıyı ayrıca bebeğimin poposunda çatlakta oluştu.benim kızım 17 aylık ama 6 aydan sonra hep bu sıkıntıyı yaşamaya başladık gtmediğim dr kalmadı en son bir çocuk cerrahı buldum adam tam 1 saat eşim ve bana sindirim sistemiyle alakalı bilgi verdi. çocuklarımızı nasıl yanlış beslediğimizi anlattı.sonuç olarak kızım 3 gündür her gün kakasını yapmaya başladı normalde3-4 günde bir yapardı.çözümü beyaz ekmeği sizin ve çocuğunuzun hayatından çıkarmak bunu başarmak zor daha doğrusu fırınlara güvenemiyor insan ben tavsiye üzerine silivride bir fırın buldum işe yaradı tam tahıllı ekmek alıyorum.kepekli pirinç ve kepekli bulgur aldım beyaz una dair herşeyi hayatımızdan çıkarmaya başladık eğer tam tahıllı ekmek bulamassanız söke unun tam tahıllı unu var onu alıp evde yapıcaz hanımlar evet konu bu kadar ciddi. aldığım unlada kızıma dün kek yaptım içine 6 tane ceviz küçük küçük doğradım, kuru üzüm,yarımçay bardak zeytinyağı,1 su bard süt,3 yumurta,1pk kabartma tozu 1 bardakta tam tahıllı buğday unu ekledim çok güzel oldu kızım afiyetle yedi. yani anneler anlıycağımız çocukları doyurup yedirmek değil amaç nasıl beslendiği Allah'a şükür sıkıntımız geçmeye başladı dr ilaç olarak ne verirseniz verin geçmiycek ömür boyu ilaç kullanamassınız dedi haklıda doktorumada tşk ederiyorum... yrdımcı olabildiysem ne mutlu biz çok uğraştık inşallah size iyi gelir.

Merhaba bayanlar benim bebeğim 6 aylık.4aylıkdan sonra ebemiz kan damlası verdi onu kullanmaya başladıktan sonra bebeğimiz kabız oldu şimdi ara ara yapıyor günde nerdeyse 2 kayısı yiyor ama çok faydasını gördük diyemeyiz.Fitile alıştırmak istemiyorum.Birde afedersin söylenemez ama şöyle apıyor kakasını. kalın serçe parmağınızın yarısı kadar katı bir şekilde yaparsa böyle az ve hep bu şekilde yapıyor.Sizce ne yaplamıyım lüften fikir verin..

merhabalarçoğlum 5 ayı bitiriyor kan ilacına başladığımz günden beri kabız çok zorlanarak yapıyor okadar sıkıyorki kendini ohh yaptı rahatladı diyorum bir bakıyorum beze taş gibi ceviz kadar bişey afedersiz.çok üzülüyorum o acı çektikce bu akşam poposuna z.yağı südüm başka tavsiyesi olan varmı teşekkür ederim

anne sütünü veriyorsan hiçbirşey kullanma şimdilik...üstelik kabız tanımın dr muz şöyle yapmıştı bize; ''7gün boyunca hiç kakasını yapmazsa ve zeytin gibi tek tek kakası varsa kabızdır ''demişti.. aklında bulunsun...

X