Boy uzatmak iin neler yaplabilir?

Sizce boyun uzaması için neler yapılır?

• Ankete Katılan
    513
yok yok belli yastan soora uzatmiyomus canim benim, sen yanlis anlamissin... sadece gelisme doneminde omurlari aciyomus... o yuzden yasini sordum arkadasin... oole 25in ustundeyse yaramaz yani...

15-16 yaslarındaydım yani bana yarar mı? bi de listede
50 gr.çemen
50 gr. günlük
50 gr. tane karabiber
200 gr. zeytinyagi
yazıodu.. 50gr günlük ne oluo anlamadım da yerimseniben:eek:

bide bunu uygulayınca bi zararı varmı acaba??sırnaşık şeysırnaşık şey:sm_cool:

arkadaşlar boy uzaması biliyorsunuz ki kalıtsal bir olay tabiki basketbolun etkisi bunda var fakat bu bitkisel dediğiniz şeylerle boy uzamaz ayrıca çocuğunuza bu tarz şeyler ağır gelebilir yanlış kullanılan bitkiseller biliyorsunuzdur ki hastalığa bile neden oluyor bence kulaktan dolma bilgileri çocuklarınıza uygulamayınız

15-16 yaslarındaydım yani bana yarar mı? bi de listede
50 gr.çemen
50 gr. günlük
50 gr. tane karabiber
200 gr. zeytinyagi
yazıodu.. 50gr günlük ne oluo anlamadım da yerimseniben:eek:

bide bunu uygulayınca bi zararı varmı acaba??sırnaşık şeysırnaşık şey:sm_cool:

canım günlük de bir bitki... diğer ismi de sığla'dır... aktarlardan rahatlıkla bulabilirsin... ve evet yasin itibari ile sende ise yarama olasiligi cok yuksek.. cunku gelisme cagindasin.. bunu kullanirken bi yandan da esneme hareketleri yap... bu arada dedigim gibi kokusu biraz kotu oldugundan 2 saat soora dus alman sartmis, yani hergun kullanman gerektiginden biraz mesekkatli ama deneyen kisiler cok memnunlar.. 2-3 ay surekli kullanman gerektiginden sabir da gerekli... oyle bir haftada uzatan bir formul ne yazik ki yok :eek: zaten o kadar hizli etki eden birsey de acikcasi uzak durulmasi gereken bir formul olur canımcım... :1hug:

arkadaşlar boy uzaması biliyorsunuz ki kalıtsal bir olay tabiki basketbolun etkisi bunda var fakat bu bitkisel dediğiniz şeylerle boy uzamaz ayrıca çocuğunuza bu tarz şeyler ağır gelebilir yanlış kullanılan bitkiseller biliyorsunuzdur ki hastalığa bile neden oluyor bence kulaktan dolma bilgileri çocuklarınıza uygulamayınız

fitoterapist misiniz? tanismak isterim eger oyleyseniz... cok kesin konusmussunuz da... bu kadar kesin konusan birinin title'i herhalde fitoterapist olmalidir, diye dusunmekteyim...

canım günlük de bir bitki... diğer ismi de sığla'dır... aktarlardan rahatlıkla bulabilirsin... ve evet yasin itibari ile sende ise yarama olasiligi cok yuksek.. cunku gelisme cagindasin.. bunu kullanirken bi yandan da esneme hareketleri yap... bu arada dedigim gibi kokusu biraz kotu oldugundan 2 saat soora dus alman sartmis, yani hergun kullanman gerektiginden biraz mesekkatli ama deneyen kisiler cok memnunlar.. 2-3 ay surekli kullanman gerektiginden sabir da gerekli... oyle bir haftada uzatan bir formul ne yazik ki yok :eek: zaten o kadar hizli etki eden birsey de acikcasi uzak durulmasi gereken bir formul olur canımcım... :1hug:

Çoook Teşekkür EdERimm Ya İşe yaRar HErhlde naniknanik bide bişey sorcm :eek:bi başka forum sayfasında görmüştüm.. saat başı 5 dk zıplaarsak boy uzarmışşsırnaşık şeykafamçokkarıştı SizCe Doğ'ru MuduR:uhm::uhm:

bence yaşın çok genç bitkisel yöntemler yerine bir basket okuluna yazılıp veya kendi imkanlarınla bunu düzenli yapıp faydasını görebilirsin
benim ailemdede standart boy 165 cm dir ama en küçük teysem küçükken hep direklere zıplar tırmanırmış en uzun boylu olanımız o 175 civarı . hoş biraz genetik ama sporla jimnastikle en azından 160 yerine 165 olabilirsin.

Çoook Teşekkür EdERimm Ya İşe yaRar HErhlde naniknanik bide bişey sorcm :eek:bi başka forum sayfasında görmüştüm.. saat başı 5 dk zıplaarsak boy uzarmışşsırnaşık şeykafamçokkarıştı SizCe Doğ'ru MuduR:uhm::uhm:

canım bunun doğruluğunu bilemeyecegim... yani hakkında hic arastirmadigim seyler hakkinda konusmayi sevmiyorum :eek: deneyenler daha iyi bilir canımcım... :1hug:

bi doktorundu galiba yanlış hatırlamıyosam söyleşisinde okumuştum.kızlar için ip atlamak boy uzamasında faydalıymış.ayrıca yediklerine de dikkat etmelisin.kola, kahve gibi şeyler büyüme hormonunun salınımını engelliyomuş.keza yatmadan önce yenen şeyler de öyle.bi ara bu konuyu epey araştırmıştım ama yaşım itibariyle geç kalmıştım.:1no2:ama sen gensin daha.yani işin özü dengeli beslenicen, öle abur cubur olmıcak çok hayatında, uykuna özellikle çok dikkat etmen lazım.yanlış hatırlamıyosam gece 10'la 2 arasında salınırmış büyüme hormonu dolayısıyla o saatte uyuyo olman lazım.ve de fazla abartmadan spor yapman lazım.ve bunları yaparak mucize de beklememek lazım, işin özü genetik tabi ama maksimum potansiyeline ulaşırsın.inşallah istediğin boyda olursun canım.:1hug:

canım ben 21 yaşındayım izmirliyim annem küçükken polenler içirirdi bana arı sütü burnum u tıkayarak zorla herlade ondan uzadım bu kadar ha bide soğuk süt ısıtıp kaynatmadan içirin çocuklarınıza.bunun yanısıra voleybolda oynadım biliyorum normallerin dışındayım ama mutluyum ben boyumla.hadi öptüm hepinizia.s.

bizim ailede uzun yoktur babam 1.75 annem 1.58 ablam benden kısa 1.63 bense 1.72yim acaip..

arkadaslar boyumuzun uzamasi icin tum siteleri dolastim, Izmir 9 Eylul Universitesi Hastanesinde kemige civi takarak 3.5 ayda 10 cm uzama oluyormus. acaba yan etkisi olur mu yaaa???? ne dersiniz kizlar??? aradim randevu icin ama sirada cok kisi varmis bana sira gelince kendileri ariycaklarmis.....

ben sakın yapma derım bende duymustum o olayı almanyada yasayan kuzenım sölemişti ama cok zararlı suan için iyi gibi gözukuyo ama yaslandıgın zaman kemıkler zayfladıgı için bedenını tartmıyomus ve felç ihtımalı cok yuksek bence hiç deneme derım ben ilersi için cok kotuu benımde boyum 1,65 fln bıde zayıfım kısa duruyo ama kesnlıkle böyle bir sey yapmam

bak cnm bende 15-16 yaşlarındayken boyum çok kısaydı yazın bir demir buldum ve asıldım.bence öyle bitkiye felan gerek yok sen bir ağaca veya bir demire asıl bak görürsün boyun süper uzun olacak kendimden biliyorum cnm..

Kızlar sanılanın aksine basketbol boy uzatmaz basketbolcuların uzun boylu olmasının sebebi bu spora uygun fizikteki uzun boylu insanları seçip eğitmeleri ben zun yıllar profesyonel basketbol oynadım faydası olmaz denemeyin bile.Bunun yanında voleybol ve yüzme boy uzatır eğer imkanın varsa oyna imkanın yoksa evin içeriside kendine bir yükseklik koy ve oraya zıplayarak değmeye çalış bunu sık sık yap,her gün balık yağı iç,bol miktarda süt ürünü tüket gerçekten işe yarıyor yine bu dönemde sakın diyet falan tarzı birşey yapma.Genetik özellikler de önemli tabii ama anneim boyu 1.62 civarı,babmın boyu 1.88 civarıymış benim boyum ayakkabısız 1.80, ağabeyim 1.92.ama dediğim gibi gıda takviyeleri ile uzayabileceğin yere kadar uzarsın...

ama ben artik 25 yasima geliyorum oyle demirden asilmakla falan uzar mi ki boyum???

ALINTIDIR

1-Aksam yatmadan once yarim litrelik sute keten tohumu karistirip icmek
2-Yatmadan onceki sutunuzle beraber balik yagi hapi icmek
3-barfinks(doru mu yazdim) cekmek
4-Kola, hamburger, kizarmis patates, jelibon, bitter cikolata da boyun uzamasini engelliyormus
5-iki gunde bir balik yiyin.acaip etki ediyo(balik yediginiz aksamlar sut icmeyin sakin zehirlenirsiniz)
6-sabahlari da vitamin hapi icmek(one a day gibi)

..::YARDIMCI OLUR UMARIM::..

Tatlım yaşın 25 ise durum vahim.Kız çocuklarında ergenliğe girdikten 3 sene sonra vucut gelişimi tamamen durur.Bu durumda sana tavsiyem biraz zor vemasraflı bir yöntem ama madem kafana bu kadar taktın öyleyse yap...

1- Haftada 1 kez pişmemiş çiğ alabalık alıp diz kapakları ve dirseklerine balğı sarıp üzerine jelatin saracak üzerine ise birbez parçası bağlayacaksın.Bu şekilde 24 saat kalman gerek(alabalık kıkırdakları yumuşatır bizim ihtiyacımız olan da bu)

2-Mısırçarşısından cam kavanoz içerisinde satılan kudret narı alacaksın.Alabalıkları çıkarttıktan sonra ılık suyla banyo yapıp eklem yerlerine bu merhemi süreceksin.(kudret narı zarar görmüş kıkırdakları tamir eder hücre gelişimini sağlar)

dediklerimi haftada 1 kez yap,bakım kürünü uyguladıktan sonra ise daha öncede söylediğim gibi bolbol yüz,zıpla,ip atla bunun yanında kalsiyum vitamini ve balık yağı iç ve bol miktarda peynir,yumurta ve süt tüket,yoğurt ye...söylediğim şeyleri uygularsan 3-4 ay gibi bir zaman içerisinde boyunun uzamaya başladığını cm bazında görebilirsin ama yinede mucize bekleme bir anda 5 cm uzaman gibi bir durum asla sözkonusu değil uzun vadede işe yarayacaktır ama bıkmadan tekrarlaman gerek yinede sonuç 1.5-2 cm den fazla olmaz eziyete değer mi bilmiyorum.bu arada sadece diz ve dirseklere kullanmanın nedeni bu iki bölgeye uygulayacağın kür tüm eklem yerlerine sinir uçları ile iletilecek olmasından dolayıdır.Bu arada eklem yerlerinde herhangi bir sorunu olan arkadaşlar örneğin menisküs problemi olanlar yada diyelimki ellerinde artrit problemi olanlarda dediğim kürü problemli bölgelere uygulayabilirler sonucu kısa sürede alacaksınız.Son olarak hayatının sonuna kadar dediğim olayı uygulaman bir işine yaramaz yalnızca 1 yıl uygulaman yeterli.yinede 1yılda 2 cm fena değil... Not bu kür burhan uslu'nun bir tavsiyesiydi...

Boy Uzaması genetiktir Arkadaşlar...Otla çöple olmaz...Şimdi diceksiniz ki basketbolcuların nasıl uzuyo boyu..?..şöyle cevap veriyim : çokk küçük yaşlardan itibaren ( 6-7 ) bu insanlar spor yapmaya başlıyo..ve gelişim sürecinde antrenörleri bir takım ilaçlar (çoğu bunu yalanlar) veriyolar .. belli bir beslenme şekli belirleniyo ve cocuklar basketbolunda etkisiyle evet uzuyo...ama unutmayalim ki cok uzun bir süreç..yillardan bahsediyoruz...ve yine unutmayalim ki 1.70 boyunda basketbolcularda var..NBAde örneklerine rastlanilabilir...yani genleriniz buna müsait degilse basketbolda oynasaniz bir yere kadar...nette bir sürü ilaç pazarlanıyo..boy uzatıyoruz falan fişman hiçbirine kanmayın..tamamen para tuzagı..Anne ve babanın boyu çocugun boyunun ne kadar uzayacagı konusunda bir ipucudur.. tabiki belli beslenme alışkanlıklarıyla çok küçüklükten olabildigince en iyisi elde edilmeye calısılabilir..Ama şöyle bi durumda var..Çocugunuzda büyüme geriliği var ise ; yani yaşıtlarından cok cok küçük görünüyorsa ergenliğe girmeden doktora başvurmalısınız..büyüme geriliği tespit edilen cocuklara büyüme hormonu verilerek bi tedavi uygulaniyo..ve olması gereken duruma getiriliyo..ama boy uzaması her durumda genetiktir...

Bu konuya katılıyorum konu tamamen genetik dışarıdan faktör olarak bebeklikten itibaren bu sürecin başlaması lazım basket oynamakla filan boy uzamıyor sadece spor gelişme sürecine erken girmenizi sağlıyor ben hayatımda spor nedir bilmem ve beslenme sürecimde hiçte ooo aman aman süt içeyim sebze meyve yiyeyimle olmadı kendimi bildim bileli sadece aç kalmayacak kadar yerim ve boyum 169 demekki basket oynasam ya da sütlü sebzeli beslensem beni kimse tutamayacakmış : )

sporun gelişme sürecine erken soktuğuna dair şöyle bir örneğim var bir akrabamızın kızını bir düğünde gördüm o zamanlar ben 14 yaşında ufak tefek bişeydim kız da 12 yaşındaymış ve benden uzun gelişimli filan herkes kıza soruyor nasıl böyle uzun boylusun filan diye herkesin savunduğu gibi basket oynadım tavsiye ediyorum diye gururlanıyor e bende süklüm püklüm oldum tabi kız benden 2 yaş küçük ama benden uzun ve gelişimli. Neyse aradan 2 sene geçti ben o 2 senede birden boy attım ve geliştim beni 1 sene görmeyen sen böyle ne olmuşsun diyordu. Sonra aynı kızı yine bir düğünde gördüm kız beni tanıyamadı : ) ondan uzundum ve o hala 2 sene önce gördüğüm gibiydi bana sordu naptın sen böyle nasıl boy uzattın dedi bilmem bişey yapmadım dedim basketbol mu oynadın dedi hayır dedim voleybol mu oynadın dedi hayır dedim kendiliğinden oldu. O kız hala o 12 yaşındaki boyunda belki bikaç santim daha uzamıştır ama fark edilmiyor

Şu da var benim ne annem ne babam uzunlar babam benden bikaç santim daha uzun fark edilmiyor bile annem de benden kısa ama dedem ve dayım uzundur sanırım onlardan gelme bir genetik : )

arkadaşlar dış faktörler boyun uzamasını hiç etkilemez demiyorum ama öyle aşırı bi etki de yapmaz diye düşünüyorum.olayın %90 ı belki daha da fazlası genetik etki.benim annem de kısa babam da kısa ve malesef ben de kısayım :KK43: ama kardeşimin maşallahı var yaa.dedem bayağı uzun bi insandı.kardeşim de ona çekmiş demek ki.
ben de boyumun kısa olmasına çok üzülüyorum ama elden ne gelir.ben beslenmeme dikkat eden birisiyim ya da en azından kardeşimden daha fazla dikkat eden birisiyim,o zaman benim uzun boylu olmam gerekirdi ama tam tersi kardeşim benden uzun.yani arkadaşlar malesef genetik.keşke öyle olmasaydı da bende boyumu uzatmak için elimden geleni yapsaydım :KK43:

arkadaşlar boyun uzaması için barfiks.in az da olsa etki ettiğini duydum deneyen varmı aranızda

X