Boy uzatmak iin neler yaplabilir?

Sizce boyun uzaması için neler yapılır?

• Ankete Katılan
    513
ya bence barfiks işe yarar tabiki yani mantık olarak öyle oluyo, ama tabiki bi yaştan sonra değildir heralde yaa. belli yaştan sonrakiler için sadece omur aralarının açılmasını sağlar heralde..

bi de şu çer çöp işi pek mantıklı değil yaa. o arkadaşımızın verdiği tarif SUNA DUMANKAYANIN GÖĞÜS BÜYÜTMEK İÇİN verdiği tarif yaa yapmayın gözünü seveyim... yaa bi de ben 19 yaşındayım hani çok değil şöyle 2-3 cm uzasam yeter bana.. yani 1.65 olsam yuvarlak.. çünkü memnunum aslında boyumdan küçük gösteriyorum, böyle şirin olduğumu söyler herkes..yaa bi de bırakın boşverin kısaysan kısasın uzunsan uzunsun, ama uzamak isteyenler için mantıklı tavsiyeler zaten belli...

Sword Fish tavsiyen icin cok tesekkur ederim. deniycem, bakalim ne zaman bikarim. insallah bikmadan devam eder ve faydasini gorurum. tekrar tesekkurler

benim lisede bi arkadaşım vardı(erkek).lise birdeyken ben ikinci sırada o birinci sırada otururduk(hoca boy sırasına göre oturttu 4 yıl boyunca).sonra son sınıfa geçtğimizde ben kendimi hala 2. sıramda oturuyor görürken o en öndeki arkadaşım taa en arkaya transfer olmuştu.acayip sinir olurdum.okulda sadece kendi halinde boş zamanlarda basketbol voleybol oynardı.nasıl uzadı nasıl o hallere düştük aklım sırrım ermedi.en son görüşmemizde de konusu geçti,valla ne ekstra bişey yedim ne de içtim dedi.ailede de boylar normal yani bir de.en son ihtimal kesin hastanede doğum sırasında değişme oldu.başka bir yol bulamıyorum.ben de çok gayret ettim süt içtim falan o yıllar ekstra bi değişiklik olmayınca ben de bıraktım bu işin peşini...bazıları doğuştan şanslı anam ben napimfisfisfis

cok ilginc birsey arastrmaya calistim ama hicbisi bulamadm sade bu sayfadakilerle kaldi okuduklarm bence iice arastrlmali baska bilgi edinen olursa yazsn..

ya arkadaşlar ben bu konuyu diyetisyenime sordum..belli bir yaşı geçtikten sonra boy uzaması imkansız...
kemiklere röntgenle bakılıyor ve eğer büyüme plakları kapanmamışsa anca yöntemler işe yarıyor....yoksa bacak kemiğini kesip açarak yapılan ameliyatlar var..kimse bu acıya katlanmaz gibime geliyor

Yapabilenler için pilates de bir alternatif. Ancak yanlışlık olmasın bu spor sizin boyunuzu uzatmıyor, ancak duruş bozuklukları nedeniyle kaybettiğimiz 1-2 cm'yi geri kazandırıyor. Omurlar arasını esnetiyor ve birkaç santim farkediyorsunuz. Ancak çok önemli bir nokta var. Kesinlikle bilinçli, eğitimli, profesyonel gözetiminde yapmak gerekiyor bu sporu. onun sizi izleyip, hareketler sırasındaki olası yanlışlarınızı düzeltmesi, nefesinizi ayarlaması vs gerekiyor. Onun dışında gelişim çağı sona erdikten sonra maalesef bacak içine çivi çakıp her gün o çiviyi çevirerek bacak kemiklerini uzatma dışında yöntem yok. Bu ameliyat da hem çok pahalı, hem de duyduğuma göre inanılmaz acılı ve uzun bir süreçmiş.

basketbol oynamak ergenlik çağında yararlı oluyorr..iyi bir beslenmede şart tabiki senin için öyle bitkisel ilaçlar tabiki yararlı ama ben boy uzamasıyla bi alaka kuramadım gövde uzarsa insan nasıl olur ki??genetik bşiy boy uzaması..sevimliye katılıyorum..:)

belli bir yaştan sonra zaten boy uzamaz yukarda ki alternatifler boy uzamaya başladığı zamanlarda yapılabilir ancak

arkadaşlar ben doktor bir aileden geliyorum ama ben doktor değilim kuzenlerim amcam diğer kuzenler genel anlamda hep doktor(benimde boyum 158) kuzenim demişti ki gece saat 12-2arası bir bardak süt iç gece o saatlerde büyüme hormonu salgılanıyormuş ama ben üşengeç ve uykuya düşkün olduğumdan düzenli uygulayamadım inşallah çoçuguma uygulatırım kardeşim uyguladı o benden uzun ama genetik olduğunuda ununtmamak lazım benim bütümn akrabalarım benden çok uzunlar ben çekmemişim en kısaları 170

görürsn insallh canim bide yanisira pilates yap faydasi olur ayriyetten balik yagi yani Omega3 almani tavsiye ederim :KK66: gelismine destek olacaktr...

görürsn insallh canim bide yanisira pilates yap faydasi olur ayriyetten balik yagi yani Omega3 almani tavsiye ederim :KK66: gelismine destek olacaktr...

canim plates nasil yapiliyor bilmiyorum ki. sen biliyorsan eger bana anlatir misin lutfen.

tuanacim yurtdisinda oturdgunu sölemistn dimi. Nerden oldgnu bilmyorm ama kesin bi kursu vardr. Bak mesla bizim univ spor kurslarinda var, univ. gidiyorsn sorabilrsn. Sonra bayanlara fitnes salonlari var pilates sunan. Eger bunlarin hicbiri olmazsa kitap ve videolar var okuyup izliip evde uygularsn. Bi kitapcya gir ve sor pilates hakknda kitabinz varmi diye eminim istemdn kadar cok göstercekler:)

youtube'da pilates diye aratın çok güzel açıklayıcı videolar var a.s.

tesekkur ederim canim sagol

tuanacim yurtdisinda oturdgunu sölemistn dimi. Nerden oldgnu bilmyorm ama kesin bi kursu vardr. Bak mesla bizim univ spor kurslarinda var, univ. gidiyorsn sorabilrsn. Sonra bayanlara fitnes salonlari var pilates sunan. Eger bunlarin hicbiri olmazsa kitap ve videolar var okuyup izliip evde uygularsn. Bi kitapcya gir ve sor pilates hakknda kitabinz varmi diye eminim istemdn kadar cok göstercekler:)

canim ben su an azerbaycandayim. burda azerice pilatesin ne oldugunu bulamiyorum. kime sorduysam bilmediler. ruscasini bulursam belki burdada spor salonlarinda yapiliyordur ama iste adini aciklayamadigim icin bulamiyorum ben. ruscasi ne ki acaba pilatesin...

canim pilates pilates dir yani farkli bi ismi olamaz yoga nasil heryerde yogaysa pilatesde öyle . Ayriyetten Pilates ismi Almanyada yasayan Joseph Hubertus Pilates isminde bi adamin kendi dogudan gelen tüm teknikleri uygulayip durusunu düzeltmesi ve bi spor haline gelmis bu yüzdende adamin soy ismi yani Pilates kullanlyor.
detayli okumak isteyenlere http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Pilates

valla ben yogayi pek sevmem böle dini islerde giriyo icine bi defa denedim bida asla ama pilates daha cok vucudla alakali oldgu icin pilates yapcm. Ama o bidefa gittgmde durusmu baya düzeltmsti yani durus sorunun varsa ii gelebilr ama ben pek sevmyorm yogayi o ayri bi arastr istersen yogayida:KK66:

valla ben yogayi pek sevmem böle dini islerde giriyo icine bi defa denedim bida asla ama pilates daha cok vucudla alakali oldgu icin pilates yapcm. Ama o bidefa gittgmde durusmu baya düzeltmsti yani durus sorunun varsa ii gelebilr ama ben pek sevmyorm yogayi o ayri bi arastr istersen yogayida:KK66:

yok canim durus sorunum yok cok sukur. ben pilatesin vidyolusunu indirdim senin verdigin siteden. ona bakarak yapmaya calisirim, bakalim ne kadar basarili olucam

X