Boy uzatmak iin neler yaplabilir?

Sizce boyun uzaması için neler yapılır?

• Ankete Katılan
    513
S

sema..1907

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sema..1907
arkadaşlar bnm boyum cok kısa değil yaşıma göre normal ama ben daha da uzamak istiyorum.bu konuda bildikleriniz var mı? özellikle bitkilerden nasıl faydalanabilirm?Diğer yöntemleri de yazarsanız sevinirm.. teşekkürler..:eek::uhm::uhm::1rolleyes:

• Konu Sahibi sema..1907
arkadaşlar bnm boyum cok kısa değil yaşıma göre normal ama ben daha da uzamak istiyorum.bu konuda bildikleriniz var mı? özellikle bitkilerden nasıl faydalanabilirm?Diğer yöntemleri de yazarsanız sevinirm.. teşekkürler..:eek::uhm::uhm::1rolleyes:

canım yaşın kaç? ona göre bitkisel bi çözüm önerisinde bulunucam... a.s.

• Konu Sahibi sema..1907
GERÇEKTEN İŞE YARAMI ARKADAŞIM
BENDE OĞLUM ÇİN KULANIRIM.GERÇİ YAŞI DAHA UFAK AMA OLURYA ,İLERDE BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILASIRSAKKK :)))) KENDİNE İYİ BAK..

CANLARIM O ZAMAN HEMEN YAZAYIM... BEN DENEMEDIM AMA DENEYIP DE MEMNUN KALAN BIRINDEN ALDIM TARIFI...

50 gr.çemen
50 gr. günlük
50 gr. tane karabiber
200 gr. zeytinyagi

hepsi havanda dovulup cam siseye koyulur.2 hafta kadar guneste bekletilir.
ense kökünden kuyruk sokumuna kadar butun omurga bununla ovulur.
2 saat kadar bekletilip yýkanýr.omurgaya suruldukten sonra bir miktar guneslenmek gerekiyor.

Yalniz tabii cemenden dolayi koku fena oluyor, o yuzden dus sart... bir de kisin yapmak lazim ki, kokmasin insan... bu bitkiler sanirim saglikli omurga gelisimi icin destek sagliyor ergenlikte...

haydi kalin saglicakla... a.s.

• Konu Sahibi sema..1907
CANLARIM O ZAMAN HEMEN YAZAYIM... BEN DENEMEDIM AMA DENEYIP DE MEMNUN KALAN BIRINDEN ALDIM TARIFI...

50 gr.çemen
50 gr. günlük
50 gr. tane karabiber
200 gr. zeytinyagi

hepsi havanda dovulup cam siseye koyulur.2 hafta kadar guneste bekletilir.
ense kökünden kuyruk sokumuna kadar butun omurga bununla ovulur.
2 saat kadar bekletilip yýkanýr.omurgaya suruldukten sonra bir miktar guneslenmek gerekiyor.

Yalniz tabii cemenden dolayi koku fena oluyor, o yuzden dus sart... bir de kisin yapmak lazim ki, kokmasin insan... bu bitkiler sanirim saglikli omurga gelisimi icin destek sagliyor ergenlikte...

haydi kalin saglicakla... a.s.

peki bu formul gerçekten boy uzatıyor mu ???a.s.:sm_cool::dance:

• Konu Sahibi sema..1907
Boy Uzaması genetiktir Arkadaşlar...Otla çöple olmaz...Şimdi diceksiniz ki basketbolcuların nasıl uzuyo boyu..?..şöyle cevap veriyim : çokk küçük yaşlardan itibaren ( 6-7 ) bu insanlar spor yapmaya başlıyo..ve gelişim sürecinde antrenörleri bir takım ilaçlar (çoğu bunu yalanlar) veriyolar .. belli bir beslenme şekli belirleniyo ve cocuklar basketbolunda etkisiyle evet uzuyo...ama unutmayalim ki cok uzun bir süreç..yillardan bahsediyoruz...ve yine unutmayalim ki 1.70 boyunda basketbolcularda var..NBAde örneklerine rastlanilabilir...yani genleriniz buna müsait degilse basketbolda oynasaniz bir yere kadar...nette bir sürü ilaç pazarlanıyo..boy uzatıyoruz falan fişman hiçbirine kanmayın..tamamen para tuzagı..Anne ve babanın boyu çocugun boyunun ne kadar uzayacagı konusunda bir ipucudur.. tabiki belli beslenme alışkanlıklarıyla çok küçüklükten olabildigince en iyisi elde edilmeye calısılabilir..Ama şöyle bi durumda var..Çocugunuzda büyüme geriliği var ise ; yani yaşıtlarından cok cok küçük görünüyorsa ergenliğe girmeden doktora başvurmalısınız..büyüme geriliği tespit edilen cocuklara büyüme hormonu verilerek bi tedavi uygulaniyo..ve olması gereken duruma getiriliyo..ama boy uzaması her durumda genetiktir...

• Konu Sahibi sema..1907
kızlarrrrrrrrr ne otu ne diyorsunuz yaws:uhm: benim boyumda çık kısaydı babam bana balık yağı hapı aldı ablam kullanmamıştı hap alamıyordu yutamıyordu ben kullandım benim boyum uzadı ama az kullandım basketbol oynarsanda uzar ama balık yağı herkese sölerim tavsiye ederim a.s.

• Konu Sahibi sema..1907
Bende bu konuda uzun zaman cok arastirmalar yapmistim, malum bende kisa bpoyumdan hic memnun degildim... sen daha cok genc oldugun icin belki birsey fayda edebilir, bol bol balli süt ic derim, bol temiz havada ve günesli olan yerlerde bulun. bol bol ip atla, hareket et. Bol meyve sebze tüket.

Bu arada evet bunlari yaparak dev olamazsiniz, beli biraz yardimci olur ama genetik faktör cok büyük bir rol oynuyor, ben bir formül biliyorum ona göre boyunun ne kadar olacagini tahminen belli olur..

Baba boyu + anne boyu = ???? bu sayiyi 2 ye bölüyorsun o sayidan - 10 aldinmi kizlar icin ortalama boy + 10 yaptinmida oglanlar icin ortalama boy oluyor.

Ben kendimden misal vereyim:

Babam 176 cm + annem 160 cm = 336 336:2=168
benim icin ortalama boy 1,58 falan ( ben gerci 156 yim genc kizligimda spor yapmadigimdan kaynaklaniyor)
erkek kardesim ise 1,80 boyunda ve 18 yasinda

anlasilmayan bir konu varsa ben yardimci oluruma.s.

• Konu Sahibi sema..1907
Bende bu konuda uzun zaman cok arastirmalar yapmistim, malum bende kisa bpoyumdan hic memnun degildim... sen daha cok genc oldugun icin belki birsey fayda edebilir, bol bol balli süt ic derim, bol temiz havada ve günesli olan yerlerde bulun. bol bol ip atla, hareket et. Bol meyve sebze tüket.

Bu arada evet bunlari yaparak dev olamazsiniz, beli biraz yardimci olur ama genetik faktör cok büyük bir rol oynuyor, ben bir formül biliyorum ona göre boyunun ne kadar olacagini tahminen belli olur..

Baba boyu + anne boyu = ???? bu sayiyi 2 ye bölüyorsun o sayidan - 10 aldinmi kizlar icin ortalama boy + 10 yaptinmida oglanlar icin ortalama boy oluyor.

Ben kendimden misal vereyim:

Babam 176 cm + annem 160 cm = 336 336:2=168
benim icin ortalama boy 1,58 falan ( ben gerci 156 yim genc kizligimda spor yapmadigimdan kaynaklaniyor)
erkek kardesim ise 1,80 boyunda ve 18 yasinda

anlasilmayan bir konu varsa ben yardimci oluruma.s.

evet soylemek istedigim buydu :)
Ama bide Şu var arkadaşlar..Anne babanız kısa olsada eger dede babaanne anneanne filan uzunsa ve annenizdeki yada babanızdaki sakli durup kendini ortaya cikarmayan genler sizde ortaya cikabiliyo :) bu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır..onlar sadece taşıyıcı sizde kullanıcı oluyosunuz gibi bi durum :)
örnek kendimi gosteriyim
Dedemin boyu 1.90'dı..(babamın babası)
Anne tarafım cok kısadır..
Babamın boyu 1.73 annemin boyu 1.57
benim boyum üstteki hesaplamaya gore 155 olmalı..Ancak boyum 1.75..
Spor yapan bi tip miyim ? Hiç işim olmadı ..Süt mü ? ergenlikde ve kücüklükte en nefret ettiğim şeydi..içince kusuyodum..Ama şimdi içiyorum 22 yaşındayım boyum uzasın diye degil tabi sadece kilo almak için..

evet soylemek istedigim buydu :)
Ama bide Şu var arkadaşlar..Anne babanız kısa olsada eger dede babaanne anneanne filan uzunsa ve annenizdeki yada babanızdaki sakli durup kendini ortaya cikarmayan genler sizde ortaya cikabiliyo :) bu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır..onlar sadece taşıyıcı sizde kullanıcı oluyosunuz gibi bi durum :)
örnek kendimi gosteriyim
Dedemin boyu 1.90'dı..(babamın babası)
Anne tarafım cok kısadır..
Babamın boyu 1.73 annemin boyu 1.57
benim boyum üstteki hesaplamaya gore 155 olmalı..Ancak boyum 1.75..
Spor yapan bi tip miyim ? Hiç işim olmadı ..Süt mü ? ergenlikde ve kücüklükte en nefret ettiğim şeydi..içince kusuyodum..Ama şimdi içiyorum 22 yaşındayım boyum uzasın diye degil tabi sadece kilo almak için..

diyorumya canim biraz degisiklik olur benim kardesim erkek ve simdiden 1,80 boyunda ve daha uzayacaga benziyor,,, ama ortalama ne kadar olur hesabi bu zatena.s.

plates diye bir spor var hepiniz duymussunuzdur..iste bu spor boy uzatiyormus ..burak kutun boyu 3 cm uzamis bu spor sayesinde..eger dogruysa 3 cm fena degil yani ..

plates diye bir spor var hepiniz duymussunuzdur..iste bu spor boy uzatiyormus ..burak kutun boyu 3 cm uzamis bu spor sayesinde..eger dogruysa 3 cm fena degil yani ..

canim bu sporu yaparak asil boyun oraya cikiyor, yani boyun uzamiyor, sadece kaslar tekrar harekete geciriliyor ve uyumuyorlar, yani ne derler sisiyorlar, bu yüzden hele bel kaslari hareket edidilgi icin, kaslar beldeki kemikleri yani omurga da daha dik durmaya basliyor, cünkü kaslar daha da dik olmaya basladigi icin. Uff nasil anlatcagimi sasirdim ama umarim ne demek istedigimi anlamissinizdir:Roflol:

ben duydum bu pilatesi de nerden yapıcağımı bilmiyorum:sm_confused:bu konuda fikriniz var mı??:uhm::kahve:

arkadaslar, bu yag da sadece pilates gibi omurlari acip dik durmanizi sagladigindan soyle 3-5 cm uzatiyormus.. yoksa tabii ki bacaklar ile alakasiz goruntu uzatacak kadar diil süprizzzzz sonucta 1-60 boyunda biri ile 1-65 boyunda birinin bacak boyu birbirinden o kadar da farkli diildir unutmayin... a.s.

canim bu sporu yaparak asil boyun oraya cikiyor, yani boyun uzamiyor, sadece kaslar tekrar harekete geciriliyor ve uyumuyorlar, yani ne derler sisiyorlar, bu yüzden hele bel kaslari hareket edidilgi icin, kaslar beldeki kemikleri yani omurga da daha dik durmaya basliyor, cünkü kaslar daha da dik olmaya basladigi icin. Uff nasil anlatcagimi sasirdim ama umarim ne demek istedigimi anlamissinizdir:Roflol:

biraz karisik anlatmissin ama anladim cnm:Roflol: yani bel bölgesinden uzuyoruz bu benim icin süper olur benim bacaklarim boyuma göre uzun herkez begenoyor ama ben belimin biraz daha uzun olmasini isterdim o zaman bu pilates tam benlik:dance: bu arada boyum kisa degil 1.70 e yakin

nasil yapildigini tam olarak bilmiyorum ama yoganin biraz daha serti diyorlar..

kadinlar kulubunun spor bölümüne bakarsan orada pilates ile ilgili forum var

Ben de lise yıllarımda merak salmıştım boy uzaması işine o zamanlar bu çemenli bitkisel tarifi bi kitapta okumuş ve uygulamıştım, bi takım gerdirme egzersizleri filan da yapmıştım sonuçta hiçbir işe yaramıyor. boyum 1.65m ablam ve annemle aynı boydayım :)) aslında çok da düzenli uygulamadım.
ancak çok uzun süreli ve düzenli olarak egzersiz yapılırsa (bir de tabi 25 yaşına kadar) boy uzayabilir. kemik gelişimi için kalsiyum ve D vitamini(güneşlenerek) bunların yanı sıra da spor yapmak lazım. sadece gerdirme egzersizleri değil yürümek koşmak gibi. kemiklere iş yükü bindikçe kemik hücreleri gelişir.

ne yani bu ot mot beliri bir yaşa kadar uzatan boyu da mı uzatıyomuş saçma geliyo bana

yaad yanlış anlaıdm:)

ne yani bu ot mot beliri bir yaşa kadar uzatan boyu da mı uzatıyomuş saçma geliyo bana

yaad yanlış anlaıdm:)

yok yok belli yastan soora uzatmiyomus canim benim, sen yanlis anlamissin... sadece gelisme doneminde omurlari aciyomus... o yuzden yasini sordum arkadasin... oole 25in ustundeyse yaramaz yani...

X