Cilt Bakımı Ürünleri Arnavut kremi

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

kxoxtxuxkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
4
0
50
arkadaşlar
arnavut kremi ya da diğer adıyla aklık diye bir krem duydum
nasıl bir krem olduğunu bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
canım, evet candan erçetin de kullaniyor, arnavutlarin yaptigi bir krem... ancak surekli kullanimda dislere inanilmaz zarar veriyor, insanlar ayni zamanda cilt ile de beslendiginden ve icerigindeki civa oranı cok yuksek oldugundan zamanla disler incelip karariyor... candan ercetinin de dislerine dikkatli bakacak olursaniz gorursunuz zaten... bu kremin bir benzeri de bulgaristanda duzgun diye bi krem vardir, o da beyazlatir, ama o da zamanla dislere zarar verir... bir de yuz zamanla bir tuhaflasir...

gene de karar senin ama bu dis olayini soylemeden edemedim... :1hug:

canım, evet candan erçetin de kullaniyor, arnavutlarin yaptigi bir krem... ancak surekli kullanimda dislere inanilmaz zarar veriyor, insanlar ayni zamanda cilt ile de beslendiginden ve icerigindeki civa oranı cok yuksek oldugundan zamanla disler incelip karariyor... candan ercetinin de dislerine dikkatli bakacak olursaniz gorursunuz zaten... bu kremin bir benzeri de bulgaristanda duzgun diye bi krem vardir, o da beyazlatir, ama o da zamanla dislere zarar verir... bir de yuz zamanla bir tuhaflasir...

gene de karar senin ama bu dis olayini soylemeden edemedim... :1hug:

Çok doğru bir açıklama, Özge nin uyarısını dikkate almanı öneririm. Anneannem anlatırdı, onların genç kızlığında aklık kullanmak pek modaymış ama dişleri gözden çıkaracaksın çünkü civa içeriyor....

Bunun yerine sana Suna Dumankaya nın bir tarifini vereyim cilt rengini açmak için.

Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz zaman bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, ardından yıkayın. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın.

Bunun yerine sana Suna Dumankaya nın bir tarifini vereyim cilt rengini açmak için.

Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz zaman bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, ardından yıkayın. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın.

beyhancim, sen bu maskeyi uyguladin mi? cok merak ettim... bunu sanirim birkez daha senden duymustuk.. aslinda soyle gunes lekelerinden kurtaracak bisiler olsa iyi olur.. tavsiyelerine gore bunu yapacagim da... sevgiler..

oy oy oy
amanın cildimi beyazlatacam diye bir de dişlerimle uğraşamam teşekkür ederim arkadaşlar o zaman başka yolları denemeye devam edeceğim
suna dumankaya nın formülü yağlı ciltlere iyi gelir mi peki malum vazelin de varmış içinde
Bu nasıl iştir ya yok cildim yok kıllarım yok kilolarım yok selülitlerim yok saçlarım uğraş dur yakında aman yaaa boşver deyip kar adamı yeti gibi dolaşmayı düşünüyorum

yeti.h27.jpg

aklık denilen şey gerçekten dişleri mafediyor
benim babam arnavut we babamın bütün sülalesi zamnında kullanmış öyle bi sene sürmekten bişey çıkmaz ama devamlı kullananlar var hayatı boyunca onlarda di,ş problemleri çıkıyo bu bi gerçek
zamanında bende sitemiştim ama vazgeçtim

afedersiniz ama dişlere nasıl zarar veriyor anlamadım ben.. herkes cilde çok iyi gelir ama dişlerini mahvedersin gibi bi tepki verdi bana da. cahilliğimi mazur görün de yüzümüze sürdüğümüz krem dişimize nasıl bu şekilde etki eder ben bi anlam veremedim :?

Arkadaşlar bu kremde civa var. Dişleri zamanla bozan şey içindeki civa. Bir ara düğünümden önce sivilceelrim geçsin diye kullanmıştım. İşe yarıyor ama benim sivilcelerim geçerken küçük pütürcükler oluşmuştu cildimde. Bir de kokusu kötü gelmişti bana. öğğ

bende arnavutum aklık yüzü bembeyaz yapıyor çilleri falanda yok ediyor ama bilen arkadaşlarında dediği gibi içinde civa olduğundan çok kullanım sonrası dişlerde çürüme yapıyor yengelerime falan bakarımda tenleri bebek gibi bembeyaz ama dişlerde kararmalar var bende çok az sivilce için kullanmıştım iyi geliyor ama fazla kullanım sonrası dişler gidiyor bu kremi eczanelerde falan bulamzsınız kadınlar evde yapıyor yada çoğunlukla yugoslavyadan getiriliyor

Allah allah benim dedem de arnavut, böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum arkadaşlar.. şok oldum yani?

evet arkadaslar bende arnavutum ve annem yıllarca kullandı o kremden.özel yapımdır.cildi temizler beyazlatır.ama dişlerle ilgili bişey duymadım hiç.benim ablamda kosovalılara evli onlarda çok kullanıyor yugoslavyadan geliyor onlara.ben kötü bir yan etkisini duymadım hiç.:sm_confused: hatta bi ara anneme soruyordum bende kullansam olur mu diye.güzel bir krem oldugunu biliyorum zararının da oldugunu sanmıyorum.

Bende aşırı derecede sivilceden muzdarip biriydim..
Geçen yıl Alanyada tatildeyken, bir kadın ayy yüzün ne kadar kötü dedi bana..
Ve kendisi Bursada oturan Yugoslav göçmeniymiş, çok aşırıda sivilceleri varmış..Bana tavsiye etti arnavut kremini..Kendisi ve sülalesi sivilcelerini bununla geçirmiş..
Tavsiye etmeklede kalmadı hemen annesini aradı ve Makedonyadan gelecek olan akrabalarına istettirdi..
İzmite döndüğümüzde (oda bursaya) kargoyla gönderdi bizde parasını..
1 kutu zaten çok uzun süre gidiyor..O bittiğinde tekrar isteyecekken internetten araştırma yaptım ve dişle ilgili olan şeyi bende duydum..Ve hemen bursaya telefon ettik böyle böyle bir durum varmış diye..
Kadın ben yıllardır kullanıyorum annemde hala kullanır dedi..Ve bizde böyle birşeyin olup olmadığını Makedonyada yapanlara sordurduk ve içine civanın etkisini azaltacak bir malzeme koyuyorlarmış, buda verebilecek zararı önlüyormuş..İçiniz rahat olsu dedi ve ben kullanmaya devam ettim..
1 sene kadar kullandım..Ve yıllardır, ilaçlarla, kremlerle, güzellik salonlarında şifa bulamadığım sivilcelerime bununla şifa buldum..
Hala 4 kutu kremim var ve arada bir sürüyorum..
Tabi kendimle kalmadım teyzemin kızınada ısmarladık..Kendisi 30 yaşında ve onunda sivilcelerine iyi geldi..Benim mucizemdir arnavut kremi..

Ben 40 a almıştım..
En kısa zamanda bi yugoslav göçmeni birini bulun kendinize :)))
Gerçi her göçmen de bunu bilecek diye bir kaide yok. Benin sevgilimde yugoslav göçmeni ama onun bundan haberi yoktu :))

Son düzenleme:
Arkadaşlar, yapmayın, etmeyin...
Bahsettiğiniz krem hakkında hiç bir bilgim yok ama eğer civa içeriyorsa son derece riskli demektir. Lütfen kremi almadan önce şu linki bir tıklayın ne olur.....
http://www.hm.saglik.gov.tr/zehirlenmeler/13civazehirlenmeleri.pdf

evet civa son derece zehirli bi madde.bu kremde muhtemelen az miktardadır ama sürekli kullanıldığında çok tehlikeli sonuçları olabilir. cildinizi düzeltmek için sağlığınızdan olmayın.dikkatli olun bence!!

bende civadan dolayı cildi çok daha erken yaşlandırğını ve kırıştırdığını duydum..yani eger öyle ise 40 yaşımda iken 70 yaşında gibi görünmek istemem..

X