Adet gecikmesi ne zaman tehlikeli?

Bayanlar merhaba. benim adetim yaklasık 20 gündür gecikiyor. Yani en son 10 martta adet olmuştum. doktora gitmeye fırsat bulamıyorum cok yogunum. sizce sorun ne olabilir :/

sende uzun süre dogm kntrl hapı mı kullandın benim gibi bende aynı durumdayım
adetim 38 veya 42 günde bir olmaya başladı gecikmeler çok sinir bozucu
ben nihayet bitkiler desteğiyle oldum ve regl3.gün hormon ölçümü yaptırdım..
Maalesef stress ve dk hapından sonra bu gibi durumlar yaşanıyor.

merhabalar benim arkadaşımın da adet gecikmesi vardı bende de oluyor zaman zaman.ancak korkum şu arkadaşımda bu durum karaciğerde tümör oluşumuna sebep olmuş ayrıca hormonal bozukluk ve kemiklerde erimeye sebep olmuş.aşırı derecede imiş kendisinde gecikmeler.bazen 5 6 ay olmuyordum dedi bana ve doktor kendisine demiş ki evlenince ancak geçer...bunun doğruluğu hakkında şüphelerim var bana biraz garip geldi kanın karaciğerde birikmesi falan rahim ve karaciğer arasında bağlantı kuramadım.

selam kizlar,

gecen ay cok az gelci bu ay hic yok. bebek istiyoruz 2 yildir ama olmuyor.:KK53: heryerimde sivilceler cikti diyetteydim kilo veremiyorum. gebelik testi aldim oda negatif cikti. patlayacak gibiyim cok mutsuzummm:KK43:

-hayır ben hıc bı sekılde hap kullanmadım. ve halada adet olmadım. :S

-hayır ben hap kullanmadım ve halada adet olmadım :S

-hayır ben hap kullanmadım ve halada adet olmadım :S

mevsim değişimi dahi etkiliyormuş bu hassas döngüyü.. şimdiye dek olamadınsa mutlaka bir k.dogm doktoruna gözükmelisin çok uzamiş çünkü.. inş.kısa zamanda rahatlarsın cnm..

mevsim değişimi dahi etkiliyormuş bu hassas döngüyü.. şimdiye dek olamadınsa mutlaka bir k.dogm doktoruna gözükmelisin çok uzamiş çünkü.. inş.kısa zamanda rahatlarsın cnm..

Umarıım :/ Gebelik gibi bir ihtimalde yok. olsa hamileyim dicem ama yok. anlayamadım bende :/

Biz kadınların adet düzensizliği ve ağrı sorunu başımıızn belası bir durumdur ve hepimiz bundan çok çekmişizdir.Çekenlerden biri olarak bir çok yöntem denememe rağmen sonuç alamadım daha sonra yurtdışı seyatimde bir orada yaşayan bir doktor arkadaşım olayın tamamnen beslenme ile ilgili olduğunu söyledi ve arı sütü önerdi

Yalnız dünyada var olan bir standart var Türkçesi Arı Sütü Doz 1 ülkemide bu adla satılıyor ve çocuklar hemde yetişkinler için üretilen doğal arı sütü karışımı heryerde ve pek çok markanın var rahat bulabilirsiniz bal polen ve arı sütü karışımı günde sabah oyle akşam 1 er tatlı kaşığı alırsanız adet düzensizliği ve ağrı sorununu 1 ay içinde çözecektir.Diğer arı sütleri bu kalitede değil
Umarım Size Faydası olur

arkadsaşlar yardım edin ben şu an 14 yaşındayım yaklaşıok 2 yıldır adet oluyorum ilk başlardan düzenliydi ancak son bir yıldır 2 ayda bir oluyorum sizce sebebi ne olbailir :::KK5:

bende ekimden beri adet olmuyorum karnımda aşırı derecede şişlik var göğüslerim çok şiş sanki 100 kiloymuşum gibi hissediyorum.sizdede böyle şeyler varmı pco ne biçim bişey yaa

Canım merhaba,
pcos teşhisi koyuldu bana da evet. 3 ayda bir hasta olabiliyorum kendiliğinden olmasını beklersem.17 ağustos oldum en son beklemedeyim hala :KK43: Tek tedavi yönetemi doğum kontrol hapı dedi doktorum. Ben kullanmak istemiyorum dedim. Kullanmadan olabilmek için yapılacak bişey yok mu die sordum. Şu anda yokmuş böyle bir tedavi. Grip değil ki bu ilaç aldım geçti olsun dedi doktorum sağolsun. Hep devam edecek birşey dedi. Adetin düzene girse bile heh iyleştim geçti diyemezsin diyor. E dedim çocuk istersem ne olacak doğum kontrol hapıyla çocuk mu olur :S ki 2012 de düşünüyorum. O da o zaman bırakırız hapı bekleriz 1 yıl deneriz. Baktık olmuyor o zaman kısırlık vs gibi bir sorun var mı yok mu ona bakarız. Sonuçlarına göre hareket ederiz dedi. Yani böle ortada bırakıyorlar seni. Havada bir durum yani. Benim şişliğim bi tarafa acayip de kilo aldım. 50 kiloydum. Şimdi 60 kiloyum. Kilo verince geçebiliyomuş adet düzene giriyomuş diye duydum şimdi diyetisyene gidiyorum. Bir hafta oldu işallah etkiler. Çok kötü hissediyor insan kendini çünkü.
Bir de hayıt tohumu ve civanperçemi içiyorum. Bunlarla düzene girmiş çok kişi var. Çok olumlu sonuçlar almışlar. Hatta bebeği olmayanların bebeği olmuş. Diyetisyenime de sordum o da evt etkili dedi. Çok umutluyum bu noktada işallah düzene girer. Hayır bi de çocuk istesek de sıkıntı olcak belli ki bu düzensizlik.
Sen yazdığında 4 aydır adet görmemişsin. Sonrası nasıl oldu. Hala olmadın mı?

selam hepinize.benimde sorum olacaktı hayıt tohumu ve civan perçemi kullanıpta adeti düzene giren varmı acaba aranızda bunu bir doktor söylemişti tvde. benim sorunum ben en son 28 nisanda adet oldum mayısın 3ü gbi bitti birdaha da adet olmadım yani yaklaşık 5 6 aydır adet olmuyorum ağustosta adet gettirici kullanmıştım öyle oldum birdaha olmadım söylediğim bu otları denemeye karar verdim işe yaramazsa tekrar doktora gidicem daha önce gtmiştim doğum kontrol hapı verdi 5 ay kullandım ve bıraktım bıraktıktan sonra düzenlydi en azndan 2-3 gn gecikiyordu buda normaldi zaten ama şimdi hep içmesem gelmiyor hiç bir belirtide yok adet olacağıma dair sadece çok gergin oluyorum o kadar yaşım 21 pco dediğiniz şey bendede olabilirmi acaba bekarım yardımcı olursanız sevinirim =((

Benımde adetlerın düzensız oluyo 3ayay bır olur bende bugun cıvanpencesı dıye bır macun aldım inşlah işe yarar

Kızlar, adetimin 37.günü ve hala adet olmadım...Yarın yani cuma günü 38. gün olacak...Geçen cumartesi yani adetimin 25.günü idrar testi yapmıştım..Negatif çıktı..Gölge bile çıkmadı yani..Acaba menapoz mu oldum diyorum :)) Hiç menapoz belirtim de yok gerçi...Sıcak basması falan yok..Hamilelik belirtilerim de yok..Uykuya eğilim,göğüslerde hassasiyet,akıntı falan da yok...Adet düzensizliklerim başladığına göre menapoza yakınım sanırsam....Yumurtalık kisti de olabilir tabi..Kafamda bir sürü acaba var :)) Hamilelik olsa bu belirtilerden en az biri olurdu zaten....

Merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır yazamadım hatırlarsanız bende de adet gecikmesi sorunu ve pcos vardı. Bu sorunla ilgli doktorlar vs sonuç alamayınca en son civanperçemi ve hayıt tohumu çaylarını içmeye başlamıştım. En son civanperçemi karışımlı çay diye bir çay buldum ve başladım bu çayı içmeye yaklaşık 4 ay hergün sabah öğlen akşam günde 3 kere içtim. sonuç mükemmel. 3-5 ayda bi regl olabilen ben artık aydan aya adet görüyorum. Üstüne pcosla ilgili jinekoloğa gittim. O da sonuçların mükemmel olduğunu söyledi hormon değerlerim normal seviylerinde, ultrason görüntüm de temiz çıktı. Prolaktin seviyem çok az yüksek. Ona da takılmak gerekmiyor dedi doktorum. Özetle bu çay mucize oldu benim için arkadaşlar. Bi de üstüne 6 kilo verdim. Ödem attırıcı etkisi varmış. Doktorumda sakın kilo alma tekrarlayabilir yoksa dedi. Çayın içinde civanperçemi, hayıt tohumu, aslanpençesi ve başka bi sürü bitki var. LHB Baharat civanperçemi karışımlı çay yazıyor üstünde. Ankarada oturuyorum ben. Aktardan aldım. Üretim yeri de Ankara imiş bu çayın. Ama tabi her yerde karışım bulunabilir. Birkaç arkadaşıma da tavsiye ettim onlarda çok memnun kaldılar. Gecikmeleri geçti. Benim gibi sıkıntıları olan arkadaşlara şiddetle öneriyorum. İlaçlardan ve doğum kontrol haplarından bayılmak üzereydim artık. Eğer isterseniz çayın içeriğindeki bitkilerin hepsini yazabilirim buraya. Allah şifa versin hepimize.

Çayın içeriğini öğrenebilirmiyim? Bazen strese bağlı gecikmeleri bende yaşıyorum?

Kızlar, adetimin 37.günü ve hala adet olmadım...Yarın yani cuma günü 38. gün olacak...Geçen cumartesi yani adetimin 25.günü idrar testi yapmıştım..Negatif çıktı..Gölge bile çıkmadı yani..Acaba menapoz mu oldum diyorum :)) Hiç menapoz belirtim de yok gerçi...Sıcak basması falan yok..Hamilelik belirtilerim de yok..Uykuya eğilim,göğüslerde hassasiyet,akıntı falan da yok...Adet düzensizliklerim başladığına göre menapoza yakınım sanırsam....Yumurtalık kisti de olabilir tabi..Kafamda bir sürü acaba var :)) Hamilelik olsa bu belirtilerden en az biri olurdu zaten....

40. gün adet oldum...

Çayın içeriğini öğrenebilirmiyim? Bazen strese bağlı gecikmeleri bende yaşıyorum?

Tabiki canım. Çayın üstünde yazanları aynen yazıyorum. Bu arada lhb lokman hekim baharat demekmiş.

İçindekiler: Civanperçemi, Aslanpençesi, Hayıt tohumu, Papatya, Ebegümeci, Isırgantou, Keten Tohumu, Adaçayı, Rezene, Melisa, Altın otu, Kırkkilit, Kantaron, Kuşburnu, Narçiçeği
Kullanım Şekli: 1 fincan kaynamış suya 1 tatlı kaşığı civanperçemli karışımlı bitkisel çay ilave edilip 3-5 dk arası demlenmeye bırakılır. Günde 3-5 defa içilir.

X