Metabolizma Hızlandırıcı Formüller

ebrugen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
154
2
46
Metabolizma hızlandırıcı 1. formül
İçindeki Malzemeler
1 adet limon
1 kuru dal tarçin
1 tatli kaşığı tane karabiber
1 tatli kaşığı karanfil
2 veya 3 litre su
Yapılışı: Elme ve limonlar 4 eşit parçaya kabuk ve çekirdekleri ile bir kaba konulur. İçine karabiber, tarçin, karanfil eklenir. 2 veya 3 litre suda kaynatılır. Sonra karışım iyice süzülür ve bir kaba konur.

Kullanılışı: Günde 3 defa öğün sonrasinda sicak olarak içilmesi tavsiye edilir.

Toksin atıcı 2. Formül
İçindeki Malzemeler

1/2 demet saplari ile maydanoz
1/2 demet taze nane
1 adet limon
Az miktarda dal veya taze Ihlamur
Bol su
Yapılışı: Maydanoz, taze nane, limon ve ıhlamur bol su ile iyice kaynatılır. Süzülür ve suyu bir kaba boşaltılır.

Kullanımı: Sabah aç karnına 1 kahve fincanı içilir

Metabolizma hızlandırıcı Çorba
Malzemeler:

2 orta boy kabak
2 orta boy domates
1 orta boy kuru soğan
1 yemek kaşığı sıvı yağ
Yarım demet sapları ile taze maydanoz
Yarım demet taze nane
Yapılışı:KK70:omates, kuru soğan, kabak, maydanoz sıvı yağla birlikte alabildiğinde suda pişirilir. Sıcak karışım yarım demet taze nane ile blender yada rondodan geçirilir.

Kilo durduğu zaman 1 yada 2 gün öğle ve akşam öğünlerinde yoğurtla birlikte tüketilmesi uygundur.

ALINTI

Toksin atıcı 2. Formül
İçindeki Malzemeler

1/2 demet saplari ile maydanoz
1/2 demet taze nane
1 adet limon
Az miktarda dal veya taze Ihlamur
Bol su
Yapılışı: Maydanoz, taze nane, limon ve ıhlamur bol su ile iyice kaynatılır. Süzülür ve suyu bir kaba boşaltılır.

Kullanımı: Sabah aç karnına 1 kahve fincanı içilir

--------
1. soru- bu karisim icin yasadigim yerde ihlamur yok ama poset cayi kullansam olmaz mi? (biktiniz soru yagmurlarimdan biktiniz. ama birgun ben de eski halime donecem ve kurtulacaksiniz.:laugh: )
2. soru- bu karisimi ne kadar suya yapicaz (bol suyun olcusu 1lt. mi 2 lt. mi) ve kalan suyu ertesi gunler kullanabilir miyiz?

ben sorularından bıkmadım
cvp 1:bence poşet ıhlamur olur
cvp 2:1 lt suya yapılacak,ağzı kapaklı bi şişede 4 gun saklanabilior bu tür içecekler

ESKİ HALİMİZE DÖNEBİLMEK DİLEĞİYLE.........

bu birinci formülde her öğün sonrasında 1 fincan felan mı içcez kaç günde bitmesi gerek bu içeceğin ?

bu içeçekler yemeklerden sonra bir bardak ılık olarak içilecek..

kızlar unutmayalımki ne içirsek içelim zayıflamanın tek bir yolu var oda az yemek.......
bu formüller sadece bağırsakları çalıştırıyor....

eski halimise dönebilmemis dileklerimlee

Son düzenleyen: Moderatör:
kıslarrrrrrrrrrrrr 2 kilo daha verdim...
bu formülleri düzenli yapıpta zayıflayan var mı??
eski halime dönmeme 2 kilo kaldı

mrb havdur..70 ten 51,5 oldum..ama doğum yaptım...yani o kadar kiloyu sadece bunlarla vermedim...ama zayıflamamda çok yardımcı oldu...
kıslarrrrrrr yapıpta etkisini gören varmı?çok merak ettim inanın...

merhaba ebrugen bende doğum yaptım 9 ay oldu fakat daha 5-6 kilom var neler yaptığını paylaşırsan veya rejim listeni verirsen sevinirim.depresyona girmek üzereyim ne olur yardım et

arda eren ben rejim yapmadım...sadece biraz dikkat ettim..örnegin ekmek yemedim...kırık kırak yada diyet çubuklarından 1 er tane yedim...tereyağını hayatımdan ve mutfağımdan çıkardım....aycicek yağı da kullanmadım..sadece çok az miktarda zeytinyağı kullandım...hamur kek türü şeylerde yemedim..ama yemeklerimi yedim..hatta emzirdiğim için çok dikkat ettim öğünlerime..az az ama sık sık yedim..birde bu içiçeklerdende içtim..ama çok fazla içemedim..çünkü kızım sütün tadını beğenmedi...birazda haraketli biriyim..bunlardan dolayı kilo verdim..emzirme döneminde en çok yenmesi gereken şeyler meyva çiğ sebze..bol meyva ve salata tüketmelisin..hem sütün kalitesi artar hemde kilo yapmaz..yediklerinde süt alacağı için hızlı bi zayıflama dönemine girersin..birde zayıflamak birazda psikolojik..beynine ben zayıflıcam zayıflıyorum die hükmedersen zayıflaman hızlanıyor..adını unuttum ama öyle bi kitap okumuştum...zayıfladığınıza beyninizi ikna ederseniz ne yerseniz yiyin zayıflarsınız diodu kitapta..ve doğruluguna katılıyorum..tecrübeyle sabittir...

merhaba ebrugen bu sefer şeytanın bacağını kırdım sanırım.işi beyninde bitireceksin ilk önce onu anladım.şimdilik 1,5-2 kg verdim ama azimliyim.gerçi pek bişey yemiyorum ona göre az verdim ama görüntüm baya değişti.bişey yemek istediğim zaman hemen aklıma kaç kalori olduğu geliyor vazgeçiyorum daha vermem gereken 4 kg var.umarım veririm

kızlar yeşil çayın yanında yiyeceğiniz 2 kuru kayısıda hızlandırıcı formül...çok faydası var...sabah 10:00 öğleden sonra 15:00 te yapın....

ardaeren verdığin kilolar hayırlı olsun...cancanın dediği gibi yeşilçay çok iyi geliyor..tatlı krizine girdiğimde yeşil çay ve yanında eti burçak yiyorum..lifli olduğu için tercih ediyorum...tavsiye ederim...

arkadaşlar en baştaki metobolizma hızlandırıcı çayı yaklaşık bir haftadır içiyorum ve 1,5 kilo verdim üstelik çok sıkı bir rejim yapmadım.Sadece yediklerimi biraz azalttım.Ayrıca bir bardak suya bir çay kaşığı tarçın bir çay kaşığı bal kaynatıp sabah aç karna yemekten yarım saat önce gece yatarken içiyorum ve inanılmaz faydasının olduğunu düşünüyorum.Denemek isteyenlere tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar.. Ben tam 6 hafta önce 74,5 kilo ile diyete başladım, bu arada boy 1,55 yani fazlasıyla şişman birisiyim. 5 haftada 5 kg verdim, yediklerimi kıstım,akşam işten gelince 40dk spor yaptım. Ne yediğime gelince; sabahları diyet ekmekle tost ve çay (çalıştığım için pratik olmalı), ara öğünde 1 bardak hazır çorba,öğlen ton balıklı salata, ara öğünde 1 elma veya akşama kadar cebime az bişey(bir avuç) leblebi koyup karnım acıktıkça ağzıma atıyorum.Leblebi hem susatıyor hem tokluk hissi yaratıyor.Akşam ton balıklı ve mısırlı salata,gece boyunca 1meyve(ne olursa)..

Ben öğretmenim ve akşama kadar ayakta ders anlatmak zorunda kalıyorum,buna rağmen ne baş ağrısı ne de halsizlik duyuyorum.

Metabolizmam yavaş çalıştığı için zor kilo veriyorum ama şuan çok mutluyum,yazın bikini ile denize girmek için sabırsızlanıyorum. 20kg vermem gerekti 15kg kaldı.

1 haftadır kullanıyorum anca 500gr verdim.. hemde spor ve diyetimi deli gibi uygulamama rağmen.. otla çöple olmuyor sanırım bu işler.. benim kadar umut bağlamayın.. belkide 10 günden sonra belli olur ne derece faydalı olduğu, bırakmadım hala içiyorum ve mutlu haberleri paylaşmak istiyorum...

kızlar 2 yıldır veremediğim kiloyu 1 ayda verdim. Ben polikistik over hastasıyım, yani yumurtalıklarımda kistler var, o nedenle de metabolizmam hem çok yavaş çalışıyor, hem de bu hastalık insanda kilo yapıyor. Boyum 167 cm. 62 kg a kadar çıkmıştım, hem de 3 senede 55 kilodan. 1 ay önce bu forumdaki elmalı tarçınlı karabiber ve karanfilli çayı yapıp günde 3 kere yemeklerden sonra sıcak olarak düzenli bir şekilde içtim. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini düzenli olarak yedim, sadece tatlıyı kestim, zaten bu çayı içince insanın tatlı isteği de ortadan kalkıyor. Akşamları ise karpuz-peynir, ya da kiraz yedim. İşlerimden dolayı eve geç geldiğim için düzenli spor yapamadım ama haftada 2 gün falan 1 saat yürüyüş, yarım saat aletli cimnastik yaptım ve 1 ayda 3 kilo verdim. Şimdi 58.8 kg. ım. Vermem gereken 3-4 kilom daha var ve ben inşallah eylüle kadar onları da vericem. Bu çayı herkese tavsiye ederim, denemediğim diyet kalmamıştı, az bunalımlara girmedim devamlı kilomda artış oluyor, bir gr. bile veremiyorum diye. Şimdiden pantolonlarım bollaşmaya başladı. Çok güzel bir duygu...

İnternette bu çay ile ilgili bilgi ararken bu yazıya ulaştım.Herkes çayı sıcak içiyor ama tarifi veren kişi buz ekleyin diyor.Şaşırdım ben açıkcası.

Metabolik Denge Sıvısı (Selahattin Dönmez'in tarifi)
Böbrek ve bağırsak çalıştırıcı, yağ emilimini azaltıcı bu içecek, bir elma, bir limon, bir kuru dal tarçın, bir tatlı kaşığı tane karabiber, bir tatlı kaşığı kuru karanfilden yapılıyor. Elma ve limon, kabukları ile bölünür. İçerisine tarçın, taze karabiber, kuru karanfil eklenerek üç litre suda kaynatılır. Süzülüp soğumaya bırakılır. İçerisine buz parçaları eklenerek günde üç fincan içilebilir.

a.smerhaba arkadaşlar uzun süredir kimse buraya girmemiş sanırım
ben bu hızlandırıcı çayı yemeklerden sonra içiyorum
ne kadar süre içmem lazım
ve kilo veren varmı
deneyimlerinizi paylaşırsanız çook sevinirim

merhaba benim bu gün 1. kürüm bitti bu elmalı tarçınlı karanfilli çayı içtim sıcak daha hoşuma gitti, merak ettiğim konu şu: ben de 5 i bir yerde çayını içmek istiyorum sanırım karıştırıyorsunuz o 5 tane çayı da içine katıp da mı kaynatıyorsunuz yoksa sıcakken demleme mi yapıyorsunuz? bunu tarifini daha net verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

X