gece soda yada kola içmeyin!!!!

ceremino

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
708
0
39
Yatmadan 1-2 saat önce tüketilen soda ve kola gibi asitli içecekler, kansere kadar varan sağlık sorunlarına yol açıyor. Amerikalı bilimadamları, bunun yerine süt, su ve meyve suyu içilmesini öneriyor. Uyku sırasında yavaşlayan metabolizma nedeniyle, mide hazım problemi yaşıyor. Yatmadan önce tüketilmiş asitli içecekler de hazmedilmeyince zararlı asitler sabaha kadar midede kalıyor. Bunun sonucunda hem mide zarar görüyor hem de havadaki karbondioksit gazı daha kolay tüketiliyor. Uzmanlar, yatmadan hemen önce kesinlikle asitli içeceklerden uzak durulmasını tavsiye ederek, ''Bu durum mide kanserinin yanı sıra uykusuzluk, tansiyon, aşırı kilo ve kalpdamar tıkanması gibi sorunlara yol açar'' diyor.

Hic sanmiyorum sodanin öyle bir ters etki yaptigini.Biz burda sürekli soda iciyoruz,yani normal su kimse icmez.Öyle olsaydi bu kadar uzun yasarmiydilar hem de saglikli olarak.Gerci sasirdik artik her seye bir kulp takiyorlar.Hergün yeni bir sey cikariyorlar.

Hic sanmiyorum sodanin öyle bir ters etki yaptigini.Biz burda sürekli soda iciyoruz,yani normal su kimse icmez.Öyle olsaydi bu kadar uzun yasarmiydilar hem de saglikli olarak.Gerci sasirdik artik her seye bir kulp takiyorlar.Hergün yeni bir sey cikariyorlar.

bilimsel bı gercek arkadasım katılıp katılmamak sana kalmıs sodanın faydalarının farkındayız hepımız mıneral bakımından ne kadar zengın oldugunu bılıyoruz ama normalde de gunde ıkı taneden fazla içmek zararlı...

bende çok maden suyu içen birisiyim şimdi tekrar araştırdım hiç böyle bir uyarıya rastlamadım hatta heryerde su yerinede maden suyu kullanımının faydaları var sen bu bilgiyi nereden buldun canım bizimle bunuda paylaşırsan sevinirim sevgiler

Maden suyu” ile “soda” arasında ne fark vardır?
Maden Suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen “doğaldır”. Soda ise su ve sudan yapılan içeceklere üretim esnasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen ve tamamen “yapay” olan bir içecektir.

Soda sindirime yardım eder.
Tam tersi oluyor. Sodanın içerdiği asit yüzünden, hava içiyorsunuz, onu da daha sonra gırklayarak çıkarıyorsunuz. Bu size sindirme hissi veriyor, ancak gerçekte soda mide sıvılarını sıvıklaştırıyor bu da sindirimin zorlaşmasına sebep oluyor.
umarım anlamıssındır canım ıkısının arasındakı farkı
sevgiler..

Soda sindirime yardım eder.
Tam tersi oluyor. Sodanın içerdiği asit yüzünden, hava içiyorsunuz, onu da daha sonra gırklayarak çıkarıyorsunuz. Bu size sindirme hissi veriyor, ancak gerçekte soda mide sıvılarını sıvıklaştırıyor bu da sindirimin zorlaşmasına sebep oluyor.
umarım anlamıssındır canım ıkısının arasındakı farkı
sevgiler..

yolladığım linktede var artık türkiyede soda üretilmiyor satılanların hepsi maden suyu sevgiler

yasaklanan onca madde ulkemısde cırıt atarkennn, ınsallah soda da tekrar uretılmez.

X