Antep Kız Kulesi

Zisan aze

Guru
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2006
38
3
Merhabalar... Size Antep'de projesini çizdiğimiz güzel bir evin tavanını göstermek istiyorum. Tanıdık gelecektir. Bakınca benim aklıma gelen sizin aklınızda gelmiştir eminim; "bunu, Sunay Akın mutlaka görmeli" diyeceksiniz.

Mimari anlamda böyle bir tavan motifinin anlamı aslında çok açık. Hayranlığı da aşan bir İstanbul beğenisi... Altındaki mağarayla ve çatı katıyla birlikte bu beş katlı, avlulu, iç mekanı tamamen dolaplı, nişli bu evin görkemi; evin ustasına yada sahibine yeterli gelmemiş ve ucundan kıyısından bir İstanbul'u, tavanlarına asmak istemişler. Belki sizlerde raslamışsınızdır çünkü anadoluda çok yaygındır İstanbul motifleri. Özelliklede Kız Kulesi...

Fotoğraflarda sorun var. Güzellerini yarına diyorum çünkü yarın yine Antep'teyiz

Eklentiler

• $tavan-1.jpg
    $tavan-1.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 240
  • $cephe-1.jpg
    $cephe-1.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 216
  • $içç mekan.jpg
    $içç mekan.jpg
    15,9 KB · Görüntüleme: 222
merhabalar. evet güzel bir proje. Tavanda gördüğün kalem işleri, tüm tavanda var. Kız kulesi ise köşelere oturtulmuş. Bu zaten geleneksel eski bir ev. Yalnızca tamamlama ve temizlik yapılaacak. Kırık dökükler onarılıp, silinmiş kalem işleri tamamlanacak. Cila atılması gibi işlemlerden geçecek. İşte böyle... Fotoğraflar çok kötü biliyorum. Ara kablo kayıp. Yarın azmedip bulacağım. Birde buraya sığsın diye biraz fazla küçülttüm galiba. Söz çözeğim bu ayrıntıları, site de daha yeniyim

Azecim çok anlamlı bir iş yapıyorsun ,kim bilir kimler yaşadı o evde ,acı tatlı neşeli hüzünlü ve sen unutulmuş anıları yeniden canlı hale getiriyorsun.Eline sağlık.

teşekkürler. bende beğendim siteyi. onun için üye oldum. Belki bundan sonra daha sık yazarsın. Düşündüklerin uçup gitmesin hem yazdıkça düşündüklerine de bir çeki düzen geliyor insanın. Ve yazdıkça düşündüklerini daha çok önemsiyorsun, önemsedikçe daha özenli davranıyorsun. ( bunun sonu gelmez. yumurta ve tavuk örneği gibi) Bir bakıyorsun kahvaltıda ki reçel tabağı, sokakta ki kaldırımlar, çatılarda ki kiremitler daha bir anlamlı. Söyleyene bak... bende uzun zamandır yazmıyorum ama ısnma turlarındayım. Yazışalım.

teşekkürler lereenim. Biraz önce geldik. yorulduk ama yinede güzeldi. Otel olacakmış. Gidip kalırsanız anarsınız beni. Antep'de Anadolu evlerinin yan sokağında.

Umarım gitme fırsatımız olur ve anarım o zaman,diğer görüntülerini bekliyoruz.

Çok Güzel Bi Proje.
Elinize Sağlik Ama Biraz Daha Resimler Anlaşilir Olsa Daha Çok Sevinirdik.
Çok Beğendim Umarim Ilerde Bi Gün Gider Kaliriz.
Kimbilir.....

teşekkürler lereenim. Biraz önce geldik. yorulduk ama yinede güzeldi. Otel olacakmış. Gidip kalırsanız anarsınız beni. Antep'de Anadolu evlerinin yan sokağında.

slm kolay gelsin canım bencede güsel bir proje.yaw bu ev çok tanıdık.antepliyimde bende.neresinde acaba antebin merak ettimde.

aşığım bu şehre.. boğazına ,kız kulesine ve her karesine....... oralarda da izlerinin olması ne güzel.resimleri daha büyük görebilmek isterdim.

X