Çocuk Hastalıkları bebeği kabız olanlara tavsiyem

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
canım benımde 1.5 aylık oglusum var 2 gundur kabızdı dıskısını yapamıyordu doktoru fıtıl verdı ama kullanma dedı alısmasın dedı onun yerıne bıldıgımız cıcek sardunya varya onu sapıyla kopar dedı ucuna zeytın yagı sur ve oglunun popasına koy dedı koydum ve 5 dakıka gecmeden oglusum dıskısını yaptı rahatladı bence sende oyle yap zararlı bısey degıl kesınlıkle

MERHABA bunu bende bir arkadaşımdan duydum dün araştırırken sizin yazınızı gördüm. gerçekten dr.unuz sardunyayı tavsiye ettimi. benim bebeğim 1 aylık dr ancak 3 gün yapmazsa fitil öneriyor ama bebişim çatlar o zamana ben 24 saat sonra fitil koyuyorum. ama sonuçta ilaç ve mutlaka yan etkiside olur. sardunya konusundada bir yan etki olur mu olmaz mı sorusu kafamı kurcalıyor

Dvir ve Fe damlalarıda kabızlığa sebep olabilir.bebeğin yetersiz beslenmeside sebep olabilir.fe ve D vir damlaları veriyorsanız bir kaç gün bunları kesip bebeği sıksık emzirip hatta gerekiyorsa su verip mamaylada besleniyorsa 1 çay kaşığı zeytin yağı takviyesiyle mama verilebilir.fitiller bebeğin bağırsaklarını tembelleştirir.nedense bu ara çok duyuyorum.

bebeginiz mamayla besleniyorsa aptamil comformil kullanin.lifli bir mama kabiz bebekler icin..kesinlikle cok faydali

emzirirken sütüm çok yağlı olduğu için bebişim sık sık kabız oluyordu 5 6 günde bir tuvaletini yapıyordu o günlerdede halimizi düşünün.götürmediğim doktor kullanmadığımız ilaç kalmadı ama ne çare,en sonunda doktorumuz bir tavsiyede bulundu;kulak çubuğu varya arkadaşlar onun pamuklu kısmını zeytinyağına batırıp poposundan içeri verin bu arada bacaklarını karnına bastırın birkaç kere tekrarlayınca faydasını göreceksiniz umarım işinize yarar biraz zor ama hadi kolay gelsin...

merheba bende yeni doğum yaptım bebeğim 42 günlük sütüm yetmediği için mama takviyesi yapıyorum ve mama kabız yapıyor sorunumuz kabızlıktı yavrum sürekli ağlıyordu bugün sizin yazınızı gördüm ve uyguladım az önce tuvaletini yaptı o kadar sevindim ki anlatamam allah bin kere razı olsun sizden bu paylaşımınız için bende sizin bu yazınızı ekim anneleri topiğinde önericem ki onlarında aklında olsun orada da bebeği benim gibi kabız olan anneler var.

Bnimde 21 günlük kızım var sma mama ve anne sütü içiyor kabızlık sorunu bizdede var.. Yılbaşında gliserinli fitil koyduk ve yaptı ama şimdi gene kabız oldu:KK43: zeytinyağını denedik hem poposuna hem mamasına ama 2 gündür kakasını yapamıyor gene :KK43: napmalıyım kızlar çaresiz kaldım dr 14 güne kadar sıkıntı olmaz dedi ama yavrum sürekli ağlıyor huzursuz ve uykusuz :KK43:

Arkadaslar bu zeytinyag konusuna takildi kafam benim kizimda surekli kabiz hep dort bes gunde yapiyo bu. Normalmi zeytnyag kullaniyimmi yoksa doktorami gotureyim

emzirirken sütüm çok yağlı olduğu için bebişim sık sık kabız oluyordu 5 6 günde bir tuvaletini yapıyordu o günlerdede halimizi düşünün.götürmediğim doktor kullanmadığımız ilaç kalmadı ama ne çare,en sonunda doktorumuz bir tavsiyede bulundu;kulak çubuğu varya arkadaşlar onun pamuklu kısmını zeytinyağına batırıp poposundan içeri verin bu arada bacaklarını karnına bastırın birkaç kere tekrarlayınca faydasını göreceksiniz umarım işinize yarar biraz zor ama hadi kolay gelsin...
Yazıı ta 2006 da yazılmış :)
24 saat kaka yapmadı bebegim karnı şişti
2.5 saat sürekli ağladıktan sonra sizin yazıyı buldum uygulama sonrası heryerim kaka
Koltuklarım yer yer kaka
Ama yüzümdeki mutluluk paha biçilemez
Ne kadar dua etsem azdır şimdi mışıl mışıl
Uyuyor öpüyorum sizi.

benim bebeğim şuan 4.ayın içinde ilk doğduğu ay kakasını normal yapıyodu 2.aydan sonra 3.4 günde bir yapmaya başladı ve gazıda büyük insanın ki gibi kokmaya başladı doktora götürdüm olabılır değişiyo bebekten bebeğe hergun yapanda var haftada bır yapan da dedı herneyse bi gün bebeğimin bezini açtım havalansın diye tam kakasını yapcakmış da poposuna bi baktım dış tarafta bişey yok iç kısmı kanamış yara olmuş kabuk bağlamış tekrar doktra götürdüm iyi farketmişsin çatlak var bebeğinde canı yandığı için yapmak istemiyo olsa da tutuyo kabız yapmıcak seyler ye oyle emzır dedı 2krem bide fitil verdı 2gun yapmazsa koy yapsın dıye bıde otrutma banyosu yaptır dedı ama dha smdıden otrtyrm kendım tutp suda bekletyrm ınsallah gecer dıkkatlı olun dıkkatlı takıp edın bence

benim bebeğimde 4 gün yapmadı duphalac diye bir ilaç verdi doktor hemen etkisini gösterdi sorun yok şuanda.sarı cıvık bir kaka yaptı doktor dedi ki sıkıntı yok olur bu tip şeyler takmayın dedi.

benim bebeğimde 4 gün yapmadı duphalac diye bir ilaç verdi doktor hemen etkisini gösterdi sorun yok şuanda.sarı cıvık bir kaka yaptı doktor dedi ki sıkıntı yok olur bu tip şeyler takmayın dedi.
benımkı ıkıncı ayından berı bu sekılde yalnz kabız degıl yatıgında kıyafetlerıne kadar cıkcak sekılde cıvık yapıyo ama ıste 3.4 gunde bı yapıyo poposunda catlak var kanıyo

Benim babannem de torunlara hep aynısını yapardı.

Popo ya zeytinyağı sonrasında ki mutluluk paha biçilmez. Bebekler rahatlayinca anne de rahatliyor

Mrb bisi danismak istyrm 2 bucuk aylik bir oglum var kakasini 3 gunde bir yapio form da okuduguma gore zeytinyagi icirdm cay kasigiyla ama cok agladi ve genzine kacirmadgmz halde oksurup durdu midesi bulandi cikaramadi bende korktm simdi iyi ama.kakasinida yapmadi birsey olmaa dmi aglamaktan mahvoldm

Mrb bisi danismak istyrm 2 bucuk aylik bir oglum var kakasini 3 gunde bir yapio form da okuduguma gore zeytinyagi icirdm cay kasigiyla ama cok agladi ve genzine kacirmadgmz halde oksurup durdu midesi bulandi cikaramadi bende korktm simdi iyi ama.kakasinida yapmadi birsey olmaa dmi aglamaktan mahvoldm
benım bebegımde oyleydı hala oyle 4aylık suan bende ıcır dedıler ıcırmıstım ama snra bobreklerı falan daha o kadar gelıskın degıl suzmez flan ddıler vermedm bdha snra doktora sordm olabılır hergn yapanda var bıkac gunde bır olanda dedı.ben bı gun pposunu sılerken poposuna kulak cubuguyla surıyım dedm zeytınyagını hafıf actım bı baktm yara olmus içi kanamıs hafıf hemen gtrdm dktra bıkac gunde bı yapıyo bıde boyle olms dedm ıyı farketmıssın catlak var popoda makat darlıgıda olabılır ılk once bı catlagı gecırmeye calısalm dedı ıkı krem bı fıtıl vrdı hala aynı o seklde yapıyo kremlernde bı etksı olmadı gıbı bıdha gtrcem

benım bebegımde oyleydı hala oyle 4aylık suan bende ıcır dedıler ıcırmıstım ama snra bobreklerı falan daha o kadar gelıskın degıl suzmez flan ddıler vermedm bdha snra doktora sordm olabılır hergn yapanda var bıkac gunde bır olanda dedı.ben bı gun pposunu sılerken poposuna kulak cubuguyla surıyım dedm zeytınyagını hafıf actım bı baktm yara olmus içi kanamıs hafıf hemen gtrdm dktra bıkac gunde bı yapıyo bıde boyle olms dedm ıyı farketmıssın catlak var popoda makat darlıgıda olabılır ılk once bı catlagı gecırmeye calısalm dedı ıkı krem bı fıtıl vrdı hala aynı o seklde yapıyo kremlernde bı etksı olmadı gıbı bıdha gtrcem

Bnm oglumda gazini cikarirken kakasini yaparken ciglik atio resmen ve kirmizilik olusuo icine bakmdm tabi doktoruma bu danisayim olmazsa tsk ederm

rica ederim bizim sorun hala devam edıyor dun saglık ocagna gıtmıstık ası yaptırmaya hemsıre senn yedıgın bı seye alerjısı olabılır hazmedemıyodur belkı flan cocuk gstrolojye gt dedı smdı tkrar dktra gtcez bakalm

X