Çocuk Hastalıkları bebeği kabız olanlara tavsiyem

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
benim.bebegin 2 buck aylik 5 gundur yapamiyodu kakasinu annem makatindan sabun vermemi soyledi denedm yapti ama hem az hemde cok zorlanark yapti 2 gundur de gece ve gunduz uykusunda ikiniyo yapamaymcada aglayarak uyaniyo gazini bile zor yapmaya basladi ona bile agliyo yavrum kakasinida 2 gundur yapiyo ama cok zorlaniyo ve huzursuzlandi iyice ne yapmam lazim sadece anne sutu veriyorum.

kulak cubugunu zeytınyagına batırıp poposundan ıttırırsen hemen yapıyor ama oyun oynayarak bısey yokmus gıbı farkettırmeden daha kolay oluyo

Poposundan devamli uyarinca barsak tembelliği olmaz mi?:110: tekrar tekrar uyarilmak ister yapmak için. Bence hic faydali degil:KK12:

Benim bebeğim de 4 buçuk aylık kabızlığımız yeni başladı ek gıdaya geçtiğimiz için çorbayı yada mamasını biraz sıcak veriyorum Yediği an yapabiliyo sert yapıyo ama ağlamadan yapıyo ve sürekli yüzüstü yatıyorum sevdiği için hareket ettiği için sürekli sert yapıyo ama rahat şekilde çıkarıyo

Emen bebeğin 3-4 gün yapmamasi normalki. Aslinda yağlı olsa bağırsakları daha çabuk dolmaz miydi? Benim.oğlan da hep kabizdir ama yemek yemedigi içindir. Iki uc gün için poposunu durtulmemeli çocuğun ikide bir. Sekiz güne kadar bile cikabiliyor o kadar küçük bebegin kaka yapmasi

Ben bu dertten çokkk muzdariptim çözümü burdan bi arkadaşın tavsiyesiyle buldum ona da doktor tavsiye etmiş. Kuru kayısıyı haşlayıp suyundan 2-3 çay kaşığı veriyorum 5-6 saat sonra yapıyor :) bu arada bebeğim 4 aylık sadece anne sütü alıyor.son 1 aydır böyle yapıyoruz önceden fitille lavmanla yaptırıyorduk. Artık kayısı sayesinde sıkıntımız kalmadı çok şükür.

Mrhb anneler 3 aylık bebegım var 2 aydır kabız.berko cuca dıye bı surup varmıs eczanı onu verdı.aranızda kullanan oldumu.

ben ne zaman şu içmeyi unutsam kizim kabiz oluyo bende hemen peşpeşe su içiyorum bir kac kere emzirmeden sonra kizim kakasini yapiyo bir deneyin isterseniz yada sulu mama yapıyorum 1olcek mamaya 2 ölçek su oda iyi geliyo

Bence nane süper çözüm bi zararı yok benim arkadaşım tavsiye etmişti bana o kaynatıp suyunu bile vermişti 1 yada 2 Çay kaşığı ama Çocuktan çocuğa Değişiyo tabi bence ben çorbasının içine atıyorum hala çok iyi geliyo yada mamasını değiştirmelisin canım benim

Benim bebeğim 16 günlük bugün hiç kakasını yapmadı gaz sancısı çektiği de söylenemez ne yapmalıyım bilmiyorum

Bebeğin daha çok küçük ama hergün yapacak diye de bişey yok bazı bebekler 3 gün de bir bile yapıyo zaten olup da yapamasa hıysuzlanır diye düşünüyorum bitanem geç oldu ama inşallah yapıyodur şimdi

Benim bebeğimde kabız maalesef bebeğim 3,5 aylık ilk önce bi 8 gün kakasını yapmadı fitil attım yine yapmadı doktora götürdüm karnında bi sertlik ve huzursuzluk ateş ağlama gibi şeyler yoktu 12 saat sonra yarım fitil daha atalım dedi attım sabaha hala yapmamıştı zeytin yağlı pamuk çubukla uyardım yok en sonunda annem ufak bi parça dalan zeytin yağlı sabundan atmış bana sorarsa attırmayacağımı bildiği için altını değiştirirken atıvermiş 5 dk sonrasında oğlum 8 günlük kakasını yapmıştı çok sevindim kakası normaldi biraz fazlaca yapmıştı ve kokuyordu çok. Sonra bir kez de hiç bişi yapmadan kendisi kakasını yapmıştı aynı günün akşamında. Ama ertesi gün ve sonraki 4-5 gün yine yapmayı unuttu kakayı fitil attım 5. Günde yaptı 15 dk sonra. 3 gün geçti yine yapmıyor fitille yaptığından sonra bir daha doktora gittik ultrason ve idrar tahlilleri yaptırdık herşey temiz çıktı. Oğlum anne sütü alıyor bu ay altı sınırda kilo alımı olmuş günlük olarak mama takviyesine başlayalım dedi bugünde fitil atıp bağırsakları boşaltalım sonrasında hergün bir çay kaşığı zeytin yağı ve isyemeyene kadar da besle bakalım bi dedi haftaya da kontrole gelin tekrar dedi salı günü doktora gitmiştik bugün perşembe doktordan sonra attığım fitille kakasını yaptı o gün sonrasında bu dakikaya kadar yapmadı hala anlasam bi neden.. Bezini açtığımda görsem birazcık olsada bi kaka ağlıcam sanırım..

Benimki de fitille yapmadı yarın doktora götüreceğim neden böyle oluyor anlamıyorum

Dün yardımsız kendi yaptı kakasını oğlum sadece bi çay kaşığı zeytinyağı koyuyorum sağdığım süte çok mutlu oldum :halay: darısı başınıza. doktora gittiniz mi ne dedi doktorunuz?

7 gün sonunda fitil ile yaptı eski fitili de duruyor du erimemişti sanırım kansuk fitil erimiyor ama yinede bi dr gidince soracağım eğer yapmasaydı çocuk cerrahına götürmem gerekecek ti

X