ocuklarda cinsellik

zeliha42

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2006
168
0
44
5 yaşında bir kızım var bugünlerde kendine aşırı merak sardı.
Sürekli yanlız kalmak istiyor.Biz yanına gidince o odayı değiştiriyor.
Cinsellikle ilgili şeylerle uğraştığını tahmin ediyorum.
Sitelere baktım bunun bu yaşlarda normal olduğunu yazmışlar aynı durumda olan arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.
:uhm::uhm::uhm::uhm::uhm:

Canim kiz kardesim bi ara öyleydi ama doktor normal gecer filan demisti öylede olmustu...
bakalim belki tecrübeli arkadaslar yazarlar.Benim kizimda 3 yasinda ben kardesinin altini deyistirirken geliyor onun pipisine bakiyor sonra kendisininkini aciyor anne benimki daha güzel demi diyor :Roflol: oda farki kesfediyor galiba tatlicadiarzu

merhabalar!zeliha çocukların cinsel organlarını ellemelerinin farklı sebepleri vardır;
-temizlik:bu bölge yeterince temizlenmediğinde kaşınabilir rahatsız edebilir.deterjan alerji yapmış olabilir.
-farkındalık:çocuk cinsel organını yeni keşfetmiş olabilir
-haz:çocuk her organını ellediği gibi cinsel organınıda elleyebilir.ancak farklı bir duygu ve haz alabilir bu nedenle bunu tekrarlayabilir.
-merak:vücudumuzun pek çok yeri açılsa bile cinsel organın olduğu yer hep kapalı kalır ve gizlidir.buda çocukta merak duygusunu uyandırır.
-farklı cinsiyetler olduğunu fark etmek
-ilgi açlığı ve stres:çocuğun cisel organını aşırı ellemesi ve kendini tatmin etmesi çoğu zaman çocuğun dış dünyada olan mutsuzluğunu ifade eder.dış dünyada umduğu mutluluğu,ilgiyi bulamayan çocuk cinsel organını elleyerek kendini mutlu etmeye çalışır.bu gibi durumlarda çocuğa daha fazla ilgi,yakınlık,sevgi göstermeliyiz.bu çok normal bir süreçtir her çocuk bunu yapar.ancak aşırı elleme korku ve kuşkuların göstergeside olabilir!

böyle bir durumda ne yapmalıyız???
sakin olun.gelişiminin bir parçası olduğunu unutmayın.
utandırmayın!!azarlamayın!cezalandırmayın!bu tür tepkiler cinsellikten korkmasına,cinselliği pis ve yasak bir olaymış gibi algılamasına cinselliğinden utanmasına neden olur ve ileride cinsel yaşamını derinden etkiler.
dikkatini başka bir yöne yönlendirin,davranışı görmezden gelin.
sıkı ve sert giysiler ,sert ve küçük iç çamaşırları giydirmeyin.
uzun süre yalnız bırakmayın.
ilgi ve sevginizi gösterin.ona daha fazla zaman ayırın sevginizi sık sık dile getirin.olumlu bi davranış gösterdiğinde onunla gurur duyduğunuzu söyleyin.beraber yapabileceğiniz etkinlikler bulun

benim iki oğlum var onlarda böyle bi durumla karşlaşmadım ama arkadaşımın kızı var o kızını başka bi arkadaşının oğlu ile odada cinsel organlarını açmışlarken yakalamış ne yapacağını bilmiyor bu durumda ne yapılır yardım edermisiniz bu tür deneyimleri görmezdenmi gelmeliyiz

bende bugün 3 yaşımdaki kızımın bir odada elinde ayna ve elbisesinin kurdalesiyle cinsen organına baktığını ve kurdale ile dokunduğunu gördüm ben odaya girince utandı ''anne git'' dedi bende odadan çıktım ama gizlice seyrettim beni tekrar gördüğünde elbisesin ikapattı ve tekrar git dedi birşey demedim internetten araştıırdım normal deniyor ama insan ilk fark ettiğinde ne yapacağını bilemiyor

X