Meme Protezleri

E

EU1

Ziyaretçi
Meme Protezleri

--------------------------------------------------------------------------------

Meme protezlerinin birçok şekli ve çeşidi vardır ama hepsinde de ortak olan şey dışlarının silikon olmasıdır. Bir kaç milimetre kalınlığında silikon bir torbanın içine ya sıvı silikon, ya serum fizyolojik yani tuzlu su, ya da daha yeni çıkan katı silikon doldurulmuştur. Katı silikon protezlerin özelliği protezler patlasa dahi silikonun akmamasıdır. Serum fizyolojik ile doldurulmuş protezler bugün Amerika’da en çok tercih edilen protezlerdir. Ancak bazen ortaya çıkan ve genellikle geçici olan su sesi hastaları en çok rahatsız eden konudur. Biz kliniğimizde katı silikon içerikli protezleri tercih ediyoruz. Sebebide meme dokusu kıvamına en yakın hissi vermesindendir.

Protezlerin yüzeyleri düz ve pütürlü olabilir. Pütürlü protezlerin amacı korktuğumuz kapsül kontraktürü gelişimini azaltmaktır. Bir diğer kapsül kontraktür riskini azalttığı iddia edilen protez de son yıllarda Fransız PIP firmasının piyasaya sürdüğü “titanyum” kaplı protezlerdir. Bu protezler normal protezlerden iki kat pahalıdır ve henüz beklenen popülariteyi kazanmamıştır.

Protezler yuvarlak, anatomik (damla) ve asimetrik şekilli olabilir. Bu şekil farklılıkları hastaların beklentilerinin tam anlamıyla tatmin edilebilmesi için çeşitlendirilmiştir. Yuvarlak protezlerin en yüksek noktası merkezdedir. Anatomik protezlerin ise en yüksek noktaları merkezde değil bir kenara daha yakındır ve düz bir düzleme konulduklarında su damlası şeklini alırlar. Asimetrik protezler ise büyüklük farkı olan hastalarda tercih edilmektedir.

Yuvarlak protezler kas altında, anatomik protezler kas üstünde tercih edilirler. Protezlerin yerleştirildikleri alanda dönmeleri anatomik protezler için bir sorundur. En yüksek noktaları meme başı altında olmalıdır. Dönme durumunda en yüksek nokta memenin dış kısmına veya iç kısmına gelerek veya tam ters dönerek istenmeyen bir sonuç ortaya çıkmasına neden olabilir.

İstenilen meme büyüklüğü son derece kişisel bir konudur. Doktorunuz size ancak istediğinize yakın bir meme büyüklüğü elde etmede yardımcı olabilir. Büyüklüğün hesaplanmasında en iyi yöntem; değişik protezleri sutyeninizin içerisine koyarak denemektir. Bu şekilde ameliyat sonucunda ne büklükte göğüsleriniz olacağını aşağı yukarı anlayabilirsiniz.

Protezlerin boyları hacimlerine göre cc olarak ifade edilir. 1 cc 1 milimetreküp olarak tanımlanır.

Kullanılan tüm protezler CE (Avrupa Birliği Standartları) ya da FDA onaylıdır. PIP, Mentor, McGhan bugün piyasadaki en iyi protezlerdir.

bigilerin için sağol sıla cığım.arkadaşın ameliyat olursa kışa doğrubeni haberdar edersin değil mi canım.ben de aynnı doktora ameliyat olabilirim.

bigilerin için sağol sıla cığım.arkadaşın ameliyat olursa kışa doğrubeni haberdar edersin değil mi canım.ben de aynnı doktora ameliyat olabilirim.
sende saol canımsın
tabıkı haayatım sen merak etme canım valla olunca ılk ısım gelışmelerı sana bıldırmek olacak sevgıyle muckkss

teşekkr ederim sılacım bilgilerin için, mertcim sanırım seninle kışa ameliyat olacagız :1hug:

geçmiş olsun arakadaslar umarım ıyı gecer sevgıyle muckkss

arkadaslarrr damla protezin dönmeolayı diye birşeyi bi burda okudum bide bi doktorun sitesinde...araştırdımm o kdr yok öyle bişi yaw. subfascial konuldubnmki , kas zarının altına, kas altı cok ağrılı olur die yaptırmadm ben..
gousünüz hc yoksa damla tercih edin derim, yoksa top bi görüntü oluşur...ama gous biraz warsa ROUND olabilir cannarım..

arkadaslarrr damla protezin dönmeolayı diye birşeyi bi burda okudum bide bi doktorun sitesinde...araştırdımm o kdr yok öyle bişi yaw. subfascial konuldubnmki , kas zarının altına, kas altı cok ağrılı olur die yaptırmadm ben..
gousünüz hc yoksa damla tercih edin derim, yoksa top bi görüntü oluşur...ama gous biraz warsa ROUND olabilir cannarım..
yaa bu konuda ben çok cahilim yani.sana şöyle izah edeyim.eskiden 75 bedendi göğüslerim .şimdi onları bile dolduramıyorum.sönmüş balon misali büzüşüp,kırıştı,içi de boşaldı ve sarktı.
bu durumda bana ne tarz silikon tavsiye edersin.
kas altı ve kas üstü nün ne gibi farklılıkları oluyor?bana yazarmısın.

X