Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

Kızlar bn bazı sebeplerden ötürü derin dondurucuya sebze meyve atamadım.
Eylül ayında atılabilen şeyler varmı yoksa kaçırdımmı

yeşil fasulye, barbunya, bamya, köz biber patlıcan, dolma biber. kompostoluk mürdüm erik. süt mısır. kaçırdığın sadece bezelye ve vişne olmuş. fazla kayıp yok bence.

merhaba kızlar
ben de derindondurucuya bişeyler atmıştım ama yaz tatilindeyken bi kaç kez elektirikler kesilmiş..yani yazık oldu emeklerime..en çok da baklalarıma üzülüyorum...çok uğraşmıştım büyük bir keyifle ama şimdi istesem de yapamam bakla yok çünkü...o_O

kızlar
bu hafta domates yapmayı planlıyorum...ama derin dondurucuda değil konserve olarak hani şu sivri domatesler var ya onlar daha susuz oluyo onlardan...

Merhaba ben kisa sadece 10kg tarhana yaptim kendim o kadar cikacagini sanmiyprdum ama cikti 1kgsnu ablam ankaraya evlncek kisin ona vericem
digerleri kisin bana yetr
Buzlugima bisi atamiyorm malesef kurvanda etler ancak yer buluyo cunku
sagolsun esimin yengesi kucuk buzlullu dplap almislar kurban etleri direk dolduruyor :KK43:
Evlendigim ilk sene attim ama kurban etleri geldi cikqrip bozmak zorunda kaldim
o yuzden bisi atmiyorum bende :KK43:

Merhaba ben kisa sadece 10kg tarhana yaptim kendim o kadar cikacagini sanmiyprdum ama cikti 1kgsnu ablam ankaraya evlncek kisin ona vericem
digerleri kisin bana yetr
Buzlugima bisi atamiyorm malesef kurvanda etler ancak yer buluyo cunku
sagolsun esimin yengesi kucuk buzlullu dplap almislar kurban etleri direk dolduruyor :KK43:
Evlendigim ilk sene attim ama kurban etleri geldi cikqrip bozmak zorunda kaldim
o yuzden bisi atmiyorum bende :KK43:
Konserve yapın siz de barbunya,bamya,tazefasulye,Menemenlik domates konserveyi yapabilirsiniz tarifleri nette yazıyor,Dolmalık patlıcan ve Dolmalık biberleri kurutup kışın dolma yapabilirsiniz,ayrıca yine Patlıcanları küp küp doğurayıp domatesle kavurup sıcak sıcak kavanozlara katıp kışın türlü ve tava yemeklerinde kullanırsınız.

Son düzenleme:
bende birazdan patlıcan doğramaya başlıcam...ve domates....sonra cam kavanozlara doldurup 5 dk kaynatıcam ters çevirip....arka balkondaki rafa dizicem...herkeslere kolay gelsin...

Konserve yapın siz de barbunya,bamya,tazefasulye,Menemenlik domates konserveyi yapabilirsiniz tarifleri nette yazıyor,Dolmalık patlıcan ve Dolmalık biberleri kurutup kışın dolma yapabilirsiniz,ayrıca yine Patlıcanları küp küp doğurayıp sıcak sıcak kavanozlara katıp kışın türlü ve tava yemeklerinde kullanırsınız.
Gecen sene kavanoLara komposto yaptim 20 sise ziyan oldu

X