Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

slm arkadaslar ben ali naziği çok seviyorum hemen hazırda közlenmiş patlıcan olsun istiyorum nasıl yapıp koymalıyım dolaba?

slm arkadaslar ben ali naziği çok seviyorum hemen hazırda közlenmiş patlıcan olsun istiyorum nasıl yapıp koymalıyım dolaba?

Canım nasıl közlüyorsun patlıcanı bilmiyorum ama ben ocağın üstünde közleme tavasında bostan patlıcanları közlüyorum..

Sonra o patlıcanların kabuğunu güzelce soyup doğruyorsun parça parça..

Biraz süzgeçte beklet doğradığın patlıcanları 10 dk. kadar siyah suyu aksın..Sonra poşetle buzluğa at..

Bu kadar,afiyet olsun..

aralarına buzdolabı poşeti koyabilirsin ama öyle neyin içine koyacaksın bilmiyorum.
yuvarlak saklama kabın var ise teksıra halinde koyabilirsin :KK56:

krep derin dondurucuya konulabiliyorsa nasıl koycağım sorun değil aralarına yağı kağıt kyup yapışmaların ı önler buzdolabı poşetinde saklarım da krepe bişey olmaz dimi?

Canım nasıl közlüyorsun patlıcanı bilmiyorum ama ben ocağın üstünde közleme tavasında bostan patlıcanları közlüyorum..

Sonra o patlıcanların kabuğunu güzelce soyup doğruyorsun parça parça..

Biraz süzgeçte beklet doğradığın patlıcanları 10 dk. kadar siyah suyu aksın..Sonra poşetle buzluğa at..

Bu kadar,afiyet olsun..

ben közlüyorum, kabuğunu soyuyorum, soğuyunca poşetleyip atıyorum. doğramıyorum yani. kışın kullanacağım zaman doğruyorum. afiyet olsun..

masallah ne guzel anlatmissin canim peki havus ve patetesleri nasil yapip atiyorsun haslayip filanmi :KK71::KK71::KK71::KK71:

yok cnm haslamıyorum ben yemeklık dogruyorum sonra cıkartıp normal yemege nasıl koyuyoz patatesı salça fılan kavuruyoz ya oyle atıverırım soganlı salcalı karısıma bı ıkı cevırır sonrakı malzemeye gecerım ama cozunmeden kullanmak lazım yoksa cok dagılıyo ve dolap kokuyo he bı de bı ıcat daha cıkardım konserve domates yapmıyorum rende domateslerı buz kalıplarında dondurdum onları kullanıyorum :)

geçen yaz bamyayı ayıklayıp yıkayıp suyu süzüldükten sonra direk koydum dolaba.6 poşet bamya yedik bu kış ve hiçbirinde jelleşme olmadı. pişirirken buzlu buzlu tencereye atıp, üzerine 1 limon suyu ve domates rendesi ekledim.
geçen ay bakla da çok koydum. sadece tuzlu suya kırıp yıkayıp attım dolaba.domatesle kavurmuyorum yani. dün bir tanesini çıkarıp pişirdim nefisti.
afiyet olsun

ben de bamyayı ayıklayıp yıkaöadan buzluğa atıyorum. pişireceğim zaman limonlu suda bekletip, yine limonlu suyla yıkayp tencereye atıyorum. onada bişey olmuyor.

dondurucuya şeftali ve erik koymayı düşünüyorum oğlum meyva suyunu çok seviyor kışın kaynatıp meyva suyu yapmayı planlıyorum şeftali ve erik koyan varmı ? nasıl hazırlıyorsunuz

dondurucuya şeftali ve erik koymayı düşünüyorum oğlum meyva suyunu çok seviyor kışın kaynatıp meyva suyu yapmayı planlıyorum şeftali ve erik koyan varmı ? nasıl hazırlıyorsunuz

ben meyva suyu olarak değil, kompostoluk koydum şeftali. ama aynısını yapabilirsin mantık aynı. şeftali ne çok sert ne çok yumuşak olacak. şeftalinin kabuklarını soyup, küp şeker büyüklüğünde doğradım. çukur bir kaba aldım. üzerine toz şeker serpip, 5-10 dakka bekledim. sonra poşetleyip kaldırdım. kışın kaynar suya buzlu buzlu attım, şekerini istediğin gibi ayarlarsın.erikte de aynısı yapılabilir. afiyet olsun.

Bende barbunyayı attım

bezelyeyi attım

taze fasulyeyi de domatesle kavurup attım

iyi oluyo yaa,kış için..

zaten sürekli,doğranmış soğanım,dereotum,maydonozum vardır onları hiç ihmal etmem..
bayat ekmek içi,mısır, vs.elime ne geçerse koyuyorum

çorba koyanınız var mı arkadaşlar. biz iki kişiyiz, mercimek çorbası seviyorum ama ne kadar az da yapsam çok geliyor, eşim iki gün üst üste aynı yemeği yemez. çorbayı pet su şişeleriyle koysam diyorum. deneyeniniz varmı?

çorba koyanınız var mı arkadaşlar. biz iki kişiyiz, mercimek çorbası seviyorum ama ne kadar az da yapsam çok geliyor, eşim iki gün üst üste aynı yemeği yemez. çorbayı pet su şişeleriyle koysam diyorum. deneyeniniz varmı?

aynen öyle canım küçük su şişeleriyle saklayabilirsin ben de öyle yaıyorum ama çok uzun tutmuyorum bikaç güne çıkarıp içiyorum :}

Bir sorum olucaktı kızlar. Kış için domates hazırlıycam melemen için sayfaları okuyup hatim ettim ama hep hazırlanışı var. ben o sosu hazırladıktan sonra neler yapmalıyım ve nerede saklamalıyım. Halam kilerinde saklardı mesela. Ben nasıl yapıyım.:44:

derin dondurucu almaya karar verdik hangi markayı kullanıyorsunuz yatay mı çekmeceli mi 3 çekmece mi 6 çekmece mi çok pahalı bişeyi bilmeden iyidir diye almak istemiyorum sizlerin tavsiyesiyle önerilerinize göre alacağım

Bir sorum olucaktı kızlar. Kış için domates hazırlıycam melemen için sayfaları okuyup hatim ettim ama hep hazırlanışı var. ben o sosu hazırladıktan sonra neler yapmalıyım ve nerede saklamalıyım. Halam kilerinde saklardı mesela. Ben nasıl yapıyım.:44:

bende domatesi pişirip kavanozlara koyuyorum sonrada buzdolabında sakllıyorum ihtiyacım oldukça kullanıorum yaşadığımız yer çok sıcak olduğu için buzdolabına koyuyorum ben

kızlar iki ay sonra evleniyorum. düğün vs derken şu uzluğa bişeler atma telaşı sardı beni. birkaç sorum olacak size.
mısırları haşlayıp koymakmı daha iyi taze halini tane tane ayırmakmı?
taze fasülyeyi domatesle kavuracağım ama kavonoza koyup kaldırmak istiyorum. nasıl yapsam. derin dondurucu kendi evimde yok. anneminkini ortak kullanacağız. ama evlermiz yarım saat mesafede. sürekli gidip alamam her istediğimi. daha çok kavonoz işi neler yapabilirim diye bakıyorum?

derin dondurucu almaya karar verdik hangi markayı kullanıyorsunuz yatay mı çekmeceli mi 3 çekmece mi 6 çekmece mi çok pahalı bişeyi bilmeden iyidir diye almak istemiyorum sizlerin tavsiyesiyle önerilerinize göre alacağım

ben yeni aldım..henüz kullanmadım
sandıklı yatay şeklinde
markası ariston...orta boy..fiyatı 600 ytl
inş. memnun kalırım..
burdaki arkadaşlar hangi markayı kullanıyor acaba
yazarsanız sevinirim...ariston kullanan var mı aranızda?

Son düzenleme:
X