Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

o kadar çok hilal akkaş varki face de..hangisisiniz acaba:))

:))) burdaki profil resmimle aynı facedeki resim. belki bu şekilde görebilirsiniz. başka nasıl yapabiliriz bilemiyorum. bütün bilgilerim herkese açık ahşap boyama albümleri falan var.nazilli de yaşıyor diye de yazıyor profilde o şekilde yani:KK74:

bence bu gıbı urunlerın satısı ıcın ayrı bır topık olusturulmalı ben bılmedıgım neler dondurucuya atılıo dıye bakınırken son 3 sayfa bır dızı bıber bılmem kac kılo domatesle dolmus tasmıs ...Amacım arkadası elestırmek dııl de yanı konu baska yerlere gıtmıs kım neler atmıs nasıl on ıslemden gecırmıs bunları ogrenmek daha cok ısıme gelırdı dogrusu ..

bence bu gıbı urunlerın satısı ıcın ayrı bır topık olusturulmalı ben bılmedıgım neler dondurucuya atılıo dıye bakınırken son 3 sayfa bır dızı bıber bılmem kac kılo domatesle dolmus tasmıs ...Amacım arkadası elestırmek dııl de yanı konu baska yerlere gıtmıs kım neler atmıs nasıl on ıslemden gecırmıs bunları ogrenmek daha cok ısıme gelırdı dogrusu ..

kusura bakmayın yeni olduğum ve böyle bi konu olmadığı için vede özel mesaj yazamadığım için konuya buradan girdik

Kızlar kış için hazırlık yapan varmı yapan varsa neyi nasıl yaptığınızı anlatırmısınız
ben böyle şeylerle uğraşmayı çok seviyorum ama çoğu şeyleri bilmiyorum
yazarsanız sevinirim

bende kış için domatesleri küçük küçük doğradım poşetlere koydum bazılarını bütün olarak koydum yemeklerde yaz domatesi lezzetini bulmak isteyenlere tavsiye ederim

Son düzenleme:

çok dogru söylüyorsunuz.size katılıyorum. konu amaç dışına cıkmıs,ben de dondurucuya neler konulur onu ögrenmek ıstemıstım ,domates biber fıyatı degıl..

güzel hazırlıklar iyi gidiyo bende bamya attım geçen pazardan aldım bakalım nası bişi olcak aslında böle bezelye barbunya bamya bunların tam zamanını bilerek alıp atmak en güzeli

bende kış için domatesleri küçük küçük doğradım poşetlere koydum bazılarını bütün olarak koydum yemeklerde yaz domatesi lezzetini bulmak isteyenlere tavsiye ederim

bende domatesleri kabuklarını soyup,küçük küçük doğrayıp,tencerede azıcık kaynatıp kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatıp ters bi şekilde dolaba koymayı düşünüyordum,,,sizin yaptığınız gibi hiç denemedim,acaba öle nasıl oluyor,tadında değişme olmuyor mu?yani daha kolay gibime geldi de

bende yazın mutlaka bişeyler hazırlarım
bu sene yaptıklarım
barbunya ayıklayıp koydum
patlıcan közledim
bezelyeyi ayıklayıp yıkayıp koydum
kırmızı biber közledim
mısır koydum birde mısırı haşlayıp tanelerine ayırarak koydum
elma reçeli ve çilek reçeli yaptım
biberleri yemeklik doğradım birde kızartmalık doğrayıp koymam gerekiyor
son olarakta turşu yapacağım salatalık ve eşim için acı biber

annemden ev makarnası tarhana konserve domates ve konserve menemenlik alacağım
kayınvalidemden salça salamura yaprak ve kırma yeşil zeytin alacağım

kış hazırlıklarım bu kadar
Allah hepimize afiyetle yemeyi nasip etsin inşallah

bende domatesleri kabuklarını soyup,küçük küçük doğrayıp,tencerede azıcık kaynatıp kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatıp ters bi şekilde dolaba koymayı düşünüyordum,,,sizin yaptığınız gibi hiç denemedim,acaba öle nasıl oluyor,tadında değişme olmuyor mu?yani daha kolay gibime geldi de
yemeklerde çok güzel oluyo yemeğinde mesela tarhananın içine kışın dolaptan küp doğradığım domateslerden koyuyorum tadı bambaşka oluyo kışın hormonlu tatsız domateslerini kullanmamış oluyrum

domatesleri porsiyonluk hazırlıyorum pet bardaklara buzdolabı poşetlerine doğrayıp koyuyorum büyük kolaylık oluyo kullanmak istediğimde.Bende ilk defa domatesleriküçük doğradım kaynattım kavanozlara dolurup ters çevirip soğuttum şimdiye kadar hiç denemedim komşumuz çok methetti fasulyede çorbalarda çok güzel oluyo dedi .acaba sizde mi ilk defa kullanacaksınız benim gibi

Bende yaptım hazırlıgımı gecen cumartesi bamya borulce taze fasulye bezelye barbunya koydum deepfreze domteslerı kavurup kavonozladım tarhana salca yaprak komposto recellerimide annem yapıverdı saolsun şimdilik bu kadar yeter dedim allah yedırmeyı nasıp etsn

domatesleri porsiyonluk hazırlıyorum pet bardaklara buzdolabı poşetlerine doğrayıp koyuyorum büyük kolaylık oluyo kullanmak istediğimde.Bende ilk defa domatesleriküçük doğradım kaynattım kavanozlara dolurup ters çevirip soğuttum şimdiye kadar hiç denemedim komşumuz çok methetti fasulyede çorbalarda çok güzel oluyo dedi .acaba sizde mi ilk defa kullanacaksınız benim gibi

domatesler o sekılde gerekten cok gusel oluyor deneyınce zaten pısman olmıucaksanız kavonozların tutup tutmadıgını kontrol ettınızmı

güzel hazırlıklar iyi gidiyo bende bamya attım geçen pazardan aldım bakalım nası bişi olcak aslında böle bezelye barbunya bamya bunların tam zamanını bilerek alıp atmak en güzeli
tam barbunya ve bamyanın zamanı dolaba koymak için bezelye için geç bi vakit mayıs haziran arası bolca hemde çok ucuza bulunuyo

canım benim annem ,halam yıllardır hep böle yapıyolar,ben yeni evli olduğm için daha hiç deneyemedimm,,ama deneyecem bayram sonrası inşlhh,,,
kızlar bizim burda istanbulda kırmızı biber ve barbunya çok pahalı ,biraz daha bekleyeyim düşmesini,barbunya 3,5 tl,k. biber 2 tl

X