Saç Rengi ve Saç Boyama Doal yntemlerle Sa ama yollar?

ee günes olmadan nasıl denicez arkadaslar..
yok mu bi yöntemi günese mi baglıyız illa ki pufff :S

ya ben bu limon olayını okudum matlaştırıyomuş daha sonra güzel kokuyo diye avondan şampuan ve krem aldım limonlu ve kesinlikle renginde değilşiklik oldu hemde kasım ayında güneş falan görmeden ama devam etmiyo etkisi ben fazla kullanmıyorum kepek yapar diye korkuyorum ama ilgilenen arkadaşlar varsa söliyim bide benim saçım kestane rengidir

Arkadaşlar bende limon+papatya+ebegümecinden oluşan bir tarif okumuştum biryerlerde ama ölçülerini hatırlamıyorum bilen varmı?

cnm benimde saçım kumraldıı oksijen yaptımm wee inanılmaz sarı oldu ama 3kere yaptım öylee açık olduu papatyayı yptım ama olmadıı

Kizlar Ceviz Kabuğuyla Birşey Yapiyolar Miş Kaynatip O Yöntemi Tam Bilen Var Mi?

SAÇ RENGİNİ AÇMAK İÇİN Saç renginizi açmak istiyorsanız ama boyaların yan etkilerinden kaçmak istiyorsanız, sihirli bitkilerden faydalanın.

Malzemeler

-1 lt. su
-5 baş küçük papatya çiçeği
-5 tutam akpapatya (bitkinin tümü)

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri 10 dakika kaynattıktan sonra demlenmeye bırakın.

Uygulama

Saçınızı şampuanladıktan sonra bu suyla saçlarınızı durulayın. Suyla durulamadan, bu karışımla, kurumaya bırakın. Saçlarınız dilediğiniz

Koyu renk saçlara boya: (ağarmaya yüz tutan saçlar için)

2 çorba kaşığı koyu çay

2 çorba kaşığı kurutulmuş adaçayı

2 fincan su

Çay ve adaçayı suda 25-30 dakika kaynatılır. Birkaç saat bekletilip süzülür ve saç diplerine sürülür. Bitkilerden yapılan boyaların saca renk vermesi için

uzun süre her gün uygulanmaları gerekir. Daha sonra haftada 1 veya 2 uygulama yeterli olabilir, istenilen renk elde edildikten sonra daha da seyrek sürülebilir.

Koyu renk saçlara parlaklık vermek için : No. 1

Bir miktar çay kaynatılır. Birkaç saat sonra süzülüp saca sürülür. Çayın rengi ne kadar koyuysa renk de o kadar parlak olur.

Koyu renk saça parlaklık vermek için
: No.2

Ceviz yaprağı kaynatılır. Bir süre demlendirildikten sonra süzülür ve losyon olarak saça sürülür. Saça parlaklık verir ve güçlendirir.

Kumral ve sarı saçların rengini açmak için :

3 avuç papatya

1 limonun suyu

bir miktar su

Papatya suda 3-5 dakika kaynatılır. Bir saat bekledikten sonra süzülür. İçine limon suyu katılır. Kuru saca ve saç diplerine sürülür. Mevsim yazsa güneşte kurutulur.

Koyu renk saçlara röfle vermek için ;

bir miktar soğan kabuğu

bir miktar su

3 çorba kaşığı çay

Soğan kabuğu suda kaynatılıp soğumadan süzülür. İçine çay katılıp 15 dakika demlendirdikten sonra tekrar süzülür. Losyon daha ılıkken saçlar çalkalanır.

Kumral saç boyası :

1/2 fincan kurutulmuş adaçayı

1 tatlı kaşığı karanfil

1 çorba kaşığı kına

2 fincan su

Adaçayı geceden kaynar suya konur, ertesi gün süzülür. Kınayla karanfil karıştırılır; içine. macun halini alacak kadar adaçayı losyonundan katılır. Roman" color=#ffff00 size=3>

Saçlar şampuanla yıkanıp havluyla kurutulduktan toz halinde sonra, macun düzgün bîr biçimde saçın her yanma, saç diplerim tarakla yol yol

açarak sürülür. Sonra saçlar taranır. Elde etmek istenen renge göre 30 dakika, daha koyu bir renk için 1-2 saat veya daha fazla bekletilir.

Bundan sonra saçlar sıcak suyla çalkalanır. Bu uygulama saca kızıl - kahverengi bir ton verir. Pek tabiidir ki, elde edilen renk saçın cinsine ve önceki rengine bağlı olacaktır. Cevizin taze, yeşil dış kabuğundan da saç boyası yapılabilir. Ceviz kabuğu güçlü bir boya olduğundan, kolaylıkla cildi ve elleri boyar. Bu nedenle boya yaparken ellere eldiven geçirmeli; cildin gereksiz kısımlarını boyamaması için de yüze yakın olan saç diplerine biraz zeytinyağı veya vazelin sürmeli. Cevizin taze yeşil dış kabuğu sıcak suda kaynatılır. Su yarıya inince ateşten çekilir. Soğuduktan sonra süzülür. Uzun süre bozulmadan dayanması için içine bir miktar alkol konur. Saçlar istenilen rengi alıncaya kadar pamukla her gün saç diplerine sürülür. Daha sonra haftada 1 veya 2 kez sürmek yeterlidir.

ya arkadaşlar bu limon suyunu su ile seyreltp saça sürcez de güneşte ne kadar durcaz ne kadar zamanda açıyomuş saçı??????cevap yazarsanız çok sevincemsırnaşık şey

Koyu renk saçlara röfle vermek için ;

bir miktar soğan kabuğu

bir miktar su

3 çorba kaşığı çay

Soğan kabuğu suda kaynatılıp soğumadan süzülür. İçine çay katılıp 15 dakika demlendirdikten sonra tekrar süzülür. Losyon daha ılıkken saçlar çalkalanır.[/QUOTE]

Bu tarifi yapan varmı? bunu denemek istiyorum ama soğan kızıllık verir diyede korkuyorum.. kendi saçım koyu kestane.. lütfen yardımcı olunnnbenneyaptımki

canım bu topic i bende açtım senin açtığını bilmiyodum pardon canım.kardeşim yazın tatile gitmeden önce saçına limonlu su sürdü yani sadece limon sürmedi azcık seyrelttik ve saçı şuan sürdüğü yerler sapsarı

iyi akşamlar. çok önemli bir sorum var.ben saçlarımı oksijenli su ile açmıştım iki üç gün önce ve çok rahatsızım renginden çok kötü duruyor bil bilginiz var mı acaba kaç günde geçer ya da hemen geçirme imkanım var yada hiç mi geçmez

saçlarım açık kumral papatya suyunu denemek istiyorum ama çok açarsa diye de korkuyorum deneyen varsa yardım edebilir mi lütfenn

Kumral ve sarı saçların rengini açmak için :

3 avuç papatya

1 limonun suyu

bir miktar su

Papatya suda 3-5 dakika kaynatılır. Bir saat bekledikten sonra süzülür. İçine limon suyu katılır. Kuru saca ve saç diplerine sürülür. Mevsim yazsa güneşte kurutulur.

Bunu güneş olmadan yaparsam faydasını görürmüyüm mirmirmirmir

güneşsiz işe yaramaz cnm cünkü ben güneşte beklediim halde olmamıstı gerci benm saclar koyu kestane belkide ondan olmadı gecende sogan kabugu tarifini denedim oda gözle görülür bi degişim yapmadı

tüy sarartıcı deneyen varmı gerçi pek doğal değil ama

enguzel papatya ama oda dogal saca etkı edıo benm sacım boyalı ve kızıl ben kızılları akıtmak ıstıorum dgal olarak boyalı sac nasıl akıtılr?

X